Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

Tomasz93

Member
Już kilka razy w tym wątku zadawałem Kikiemu to samo pytanie, ale nie doczekałem się odpowiedzi do dnia dzisiejszego, a pytałem o to czy zdjęcia na forum przedstawiają obraz już skalibrowanego telewizora. Oczywiście Kiki niejednoktotnie podkreślał na forum, że telewizory do testów są skalibrowane, ale chciałem takiego konkretnego potwierdzenia. Ale do rzeczy.

Uważam, że w testach Kikiego brak konkretnej metodologii badań. Większość ocen Kikiego to jego subiektywne spostrzeżenia, gdzie tym samym przymiotnikiem, podkreślam - tym samym przymiotnikiem może określić dwa różne obrazy. Fakt ów przedstawiają poniższe dwa zdjęcia.

attachment.php


Panasonic 47WT50 - cytat Kikiego: "Ilość szczegółów wręcz rewelacyjna".

attachment.php


Philips 40PFL 55007 - cytat Kikiego: "Ilość szczegółów i głębia na czarnym tle = rewelacyjna".


No i teraz niech mi ktoś wyjaśni, a najbradziej Kiki, który telewizor reprodukuje rewelacyjną ilość szczegółów? Tylko nie piszcie, że coś może być nie tak ze zdjęciem itp., bo jeśli tak by było to Kiki nie powinien tego zdjęcia umieszczać tylko zrobić nowe i umieścić dobre zdjęcie. A poza tym Kiki podkreślał nie raz, nie dwa, że zdjęcia oddają rzeczywistą jakość obrazu.

No i nie sprawdza się tutaj fraza "jak na swoją klasę cenową", bowiem z powyższych zdjęć wyraźnie widać, że "ilość szczegółów" jest mniejsza na Panasonicu.

Większość lidzi na forum, przynajmniej takiem mam wrażenie, kiedy je czytam, traktuje testy i wypowiedzi Kikiego jak wyrocznię. A te dwa przypadki z forum wziętę mówią coś zupełnie innego. Oczywiście to tylko jeden przykład, bo używanie tych samych przymiotników na opisanie tego samego aspektu obrazu dotyczy pozostałych aspektów obrazu, które Kiki przedstawia w każdym teście.

Oczywiście nie jest to żaden atak na Kikiego, doceniam jego pracę i chęć doradzania innym, ale chciałem zwrócić uwagę na fakt, że nawet Kiki może się mylić.

A tak swoją drogą zdjęcia, które przedstawiają ową rewelacyjną ilość szczegółów, najczęściej są wynikiem zbyt wysokiego kontrastu i ewentualnie ostrości. Widać to na przykład z lewej strony globu, gdzie biel na Philipsie jest wyraźnie prześwietlona.

Teraz, opierając się na teście Kikiego, to chyba lepiej kupić tańszego Philipsa aniżeli Panasonica, bo skoro ten drugi ma tak kiepską ostrość i głębie w stosunku do Philipsa, to nie ma co przepłacać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybór należy do każdego kto ma odpowiednią - mniejszą lub większą kasę.
Jeśli miałbym wybierać w klasie cenowej - to wszystko zawsze zależy wyłącznie od warunków i od kasy . Nie każdy musi jeździć Mercedesem aby czerpać z tego radość.

Wiem że jesteś wysokiej klasy specjalistą, ja jestem amatorem.
Ale widziałem i przetestowałem kilkaset telewizorów i coś na temat ich jakości i możliwości wiem.
Potwierdzeniem oceny są wpisy dziesiątki tysięcy ludzi w różnych wątkach i na różnych portalach. Jako amator otrzymałem kilkaset tysięcy pozytywnych ocen i kilka negatywnych ( w tym wg mnie dwie słuszne - za źle dobrany telewizor do potrzeb, ale wynikający z braku kompletnego podania zapotrzebowania)
Dla mnie to powód radości i poczucia, że swoje czynności wykonuję uczciwie.
Ci którzy dzwonią do mnie a jest ich dziesiątki dziennie ( mam tylko w telefonie kilkadziesiąt tysięcy kontaktów). Dzięki temu mam siłę i chęci do wykonywania kolejnych testów.

Ilość szczegółów w testach przy jednakowych ustawieniach zauważy nawet dziecko. Dlatego dla dzieci organizowane są konkursy czy widzisz w dwóch obrazkach różnice?
I jeśli stoją obok siebie modele w tej samej klasie to sprawa jest dziecinnie prosta.

