Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

miet55

Member
Bez reklam
.

.......Na tą chwilę dynamiczne podświetlenie nie miga, ale załączenie HDNM przy szybkich scenach powoduje przekłamanie obrazu. Jeżeli ktoś tego nie widzi, to albo kłamie, albo jest ślepy.
Już kiedyś napisałem, że również mam takich znajomych co twierdzą o swoich rzeczach, że są najlepsze.
Cieszę się, że tu choć kilku obiektywnie ocenia TV. A może by tak Wszyscy co nie mają problemów podali swoje ustawienia. Nie mówię o kolorach, kontraście, jasności bo to indywidualna spawa. Mówię o konfiguracji która ma wpływ na płynność obrazu, bo tu najwięcej narzekań.
@ jodlasty1, dynamiczne podświetlanie od czasu do czasu jeszcze se mrygnie!
 

kini0

New member
Bez reklam
Kiki... kupowałem u Ciebie trochę sprzętu około 5 lat temu. TV Pioneer pdp sx5080d między innymi .... Może dlatego nie miałem żadnych zastrzeżeń co do jakości czy czegokolwiek innego... Teraz padło na Philipsa i wrażenie jest zupełnie inne. Problemów mniejszych lub większych jest tyle, że nie wiedziałbym od czego zacząć... Przy KURO mam wrażenie że ten TV jest po prostu uszkodzony. Na szczęście zdaję sobie sprawę że to XXI wiek i technologia LED-LCD i jakość obrazu jest anachronizmem.
 
Ostatnia edycja:

fhuarius

New member
U mnie podświetlenie już nie mruga ale artefakty w tym sofcie są wczesniej takich nie było najbardziej widoczne były przy skokach w niedziele.
Także do poprawy HDMN
Menu znacznie szybsze i połączenie z ruterem stabilne
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
radio w TV to rewelacja (68r) ! Pod jednym warunkiem , że ekran się całkiem wyłącza .
Wielokrotnie pisałem i prosiłem serwis o zmianę softu tak aby podczas grania radia ekran się wygaszał (model 9964) i nici !

Mój TV ma dźwięk rewelacyjny więc po co kupować dodatkowe radio internetowe jakby tą funkcję mógł pełnić TV.

Pozdrawiam

Każdy ma swoje inne rewelacje, dla mnie rewelacją jest radio z amplitunera:)
 

kini0

New member
Bez reklam
A dla mnie cotygodniowy ASOT na torrentach. Oficjalnego streamu nie mam czasu słuchać, a tak w drodze do pracy z SGS sobie zawsze zapodam i droga się bardziej trance'owa robi ;)
 

emer

Member
Bez reklam
( ciach )załączenie HDNM przy szybkich scenach powoduje przekłamanie obrazu. Jeżeli ktoś tego nie widzi, to albo kłamie, albo jest ślepy.
dokłaaadnie ... wolę leciutką "szarpaczke" niz załączyć HDNM, oglądać wstrętny teatr i dziwy niewidy przy szybko poruszających sie obiektach.
Musze jednak tez przyznac, ze przy niektórych obrazach, np sport, studio (generalnie to co live chyba) - "teatru" nie ma ...
 

SDman

Banned
Każdy ma swoje inne rewelacje, dla mnie rewelacją jest radio z amplitunera:)

ja napisałem w sensie takim , że byłoby ale soft Philipsa u mnie nie poprawili i nie korzystam z Radia.
Na włączonym TV 100W na radio trochę szkoda , więc oczywiście że słucham z ampli.
Ale byłoby pięknie jakby TV wyłączał ekran i pobierał tak 10-20W .

Czemu Ci ludzie co tam dłubią soft jakoś nie mogli i czytam ,że nadal nie mogą w nowych modelach, ręce opadają !

Pozdr.
 

maniek530

Banned
dokłaaadnie ... wolę leciutką "szarpaczke" niz załączyć HDNM, oglądać wstrętny teatr i dziwy niewidy przy szybko poruszających sie obiektach.
Musze jednak tez przyznac, ze przy niektórych obrazach, np sport, studio (generalnie to co live chyba) - "teatru" nie ma ...

