Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

ElTomeko

New member
W sumie chyba troche jeszcze poczekam bo na tym dynamicznym podswietleniu to mi i tak nie zalezy a jak widze komentarz TiKA ze sa jakies mikro przyciecia to poczekam jeszcze i poźniej sie bede zastanawiał jak to zaktualizowac... ALE DZIEKI SDMAN I ACCU ZA RADY
 

jaro1972

New member
Witam Serdecznie wszystkich forumowiczów.
mam problem z aktualizacją softu, po skopiowaniu pliku autorun.upg na penie i podłączeniu go ponownie do tv nic się nie dzieje, cały czas jestem na drugiej zakładce w menu tv... po 20 minutach odłączyłem pena, może robię coś źle? pen jest ok, sprawdzałem

pozdrawiam Jarek
 

ket23

New member
Czy ktos kupował tv u Kikiego? Ja kupiłem w piątek.Skalibrowany,obraz bajka ale clouding tzn. latarka na maxa w lewym górnym rogu no i będę wymieniał.Jutro ma zadzwonic do mnie przemiła pani (już z nią rozmawiałem przy zamawianiu).Ciekawe czy będzie tak bezproblemowo jak przy zakupie:)
 

accu

New member
Bez reklam
Czy ktos kupował tv u Kikiego? Ja kupiłem w piątek.Skalibrowany,obraz bajka ale clouding tzn. latarka na maxa w lewym górnym rogu no i będę wymieniał.Jutro ma zadzwonic do mnie przemiła pani (już z nią rozmawiałem przy zamawianiu).Ciekawe czy będzie tak bezproblemowo jak przy zakupie:)

Witam uprzejmie,
Będzie dobrze . Nie martw się "na zapas".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

ket23

New member
Witam uprzejmie,
Będzie dobrze . Nie martw się "na zapas".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Nie nie martwię się.Szczerze mówiąc jestem zadowolony z transakcji,sporo rozmawiałem z Kikim przez tel i obszernie,fachowo i bez znudzenia odpowiadał na moje pytania(było ich sporo) a pani od zamówienia była naprawde przemiła.Szczerze polecam zakup u niego.No a wymiana wierzę przebiegnie bezproblemowo.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Nie mam w tej materii żadnych wątpliwości . Cieszę się , że jesteś zadowolony.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

SDman

Banned
jednak soft 150.85 jest do kitu, w filmach puszczonych przez PC po HDMI, pojawiają się mikro-przycięcia i zwolnienia, które są strasznie irytujące, wracam do starego softu tam obraz był idealnie płynny

Kiki, możesz byś zaczął wreszcie pisać prawdę o Phillipsie i pomógł komuś, bo jak na razie to piszesz same ściemy o tym TV, odsyłanie na PW do badziewnych konsultantów, którzy na niczym się nie znają to żadna pomoc, jak usuniesz tego posta, znaczy, że masz gdzieś wartościowych użytkowników forum, którzy znają się na rzeczy, wtedy radź sobie sam z tym bagnem i Twoimi bublowatymi Phillipsami

Witam,
kurczę włos się jerzy jak to czytam, chciałbym powiekszyć 42" na 55" tylko co wziąć !?
Sam od zawsze (Lcd) posiadam Philipsa, ostatni model 9664 może multimedialny nie jest (choć jako jeden z pierwszych TV miał pełny internet) ale przenigdy nie było
z nim żadnych problemów -zwieszeń. Z każdego źródła gra rewelacyjnie. A funkcja dynamicznego podświetlenia działa idealnie.
Ostatnio podpięty Belkin ScreenCast TV Adapter for Intel WiDi , zachodzę w głowę jak to możliwe, że obraz FHD i dźwięk 5.1 za pomocą eteru jest taki wyśmienity !

