Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

Cavallino

Banned
No to chyba za wcześniej pochwaliłem. Znowu każde wciśnięcie klawisza na przycisku od głośników wyłącza TV, a dodatkowo jeszcze TV zaczął się sam wyłączać i włączać.

Baterie zmieniłeś w pilocie?
Do do samoistnego wyłączania i włączania - nie masz w pokoju świetlówki, np. kompaktowej?
Czasem lekko zepsute powodują takie efekty, ich miganie (choć niewidoczne gołym okiem) telewizor z pilotem na podczerwień odbiera jako sygnały z pilota.
 

wiktorinio1

New member
Witam serdecznie, z góry przepraszam za mały oft ale to chyba najlepsze miejsce na moje pytanie - mam możliwość zakupu (zadbanej sztuki) Philipsa 60PFL6008 za 3000 zł, czy waszym zdaniem warto dokonać takiego zakupu w dobie 4k i zaokrąglonych TV biorąc pod uwagę budżet do 3500 zł?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
 

Domely

New member
To trudne pytanie.
Jeśli do kablówki czy DVBt to super sprzęt.

Potwierdzam, mam ten tv (47") od 4 lat i obraz oraz dźwięk bajka, lepszy niż w dzisiejszych "nowych" modelach z bajerami. Próbuję od dłuższego czasu kupić większy tv ale żaden nie dorównuje 6008 pod względem odbioru. Ale... Smart W tym TV w zasadzie nie działa no i jest to model bardzo awaryjny. Nie znasz dnia kiedy padnie płyta główna i wtedy 1000 zł w plecy a i części już coraz trudniej dostać i serwisy nie chcą się podejmować naprawy a jeżeli już to dostaniesz 3 miesiące gwarancji. Wszystko jest w tym wątku ale zakładam że niechce ci się tyle czytać. Sam rozwazalem zakup większego 6008 ale nie mogę się zdecydować na to ryzyko.
 
Ostatnia edycja:

wiktorinio

New member
A więc tak - dvbt i kablówka to 40% emisji, 30% ps4 i 20% PC, smart 10%
Odkąd pamiętam ambilight robił na mnie olbrzymie wrażenie, w najbliższym czasie raczej nie będę miał czasu do pozyskiwania ani środków do nadawania sygnału w 4k więc brak tej opcji jestem w stanie przeboleć, jednakże nurtuje mnie to że w cenie tego 60 - calowego philipsa można dostać już inne nowe tv z 4k ale w 55 calach - lecz w tym momencie najbardziej istotnym dla mnie czynnikiem jest jakość w hd i full hd.
Trochę zaniepokoiły mnie słowa o awaryjnej płycie głównej, jest to usterka mieszcząca się w marginesie błędu, czy też wada która dotyka wielu użytkowników Philipsa ?
 

Domely

New member
Długo myślałem nad 65PUS7601, nawet już zamówiłem w Saturnie ale anulowali zamówienie ze względu na brak towaru.
Wreszcie podjąłem decyzję...
Ponieważ żaden (poza jednym jedynym 65PUS7601 ale za duży i trochę za drogi) z aktualnie dostępnych TV "cudów" jakie oferują producenci a szczególnie Philips nie jest godzien aby na niego patrzeć i nie dorasta do pięt pod względem jakości obrazu i dźwięku mojemu 47PFL6008 poczekam na OLEDa Philipsa jak już będzie w przyzwoitej cenie (pewnie ze 2 lata). A tymczasem kupiłem z drugiej ręki (jak nowy) 55PFL7008 i mam zajebisty obraz i dźwięk w dużo większym rozmiarze (i to na matrycy IPS). Do smarta jeszcze tylko dokupie dongla z androidem 6.0 i będzie lepszy niż większość Smart TV.
Niestety większość aktualnych modeli nie ma co startować do PFL6008 czy PFL7008 pod względem kontrastu, ostrości, czerni czy dźwięku... o estetyce wykonania nie wspominam.
 

