Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

Zielony_M

Member
@ jodlasty1, dynamiczne podświetlanie od czasu do czasu jeszcze se mrygnie!

Potwierdzam, ostatnio oglądałem coś z przewagą bardzo jasnych scen i mrygało sporo. Ale i tak jest dobrze, korzystam z opcji Najlepszy Obraz.

BTW, wczoraj tuba.fm dała po sobie poklikać ale po chwili się zawiesiło i dupa.
 

Boniek89

New member
Trochę odbiegając od tematu,

Istnieje jakakolwiek możliwość kupna pilota z modeli 7007 wzwyż poza kupnem całego TV? Jedyne co mi przychodzi do głowy to złożenie oferty komuś komu jeden z powyższych modeli wyleciał w powietrze i został tylko pilot :D
Innymi słowy, czy jest dostępny w sprzedaży sam pilot?

Wiem, ze można sobie podłączyć klawiaturkę, ale wyznaję zasadę, że im mniej sprzętu tym lepiej :)


EDIT:
konsultant Philipsa poinformował mnie, że i tak "ten pilot nie będzie działał w modelu 6007, bo działa radiowo i jest przeznaczony do telewizorów serii 8 i 9". Dziwne, że nie wspomniał też o serii 7, bo tam też jest pilot qwerty tylko bez żyroskopu)
 
Ostatnia edycja:

murzyn997

New member
Najlepsza opcja to chyba uzycie smartfona,jak pilot o ktorym piszesz mialby dzialac tak "szybko" jak ten standard to dziekuje:) ale chyba jak sie nie myle to on nie jest na podczerwien, na wifi?
 

SDman

Banned
Najlepsza opcja to chyba uzycie smartfona,jak pilot o ktorym piszesz mialby dzialac tak "szybko" jak ten standard to dziekuje:) ale chyba jak sie nie myle to on nie jest na podczerwien, na wifi?

Witam,

Wifi moim zdaniem ma swoje wady.
Ja od lat używam pilota jednego do wszystkiego (TV 9664, Technisat HD K2, DVD i Ampli Panasonic, Micromega minium Amp CD, Eagret media dysk, Blu Sony) to Logitech Harmony 555 .

Tego TV bym nie obsłużył -chyba że ma podczerwień również ?

Pozdrawiam
 

murzyn997

New member
Dla mnie pilot w modelu 6007 jest strasznie zmulony, nie wiem czego to wina ale obsluga smartfonem jest dwa razy szybsza.Wiec albo pilot niewypal albo odbior na podczerwien jest zwalona.U ciebie jak jest z reakcja tv na pilota?
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Trochę odbiegając od tematu,

Istnieje jakakolwiek możliwość kupna pilota z modeli 7007 wzwyż poza kupnem całego TV? Jedyne co mi przychodzi do głowy to złożenie oferty komuś komu jeden z powyższych modeli wyleciał w powietrze i został tylko pilot :D
Innymi słowy, czy jest dostępny w sprzedaży sam pilot?

Wiem, ze można sobie podłączyć klawiaturkę, ale wyznaję zasadę, że im mniej sprzętu tym lepiej :)


EDIT:
konsultant Philipsa poinformował mnie, że i tak "ten pilot nie będzie działał w modelu 6007, bo działa radiowo i jest przeznaczony do telewizorów serii 8 i 9". Dziwne, że nie wspomniał też o serii 7, bo tam też jest pilot qwerty tylko bez żyroskopu)
Chyba taniej wyjdzie kupno uniwelsalnego .Polecam ten co mam w opisie.
ale tobie chyba chodzi tylko o klawiaturę na pilotach orginalnych,nie wiem czy warto aż tyle siedzisz
na smart tv?
 
Ostatnia edycja:

Boniek89

New member
Chyba taniej wyjdzie kupno uniwelsalnego .Polecam ten co mam w opisie.
ale tobie chyba chodzi tylko o klawiaturę na pilotach orginalnych,nie wiem czy warto aż tyle siedzisz
na smart tv?


Rzeczywiście chyba zainteresuję się jakimś fajnym uniwersalnym pilotem. Na Smart TV dużo nie siedzę, ale jak już wchodzę to byłoby ekstra jakby wpisywanie było chociaż trochę przyjemniejsze, na przykład na youtube...
Ale tak jak piszesz lepszą opcją będzie chyba jednak uniwersalny
 

jodlasty1

New member
Potwierdzam, ostatnio oglądałem coś z przewagą bardzo jasnych scen i mrygało sporo. Ale i tak jest dobrze, korzystam z opcji Najlepszy Obraz.

BTW, wczoraj tuba.fm dała po sobie poklikać ale po chwili się zawiesiło i dupa.

Jaka wartość podświetlenia?

Ja oglądam na 40 i jeszcze nie zauważyłem mignięcia.

Obecnie jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu.
 

Tika

New member
Bez reklam
niech ktoś mi odpowie, dlaczego ten TV gdy podłączony jest PC przez HDMI, to w trybie Gra lub komputer ucina kilka pikseli z prawej strony?
(w trybie standard jest ok)

jakie zakały robią ten soft to ja nie mam pojęcia
 
Ostatnia edycja:

Tika

New member
Bez reklam
Dziś odpalam TV i żadne kanały nie odbierają, zmiana softu nic nie daje, reset ustawień i ponowne wyszukiwanie kanałów nie pomaga, zmiana anteny nie pomogła, czyżby tuner DVB-T wbudowany w TV padł?

P.S. Sprawa rozwiązana, okazał się winny zasilacz, wymiana na nowy pomogła
 
Ostatnia edycja:

ket23

New member
Płynność w hx750 moim skromnym zdaniem jest znacząco gorsza od 6007 użytkuję obydwu i naprawde jest różnica na tym samym materiale
 

Zielony_M

Member
Dajcie znać czy działa u Was tuba.fm tj nawigacja po aplikacji. U mnie się odpala app'ka owszem, ale nie można nic dalej począć. Jak szybko kliknę OK zaraz po zniknięciu planszy startowej to odpala się muzyka, ale dalej cała nawigacja jest niemożliwa.

Tuba.fm zaczęła u mnie działać. Ot, tak poprostu.
 

FallingStickman

New member
Problem z akualizacją

Witam,

Mam taki problem, może ktoś się z tym spotkał już i będzie w stanie mi coś poradzić - jak próbuję zaktualizować soft do wersji 150.80 (usb), to za każdym razem mi wyskakuje błąd przy sprawdzaniu poprawności.

Wie ktoś może jak to obejść?
 

kini0

New member
Bez reklam
Płynność w hx750 moim skromnym zdaniem jest znacząco gorsza od 6007 użytkuję obydwu i naprawde jest różnica na tym samym materiale
Sprawa wewnętrznej wrażliwości widocznie... Jak dla mnie Sony przy braku teatru, oferuje brak judderu i szarpania.
Ps- reinsta softu zlikwidowała latarkę w lewy dolnym rogu ekranu.
 
Do góry