Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Mam taki problem, może ktoś się z tym spotkał już i będzie w stanie mi coś poradzić - jak próbuję zaktualizować soft do wersji 150.80 (usb), to za każdym razem mi wyskakuje błąd przy sprawdzaniu poprawności.

Wie ktoś może jak to obejść?

Witam uprzejmie,
Wersji 0.150.80.0 nie ma . Są wersje - 0.150.81.0 , 0.150.82.0 , 0.150.83.0 , 0.150.85.0 .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Przypuszczalnie coś z plikiem , który kopiowałeś na pendrive'a.
Ja skasowałbym skopiowany plik autorun.upg z pendrive'a i jeszcze raz pobrał plik ze strony internetowej
firmy Philips , następnie skopiował na pendrive'a i jeszcze raz poprzez gniazdo USB w telewizorze
wykonał aktualizację , pamiętając o zaleceniach firmy Philips dotyczących prawidłowego wykonania
aktualizacji.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

FallingStickman

New member
Witam uprzejmie,

Przypuszczalnie coś z plikiem , który kopiowałeś na pendrive'a.
Ja skasowałbym skopiowany plik autorun.upg z pendrive'a i jeszcze raz pobrał plik ze strony internetowej
firmy Philips , następnie skopiował na pendrive'a i jeszcze raz poprzez gniazdo USB w telewizorze
wykonał aktualizację , pamiętając o zaleceniach firmy Philips dotyczących prawidłowego wykonania
aktualizacji.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Już właśnie próg wałem. Formatowałem pendriva, dwa razy ściągałem polską wersję softu, raz angielską, próbowałem też innego pendriva. Zawsze to samo.
Z żadną z poprzednich aktualizacji nie miałem problemu.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W takim razie , może spróbuj aktualizację softu wykonać poprzez wejście do opcji :Ustawienia oprogramowania , a następnie wybierz :Lokalna rozbudowa i następnie wybierz z pendrive'a plik z softem , który chcesz wgrać i dalej postępuj zgodnie z komunikatami .( choć wydaje mnie się , że coś źle wykonujesz w procesie aktualizacji , ale mogę się oczywiście mylić ).
Możesz również spróbować poprzez inne gniazdo USB w telewizorze .(razem chyba jest 3)


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

dzb

New member
Zaktualizowałem soft z xxx.82 do xxx.85 i niestety żadnej poprawy w szybkości działania menu nie odczuwam.
Funkcje smart są jak dla mnie nie do użytku.
Dobrze, że mam to htpc, gdzie xbmc daje praktycznie nieograniczone możliwości.
 

jodlasty1

New member
Zaktualizowałem soft z xxx.82 do xxx.85 i niestety żadnej poprawy w szybkości działania menu nie odczuwam.
Funkcje smart są jak dla mnie nie do użytku.
Dobrze, że mam to htpc, gdzie xbmc daje praktycznie nieograniczone możliwości.

Rozumiem, że zamiast oglądać TV, ciągle siedzisz w menu i bawisz się opcjami :)
Nawet gdyby działało wolno, a już działa ok, to przecież raz się ustawia obraz pod siebie i się tam nie zagląda.
 

FallingStickman

New member
Witam uprzejmie,

W takim razie , może spróbuj aktualizację softu wykonać poprzez wejście do opcji :Ustawienia oprogramowania , a następnie wybierz :Lokalna rozbudowa i następnie wybierz z pendrive'a plik z softem , który chcesz wgrać i dalej postępuj zgodnie z komunikatami .( choć wydaje mnie się , że coś źle wykonujesz w procesie aktualizacji , ale mogę się oczywiście mylić ).
Możesz również spróbować poprzez inne gniazdo USB w telewizorze .(razem chyba jest 3)


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Nic z tego nie daje innego rezultatu - każda próba aktualizacji kończy się problemem z weryfikacją. Chyba będę musiał się skontaktować z obsługą klienta w Philipsie. Może oni coś poradzą.
 

accu

New member
Bez reklam
Nic z tego nie daje innego rezultatu - każda próba aktualizacji kończy się problemem z weryfikacją. Chyba będę musiał się skontaktować z obsługą klienta w Philipsie. Może oni coś poradzą.

Witam uprzejmie,
Masz telewizor przecież na gwarancji , to przedstaw problem serwisowi firmy Philips MIK w Radomiu .Telewizor ma na tylnej
ściance również złącze serwisowe SERV.U , do którego pracownik serwisu może podłączyć komputer z odpowiednim programem do diagnozowania , i jeśli
"kości" z pamięcią są nieuszkodzone to może wgrać oprogramowanie przez nie .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

ElTomeko

New member
Ja tez nie moge zaktualizowac do 0.150.85.0...wkładam pena biore aktualizacje z usb...zapisuje mi plik update...otwieram na kompie i sciągam plik do którego mnie przekierowuje...wypakowuje autorum.upg na tego samego pena, podpinam do usb tv i ....NIC!!! i tak kilka razy na różnych penach...:/ Wczesniej tak robiłem i nie było problemów. Przez wifi nie znajduje aktualizacji a w lokalnej rozbudowie nic sie nie pokazuje...;/
 

SDman

Banned
Ja tez nie moge zaktualizowac do 0.150.85.0...wkładam pena biore aktualizacje z usb...zapisuje mi plik update...otwieram na kompie i sciągam plik do którego mnie przekierowuje...wypakowuje autorum.upg na tego samego pena, podpinam do usb tv i ....NIC!!! i tak kilka razy na różnych penach...:/ Wczesniej tak robiłem i nie było problemów. Przez wifi nie znajduje aktualizacji a w lokalnej rozbudowie nic sie nie pokazuje...;/

Witam,
Podłączaj wszystkie kable, usb, CI (jak masz) również.
Przywróć TV do ustawień fabrycznych.
Wyłącz na 10 min z prądu.
Powinno pomóc, jak nie serwis.

