Philips 46pfl9704H/12 - TEST OTWARTY

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja wiem bo pytałem w Philips Polska.
Priorytet zakupu mają kraje które mają większy udział rynkowy Philipsa.
Dostawy idą do krajów ościennych.
Wg mnie zaś to nie spodziewali się że telewizor będzie się cieszył tak dużym powodzeniem na rynku .
 

wrx

New member
Bez reklam
prosperowiak napisał:
a propos postow WRXa, powiem Ci tak... mialem podobny dylemat, ale Kuro to Kuro i musi stac u mnie w pokoju... na Philipsy czy te 9704 czy kolejne nadejdzie jeszcze czas :)
A ja juz prawie podjalem decyzje, ze bedzie to Panasonic 50V10, ale prawie.:D

Zaczynam rozmyslac rozwniez nad jakims Samsungiem LED...
 

michalmichalmic

New member
A JA mysle ze cena 9704 46cali zblizy sie do 8500tys w ciagu 4 najblizszych miesiecy nawet jesli dzis ich nie ma i wydaje sie to nie mozliwe to uwazam ze liczba osob mogacych wydac ponad 10tys za tv jest własnie ograniczona do ok. 6 miesiecy produkcji tych tv i po prostu trzeba troche poczekac.
 

arianpl

New member
Witam!!!
Wreszcie drgnęło w EURO AGD. Jutro mogę już podpisać umowę ratalną.
Philips 46pfl9704H wreszcie jest osiągalny w Polsce :D, a czekałem ponad miesiąc ;)
 

publo102

New member
Mnie tylko ciekawią te lcd'ki w cenach 7700zł, skąd oni je biorą skoro w euro są po 9300zł. Fakt, że w euro niby promocja dają niebieski odtwarzacz gratis, no ale przy tej różnicy w cenie, można spokojnie samemu sobie kupić dużo lepszy.
 

slupek

Member
arianpl napisał:
Witam!!!
Wreszcie drgnęło w EURO AGD. Jutro mogę już podpisać umowę ratalną.
Philips 46pfl9704H wreszcie jest osiągalny w Polsce :D, a czekałem ponad miesiąc ;)

Miałem to samo, ale już od dziś 9704 wraz z BDP3000 stoją w domu :)
Jeszcze tylko zostaje mi podpisać umowę z UPC.

Po pierwszym dniu jestem zachwycony.:bober:
Na:
http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/...6PFL9704H/12&scy=pl&slg=pl&mid=Link_Software#
widzę, że jest nowe firmware Plik: 46pfl9704h_12_fus_eng.zip, Wersja: 000.026.066.000, Plik ZIP, 44.29 MB, 2009-11-04
ale nie wiem co zmienia.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Napisz coś więcej na temat zakupionego 9704. Jak pierwsze wrażenia / odczucia wizualne /, a może dołożysz jakieś fotki ? Pozdrawiam :D
Ps. Ile ostatecznie zapłaciłeś za to cudo ?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Do Slupka

slupek napisał:
Miałem to samo, ale już od dziś 9704 wraz z BDP3000 stoją w domu :)
Jeszcze tylko zostaje mi podpisać umowę z UPC.

Po pierwszym dniu jestem zachwycony.:bober:
Na:
http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/...6PFL9704H/12&scy=pl&slg=pl&mid=Link_Software#
widzę, że jest nowe firmware Plik: 46pfl9704h_12_fus_eng.zip, Wersja: 000.026.066.000, Plik ZIP, 44.29 MB, 2009-11-04
ale nie wiem co zmienia.

Witam napisz jak ci on odbira na sygnale sdz kablówki UPC bo rozumiemze bluray i programy HD to będzie odbierałluks :_) ciekaw jestem jak odbiera właśnie programy sd i z jakiej odległości oglądasz swój wspaniały lcd :) Piozdrawiam i czekam na wiadomość , z góry dziękuję.
Lolek
 

slupek

Member
Cena 9980.00zł + 10zł za Blue-Ray.

Designe Philipsa bardzo mi się podoba. Podobał mi się już na foto, na Ceneo przeczytałem dziwną opinię i wyraziłem tu niepokój, jednak zupełnie niepotrzebnie. Mając TV w domu widzę, że wykonanie jest na najwyższym poziomie.
Obraz jak dla mnie cudo. Nie mam jeszcze sygnału TV (UPC), więc obraz mam z: Laptopa, Blue-Ray'a i USB w Philipsie.
Materiał HD sam miód. Divx'y z USB czy też z laptopa oraz materiał DVD również bez zarzutu. Skalowanie i współpraca z komputerem jak najbardziej prawidłowe.