Pozdrawiam
 

Zielony_M

Member
jednak soft 150.85 jest do kitu, w filmach puszczonych przez PC po HDMI, pojawiają się mikro-przycięcia i zwolnienia, które są strasznie irytujące, wracam do starego softu tam obraz był idealnie płynny

Ja to miałem już na poprzednim sofcie :-/
Obecnie na 150.85 nic się u mnie nie zmieniło.
Kable podpiąłem z resztą bardzo niechętnie (DVI->HDMI plus osobno audio), bo odtworzenie filmu FullHD 8,5GB przez WiFi to była męka. Przycinki na maxa. Przez serwer PS3. Nie wiem czy sieć domowa za słaba (b/g) czy serwer nie taki?
W każdym bądź razie nastąpił 1 wkurw, podpiąłem kable i kolejny wkurw bo również przycinki, aż zainwestowałem w pendrive 32GB i film miał pójść spod USB, ale oczywiście bez wkurwu się nie obyło bo... TV wyrzygał komunikat: nieobsługiwany format audio, i trzeba było kombinować jak tu przerobić DTS'a na AAC mając do dyspozycji w domu tylko MAC OS. (oczywiście w specyfikacji TV nie wymienili AC3 jako OBSŁUGIWANY, który se facto TV czyta).
Suma summarum, film z przekonwertowanym dźwiękiem poszedł bez przycinek z USB i muszę przyznać że OBRAZ poezja (na to zdaje się nigdy tutaj nie narzekałem) plus po raz pierwszy przekonałem się, że dźwięk jak dla mnie też bardzo dobry. Po raz pierwszy pomyślałem też, że szkoda że nie 47 cali ;-) (mam 42).

PS. Korzystam z ustawień jurasko, dla mnie są bardzo zadowalające na wieczor/noc ale przydało by się coś na bardzo jasny dzień. Ktoś ma jakiś sprawdzony ustaw?
Swoją drogą szkoda, że TV nie umożliwia sporządzania i nazywania własnych profili. Szybki dostęp do profili spod palca to osobna bajka.
 
Ostatnia edycja:

jodlasty1

New member
Czyli PC-HDMI-TV to jest jakaś bolączka tego telewizora.
U mnie też to samo. Radzę sobie tak że ustawiam odświeżanie na 59Hz.
Pomaga, ale nie do końca.
Może Philips specjalnie tak robi, żebyśmy nie oglądali filmów zassanych z netu.

A już myślałem, że to wina mojej karty graficznej.
 

screw_driver

New member
A ja mam pytanie:
Czy model 6007 ma tez taką przypadłość jak 6907 i nie odtwarza divx/xvid z serwerów NAS/dyskow sieciowych z certyfikatem DLNA?
Bo o ile dobrze widze to tv ma tylko przegladarke simplyshare ale certyfikatu DLNA juz nie posiada.
 

uki1985

New member
Ja to miałem już na poprzednim sofcie :-/
Obecnie na 150.85 nic się u mnie nie zmieniło.
Kable podpiąłem z resztą bardzo niechętnie (DVI->HDMI plus osobno audio), bo odtworzenie filmu FullHD 8,5GB przez WiFi to była męka. Przycinki na maxa. Przez serwer PS3. Nie wiem czy sieć domowa za słaba (b/g) czy serwer nie taki?
W każdym bądź razie nastąpił 1 wkurw, podpiąłem kable i kolejny wkurw bo również przycinki, aż zainwestowałem w pendrive 32GB i film miał pójść spod USB, ale oczywiście bez wkurwu się nie obyło bo... TV wyrzygał komunikat: nieobsługiwany format audio, i trzeba było kombinować jak tu przerobić DTS'a na AAC mając do dyspozycji w domu tylko MAC OS. (oczywiście w specyfikacji TV nie wymienili AC3 jako OBSŁUGIWANY, który se facto TV czyta).
Suma summarum, film z przekonwertowanym dźwiękiem poszedł bez przycinek z USB i muszę przyznać że OBRAZ poezja (na to zdaje się nigdy tutaj nie narzekałem) plus po raz pierwszy przekonałem się, że dźwięk jak dla mnie też bardzo dobry. Po raz pierwszy pomyślałem też, że szkoda że nie 47 cali ;-) (mam 42).