Pozdrawiam
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Prawdopodobnie telewizor "nie wykrywa" nowszych wersji oprogramowania. Serwis sobie szybko
z tym powinien poradzić .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

ElTomeko

New member
Odłączałem kabel zasilania i nie pomogło a nic innego nie mam podłączone poza kablem od anteny i optykiem...jak przełącze na ustawienia fabryczne to boje sie ze znowu bede miał problem z samo załączającym sie HDNM...

Czy poza tym usprawnionym dynamicznym podświetleniem to jeszcze cos w tym nowym sofcie poprawili ???

Accu - serwis to dla mnie ostatecznosc bo i tak juz raz był i znowu na tydzień go wysyłac do tego Radomia to nie chce mi sie.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,
Z tego co piszą użytkownicy telewizorów serii 6xx7 , 7007 , 8007 i 9x07 to jeden z lepszych softów.

Sam problemu raczej nie usuniesz . Wcześniej czy później pozostaje jednak usługa serwisowa , chyba że
znasz kogoś kto zajmuje się naprawą telewizorów i ma program do diagnozowania .
Coś chodzi mnie "po głowie" , że w zawartości pamięci eepromu nvm trzeba będzie zmienić wartości .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

jeremishal

New member
A czy jesteś pewien że masz odpowiedni soft dla swojego tv? Ważne jest też ta literka k lub h na końcu. Miałem podobny problem bo chciałem wgrać k do tv z końcówka h.

Wyryte z tapatalk
 

accu

New member
Bez reklam
A czy jesteś pewien że masz odpowiedni soft dla swojego tv? Ważne jest też ta literka k lub h na końcu. Miałem podobny problem bo chciałem wgrać k do tv z końcówka h.

Wyryte z tapatalk

Witam uprzejmie,

Jak najbardziej trafna uwaga .
Ale myślę , że koledzy wiedzą jaką mają wersję telewizora i odpowiedni soft szukają , a następnie
go ściągają na komputer i dalej kopiują na pendrive .
Można co najwyżej wejść do menu serwisowego i zobaczyć na :Errors .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Odłączałem kabel zasilania i nie pomogło a nic innego nie mam podłączone poza kablem od anteny i optykiem...jak przełącze na ustawienia fabryczne to boje sie ze znowu bede miał problem z samo załączającym sie HDNM...

Czy poza tym usprawnionym dynamicznym podświetleniem to jeszcze cos w tym nowym sofcie poprawili ???

Accu - serwis to dla mnie ostatecznosc bo i tak juz raz był i znowu na tydzień go wysyłac do tego Radomia to nie chce mi sie.

wydaje mi się, że jak już Ci nic nie pomoże, to możesz spróbować moich porad to zawsze lepsze od zabawy z serwisem.

PS. do ustawień fabrycznych się nie przełączasz, a wracasz czyszcząc wszystko w TV bo w tym może tkwić problem.

Pozdrawiam
 

matixxxx

New member
A ja mam pytanie panowie, podłączyłem bezprzewodową klawiature logitecha mk520 , wykryło i cisza nic . Czy ktoś ma jakaś klawiature i myszke podpietą do zabawy na necie ???
 

Tika

New member
Bez reklam
jednak soft 150.85 jest do kitu, w filmach puszczonych przez PC po HDMI, pojawiają się mikro-przycięcia i zwolnienia, które są strasznie irytujące, wracam do starego softu tam obraz był idealnie płynny

Kiki, możesz byś zaczął wreszcie pisać prawdę o Phillipsie i pomógł komuś, bo jak na razie to piszesz same ściemy o tym TV, odsyłanie na PW do badziewnych konsultantów, którzy na niczym się nie znają to żadna pomoc, jak usuniesz tego posta, znaczy, że masz gdzieś wartościowych użytkowników forum, którzy znają się na rzeczy, wtedy radź sobie sam z tym bagnem i Twoimi bublowatymi Phillipsami
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Moim , skromnym zdaniem , powrót do ustawień fabrycznych nic nie da , gdyż jeżeli jest już w pamięci
telewizora nowszy wgrany soft , to telewizor pamięta go tak jak pierwszy (pierwotny). Jeżeli masz fabryczny soft ( który był zainstalowany fabrycznie w Twoim telewizorze) gdzieś skopiowany na pendrive lub zapisany na komputerze , to wtedy wydaje mnie
się że będziesz mógł do niego powrócić . Nic też nie kosztuje przywrócić ustawienia fabryczne , wpierw należy sobie zapisać swoje nastawy obrazu i inne nastawy na kartce papieru.


Przed chwilą czytałem na niemieckim forum , że użytkownik " linia anke "telewizora firmy Philips 46PFL9707 miał
podobny problem . Administrator poradził użytkownikowi skontaktować się na czacie z przedstawicielem pomocy technicznej firmy Philips , czy nie można obejść problemu przez wgrania softu przez Internet .
Użytkownik napisał 13 marca 2013 r. ze skontaktował się na długim czacie z przedstawicielem pomocy technicznej firmy Philips
i problem został rozwiązany . Niestety nie podał kroków , jakie wykonał po tym czacie .Posty nr.nr.#1629 ,#1630 ,#1632 na stronie:
Alles zum 46PFL9707 und dem 60PFL9607, Philips - HIFI-FORUM (Seite 32)


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry