Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

albin37

New member
U mnie po wymianie płyty głównej obraz jest ale nadal jest problem z włączaniem i gubi kanały tvp prawie po każdym wyłączeniu i doszedł jeszcze problem z pilotem w żaden sposób nie można go sparować z tv.Nieprawdopodobnie w tym tv to będzie skopane oprogramowanie i to robi te wszystkie jaja,jak nie zatrudnią jakiś kumatych informatyków to się chyba nie da z tym nic zrobić.
 
Ostatnia edycja:

albin37

New member
Baterie wymieniłem na nowe a z komórki jak i pilota uniwersalnego działa,tylko że oryginalny działa radiowo a komórka przez WI-FI,uniwersalny na podczerwień może po wymianie płyty zmieniła się częstotliwość w TV?Przedtem też tak było a po zmianie softa na starszy problem z gubieniem kanałów ustąpił.
 

radziej100

New member
Sposób na sprawdzenie pilotów

https://www.youtube.com/watch?v=fqePGSPrUJo

W ostateczności zostaje kontakt z serwisem, skoro telewizor jest ubezpieczony.Niektóre piloty stare miały możliwość przeprogramowania częstotliwości w przypadku zakłóceń. Swoją drogą nikt nie zgłaszał problemu z pilotem, a płyty główne były dość często wymieniane...
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Do sprawdzenia pilota IR wystarczy telefon z aparatem. Włączamy funkcję aparatu w telefoni i pod obiektyw podkładamy pilot, stroną gdzie widoczna jest dioda. Naciskamy klawisze pilota i patrząc na ekran telefony widzimy czy pilot wysyła sygnał czy nie.
 

albin37

New member
Do sprawdzenia pilota IR wystarczy telefon z aparatem. Włączamy funkcję aparatu w telefoni i pod obiektyw podkładamy pilot, stroną gdzie widoczna jest dioda. Naciskamy klawisze pilota i patrząc na ekran telefony widzimy czy pilot wysyła sygnał czy nie.
Tylko że to jest pilot radiowy a nie IR.A ta metoda YT nie działa.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Tak, mój błąd. Niestety po napisaniu już nie mogłem usunąć posta :)
Pilot wogóle się nie paruje po naciśnięciu niebieskiego i czerwonego przez 5 sekund?

A co do gubienia kanałów - próbowałeś e ustawieniach kanałów wyłączyć automatyczną aktualizację i komunikat o aktualizacji?
 
Ostatnia edycja:

albin37

New member
Dokładnie pilot w ogóle się nie paruje po naciśnięciu niebieskiego i czerwonego przez 5 sekund dodam że przed odesłaniem do serwisu działał to tak nagle chyba nie padł a aktualizację mam ustawioną.Zdaje się że po niedzieli wróci do serwisu.
 

radziej100

New member
Pół roku za nami od ostatniego postu. Kilka dni temu mój całkowicie zdechł - miga 2x dioda - przeczytałem ostatnie 100 stron i nie wiem, czy go naprawiać... W sumie to mógłbym go naprawić, tylko serwis daje 3 miesiące na naprawę (ok400-500zł) lub max. pół roku (wymiana płyty za ok. 1000zł.) Jak te Wasze telewizory obecnie działają? Naprawiał ktoś z pozytywnym skutkiem (długofalowym?). Rozkręciłem telewizor. Zasilacz wygląda na nietknięty. Natomiast koło procesora jest jakby poświata o promieniu kilku cm świadcząca, że dużo ciepła było wydzielane i ten skromny radiatorek chyba sobie nie radził z tym. Przegrzewanie mogło uszkodzić pamięci i inne układy. Wymiana tych elementów bez usunięcia źródła prawdopodobnie odwlecze następną usterkę spowodowaną przegrzewaniem (ktoś wspomniał o wymianie układów odpowiedzialnych za przegrzewanie w serwisie). Czy ktoś mógłby odnieś się do mojego wywodu? Nie jestem elektronikiem. Ktoś sprawdzał jaki jest drugi błąd sygnalizowany diodami (w trybie serwisowym)?
 

radziej100

New member
Serwis w Radomiu oszacował koszty na podstawie opisu usterki. Oczywiście to tylko szacunek. Pytanie, na ile ta naprawa wyeliminuje przyczynę i ile statystycznie "pochodzi". Dlatego ciekawią mnie dalsze losy tych telewizorów. Chyba dobry moment, żeby użytkownicy się wypowiedzieli, szczególnie Ci, co mieli naprawianą płytę główną, jak im obecnie działają.
 

radziej100

New member
A mój miałem już spakować i wysłać, ale (o dziwo) się naprawił i (odpukać) działa. Ma przechodzone 16 tys. godzin. Wysyłkę do Radomia na razie odkładam. Dziwna ta usterka.
 

bartbuks

New member
Pół roku za nami od ostatniego postu. Kilka dni temu mój całkowicie zdechł - miga 2x dioda - przeczytałem ostatnie 100 stron i nie wiem, czy go naprawiać... W sumie to mógłbym go naprawić, tylko serwis daje 3 miesiące na naprawę (ok400-500zł) lub max. pół roku (wymiana płyty za ok. 1000zł.) Jak te Wasze telewizory obecnie działają? Naprawiał ktoś z pozytywnym skutkiem (długofalowym?). Rozkręciłem telewizor. Zasilacz wygląda na nietknięty. Natomiast koło procesora jest jakby poświata o promieniu kilku cm świadcząca, że dużo ciepła było wydzielane i ten skromny radiatorek chyba sobie nie radził z tym. Przegrzewanie mogło uszkodzić pamięci i inne układy. Wymiana tych elementów bez usunięcia źródła prawdopodobnie odwlecze następną usterkę spowodowaną przegrzewaniem (ktoś wspomniał o wymianie układów odpowiedzialnych za przegrzewanie w serwisie). Czy ktoś mógłby odnieś się do mojego wywodu? Nie jestem elektronikiem. Ktoś sprawdzał jaki jest drugi błąd sygnalizowany diodami (w trybie serwisowym)?

Ale to autoryzowany serwis ?
Za 500 zł ja bym, naprawiał.
Miałem to samo. Dwa razy dioda. Tv jakoś czas działa, potem wstajesz rano i dwa razy miga. Gimnastyka żeby go włączyć. Udaje się. Znów jakiś czas działa, potem pojawia się 2x dioda.

Tv kupiony u @kiki. Zadzwoniłem, dostałem namiar na serwis w Olsztynie. Wysłałem tv,miła obsługa i kontakt pro. Poinformowano mnie, że koszt naprawy to tysiąc zł, jednak nikt mi nie obiecuje, że to się zaraz nie będzie powtarzać. Na koniec szef dorzucił, że to nagminne w tych modelach i raczej nie poleca kupna.
 

pasza87

New member
Witam, ostatnio spotkał mnie dziwny problem z tym TV.
Posiadam zestaw głośników Philips CSS5235Y, nie są one podłączone bezpośrednio do TV. Jak naciskam jakiś przycisk na pilocie od głośników to tv się włącza/wyłącza. Przez rok czasu było ok i nagle od paru dni dzieją się takie cyrki. Da się jakoś "zrobić" żeby fale od pilota głośników nie gryzły się z TV?
 

pasza87

New member
No to chyba za wcześniej pochwaliłem. Znowu każde wciśnięcie klawisza na przycisku od głośników wyłącza TV, a dodatkowo jeszcze TV zaczął się sam wyłączać i włączać.
 
Do góry