Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

jaro1972

New member
Witam
...i ponawiam pytanie, może ktoś już miał ten problem z aktualizacją softu, po skopiowaniu pliku autorun.upg na penie i podłączeniu go ponownie do tv nic się nie dzieje, cały czas jestem na drugiej zakładce w menu tv... po 20 minutach odłączyłem pena, może robię coś źle? pen jest ok, sprawdzałem

pozdrawiam Jarek
 

mazibyk

New member
w niektorych modelach podobno pomaga zmiana kodowania zestawu znaków na środkowoeuropejski czy cuś..w moim 6907 nie pomaga wiec:
wchodziszw [edytujesz] napisy srt
zaznaczasz cały teskt,kopiujesz,
wklejasz na Usuwanie polskich znakw. Program, skrypt do usuwania znakw diakrytycznych i kasowania ogonkw i zamieniasz pl znaki na wersje bezogonkowe
zaznaczasz co masz na stronce i wklejasz bezposrednio na to co masz w srt[zastepujesz]
zapisujesz i oglądasz

Hmm, chciałbym jednak najpierw spróbować zmienić to kodowanie,może u mnie podziała. Tylko... gdzie i jak to zrobić? :D
 

mocher3

New member
Witam ,mam problem chyba przez ten nowy soft bo przedtem nie miałem , mianowicie po każdym włączeniu tv pojawia się teatr , mimo wyłączonej funkcji HDNM , dopiero ustawienie na nowo HDNM w tryb wyłączony daje efekt . Jest jakaś możliwość by się teatr nie załączał ? Czy po prostu znowu trzeba czekać na nowszy soft i znowu coś naprawią a coś innego spartolą ;)
 
Ostatnia edycja:

Zielony_M

Member
Witam ,mam problem chyba przez ten nowy soft bo przedtem nie miałem , mianowicie po każdym włączeniu tv pojawia się teatr , mimo wyłączonej funkcji HDNM , dopiero ustawienie na nowo HDNM w tryb wyłączony daje efekt . Jest jakaś możliwość by się teatr nie załączał ? Czy po prostu znowu trzeba czekać na nowszy soft i znowu coś naprawią a coś innego spartolą ;)

Clear LCD masz WŁączone? Ponoć pomaga.
 

emer

Member
Bez reklam
Miałem ten sam problem, ale po ostatnim update FW na szczęście ustąpiło ...
Zawsze mam włączone "Clear LCD" i nic u mnie to nie pomagało.
 

mocher3

New member
Clear LCD masz WŁączone? Ponoć pomaga.

Tak mam włączone Clear LCD, znalazłem chyba rozwiązanie problemu , muszę jeszcze sprawdzić po dłuższym wyłączeniu , ale jak na razie działa , po prostu wyłączyłem we wszystkich stylach HDNM i jak na razie teatr się nie załącza . Wygląda tak jak by mi nie trzymał ustawień , gdy mam włączony styl osobisty , bo wystarczyła zmiana stylu jeszcze raz przy każdym włączeniu TV i teatr znikał . Z tym że zaznaczam że w ustawieniach za każdym razem pokazuje że styl osobisty jest włączony, hmm dziwne , ale niestety ten typ tak ma i nie tylko tak ;)
 

phips

New member
stary i mało waży, kto zarykuje upgrade? :D
Zainstalowałem toto jakieś dwa fw do tyłu.

Telewizor, po każdej aktualizacji FW informuje o konieczności wyciągnięcia wtyczki z kontaktu. Myślałem, że to błąd, a to oprogramowanie ("Instrukcja obsługi aktualizacji oprogramowania") ma przywrócić właściwy komunikat, czyli tak jak jest to opisane w podręcznikach, w serwisie i na forach filipsa.

Lipa. Ten plik podmienia tylko numerki (na wyższe, chyba o dwa) wbudowanej pomocy na UMv 3139 137 05335 (Instrukcja obsługi->Dane techniczne telewizora->Wymiary i waga - tu trzeba przewinąć na sam dół)

Na gwizdku trzeba utworzyć katalog Upgrades i do niego wkopiować plik z zipa, potem Lokalna rozbudowa. Telewizor pluł się, że mam zainstalowaną nowszą wersję co było nieprawdą. Nie bardzo wiem po co wisi toto na stronie. Być może do helpu weszły wpisy o TPVision.