Emer z całym szacunkiem ale gdzie jest ta "szarpaczka" ?????? U mnie bez teatru obraz płynny jak woda w strumyku ;)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja napisałem w sensie takim , że byłoby ale soft Philipsa u mnie nie poprawili i nie korzystam z Radia.
Na włączonym TV 100W na radio trochę szkoda , więc oczywiście że słucham z ampli.
Ale byłoby pięknie jakby TV wyłączał ekran i pobierał tak 10-20W .

Czemu Ci ludzie co tam dłubią soft jakoś nie mogli i czytam ,że nadal nie mogą w nowych modelach, ręce opadają !

Pozdr.

No niestety tak to jest z tymi TV, nie ukrywam philips ma bardzo skopany soft, chociaż małymi kroczkami coś tam poprawiają tylko kwestia czy im czasy starczy. Ja śledzę też tematy innych marek i nigdzie nie jest kolorowo i czasami człowiek sobie powie dobrze że mój tego nie ma :). Dla mnei najbardziej uciążliwe był kwiatek z dynamicznym podświetleniem, no i jak na razie udało im się mnie zaspokoić. No ale kwestia zaspokojenia zależy od użytkowania i od tego czego się od TV oczekuje :). Dla tego jeden będzie zadowolony, kolejny mieszane uczucia, a jeszcze inny rozczarowany:p
 

mikolajasinski

New member
W temacie o wyborze TV polecono mi m.in. 6007. Waham się pomiędzy nim a 6877. Po przeczytaniu jakiś 150 ostatnich stron tego wątku, zaczynam się zastanawiać nad rezygnacją z Phillipsa.
TV będzie podłączony do dekodera Vectry, więc płynność i działanie menu chyba nie powinna mnie obchodzić. Więc jak to jest? Czy patrząc na aspekty obrazu warto go kupić czy nie? Przesiadam się z 21 calowego CRT Phillips :oops:. "Videofilem" raczej nie jestem.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jeśli ma Ci służyć tak jak mi tylko do emitowania obrazu to jak najbardziej warto, a menu wcale nie jest już takie uciążliwe jak na początku:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nawet jak jesteś wideofilem to jakość jest extra - o tym akurat pisze każdy.
Ja bym brał PFL6877 - różnica Ambilightu jest naprawdę duża.
 

Yacko

Member
W temacie o wyborze TV polecono mi m.in. 6007. Waham się pomiędzy nim a 6877.
To już lepiej rozważaj pomiędzy 6057 o 6877, obydwa mają 600Hz i więcej wejść względem 6007. Mi osobiście nie podoba się srebrne obramowanie i stopka 6877 ale znowu ma ciekawszy pilot i Ambilight 3, który ładnie się prezentuje gdy TV jest na stopce. Powieszony na ścianie wolę Ambilight 2.
 
Ambilight 3, który ładnie się prezentuje gdy TV jest na stopce. Powieszony na ścianie wolę Ambilight 2.


Sorry nie rozumiem.Uważam,że im większy Ambi tym lepszy.Tak samo z krawędziami.(3)
Mało tego ,przy powieszonym tv,zajebisty efekt dałoby Ambi 4!
......a Ty że dwójka lepsza?
Po czym "wnosisz"?
 

Yacko

Member
Sorry nie rozumiem.Uważam,że im większy Ambi tym lepszy.Tak samo z krawędziami.(3)
Mało tego ,przy powieszonym tv,zajebisty efekt dałoby Ambi 4!
......a Ty że dwójka lepsza?
Po czym "wnosisz"?

To jest moja opinia i nie musisz się z nią zgadzać, ale Ambi 3 na ścianie razi brakiem dołu, znajomy jak zobaczył to określił to awarią :) Ambi 2 na ścianie delikatnie poszerza obraz i jakos mniej razi brak góry i dołu, gdyż jest spójność.
 

Tika

New member
Bez reklam
czy ktoś wie kiedy wprowadzą nadawanie programów w 50fps?
przynajmniej transmisje sportowe i kanały sportowe powinny być w 50fps


P.S. dziś mój TV zaliczył "zwieszkę" i wysypały się napisy dla niesłyszących, jednak ten soft nie jest jeszcze do końca stabilny
 
Do góry