PHILIPS 50PUS8818 ustawienia

Chase

Member
A mógłbym prosić o udostępnienie tej konfiguracji obrazu?
Na materiały w trybie HDR/Dolby Vision używam trybu Dolby Vision ciemny, bo dla mnie tryb domyślny (dolby vision jasny) był za jasny. Więcej z konfiguracją nie robiłem.
Kalibracja od @kiki nie obejmuje materiałów HDR/Dolby Vision i trzeba samemu pokombinować, chyba że ktoś zna optymalne ustawienia?
 

Avyzer

New member
Czołem!
Mam mały problemz telewizorem
Do telewizora podłączona jest konsola Xbox series X. Po jakimś czasie ( trudno sprecyzować) na ekranie mignie 1 raz obraz na ułamek sekundy na czarno. Po jakimś dłuższym czasie znów. Tylko w trakcie gry lub w menu gry. W menu konsoli to nie występuje. Kosola oraz telewizor mają aktualne oprogramowanie. Próbowałem różnych kabli resetów tv i konsoli.

Problem pojawia się po jakimś czasie. Nie mogę tego go wywołać, żeby pokazać. Gry odpalają mi się w Dolby vision- Dolby gra. Nie wiem jakich ustawień jeszcze spróbować?
Czy coś wyłączyć w ustawieniach konsoli. HDMI mam ustawiony na Optymalny (automatyczny tryb gry).
W trakcie wybierania źródła czasem wyskakuję, że włączono tryb gry i AMD FreeSync a czasem VRR.
Podpinam się, mam dokładnie to samo,nie da się grać po prostu. Dodam,że na PS5 na tym samym porcie,takim samym kablu HDMI ten problem nie występuje.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pojawiły się informacje o nowych modelach na 2024 rok. Wygląda na to, że Philips będzie stosował system Google tv tylko w modelach Oled, a w niższych będzie Titan os, czyli nowy ich system następca Shapi.

Dobrze źe kupiłem już telewizor Philipsa, bo z roku na rok stają się coraz gorsze, coraz bardziej są kastrowane. Nowe prawdopodobnie nie będą umożliwiać już stworzenia listy kanałów ulubionych naziemno-satelitarnych jak w obecnych na Androidzie.
 
Ostatnia edycja:

zychu5

Member
Pojawiły się informacje o nowych modelach na 2024 rok. Wygląda na to, że Philips będzie stosował system Google tv tylko w modelach Oled, a w niższych będzie Titan os, czyli nowy ich system następca Shapi.

Dobrze źe kupiłem już telewizor Philipsa, bo z roku na rok stają się coraz gorsze, coraz bardziej są kastrowane. Nowe prawdopodobnie nie będą umiżliwiać już stworzenie listy kanałów ulubionych naziemno-satelitarnych jak w obecnych na Androidzie.
Bardziej boli brak google tv bo katalogowanie np mi nie jest do niczego potrzebne. Niemniej znajac zycie obraz podobny, system tylko gorszy, zobaczymy.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po prostu Philips chce ciąć koszta poprzez zastosowanie do telewizorów z systemem Titan słabszego procesora, mniej pamięci, brak opłat licencyjnych dla Google itd. Dla mnie ważnym w nowym systemie oprócz aplikacji będzie, czy da się w nim stworzyć listę kanałów ulubionych naziemno-satelitarną tak jak w Androidzie czy Google Philips to umożliwiał.

Tak więc kto chce kupić Philipsa, to kupować teraz serię PUS8807 (mniej wykastrowane) i PUS8818, bo na nowe tegoroczne szkoda czekać, no chyba że na Oledy to tak.

Philipsy najlepiej kupić u Kikiego sprawdzone, bo takie się trafiają felerne: https://www.pepper.pl/comments/permalink/17127730
 
Ostatnia edycja:

dzarpl

New member
Cześć, kupiłem Philipsa 65pus8818, zauważam dość irytujący DSE. Ktoś też tak ma? Dopiero co się wgłębiam w temat, nigdy nie miałem tak dużego telewizora i zatrzymałem się w czasach HD. Te pojęcia są dla mnie nowe, ale zdążyłem doczytać, że to nie tylko mój problem. Ale w takim telewizorze to chyba tak być nie powinno?
 

dzarpl

New member
Napisalem do supportu Philipsa z prosba o wymianę. Jak Wam się sprawuje ten model? Nie macie zauważalnych pasów już na jednolitym tle menu? Najbardziej przeszkadza mi to podczas oglądania transmisji sportowych. Trafiła mi się felerna sztuka czy po prostu ten model taki jest i trzeba byłoby się rozejrzeć za całkiem innym tv? Nie ukrywam, że zdecydowałem się na ten model, bo narzeczonej bardzo spodobał się Ambilight i zrezygnowałem z poszukiwania lepszych matryc w podobnej cenie dla tego gadżetu. Ogólnie też byłbym zadowolony z telewizora, gdyby nie ten mankament. Sprawdziłem sobie na YouTube DSE Test i faktycznie czystość obrazu jest mało satysfakcjonująca, z ciekawości odpaliłem to samo na telewizorze z Manty za 1000 zł i obraz nie miał żadnych uciążliwych zniekształceń🤡
 
Do góry