Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

bluray

Banned
Sample HDR pozyskane od promotorów.
Uwaga: LG ma pliki ts, które nie grają na PHILLIPS TV. Ale po zmianie na mkv wszystko gra bez utraty jakości i z flagą HDR.
Wydaje mi się, że nie ma na YT plików HDR. Poza nazwą.
Ale mogę się mylić.
Jak macie taki plik to dajcie link lub nazwę.

@miet55: "To zadaj sobie trochę trudu i pobierz mat. "
Mam wykonać backup You Tuba ?
Jak coś napisałeś to podaj link to sprawdzę.
 

miet55

Member
Bez reklam
sample LG i Samsunga też z youtuba ściągałeś?R.
No co Ty? Przecież tyle razy trąbione tu było, że z YT nie pozyskasz HDR'u. Mam 2 oryginalne sample w MP4, czyli Sony 4K HDR Camp i Cymatic Jazz_HDR10. Pierwszy idzie dobrze na systemowym a drugi tylko na Kodi.
Jak nie potrafisz sobie pobrać materiału ze strony TVP, to tu masz:

https://1drv.ms/i/s!Ag4q7q09lmwJnjNh6tNe65q6-lQ0

Nic prostszego, pobierasz rozszerzenie "Flash Video Downloader", instalujesz do przeglądarki Chrome, z prawej strony na górnym pasku pojawia się strzałka. Przeglądając mat. filmowy np. z TVP, po zakończeniu reklam klikasz na strzałkę i wybierasz jakość. Prościej się nie da ;)
I nie gadaj, że nie ma MP4 co by systemowy phila nie otworzył.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Jazz (oryginalny) jest jako ts.
Jak pisałem nie idzie, ale już jako mkv idzie bez problemu.
Czyli Twój MP4 Jazz jest po jakiejś obróbce. To nie jest oryginał.
W tym wypadku problem z tym mp4 jest po stronie autora konwersji a nie TV.
Dziwi, że większość ts nie gra na TV Philips. Wymienia je np. FlatpanelsHD gdy testuje na TV Philips.
Moja prosta metoda to konwersja na mkv (app MKVToolNix).
 

iambrg

New member
No co Ty? Przecież tyle razy trąbione tu było, że z YT nie pozyskasz HDR'u. Mam 2 oryginalne sample w MP4, czyli Sony 4K HDR Camp i Cymatic Jazz_HDR10. Pierwszy idzie dobrze na systemowym a drugi tylko na Kodi.
Jak nie potrafisz sobie pobrać materiału ze strony TVP, to tu masz:

https://1drv.ms/i/s!Ag4q7q09lmwJnjNh6tNe65q6-lQ0

Nic prostszego, pobierasz rozszerzenie "Flash Video Downloader", instalujesz do przeglądarki Chrome, z prawej strony na górnym pasku pojawia się strzałka. Przeglądając mat. filmowy np. z TVP, po zakończeniu reklam klikasz na strzałkę i wybierasz jakość. Prościej się nie da ;)
I nie gadaj, że nie ma MP4 co by systemowy phila nie otworzył.

jest 400 stron tematu nie każdy przewali wszystkie. Ja mam tu ogarnięte jakieś moze 40% (nie pokolei) i nie widziałem natłoku postów, ze downloady z youtuba nie maja hdr. Te sample co mam (life of pi, exodus, chasing of life, quantum dot, camp) są z innego źródła. Swoją drogą po update też widzę różnicę w tych samplach.
 

bluray

Banned
MEDIA INFO (oryginał ts):
Format : MPEG-TS
Rozmiar pliku : 1,15 GB
Czas trwania : 2 min 39s
Rodzaj całkowitej przepływności bitów : Stała
Całkowita przepływność bitów : 61,8 Mb/s