Podoba mi się nawet oglądanie filmików z YouTube.
Ciągle odkrywam ten TV :)

Aktualizację oprogramowania zrobiłem - zmian nie widzę.

TV oglądam z 2,5 - 3,5m - zależy gdzie siedzę.
Oglądałem właśnie swój ślub z kasety VHS (muszę go w końcu zrzucić do DVD) i jestem bardzo zadowolony - jakość nie powala oczywiście, ale jest i tak dobrze jak na materiał tak kiepskiej jakości :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Do Slupka

Witam dzieki za te wiadomości i pamietaj jak będziesz miec upc to daj znać jakci odbiera po sd. A propo odległości to tak się zastanawiam też nad 40 lub 46 cali ja mam 3.5 m. ale się trozke obawiam wlaśnie sygnału sd że będzie nie za ciekawie choć wiele osób tu doradzało mi też kupienei tak jak i ty 46 cali . Pomyślę mam nadzieję żę troche on stanieje bo ja planuje w przyszłym roku zakup zrobić. Ale skoro ty oglądasz też z 3.5 m to może warto się zastanowić nad tym rozmiarem :) Pozdrawiam i pamiętaj jak będziesz mieć upc to napisz wrażenia i czy to da sie oglądać z takeij odległości.
Lolek
 

slupek

Member
Powiem tak - nie wyobrażam sobie bym miał mniejszy TV, oglądam kasety VHS (dziś odświeżyłem kilka rodzinnych wspomnień) i na pewno sygnał SD UPC nie będzie gorszy, a i tak jestem zadowolony ;)

Kilku moich znajomych kupiło jakiś czas temu TV z mniejszymi matrycami i teraz każdy z nich żałuje - bez wyjątku. Być może i ja za jakiś czas będę chciał coś większego :) ponieważ w sumie startując chciałem 50-55" :) ale na chwilę obecną uważam, że źle nie zrobiłem.
Philips 9704 spełnia moje oczekiwania.

Kiki dzięki za test, który to zaważył o wyborze.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Lolek126, ja bym na Twoim miejscu kupił 46". Sam mam do TV 3 metry i rozważam nawet kupno 50/52". Na wczorajszym Audio Show rozmawiałem z Kikim, który doradzał mi do mojej odległości 46" ze względu na różnoraki sygnał. Chodzi o programy w SD, których jest zdecydowana większość. Na 52" z 3 metrów widać już wszelkie ułomności tego sygnału. Tak więć najlepszym rozwiązaniem jest 46". 40" to zdecydowanie za mało.
 

rybka.w

New member
slupek napisał:
Miałem to samo, ale już od dziś 9704 wraz z BDP3000 stoją w domu :)
Jeszcze tylko zostaje mi podpisać umowę z UPC.

Po pierwszym dniu jestem zachwycony.:bober:
Na:
http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/...6PFL9704H/12&scy=pl&slg=pl&mid=Link_Software#
widzę, że jest nowe firmware Plik: 46pfl9704h_12_fus_eng.zip, Wersja: 000.026.066.000, Plik ZIP, 44.29 MB, 2009-11-04
ale nie wiem co zmienia.


Witam w klubie posiadaczy tego Phila !!!!!! Gratuluję zakupu :D:D:D

Normalnie ci zazdroszczę że możesz go oglądać ;);) Ja mimo że go mam to musiałem schować go do pudła z powodu remontu domu :niewiem:
Już nie mogę się doczekać gdy go powieszę w salonie na ścianie :D
Jak się pobawisz to daj znać jakie masz własne ustawienia bo te fabryczne co prawda nie są złe ale..........
Jeszcze raz gratulacje :D:D:D:D:D:D:D:D
 

slupek

Member
Co do ustawień, to po prostu przeszedłem przez kreatora i wybrałem "na oko" co mi pasuje :)
Teraz trochę eksperymentuję, ale myślę, że sporo zależy od źródła sygnału i od naszych własnych preferencji - dało mi się to we znaki podczas wybierania preferowanych obrazów wraz z małżonką, która to miała czasem odmienne zdanie :)
Trzeba wypracować kompromis z domownikami. :grin:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zapytanie Do użytkowników 9704