Na działanie TV nie ma to żadnego wpływu, nie zmieniły się komunikaty przy aktualizacji, dalej trzeba wyciągać kabel z prądu, nie zniknął nawet durny komunikat po naciśnięciu niebieskiego przycisku - Nie ma żadnej pomocy do tego nowego tematu... itd.
 

maniek530

Banned
małe pocieszenie i tak pewnie u mnie nie działa ze względu na regionalizację i prawa autorskie

Tika sprzedaj lepiej ten tv bo widzę że sprawia Ci on wiecej trosk i zmartwień niż zadowolenia - kup inny badziew moze bedzie lepszy - może też w UK bedzie działało wszystko.
Co nie natrafie na Twój post o tym tv to czytam jaki on jest zly,bleee i wogóle - po co sie męczysz ???
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi się wydaje że Tika to siedzi przy tym TV i tylko szuka błędów i niedoskonałości hehe. Jemu raczej nie służy TV do tego do czego jest stworzony hehe. Wszystko jest ble i koniec:). Aktualizacje nie wychodzą źle , wychodzą źle, coś poprawili to i tak źle bo coś inne jeszcze nie naprawione, nie dodają do smart źle coś dodają to i tak źle. Z góry zakłada że będzie źle. Okropny pesymista i asceta hehe :) bez obrazy :). Ja na jego miejscu już dawno bym się pozbył tego TV i zamartwiał się nad kolejnym:)
 

mazibyk

New member
W notatniku Windows spróbuj zapisać jako unicode lub utf-8 - nie pamiętam dokładnie, ale któreś z tych kodowań dawało poprawne polskie znaki.


Uhhhhhhh.. już miałem nerwa niesamowitego, bo nic mi się nie udawało z tym zrobić.. otwierałem ściągnięte napisy i otwierałem je w notatniku i zapisywałem w różnych tych kodowaniach w tym unicode i uft-8 i raz nie pomagało nic a drugi raz już w ogólnie nie czytało napisów..

W końcu znalazłem sposób!!

Instrukcja dla potomnych ;]:

Żeby mieć polskie napisy trzeba zmienić w USTAWIENIACH TELEWIZORA a nie napisów. Gdy włączamy film z napisami z usb, w międzyczasie klikami na pilocie "options" z 3 opcji do wyboru -opcje,obraz i dźwięk, ustawienia ekologiczne wybieramy oczywiście "opcje"! Tam też znajdujemy "zestaw znaków" i wybieramy UTF-8 (Unicode). Polskie znaki śmigają !! :bober:


A teraz został mi drugi problem o którym wspominałem wcześniej:

Czy ktoś ma podczas oglądania meczu (albo jakiś bardzo jasnych scen w filmach) takie szerokie pionowe białe/ zamglone pasy? Czy da się to jakoś usunąć ustawieniami, może mam złe? Czy taka to jest wada wszystkich LEDów czy może mój model tylko tak ma? (mam wrażenie, że ktoś pisał już o tym) Nie przeszkadza to jakoś strasznie, ale jak można usunąć to z chęcią się dowiem jak! :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
to jest banding nic z tym nie zrobisz. Banding jest zawsze, mniejszy większy ale jest i mają to wszystkie TV bez wyjątku
 

maniek530

Banned
Mi się wydaje że Tika to siedzi przy tym TV i tylko szuka błędów i niedoskonałości hehe. Jemu raczej nie służy TV do tego do czego jest stworzony hehe. Wszystko jest ble i koniec:). Aktualizacje nie wychodzą źle , wychodzą źle, coś poprawili to i tak źle bo coś inne jeszcze nie naprawione, nie dodają do smart źle coś dodają to i tak źle. Z góry zakłada że będzie źle. Okropny pesymista i asceta hehe :) bez obrazy :). Ja na jego miejscu już dawno bym się pozbył tego TV i zamartwiał się nad kolejnym:)

Przyznaje Ci racje z małym wyjatkiem : to nie mezczyzna tylko kobieta :D
 
Do góry