PHILIPS 50PUS8818 ustawienia

Marcin44

New member
Czy mógłby ktoś doradzić jak to jest z obsługą HDR w TV Philips PUS8818?

W menu telewizora jest taka opcja jak „Sterowanie HDR”.

Jednak oglądając materiały SDR, na TV naziemnej, lub YouTube lub Netflix opcja ta jest wyszarzona i nie można do niej wejść.

Kiedy jednak znajduję już materiał 4K HDR na YouTube i go uruchamiam, wtedy telewizor wyświetla informację, że jest w trybie HDR.

Następnie chciałbym właśnie wejść do menu „Sterowanie HDR”, aby tam pewne rzeczy pozmieniać, jednak po włączeniu na pilocie przycisku „opcje” pojawia się komunikat, że „w bieżącym trybie nie jest to obsługiwane” i nie mogę w ogóle wejść do menu ustawień.

Muszę wtedy wejść do głównego menu telewizora, i stamtąd do menu ustawień, i opcja „Sterowanie HDR” jest znów wyszarzona.

Korzystam w telewizorze z wejścia antenowego (TV naziemna), oraz z wejścia Ethernet (YouTube, Netflix). Czy mam rozumieć, że do menu "Sterowanie HDR" można dostać się tylko wtedy, kiedy materiał HDR leci przez HDMI? Czy chodzi tu o coś innego?
Trochę się w tym temacie pogubiłem.

Jak więc można w ogóle dostać się do tej opcji „Sterowanie HDR”?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Marcin44, widzę że masz podłączony do telewozra PUS8818 sygnał z telewizji naziemnej i internet, więc jak mógłbyś mi sprawdzić

Lista kanałów DVB-T, w menu trzeba włączyć obsługę HbbTV (tam gdzie jest wyszukiwanie kanałów, na samym dole jest jak dobrze pamiętam HbbTV.

86. CDA (działa sprawdziłem w sklepie)
88. TVP Go i gdy się otworzy strona, wybrać kanały na żywo jak TVP1, TVP sport, TVP Dokument i inne kanały na żywo czy działają prawidłowo ?

89. Legia TV (działa sprawdziłem w sklepie)

91. TVP World ?

92. TVP ABC 2 ?

93. TVP Historia 2 ?

94. TVP Kultura 2 ?

95. UA Pierszyj ?

98. EmiRadio (działała sprawdziłem w sklepie)

99. EmiTv (działała sprawdziłem w sklepie)

333.Polsat HbbTV (działa sprawdziłem w sklepie)

A także wejść na kanał np. 94. TVP Kultura 2 i wcisnąć zielony przyciska i sprawdzić czy wszystkie stacje na żywo poprawnie odbiera ?
 

sarzz

New member
Czy mógłby ktoś doradzić jak to jest z obsługą HDR w TV Philips PUS8818?

W menu telewizora jest taka opcja jak „Sterowanie HDR”.

Jednak oglądając materiały SDR, na TV naziemnej, lub YouTube lub Netflix opcja ta jest wyszarzona i nie można do niej wejść.

Kiedy jednak znajduję już materiał 4K HDR na YouTube i go uruchamiam, wtedy telewizor wyświetla informację, że jest w trybie HDR.

Następnie chciałbym właśnie wejść do menu „Sterowanie HDR”, aby tam pewne rzeczy pozmieniać, jednak po włączeniu na pilocie przycisku „opcje” pojawia się komunikat, że „w bieżącym trybie nie jest to obsługiwane” i nie mogę w ogóle wejść do menu ustawień.

Muszę wtedy wejść do głównego menu telewizora, i stamtąd do menu ustawień, i opcja „Sterowanie HDR” jest znów wyszarzona.

Korzystam w telewizorze z wejścia antenowego (TV naziemna), oraz z wejścia Ethernet (YouTube, Netflix). Czy mam rozumieć, że do menu "Sterowanie HDR" można dostać się tylko wtedy, kiedy materiał HDR leci przez HDMI? Czy chodzi tu o coś innego?
Trochę się w tym temacie pogubiłem.