Witam napiszcie mi czy 9704 gniazdo sieciowe jest już profesjonalne takie jak w dobrych cd, amplitunerach, czy też subwoferach czy jest jakieś zwykłe że nie można podłączyć dobrego kabla zasilającego. Pozdrawiam i czekam na wasze posty.
Lolek.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
lolek126 napisał:
Witam napiszcie mi czy 9704 gniazdo sieciowe jest już profesjonalne takie jak w dobrych cd, amplitunerach, czy też subwoferach czy jest jakieś zwykłe że nie można podłączyć dobrego kabla zasilającego. Pozdrawiam i czekam na wasze posty.
Lolek.
Szanowny lolku, nie chciałbym Cię urazić, ale zostałeś chyba ofiarą takich ludzi jak ja przed laty gdy pisywałem do branżowych szmatławców. Ponieważ producenci "specjalnego" okablowania płacili piękne kwoty za reklamę, oceny ich produktów (testy) zawsze były fenomenalne na tle tych, którzy nie dawali reklam lub lub na tle kabelków z zestawu. Zapewniam Cię, że jeśli nie trafisz na targi Audio Show których celem jest zmiękczanie umysłów ludzi z kasą, to nigdy nie usłyszysz różnicy brzmienia po wymianie kabla zasilającego. Dla twej informacji dodam, że najwyższy model pozłacanego kabla pewnej polskiej firmy jest wytwarzany w Chinach i płacą za niego ok 15 $. Jednak cena dystrybutora przekracza 1000 zł. Nie daj się...
 

tomdvd

New member
prąd

Witam,
Elektryk powiedział mi ze w bloku, szczególnie starym jak mój często występuje odwrócenie fazy a do tego jakies igły, śmiecie itp. Powiedział ze na pewno ma to wpływ na czułe urządzenia elekryczne. Zastosowanie ISO urządzen typu kondycjoner sieciowy poprawia, niweluje te szumy, zniekształcenia sieciowe a do tego zabezpiecza w pewnym stopniu przed przepięciami itp. Jednakże podstawą właściwego, pełnego wykorzystania w/w kondycjonera jest jego uziemienie. I tu klops! W moim bloku w pokojach nie ma. Więc myśle ze poprzednik ma racje co do kabli zasilających, lepiej zaopatrzyc sie w kondycjoner, dla pewnosci. Koszt około 100 pln. Natomiast czy zauwazymy różnice? Pewnie nie ale czego sie nie robi...dla pewności ze nasze HD jest bezkompromisowe:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bez cienia wątpliwości kable mają znacznie. Wiem bo widziałem i słyszałem.
Szczególnie jak ktoś ma taki model jak ten Philips 46 9704 :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Sprawa kabla zasilającego do 9704

kiki napisał:
bez cienia wątpliwości kable mają znacznie. Wiem bo widziałem i słyszałem.
Szczególnie jak ktoś ma taki model jak ten Philips 46 9704 :D

Witam nawet jeśli daje dobry kabel zasilajacy w tym tv to i tak nici z kabelka dobrego ponieważ gniazdo w tym tv jest małe takie jak np do radiomagnetofonu czy np golarki przynajmniej tak mi powiedzieli na infolinii bo nikt mi nie odpisywał na forum. Pozatym tak jest umieszczone, że nawet jakby było duże wejście to nie bardzo by było jak z podejściem z tym kablem. A tak zostało zrobione i ułożone w tym miejscu żeby na ścianie jeszcze dodatkowo tv nie musiał być oddalony bo i tak jest dosyć grubiutki :). Dla tych co ma stać na stoliku różnicy nie ma gdzie takie gniazdo jest ułożone. Pozdrawiam.
Lolek
 

kriswas

Member
Bez reklam
@lolek126
Witam nawet jeśli daje dobry kabel zasilajacy w tym tv to i tak nici z kabelka dobrego ponieważ gniazdo w tym tv jest małe takie jak np do radiomagnetofonu czy np golarki przynajmniej tak mi powiedzieli na infolinii bo nikt mi nie odpisywał na forum. Pozatym tak jest umieszczone, że nawet jakby było duże wejście to nie bardzo by było jak z podejściem z tym kablem. A tak zostało zrobione i ułożone w tym miejscu żeby na ścianie jeszcze dodatkowo tv nie musiał być oddalony bo i tak jest dosyć grubiutki :smile:. Dla tych co ma stać na stoliku różnicy nie ma gdzie takie gniazdo jest ułożone. Pozdrawiam.
Lolek

"O co Ci kurde chodzi? Zabierasz się za to jak pies do jeża" ten cytat pochodzi z filmu "Chłopaki nie płaczą", nomen omen :D

Kolego, chcesz kupić TV za ponad 10 tys. złoty, czy może już kupiłeś, bo nie wiem, a masz problem ... z gniazdem zasilania i kablem zasilającym :shock: No comment ! Tym bardziej, że Philips ma ponoć większe problemy z efektem haloo i innymi rzeczami o których piszą użytkownicy na forach zagranicznych, niż np. Toshiba SV! I tu jest problem, bo wydać taką kasę i się wkurzać, to nie na moje zdrowie. Ponawiam liczne prośby do kikiego, bez testu porównawczego chyba się nie obejdzie. Może w ramach prezentów "pod choinkę" :D
 
Do góry