Wideo
ID : 257 (0x101)
ID menu : 1 (0x1)
Format : HEVC
Format/Informacja : High Efficiency Video Coding
Profil formatu : Main 10@L5.1@High
ID kodeka : 36
Czas trwania : 2 min 38s
Szerokość : 3.840 pikseli
Wysokość : 2.160 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 59,940 (60000/1001) kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling/String : 4:2:0
BitDepth/String : 10 bitów
Biblioteka zapisująca : ATEME Titan KFE 3.7.3 (4.7.3.1003)
colour_range : Limited
colour_primaries : BT.2020
transfer_characteristics : SMPTE ST 2084
matrix_coefficients : BT.2020 non-constant
MasteringDisplay_ColorPrimaries : R: x=0.680000 y=0.320000, G: x=0.265000 y=0.690000, B: x=0.150000 y=0.060000, White point: x=0.312700 y=0.329000
MasteringDisplay_Luminance : min: 0.0040 cd/m2, max: 1100.0000 cd/m2
 
Ostatnia edycja:

Tomiq37

New member
Hdr jest w.netflix i działania tzn TV wykrywa ale czy to aż taka rewelacja :( z tego co tu czytałem to takie slabe HDR w tym tv ale mi nie przeszkadza i ja ogóle nie jestem bardzo zadowolony z tego TV

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

uwencjusz

New member
Witam,
Zmieniłem ISP i generalnie od wczoraj powinienem być w posiadaniu łącza 200/20 Mbit/s. Problem polega na tym, że tv mam podpiętego bezpośrednio po LANie i Speedtest oraz inne tego typu programy podczas testowania wyświetlają max 100Mbit/s. Może ktoś powiedzieć jaka karta ethernetowa siedzi w tym tv, jest to 100Mbit/s czy 1Gbit/s?
 

loituma

New member
Również przetestowałem nowy soft.
Jest ok. Stabilny i bez problemów. Radykalnych zmian nie widać. Może jakieś lekkie, kosmetyczne.

Mam natomiast inne pytanie.
Brak mi w wyświetlanym OSD zegarka z aktualnym czasem. Przyzwyczajenie z poprzedniego telewizora.
Najchętniej widziałbym go w OSD wyświetlanym po przełączeniu kanału, oraz po wywołaniu info o aktualnie oglądanym programie wciskając klawisz + na pilocie.
Czy jest na to jakiś myk?
 

bluray

Banned
Odkryłem ciekawą opcję.
Na DVB-T oglądam jakiś zagraniczny serial i kiedy mutuję to automatycznie TV zaczyna wyświetlać napisy ...
Miłe.
 

bluray

Banned
Hdr jest w.netflix i działania tzn TV wykrywa ale czy to aż taka rewelacja :( z tego co tu czytałem to takie slabe HDR w tym tv ale mi nie przeszkadza i ja ogóle nie jestem bardzo zadowolony z tego TV

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Filmy HDR na Netflixie rzeczywiście nie mają czadu ...
Efekt średni. Sprawdzałem na Marco Polo.
Zupełnie inaczej jest kiedy zapuszczamy dopracowany plik demo.
Wyżej pisałem, że ostatni soft zwiększył efekt HDR.
 
Ostatnia edycja:

xgrey

New member
Witam,
Zmieniłem ISP i generalnie od wczoraj powinienem być w posiadaniu łącza 200/20 Mbit/s. Problem polega na tym, że tv mam podpiętego bezpośrednio po LANie i Speedtest oraz inne tego typu programy podczas testowania wyświetlają max 100Mbit/s. Może ktoś powiedzieć jaka karta ethernetowa siedzi w tym tv, jest to 100Mbit/s czy 1Gbit/s?



Z czystej ciekawości, po co Ci w TV większa prędkość niż 100Mbit ?
 

uwencjusz

New member
W sumie to nie miałem jak sprawdzić tego nowego łącza internetowego gdyż w laptopie mam uszkodzony port ethernetowy i jedyna przewodowa droga prowadziła przez TV :)

Nie wiadomo jak dalej się potoczą losy Android TV i do czego w przyszłości może być wykorzystany, ale potencjał ma olbrzymi. Jeszcze kilka lat temu nie pomyślałbym o konfiguracji i aktualizacji firmware routera wifi po kablu za pomocą TV, a to akurat wczoraj miało miejsce
 

Rokko32

New member
google -> sample hdr
Tak to znalazłem sobie, myślałem że macie jakieś sprawdzone linki.
A takie pytanie jak odpalam taki film z HDR to jest jakaś informacja na ekranie że to HDR?, oczywiście oprócz nazwy w tytule pliku, gdyż jak odpaliłem CAMP z Sony to był napisać SDR nie HDR
 
Do góry