PHILIPS 50PUS8818 ustawienia

filipdm

New member
Czołem.
Od tygodnia mam 50PUS8818 i jestem bardzo zadowolony. Czy mógłbym prosić o porady odnośnie ustawień?
Ogólnie korzystam z Netflixa i mam ustawiony styl obrazu Film/Dolby Vision Ciemny.
Jakie wybrać najbardziej optymalne ustawienia?
Obecnie:
Styl obrazu- Film
Jasność:
Optymalizacja poziomu oświetlenia otoczenia: wyłączone. Może to jednak włączyć. Ta funkcja wprowadza jakieś delikatne korekty?
Kontrast podświetlenia: 70
Tryb kontrastu: zoptymalizowany dla obrazu
Poziom wideo: 90
Ciemne szczegóły:
Gamma: 0
Poziom czerni: 50
Resztę mam ustawioną domyślnie.
Ruch: film
Temperatura barwowo: ciepła
Wzmocnienia: wyłączone

Z góry dzięki
 
Ostatnia edycja:

MKusiu

Member
Zauważyłeś na NETFLIX (DolbyVison) nie raz obraz się rozjaśnia i ściemnia samoczynnie mimo wyłączonego czujnika światła? Widać to najczęściej przy zmianie scen, tutaj również opisany ten problem:


Obstawiam że zauważysz to podczas oglądania jakiegoś filmu ale nie 5 min. tylko nieco dłużej bo nie raz przechodzi między scenami poprawnie a nie raz ściemnia, rozjaśnia.
 

filipdm

New member
Nie zwróciłem uwagi by się sam ściemniał, ale mało oglądałem. Teraz próbuję ogarnąć te kontrasty i gammy i nie wiem jak to najlepiej ustawić by ciągle nie grzebać.
 

VibbySM

New member
Zauważyłeś na NETFLIX (DolbyVison) nie raz obraz się rozjaśnia i ściemnia samoczynnie mimo wyłączonego czujnika światła? Widać to najczęściej przy zmianie scen, tutaj również opisany ten problem:


Obstawiam że zauważysz to podczas oglądania jakiegoś filmu ale nie 5 min. tylko nieco dłużej bo nie raz przechodzi między scenami poprawnie a nie raz ściemnia, rozjaśnia.
O witam, to mój post na avforums :)

Cały czas się głowię i szukam jakiejkolwiek pomocy... Efekt strasznie irytuje i psuje imersję ^^

Kontaktowałem się z Philips poprzez ich support, jak na razie jedyna pomoc jaką otrzymałem to by zresetować TV do ustawień fabrycznych co... oczywiście nie pomogło. Odpowiedziałem, i teraz od ponad tygodnia mój support ticket jest wstrzymany...
 

MKusiu

Member
Rozumiem że dzieje się tak tylko na NETFLIX który siedzi na androdzie w TV a na zewnętrznych urządzeniach i aplikacji NETFLIX problemu nie ma? (Obecnie brak odtwarzacza zewnętrznego by sprawdzić) :)
 

VibbySM

New member
Rozumiem że dzieje się tak tylko na NETFLIX który siedzi na androdzie w TV a na zewnętrznych urządzeniach i aplikacji NETFLIX problemu nie ma? (Obecnie brak odtwarzacza zewnętrznego by sprawdzić) :)
Mam ten problem na Netflixie i Disney+. Aplikacja AppleTV+ śmiga bez problemu w HDR / Dolby Vision. I tak, używając odtwarzacza Mi Box S 2nd Gen Dolby Vision działa normalnie na Netflix i Disney+, ale jakość obrazu jest gorsza, i sam system na tym odtwarzaczu działa zdecydowanie wolniej ^^
 

VibbySM

New member
Rozumiem że dzieje się tak tylko na NETFLIX który siedzi na androdzie w TV a na zewnętrznych urządzeniach i aplikacji NETFLIX problemu nie ma? (Obecnie brak odtwarzacza zewnętrznego by sprawdzić) :)

Hej!

Właśnie dostałem aktualizację do TPM231WW_001.001.162.022 z wrześniowymi poprawkami zabezpieczeń systemu i problem wreszcie znikł! Już nie mam dziwnych zmian jasności w kontencie Dolby Vision na Netflix, Disney+ etc :)
 

kysiek86

New member
Cześć. Ja posiadam ten model 43 cale jakieś 2 tygodnie. Przesiadłem się z 4 letniego LG zachęcony matryca 120hz . Po wyjęciu z pudła byłem rozczarowany bo obraz albo wyprany albo przy ciemnych scenach kaszka na ekranie. Poprosiłem o pomoc Kikiego i teraz jest lepiej. Aczkolwiek nie wiem od czego to zależy ale np. Oglądając Homeland na Disney+ szału nie ma czernie nadal dla mnie jakieś wypłowiałe. Belfer na canal + online też mi się nie podoba mimo zmiany trybów i ustawień. Już wątpię w siebie czy umiem ten tv dobrze ustawić. Np w materiałach dolby vision jest najlepiej. Kolory kontrast ostrość klasa i wtedy widać że tv jest wart swojej ceny. Dlatego na ten moment jestem lekko zmieszany czy dobrze wydałem pieniądze. Prześlijcie swoje ustawienia to może wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązania.

Pozdro Krzysiek
 

VibbySM

New member
Cześć. Ja posiadam ten model 43 cale jakieś 2 tygodnie. Przesiadłem się z 4 letniego LG zachęcony matryca 120hz . Po wyjęciu z pudła byłem rozczarowany bo obraz albo wyprany albo przy ciemnych scenach kaszka na ekranie. Poprosiłem o pomoc Kikiego i teraz jest lepiej. Aczkolwiek nie wiem od czego to zależy ale np. Oglądając Homeland na Disney+ szału nie ma czernie nadal dla mnie jakieś wypłowiałe. Belfer na canal + online też mi się nie podoba mimo zmiany trybów i ustawień. Już wątpię w siebie czy umiem ten tv dobrze ustawić. Np w materiałach dolby vision jest najlepiej. Kolory kontrast ostrość klasa i wtedy widać że tv jest wart swojej ceny. Dlatego na ten moment jestem lekko zmieszany czy dobrze wydałem pieniądze. Prześlijcie swoje ustawienia to może wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązania.

Pozdro Krzysiek

Mam podobnie na wersji 50 cali. Głównie oglądam na netflixie, i kontent SDR dzięki ustawieniem od kiki wygląda znacznie lepiej niż przedtem.
Dolby Vision niestety nie jest tym co oczekuję, ale nie mam do tego jeszcze dobrych ustawień.
 

kysiek86

New member
Dla mnie trochę to słabe że tv wyciągnięty z pudła ma aż tak słaby obraz głównie właśnie na SDR. Nie każdy potrafi się bawić w ustawieniach albo oczekuje, że to ma poprostu działać. Ale nie zniechęcam się. Może społeczność się podzieli swoimi ustawieniami dla różnych wariantów i będzie lepiej
 
Do góry