Kalibracje robi nam firma AVX i proszę się do nich zwracać o ustawienia.
Wiem, że każdy by chciał gratis ale to jest ich praca wielogodzinna i jak każdy pracujący człowiek chcą za to brać uczciwie pieniądze (chyba że jesteś samarytaninem i nie bierzesz pieniędzy za wykonywaną pracę ). Ja to szanuję.
Jeśli chcesz rozdawać kalibracje za darmo to wystarczy :
- kupić odpowiedni sprzęt za ok. 10.000 zł
- przejść szkolenie + znać język dobrze angielski techniczny
- dokupować aktualizacje
- dokupować aktualne sprzęty rozszerzające zakres kalibracji
- kupować codziennie inny telewizor do kalibracji w tym również modele po kilkanaście tysięcy złotych
- popracować kilka godzin dziennie przy każdym modelu.
I już możesz rozdawać ustawienia.
Ja na to nie mam czasu więc korzystam z uprzejmości firmy AVX i szanuję ich pracę.

Oczywiście że każdy może się mylić.
Ale nawet mało rozgarnięty człowiek stawiając obok siebie dwa , trzy czy więcej telewizorów widzi różnice.
Dlatego dla wątpiących intencji ludzi testujących jest oferta prezentacji w domu.
Kupujący sam najlepiej oceni własne wybór.
Pewnie w Twoim przypadku chciałbyś też mieć wszystko za darmo .
I tu wystarczy kupić kilkadziesiąt telewizorów - bo każdy ma inne potrzeby. Mieć kilka samochodów, magazyny i przeszkolonych ludzi którym nie będziesz płacił.
Do tego ZUS, Vat , podatki , księgowość , koszy utrzymania firmy - telefony, wyposażenie , dzierżawy i już możesz za darmo wykonywać prezentacje w całym kraju.

A wracając adrem - czyli do rzeczy , Philips gra w klasie cenowej rewelacyjnie i tyle !!!
 

sale el sol

New member
Napisałem maila do Media Markt, żeby sprawdzili czy jest ten adapter potrzebny do podłączenia Philipsa przez component (dalej rozwiązuję problem o którym pisałem). Jak tylko odpiszą to dam znać, mam nadzieję, że telewizorki zostaną oczyszczone z zarzutów!
 

Kpc21

New member
@kiki - nie zauważyłem byś odpowiedział na pytanie, które zresztą nie wygląda na zadane przez profesjonalistę, a również przez amatora, nawet większego amatora, bo nie pracującego w sklepie RTV (może się mylę, w takiej sytuacji przepraszam - nie znam osoby, która to pytanie zadała).

@Tomasz93 pytał o to, w jaki sposób zarówno Panasonic, jak i Philips odwzorowują rewelacyjną ilość szczegółów, skoro na zdjęciach Panasonica szczegółów (gwiazd) widać dużo mniej.

Nie odpowiedziałeś też wprost, że wszystkie testowane telewizory są wcześniej kalibrowane. Dla mnie to wydaje się oczywiste, ale skoro ktoś takie pytanie zadał, wypadałoby odpowiedzieć.

Chociaż tą planszę trudno porównywać, bo jak można zauważyć w testach Philipsa (przy porównaniu poboru energii), ilość szczegółów zależy od wybranego trybu obrazu, np. w trybie kinowym widać ich dużo mniej. Tak więc zależy to też od tego, jak telewizor był kalibrowany, a nie musiała tego robić ta sama osoba. Bez znaczenia nie jest też czas naświetlania aparatu fotograficznego.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Kalibracje robi nam firma AVX. I szanujemy taki układ że na potrzeby testu robią nam gratis.
A ponieważ zainwestowali kasę i czas - to niech zarabiają na tym.
Telewizor po kalibracji gra rewelacyjnie.

To chyba zrozumiałe, bo dla mnie to brzmi jednoznacznie /w trakcie jak pisałem swój post pojawiła się odpowiedź kikiego/. Też nie chcę być pojmowany, jako bezkrytyczny zwolennik kikiego i jego testów, jednak mam wrażenie, że to co robi, nie jest pozbawione obiektywizmu. Jest takie mądre powiedzenie, że jeszcze się w Polsce nie narodził ten, który by wszystkim dogodził. Jeśli jest ktoś taki, co potrafi zrobić lepsze(?) testy, to przecież może je opublikować nawet tu na forum. A tak merytorycznie do powyższej wypowiedzi @Tomasz93, wydaje mi się, że to jest test Philipsa 40PFL5507 i nie jest to test porównawczy, co znaczy, że nie musiały być uwzględniane warunki i parametry przy jednym i drugim teście, bo nie takie były założenia. W kilku przypadkach kiki przeprowadził testy porównawcze, ale czy to ma sens? Wg. mnie zbyt wiele jest modeli TV na rynku, aby takie testy spełniały swoją rolę. Jeszcze jedna uwaga, przeglądający te testy czynią to dlatego, by zorientować się, w miarę swoich możliwości finansowych, preferencji, jaki TV wybrać. Testy te, pozwalają na zwrócenie uwagi na te parametry sprzętu, który chcemy zakupić, na które w sklepie nie mamy czasu, a nawet gdybyśmy bardzo nalegali, z takich czy innych względów nie moglibyśmy sprawdzić przed zakupem. I na tym polega siła tych testów. Imienniku, działaj dalej, a głosy powyższe traktuj poważnie, gdyż nie sądzę by ktoś nie złośliwy, wypowiadał się w tym tonie tylko po to, by dokopać Tobie.
 