PS. Korzystam z ustawień jurasko, dla mnie są bardzo zadowalające na wieczor/noc ale przydało by się coś na bardzo jasny dzień. Ktoś ma jakiś sprawdzony ustaw?
Swoją drogą szkoda, że TV nie umożliwia sporządzania i nazywania własnych profili. Szybki dostęp do profili spod palca to osobna bajka.

Niestety jeśli chodzi o obsługę multimediów przez ten "smart" TV to bez jakiegoś rozwiązania pt. HTPC czy player multimedialny się nie obejdzie. Konwertowanie filmu przez 2 godziny żeby go obejrzeć też mija się z celem. Natomiast u mnie np. PS3 server transkodował mi wszystko całkiem nieźle tylko było jedno "ale": film się rwał i przeskakiwał po 30-40 sek do przodu albo przycinał i przeskakiwał o 10 minut i wszystkie możliwe rozwiązania z netu nie pomogły. Dobrym serwerem, z którym nie miałem kłopotu przy moim 6007 był Wild Media Server (płatny, ale jest 30 dni na testy)
 

Zielony_M

Member
Ja zakładałem, że to wina mojego laptopa.
Ustawienia konkretnej wartości Hz u mnie brak, próbowałem wypluwać 720p - bez zmian. TV w trybie obrazu "komputer" nic nie poradził.
A z ciekawości, czy mając w PC/laptoku wyjście HDMI (u mnie DVI) jest lepiej i czy idzie dźwięk po HDMI?
Druga sprawa, komuś po serwerze multimedialnym hulają bezproblemowo duże pliki video rzędu 8GB ?
 
Ostatnia edycja:

slupek

Member
Mam model 32PFL6007K.
Podłączyłem go kablem HDMI z kompem typu AiO Acer Aspire Z5710 i nie mam żadnych problemów z oglądaniem filmów, w tym również 3D.
Oczywiście obraz i dźwięk tylko po HDMI bezpośrednio Acer-Philips.
 

jodlasty1

New member
Ja zakładałem, że to wina mojego laptopa.
Ustawienia konkretnej wartości Hz u mnie brak, próbowałem wypluwać 720p - bez zmian. TV w trybie obrazu komputer nic nie poradził.
A z ciekawości, czy mając w PC/laptoku wyjście HDMI (u mnie DVI) jest lepiej i czy idzie dźwięk po HDMI?
Druga sprawa, komuś po serwerze multimedialnym hulają bezproblemowo duże pliki video rzędu 8GB ?

Przy 8GB rwie jak cholera.
Tryb obrazy "komputer" to jakiej nieporozumienie.
Znika super jakość i czerń staje się szara.
Czytał ktoś z was zachodnie fora?
Czy tam ludzie też zgłaszają taki problem?
 

Tika

New member
Bez reklam
soft 133.5, używam tryb standard (tryb komputer i gra jest do kitu bo ucina trochę obrazu z prawej strony), HDNM wyłączony, filmy śmigają z kompa płynnie po HDMI, żadnych mikro-przycięć i ścinek


soft 150.85 jest do kitu, mikro przycięcia i ścinki obrazu podczas odtwarzania filmów z PC po HDMI, nawet gierki z PS3 przycinają, po prostu soft tragiczny a wydawał się na pierwszy rzut oka dobry
 
Ostatnia edycja:

uki1985

New member
mikrościnki mają na bank związek z różnicami w częstotliwości obrazu, Nie wiem jakich playerów używacie do ogladania ale polecam XBMC, jest tam opcja włączenia synchronizacji częstotliwości obrazu filmu z TV na wyjściu wideo. U mnie po włączeniu tego trybu wszelakie mikrozacięcia zniknęły a odtwarzam wiekszość po sieci.
Odnośnie pytania o odtwarzanie filmów wiekszych niż 8 gb, prawdopodobnie buforują się często bo TV ma mały obszar pamięci na bufor co przy niektórych plikach powoduje że są w stanie zbuforować w pamięci tylko kilka sekund filmu w wysokiej rozdzielczości i wysokiej wartości strumienia. Rozwiązanie - htpc lub player multimedialny bo ten TV to kupa a nie odtwarzacz multimediów.
 

