PHILIPS 50PUS8818 ustawienia

jacek1705

New member
Witam,
Zakupiłem telewizor Philips 43PUS8818 43". Czy mogę prosić o ustawienia do tego TV?
Z góry dziękuję i życzę Wesołych Świąt,
Jacek
 

prymus26

New member
Mam pytanko dla speców chodzi mi o to że podłączyłem konsole po ten tv ale niestety nie pokazuje mi że obsługuje 120hz wszystko inne jest zgodne może ktoś coś podpowie. I drugie pytanie gdzie znajdę te menu do gier aby na dole mi pokazywało wszystkie opcje. Chyba to się nazywa bar freesync czy coś takiego. Z góry dziękuję.
 

Maniek210

New member
Mam pytanko dla speców chodzi mi o to że podłączyłem konsole po ten tv ale niestety nie pokazuje mi że obsługuje 120hz wszystko inne jest zgodne może ktoś coś podpowie. I drugie pytanie gdzie znajdę te menu do gier aby na dole mi pokazywało wszystkie opcje. Chyba to się nazywa bar freesync czy coś takiego. Z góry dziękuję.
Aby wejść w to menu, podczas gry należy dłużej przytrzymać przycisk MENU na pilocie, ale aby to menu (okienko)się otworzyło, TV musi być ustawiony w tryb obrazu "gry" inaczej się nie wyświetli, wtedy będziesz miał 120hz i inne widoczne rzeczy 😉
 

Maniek210

New member
Aby wejść w to menu, podczas gry należy dłużej przytrzymać przycisk MENU na pilocie, ale aby to menu (okienko)się otworzyło, TV musi być ustawiony w tryb obrazu "gry" inaczej się nie wyświetli, wtedy będziesz miał 120hz i inne widoczne rzeczy 😉
I dodatkowo jeżeli posiadasz Xbox series:
Aby włączyć granie w rozdzielczości 4K przy 120 Hz, naciśnij przycisk Xbox , aby otworzyć przewodnik, a następnie wybierz pozycję Profil i system > Ustawienia > Ogólne > Opcje telewizora i wyświetlania. Upewnij się, że Rozdzielczość jest ustawiona na wartość 4K UHD a Częstotliwość odświeżania jest ustawiona na 120 Hz.
 

prymus26

New member
Czy ktoś dostał może dane do kalibracji i może się podzielić ? :)
Jeszcze nie dostałem ale jak dostanę podzielę się.
Aby wejść w to menu, podczas gry należy dłużej przytrzymać przycisk MENU na pilocie, ale aby to menu (okienko)się otworzyło, TV musi być ustawiony w tryb obrazu "gry" inaczej się nie wyświetli, wtedy będziesz miał 120hz i inne widoczne rzeczy 😉
Dziękuję ślicznie pomogło
 

himynameiskiela

New member
Cześć. Pytanie do właścicieli tego tv PUS8818/12 43”, sprawa wygląda tak że podczas korzystania z Netflix i Disney+ i oglądania 4K HDR/Dolby vision, obraz zmienia automatycznie jasność w momencie zmiany sceny np. z dworu do pomieszczenia itd. Oczywiście wszystkie opcje są wyszarzone co do hdr lub ustawień kontrastu jasności.
Czy jest na to jakiś sposób? Widziałem na zagranicznych forach ze to kwestia FW, czy może zresetowanie tv do wersji pierwszej/sklepowej i nie aktualizowanie go naprawi problem? Nie da się tak oglądać.
Chętnie skorzystam jak ktoś ma jakieś setupy
 

Chase

Member
Ja bym popatrzył na ustawienia obrazu podczas odtwarzania zawartości HDR, czy nie jest coś włączonego co to powoduje, jakiś dynamiczny kontrast. U mnie nic takiego na HDR/Dolby vision nie ma - używam trybu HDR ciemny bo mi najbardziej odpowiada. Ewentualnie bym zrobił aktualizację i zobaczył czy nie to rozwiążę problemu.
 

himynameiskiela

New member
Ja bym popatrzył na ustawienia obrazu podczas odtwarzania zawartości HDR, czy nie jest coś włączonego co to powoduje, jakiś dynamiczny kontrast. U mnie nic takiego na HDR/Dolby vision nie ma - używam trybu HDR ciemny bo mi najbardziej odpowiada. Ewentualnie bym zrobił aktualizację i zobaczył czy nie to rozwiążę problemu.
Właśnie już próbowałem i np na youtube się takie coś nie dzieje, jedynie w Disney i netflix. Zobaczę jeszcze czy przy hdr ciemny coś się dzieje takiego.
Pozdrawiam
 
Do góry