Ostatnia edycja:

Tomasz93

Member
Kiki, chyba zbyt emocjonalnie podszedłeś do mojego postu – niepotrzebnie.

Wiem że jesteś wysokiej klasy specjalistą, ja jestem amatorem.
Ale widziałem i przetestowałem kilkaset telewizorów i coś na temat ich jakości i możliwości wiem.
Potwierdzeniem oceny są wpisy dziesiątki tysięcy ludzi w różnych wątkach i na różnych portalach. Jako amator otrzymałem kilkaset tysięcy pozytywnych ocen i kilka negatywnych ( w tym wg mnie dwie słuszne - za źle dobrany telewizor do potrzeb, ale wynikający z braku kompletnego podania zapotrzebowania)
Dla mnie to powód radości i poczucia, że swoje czynności wykonuję uczciwie.
Ci którzy dzwonią do mnie a jest ich dziesiątki dziennie ( mam tylko w telefonie kilkadziesiąt tysięcy kontaktów). Dzięki temu mam siłę i chęci do wykonywania kolejnych testów.

Absolutnie nie podważam powyższych słów, może poza wyraźną nutką złośliwości w słowach, że jestem "wysokiej klasy specjalistą".

Kalibracje robi nam firma AVX i proszę się do nich zwracać o ustawienia.
Wiem, że każdy by chciał gratis ale to jest ich praca wielogodzinna i jak każdy pracujący człowiek chcą za to brać uczciwie pieniądze (chyba że jesteś samarytaninem i nie bierzesz pieniędzy za wykonywaną pracę ). Ja to szanuję.
Jeśli chcesz rozdawać kalibracje za darmo to wystarczy :
- kupić odpowiedni sprzęt za ok. 10.000 zł
- przejść szkolenie + znać język dobrze angielski techniczny
- dokupować aktualizacje
- dokupować aktualne sprzęty rozszerzające zakres kalibracji
- kupować codziennie inny telewizor do kalibracji w tym również modele po kilkanaście tysięcy złotych
- popracować kilka godzin dziennie przy każdym modelu.
I już możesz rozdawać ustawienia.
Ja na to nie mam czasu więc korzystam z uprzejmości firmy AVX i szanuję ich pracę.

Tej części Twojej wypowiedzi w ogóle nie rozumiem. W żadnym z postów nie pytałem ani nie prosiłem o ustawienia po kalibracji.


Pewnie w Twoim przypadku chciałbyś też mieć wszystko za darmo .

Ta ocena mojej osoby - zresztą bez pokrycia - była niepotrzebna. Jestem już za stary, aby myśleć w ten sposób – poza tym jestem pragmatykiem, także w tym potocznym sensie.

Podsumowując Twoją wypowiedź, odnoszę wrażenie, że jesteś przekonany jakobym chciał uzyskać od Ciebie jakieś ustawienia wynikające z kalibracji - nic bardziej mylnego. Jako że temat kalibracji nie jest mi obcy, wiem, że podanie ustawień skalibrowanego telewizora i przerzucenie ich na inny telewizor nie zawsze odnosi pozytywny skutek, często może przynieść wręcz odwrotny skutek i pogorszyć obraz. Prawdopodobieństwo, że ustawienia po skalibrowaniu dwóch tych samym modeli telewizorów będą takie same, wynosi jeden do miliona. W związku z tym nie mam problemów z podawaniem swoich wyników kalibracji. Kto miał do czynienia z jakąkolwiek kalibracją telewizorów bądź monitorów, to wie o czym piszę. Dlatego też znane i szanowane zagraniczne portale audio-wiedeo nie obawiają się podawać wyników kalibracji danego egzemplarza, podkreślam egzemplarza. Wyniki kalibracji konkretnego egzemplarza nie są wynikami odpowiednimi dla całej serii.