Tika

New member
Bez reklam
mikrościnki mają na bank związek z różnicami w częstotliwości obrazu, Nie wiem jakich playerów używacie do ogladania ale polecam XBMC, jest tam opcja włączenia synchronizacji częstotliwości obrazu filmu z TV na wyjściu wideo. U mnie po włączeniu tego trybu wszelakie mikrozacięcia zniknęły a odtwarzam wiekszość po sieci.
Odnośnie pytania o odtwarzanie filmów wiekszych niż 8 gb, prawdopodobnie buforują się często bo TV ma mały obszar pamięci na bufor co przy niektórych plikach powoduje że są w stanie zbuforować w pamięci tylko kilka sekund filmu w wysokiej rozdzielczości i wysokiej wartości strumienia. Rozwiązanie - htpc lub player multimedialny bo ten TV to kupa a nie odtwarzacz multimediów.

nie ma to związku z playerem, tylko z softem telewizora, ale jeśli uważasz inaczej to kombinuj po swojemu

mi wystarczy KMP (ma obsługę filmów 3D) i stary soft Philipsa 133.5, nie potrzebuję nic więcej, mój PC jest kompatybilny z NVIDIA 3DTV PLAY więc nie potrzebuję korzystać z oprogramowania 3D wbudowanego w TV, wszystkim zajmuje się PC i odpowiedni soft
 
Ostatnia edycja:

mazibyk

New member
Witam wszystkich!

Od niedawna posiadam model 47PFL6877K. Generalnie póki co jestem zadowolony, największy minus to to, że ekran to jednak trochę lusterko i w dzień niestety czasem widzę się w ekranie szczególnie przy ciemnych scenach.. :(

Mam do Was dwa pytania:

1. Czy podczas oglądania meczów widzicie również w swoich modelach takie jakby szerokie białe/zamglone pionowe pasy? Czy da się to jakoś usunąć ustawieniami? Czy generalnie LEDy tak mają i trzeba się przyzwyczaić? ;]

2. Próbowałem dziś odpalić z usb film z napisami .srt i nie czytało mi polskich znaków, pojawiały się jakieś znaczki. Wiem że gdzieś tu na forum było opisane jak to ustawić, ale jest tyle stron, że nie mogę znaleźć.. :/ (a wcześniej wszystko przeczytałem <olaboga>)
2.
 

screw_driver

New member
2. Próbowałem dziś odpalić z usb film z napisami .srt i nie czytało mi polskich znaków, pojawiały się jakieś znaczki. Wiem że gdzieś tu na forum było opisane jak to ustawić, ale jest tyle stron, że nie mogę znaleźć.. :/ (a wcześniej wszystko przeczytałem <olaboga>)
2.

w niektorych modelach podobno pomaga zmiana kodowania zestawu znaków na środkowoeuropejski czy cuś..w moim 6907 nie pomaga wiec:
wchodziszw [edytujesz] napisy srt
zaznaczasz cały teskt,kopiujesz,
wklejasz na Usuwanie polskich znakw. Program, skrypt do usuwania znakw diakrytycznych i kasowania ogonkw i zamieniasz pl znaki na wersje bezogonkowe
zaznaczasz co masz na stronce i wklejasz bezposrednio na to co masz w srt[zastepujesz]
zapisujesz i oglądasz
 
Do góry