Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

Mam nadzieję że Ci ten TV pociągnie długo ...ja na szczęście mam to już za sobą TV philips pfl 6008 42" szczęśliwie zareklamowany ( 3x ) / propozycja zamiany na inny tej samej firmy :) ...odrzucona !... pieniądze już na koncie :)
Wnioski wyciągnijcie sami ..pozdrawiam!
 

Hadit

New member
Teraz to już wgl się nie włącza. Tylko blacklight czarny i ambilight a ekranu brak. Chyba płyta faktycznie jebla. ;( ehhh więcej Philipsa na pewno nie kupię. Będę miał uraz.
 

negathio

New member
posiadam 47pfl6008k, miałem wszystkie wymieniane usterki (wyłączanie, reset ustawien itd itp) ale od dłuższego czasu działa normalnie na szczęście. Tv kupiłem 2013-08. Chciałbym go sprzedać, jaka wg Was cena będzie dobra ?
 

radziej100

New member
Tydzień temu na niemieckich stronach chodził ten model za 350-380 Euro. Oczywiście nowy. Jakaś wyprz. Chyba na Amazonie. Niższa cena dotyczyła zakupu z zapłatą poprzez ich kartę. Ciekawe, że telewizor traci obraz, ale nigdy nie traci bezpowrotnie.
 

r_p_r

New member
PFL6008 i moduł CI+

Witam,

ma ktoś doświadczenia z modułem CI+ w serii 6008? - najlepiej z Vectry.

Wszystko śmiga?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.
 

djqbas

New member
Witam.
Ja od ponad pół roku mam moduł CI+ plus karta Vectry a wcześniej miałem dekoder od nich.
Różnicy w obrazie nie widzę ale traci się szybkość przełączania kanałów oraz lepsze epg. Tv czesto ma problem z wyświetleniem jaki kanał się włączyło i nie podaje informacji co obecnie emituje nadawca. Trzeba wcisnac info na pilocie i dopiero mamy opis programu. Samo epg jest nie wygodne choć jest możliwość wybrania czy info ma być od nadawcy czy z internetu. Po za tym jak dochodzą nowe kanały to tv prawie nigdy nie informuje o tym.
W skrócie zaletami modułu są:
-brak dodatkowego urządzenia pobierającego prąd
-obsługa tv jednym pilotem
-możliwość zgrania listy kanałów na laptopa, posortowanie ich w odpowiednim programie i ponowne wgranie ustawionej listy do tv
-możliwość wstrzymania/nagrania programu
Wady:
-wolne przełączanie kanałów
-brak info co leci aktualnie na danym kanale bez wyciskania guzika info na piocie
-epg
-nie działające hbb podobno bez możliwości uruchomienia w pszyszlosci

Sam moduł działa raczej stabilnie chociaz na poczatku przysporzył problemy panom z vectry przy instalacji, choć mysle ze to tv a nie moduł bo wcześniej instalowali taki sprzet na innych tv i z czyms takim się nie spotkali.
 

Ambifil

New member
Witam

Na stronie Philipsa
p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?ctn=42PFL6008K/12&slg=PL&scy=PL


pojawiła się "nowa" aktualizacja
Wersja: 000.173.052.000, Plik ZIP, 581.47 MB, Data publikacji: 2014-05-20

Plik dużo waży, język ang. - a data sprzed 2 lat. Poza tym downgrade ?
Co to może znaczyć ?
 

radziej100

New member
Najlepiej zadzwonić do Philips Polska, co ta wersja oznacza i czy można zrobić downgrade do w. angielskiej. Swoją drogą, czy problemy pojawiają się komuś ze starym software?
 

bartbuks

New member
Ktoś sprawdzał jak działa po aktualizacji? Bo mój leży spakowany w kartonie na strychu, nie chce mi się go znosić i sprawdzać, czy dalej wariuje...
 

bartbuks

New member
Aktualizacja z 2016-01-28 jest najgorszą jaką miałem niestety.
Wiem. Po niej tv zmarł. Przeszedł w tryb migania diody x2 i włączył się tylko wtedy, kiedy on chciał.

Jestem mega zawiedziony, że dałem 3600 zł za coś, co zaraz po gwarancji nadawało się do kosza.

Serwis rozłożył ręce. Powiedzieli, że naprawa to 1200 zł, bo jakiś moduł, czujnik, czy tym podobne, od grzania tv mogą wymienić, ale raczej to nie pomoże, bo problem tkwi w systemie.

Właściciel serwisu dodał, że Philips to marka której nie należy dotykać.
 

bartbuks

New member
Serwis w Olsztynie. Plecono mi go w waszym sklepie. Wysłałem tv, zrobiono oględziny, poinformowano mnie co się dzieje, co można zrobić, jakie koszty. Ogólnie bardzo profesjonalne podejście. Jeszcze po jakimś czasie zadzwoniono do mnie z zapytaniem, czy jestem zadowolony z usługi i czy tv działa. Serwis pro, obsługa super. Niestety nie zdecydowałem się wydawać ponad tys zł na naprawę tv, na którego tyle osób narzeka. Zważywszy, że ten model można teraz śmiało kupić za podobną kwotę w zagranicznych sklepach internetowych.
 

Swirek00

New member
Wg mnie to tylko wina systemu, u mnie przez tydzień się włącza bez problemu, a później przez tydzień jak chce. I tak w kółko.

I to nie jest wina przegrzania, przełączników, czy innych elementów, to bzdura. Czasami nie włącza się nawet po 2 dniach jak nie była włączona nawet listwa zasilająca.

Gdyby to była usterka jak powyżej napisałem, to była by systematyka: albo się nie włącza nagrzany, albo wyłącza po długim działaniu, albo musi się nagrzać i dopiero wtedy się włącza.

Nauczyłem się cierpliwości i tak działam, jak jest coś, co chcę obejrzeć, to na wszelki wypadek włączam 15 minut wcześniej - żeby ew. powłączać i powyłączać - wtedy po jakimś czasie zawsze zaczyna działać.

Ale oczywiście to totalna kompromitacja Philipsa - i ostatni mój TV tej firmy - ale nie dlatego że tak się dzieje, ale dlatego że rżną głupa.
 

albin37

New member
Ja swój jutro odbieram z serwisu dzwonili że wymienili płytę główną i teraz wszystko ok podobno zobaczymy jaki efekt,dobrze że dokupiłem rok dodatkowej gwarancji ale przy tym modelu to było wziąć 3 lata ,ale swoją drogą co to teraz za szmelc produkują że ledwie 2,5 roku wytrzymuje.Mam jeszcze 2 kineskopy na chodzie jeden 20lat Panasonic drugi 10 lat Philips i działają bez naprawy.
 
Ostatnia edycja:

albin37

New member
Nie chciał się włączyć nieraz musiałem z 15 minut po ostatniej aktualizacji przyciskać żeby zaskoczył i gubił zaprogramowane kanały po każdym wyłączeniu,piało brak sygnału a czasem się zdarzało że był głos a brak obrazu.Jak chodzi nie sprawdziłem bo się okazało że kurier z serwisu będzie dzisiaj.
 

radziej100

New member
Moja usterka ustabilizowała się. Co 2-4 dni przy włączeniu brak obrazu na ok. 2-5 minut, potem wszystko zaczyna działać. Muszę sprawdzić płytę zasilacza (kosztuje w Internecie ok. 100-200zł.). W tym modelu są 2 płyty - zasilacza i główna. Do tej pory nie wiem, czy komuś, kto wymienił płytę główną - ustąpiły usterki braku obrazu przy załączniu (głos i ambilight jest).
 
Do góry