To, na co chciałem zwrócić uwagę, to fakt, że mimo tego, iż przetestowałeś kilkaset telewizorów, nadal masz problem z obiektywnym ocenieniem ich jakości. Zaznaczam, że swoje wnioski opieram na tym, co widzę w Twoich testach, to nic osobistego. Dlatego, jeśli widzę, że po kalibracji ilość szczegółów na Philipsie jest większa od flagowego Panasonica to uważam, że coś jest nie tak. Wniosek jaki mi się narzuca jest taki:

- albo było coś nie tak z kalibracją
- albo do przedstawienia tego samego obrazu wykorzystano odmienne tryby obrazu, na przykład w pierwszym przypadku był to tryb kinowy, a w drugim dynamiczny.

Ktoś wspomniał o warunkach w jakich przeprowadzony jest test, że mogą być różne. Z tym akurat się nie zgodzę, bo aby test mógł być miarodajny winien być przeprowadzany zawsze w tych samych warunkach, czyli tym samym środowisku testowym - a więc to samo pomieszczenie, oświetlenie, ten sam sprzęt testujący itp. Na przykład nie wyobrażam sobie, że kalibracja jednego telewizora przeprowadzana jest w nasłonecznionym pomieszczeniu, a drugiego w całkowitym zaciemnieniu.

Myślę, że tego typu dyskusje nie będą powodem do animozji tylko do podzielenia się swoimi wnioskami. Na koniec jeszcze raz podkreślę, że nie mam zamiaru deprecjonować Twojej pracy i tego wszystkiego, co robisz. Doceniam Twoją pracę.

Pozdrawiam
 

Kpc21

New member
No i przede wszystkim - w przypadku input lagu - ten sam wyświetlacz (np. ekran laptopa, monitora) do sprawdzania czasu reakcji. Czyli to, o co pytał się ktoś w wątku Philipsa 4007 po angielsku, nie wiedzieć czemu do dziś nie otrzymał odpowiedzi.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Napisałem maila do Media Markt, żeby sprawdzili czy jest ten adapter potrzebny do podłączenia Philipsa przez component (dalej rozwiązuję problem o którym pisałem). Jak tylko odpiszą to dam znać, mam nadzieję, że telewizorki zostaną oczyszczone z zarzutów!
Nie musiałeś pisać :) Zobacz Instrukcja szybkiej obsługi str.9 , schemat podłączenia kablem component z wykorzystaniem dołączonego adaptera :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
moze ktos tak w skrocie napisac, o jakim problemie mowicie ?

o podlaczeniu scarta ?

Leniuszek z Ciebie ;) Zobacz pierwszy post @sole el sol i będziesz wiedział. Philips zastosował adaptery do podłączenia przewodów Scart /eurozłącze/ i component. Koledzy próbowali coś zobaczyć bez zastosowania adaptera(?) i ... co było dalej, można się domyśleć :lol:
Dla przypomnienia:
Byłem dziś po raz trzeci w Media Markt. Wyjaśniałem sprawę o której pisałem, mianowicie o obrazie, który wyglądał jak prawie 3D w Philips 40PFL5007 podłączonym przez component. Sytuacja wygląda jak wyglądała, czyli bluray działa bez zarzutu a zwykła telewizja nie działa jak należy. Coś Ci Kiki chyba nie udzielili prawdziwych informacji o ile naprawdę się coś dowiadywałeś.

Dziś znalazł się wreszcie sprzedawca, któremu się cokolwiek chciało. Poprosiłem go, żeby podłączył tego Philipsa w miejsce Toshiby na której wszystko hulało. Podłączyliśmy tego Philipsa pod sygnał Toshiby i dalej to samo! Eurosport i nie tylko, chodzi podwójnie (Na Toshibie działa bez zarzutu). Nawet próbowaliśmy nowe kable, przejściówki i dalej nic. Taka sama sytuacja jest z 40PFL5507, który stał obok, 3D wyłączone a on pokazuję kanał jakby podwójnie.

Po 30min kombinacji, przekładania i prób nie udało się zlikwidować tego. Próbowaliśmy też na ustawieniach fabrycznych i to samo. Inni sprzedawcy też nie wiedzieli co jest grane. Bardzo mi zależało, żeby jednoznacznie stwierdzić, ze to nie wina telewizora tylko kabli, ale dalej nie wiem co jest grane a po dzisiejszych kombinacjach bardziej się skłaniam ku temu, że TV są zepsute albo mają problem z odbiorem czegokolwiek przez component (to by dyskwalifikowało ten tv).