Domely

New member
Nie wiem czy to było gdzięś w tym wątku czy którymś innym (nie moge teraz odnaleźć) ale chciałem zapytać o jedną rzecz.
U mnie póki co (odpukać) TV (PFL7008) chodzi bez problemu (aż sprawdzę który mam soft) mam tylko jeden problem - wydaje mi sie że nie działa mi usługa Lounge Light tzn ambilight na wyłączonym TV. Próbuje włączyć przyciskiem Ambi na pilocie i nic. Przymruża lekko diodę ale ona nie gaśnie i Ambi się nie włącza. W starym 6008 działa bez problemu. Spotkał się ktoś z taką opcją? Wiecie o co może chodzić? Sprawdzałem na 2 pilotach. Poza tym Ambi działa poprawnie w każdym trybie (na włączonym TV).
 

bartbuks

New member
Witam serdecznie, z góry przepraszam za mały oft ale to chyba najlepsze miejsce na moje pytanie - mam możliwość zakupu (zadbanej sztuki) Philipsa 60PFL6008 za 3000 zł, czy waszym zdaniem warto dokonać takiego zakupu w dobie 4k i zaokrąglonych TV biorąc pod uwagę budżet do 3500 zł?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Odradzam. Kup coś innego. Ja jestem zakochany w ambilight, czy obrazie w tym modelu, ale jednak awaryjność jest irytująca. Szkoda nerwów i kasy.
 

tkg

New member
Pytanie do użytkowników tego TV - na jakim oprogramowaniu działacie?
Jest stabilne,, czy poprzednie jest lepsze?
 

BANGHOL

New member
Pytanie, czy mi się wydaje czy nie ma wsparcia Youtube dla serii PFL ? zniknęła mi apka ze Smart TV i nijak nie mogę jej dodać.
 

radziej100

New member
Pytanie do użytkowników tego TV - na jakim oprogramowaniu działacie?
Jest stabilne,, czy poprzednie jest lepsze?


Wątek z elektrody: Philips 55PFL6008K/12 - nie uruchamia się - miga dioda (jaki to błąd?)

Jest to ostatnia wersja do tego modelu ( QF2EU-0.173.67.0). W sumie to ma ona już rok. Zawsze aktualizowałem poprzez Internet. Ta jest "ukryta", dlatego nie wiedziałem o jej istnieniu. Aktualizacja tylko poprzez pendrive USB. Ściągnąłem z oficjalnej strony Philipsa. Zauważyłem, że po aktualizacji częściej występuje czarny ekran po załączeniu - po minucie, kilku jest już OK. Na razie NIE MAM problemu z brakiem możliwości włączenia (miganie podwójne diody). Oczywiście ten firmware też jest niedorobiony - patrz forum http://www.supportforum.philips.com/en/showth...QF2EU-0-173-67-0-for-6xx8-7x08-8x08-and-9708.. W sumie zakup nowego telewizora odłożyłem......Planowałem SAMSUNG UE55K6300 za 2660zł. Ceny spadają...

Czy komuś z tą wersją oprogramowania zaszwankowała płyta główna (podwójne miganie diody i brak możliwości załączenia telewizora)?
 

matixxxx

New member
A ja mam pytanie czym bardzo różni sie 5007 od 6007 prócz amblilighta ??????
chce zamienić 47 pfl 6007 na 55 pfl5007 i sie zastanawiam czy te tv posiada podobny problem z długim włączaniem się i chwilowymi zawieszkami funkcji zwłaszcza zmiana programu czy volume +/- . generalnie z 3D nie korzystam i z smarta też wogóle ale mam pokój 5m i chce większy TV
 

treumatic

New member
Panowie witam.
Chce zakupic 55pfl6008 uzywany za cene 1.700.
Chcialbyn sie dowiedziec czy warto wziasc ten tv majac w zamysle ewentualna awarie.
Ogolnie czy ten tv ma do siebie to czy czesto sie psuje?
Nie znam tv przebiegu i nic o nim nie wiem pozatym ze nie bad pixeli.
Do wyboru ten albo 55pus6421 nowka ale w innej cenie kompletnie.
Idzie to w sumie do pokoju w ktorym bedzie chodzil 5 h tygodniowo. Czy warto ryzykowac.
Dzieki

edit. Jak wejsc do menu serwisowego?
 
Ostatnia edycja:

artech3

New member
Cześć
Trochę odgrzeję kotleta
Ktoś wie jak wejść do ustawień obrazu z poziomu aplikacji netflix w philips 47plf6008k ?
ustawienia wszędzie działają poza netflixem, a ten efekt teatru i inne bzdety w auto są nie do zniesienia.
Z góry dzięki za pomoc
 

albin37

New member
Rok temu jak mi siadała w servisie proponowali że dostępna jest jakaś wersja poprawiona razem z pilotem która już się tak nie psuje ale mnie cena odstraszyła była coś około 1000pln.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Ja bym już odpuścił ten model , jak sprawdzałem to nie znalazłem płyty , tv ma swoje lata , długo pochodził i jeszcze by pochodził , Taka jest prawda że te modele i podobne z tej produkcji miały wadę tych płyt .
 
Do góry