Jak więc można w ogóle dostać się do tej opcji „Sterowanie HDR”?
Marcin jestem świeżo po zakupie ale widzę, że jest opcja wejścia w "sterowanie HDR". Najwidoczniej próbujesz w zły sposób wejść do ustawień. Jeśli np odpalisz materiał na yt w 4K HDR to kliknij na pilocie w prawym dolnym rogu ikonke zębatki>obraz i aż do sterowania HDR. Podobnie np na prime itd. Natomiast to czy opcja sterowania HDR jest aktywna zależy chyba od źródła video itp. Nie oczekuj, że będziesz mógł sterować HDR na SDR.
@szpirytus jak dostaniesz i je stestujesz to daj znać czy u Ciebie robi to różnicę. Ja najpierw sam się pobawiłem w proste ustawienia bez kalibracji kolorów i na SDR miałem lepszy obraz niż po ustawieniach od Pana Krzysztofa. Zwłaszcza pod kątem czerni.. I nie wiem czy to nie przez to, że ów ustawienia były podesłane pod 55cali.
 

Peba

New member
Czy mógłby ktoś doradzić jak to jest z obsługą HDR w TV Philips PUS8818?

W menu telewizora jest taka opcja jak „Sterowanie HDR”.

Jednak oglądając materiały SDR, na TV naziemnej, lub YouTube lub Netflix opcja ta jest wyszarzona i nie można do niej wejść.

Kiedy jednak znajduję już materiał 4K HDR na YouTube i go uruchamiam, wtedy telewizor wyświetla informację, że jest w trybie HDR.

Następnie chciałbym właśnie wejść do menu „Sterowanie HDR”, aby tam pewne rzeczy pozmieniać, jednak po włączeniu na pilocie przycisku „opcje” pojawia się komunikat, że „w bieżącym trybie nie jest to obsługiwane” i nie mogę w ogóle wejść do menu ustawień.

Muszę wtedy wejść do głównego menu telewizora, i stamtąd do menu ustawień, i opcja „Sterowanie HDR” jest znów wyszarzona.

Korzystam w telewizorze z wejścia antenowego (TV naziemna), oraz z wejścia Ethernet (YouTube, Netflix). Czy mam rozumieć, że do menu "Sterowanie HDR" można dostać się tylko wtedy, kiedy materiał HDR leci przez HDMI? Czy chodzi tu o coś innego?
Trochę się w tym temacie pogubiłem.

Jak więc można w ogóle dostać się do tej opcji „Sterowanie HDR”?
Witam. Od kilku dni jestem posiadaczem Philips 8818 65 cali. W telewizorze ustawiłem tryb filmowy. Taki mi odpowiada . Jednak kiedy włączę Netflix, HBOmax z auitomatu odtwarzaa tryb osobisty. Chcąc zmienić opcje jest komunikat , że w bieżącym trybie nie jest to obsługiwane i nie mogę wejść w menu ustawień. Czy to normalne, czy jest jakiś sposób na zmianę trybu na filmowy?
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Witam. Od kilku dni jestem posiadaczem Philips 8818 65 cali. W telewizorze ustawiłem tryb filmowy. Taki mi odpowiada . Jednak kiedy włączę Netflix, HBOmax z auitomatu odtwarzaa tryb osobisty. Chcąc zmienić opcje jest komunikat , że w bieżącym trybie nie jest to obsługiwane i nie mogę wejść w menu ustawień. Czy to normalne, czy jest jakiś sposób na zmianę trybu na filmowy?
Cześć,
Naciśnij przycisk koła zębatego (dolby prawy róg pilota) i wtedy będziesz mógł wejść w ustawienia podczas odtwarzania materiału z aplikacji.
 
Позвонил в сервисный центр Philips и мне сказали, что изменить режим во время просмотра в приложении невозможно.
"Naciśnij przycisk koła zębatego (dolby prawy róg pilota) i wtedy będziesz mógł wejść w ustawienia podczas odtwarzania materiału z aplikacji."

Oto odpowiedź na pytanie
 

Peba

New member
Sprawa trybu w aplikacji wyjaśniona. Pani z Philipsa kiedy dzwoniłem pierwszy raz przekazała, że nie można tego zmienić i jest to informacja ostateczna. Dzisiaj zadzwoniłem raz jeszcze. Inna Miła Pani postarała się. Skontaktowała się z Centrum Technicznym i się udało. Należało skorzystać z koła zębatego w dolnej części pilota przy klawiaturze. Ja dotychczas korzystał z Menu/koło zębate w prawym górnym rogu pilota Stąd całe to nieporozumienie.
 

Grzich76

New member
Witam serdecznie,
Zakupiłem właśnie nowego Philipsa 43PUS8818 43". Będę wdzięczny za udostępnienie optymalnych ustawień do tego modelu :).
Dziękuję i pozdrawiam - Grzegorz.
 
Do góry