Kiki proszę Cię bardzo o jakieś odniesienie się do tej sytuacji. Tylko nie w stylu component jest "be" i sprzedawcy też bo jakoś inne działały bez problemu.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie sprawdzałem tego bo nikt o to nie pytał.
Ale jak wjadą modele w tym tygodniu to sprawdzę i napiszę.
Proszę tylko o przypomnienie po środzie,żeby m w nawale zajęć po prostu nie zapomniał.
 

sale el sol

New member
Nie musiałeś pisać :) Zobacz Instrukcja szybkiej obsługi str.9 , schemat podłączenia kablem component z wykorzystaniem dołączonego adaptera :eek:k:

Leniuszek z Ciebie :wink: Zobacz pierwszy post @sole el sol i będziesz wiedział. Philips zastosował adaptery do podłączenia przewodów Scart /eurozłącze/ i component. Koledzy próbowali coś zobaczyć bez zastosowania adaptera i ... co było dalej, można się domyśleć :lol:
Z tego co pamiętam to było dokładnie takimi kablami podłączone jak na stronie 9, więc nie wydawaj wyroków na wyrost. To, że wpadłeś na możliwe rozwiązanie to nie znaczy, że tak właśnie było. Na 99% jestem przekonany po obejrzeniu tych przewodów, że wszystko było jak należy, ale poczekam jeszcze na email zwrotny od MM, bo odpisali, że to sprawdzą.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Z tego co pamiętam to było dokładnie takimi kablami podłączone jak na stronie 9, więc nie wydawaj wyroków na wyrost. To, że wpadłeś na możliwe rozwiązanie to nie znaczy, że tak właśnie było. Na 99% jestem przekonany po obejrzeniu tych przewodów, że wszystko było jak należy, ale poczekam jeszcze na email zwrotny od MM, bo odpisali, że to sprawdzą.
A ja gotów jestem założyć się z Tobą, że nie użyliście adaptera do podłączenia componenta i dlatego mieliście taki objaw. Jeszcze raz z praktyki, rzadko bywa tak, by w dwóch różnych egzemplarzach tego samego modelu i do tego NOWYCH! wystąpiła ta sama usterka. Na 100% będę pewny jutro, bo sam sprawdzę to wejście na tym modelu.
 
Ostatnia edycja:

felula

New member
Cześć wszystkim,

Po przeczytaniu całego wątku mam 2 pytania i mam nadzieję, że ktoś będzie mógł mi pomóc:
1. Opis telewizora brzmi świetnie, ale zastanawia mnie cena. Wygląda na to, że telewizor ten jest oferuje podobną jakość obrazu co Sharp, przy jednoczesnej multimedialności nieodbiegającej od Samsungów. Skąd więc tak niska cena? Czy taka jest polityka Philipsa w tym sezonie?
Różnica jest rzędu kilkuset złotych i nie wiem, jak ją wytłumaczyć - widziałam, że w którymś z wątków ktoś o to pytał, ale chyba nie pojawiła się żadna przekonująca teoria :)

2. Dla tych, którzy już go posiadają - czy funkcje multimedialne sprawują się dobrze?
Konkretnie, czy nie ma problemów z:
a) łączeniem się przez wifi/dlna? Daje radę oglądać filmy w ten sposób?
b) odczytem dysków twardych, pen drive'ów?
c) odczytem napisów w .srt?
 

frantz1971

New member
Cześć Kiki,
mam propozycję, aby zrobić zestawienie przetestowanych przez Ciebie modeli z przynależnością do konkretnej klasy cenowej - np. model xyz - klasa cenowa xyz (cena od xx zł do yy zł), itd. Przy stwierdzeniu klasa cenowa dla konkretnego modelu TV, tak naprawdę trudno określić do jakiej klasy cenowej on należy, ponieważ cena TV mieści się np. w granicach 4500-7000 w zależności od miejsca zakupu (sklep stacjonarny, internet, itp.). Takie zestawienie dużo by ułatwiło i pisząc "w swojej klasie cenowej" każdy by wiedział z jakimi innymi TV go porównać.
 

smuga22

New member
Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie można kupić philipsa 46PFL5007 w Łodzi, w EURO brak, w SATURNIE brak?
Czy ktoś porównywał ten telewizor (PFL seria 5007) do sharpa LE630?
 

Markos86

New member
Problem w tym, że EURO RTV AGD nie ma w ofercie w ogóle modelu 46PFL5007 :( Też się czaję na ten model i zaskakująco mało sklepów ma go w swojej ofercie. Chyba Philips woli sprzedawać model 5507 :)
 
Do góry