Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

sale el sol

New member
Ja też jestem po sprawdzianie i mogę Ci odpowiedzieć. Philips zastosował, nie wiem w jakim celu, ale pewnie mają swoje racje, nie stosowane powszechnie rozwiązania. Mianowicie na tylnym panelu TV są 2 nietypowe wejścia, jedne scart /eurozłącze/, które bardziej przypomina wejście HDMI i drugie component, ale pojedynczy, czyli sygnał nierozdzielony, który jest wymagany do właściwej ekspozycji obrazu. Foto:


Jak wspomniałem jest to rozwiązanie NIETYPOWE, dlatego producent dołączył dwa adaptery /są w pudle, w worku foliowym/, jeden, do podłączenia normalnego kabla tzw.euro oraz drugi, ten przez którego powstało całe zamieszanie, a mianowicie rozdzielony component. Foto:


Jeżeli teraz zastosujesz normalny kabel component /ten potrójny/, który zwykle podłącza się pod rozdzielone wejścia stosowane zwyczajowo, przykład foto z PFL9704 :


do podłączenia jakiegokolwiek urzadzenia do PFL5507, bez użycia dołączonego adaptera, to efekt musi być taki, jak zaobserwowałeś. Chyba niezbyt skomplikowałem, łatwo to pojąć.

I ta końcowa konkluzja musi budzić nadzieję, że przekonasz się w końcu do Philipsa. Nie ma co szukać dziury w całym ;-)

Super to opisałeś :) Tylko chyba tak to było podłączone, o czym pisałem już wcześniej. Jeśli tak wygląda adapter (drugie zdjęcie, złącze po prawej) to na pewno był podłączony a do niego dopiero component.

Uważam problem za nie rozwiązany i nie mam zamiaru go już rozwiązywać.

P.S.
Chyba, że coś źle zrozumiałem, to mnie popraw.
 

plum1

New member
nagrywanie na dysk zewnętrzny

Witam. Kupiłem ten telewizor teściom. Posiadają zwykłą kablówkę analogową. Dotychczas używali magnetowidu. Teraz stoję przed wyborem czy nagrywarka DVD/HDD czy zewnętrzny dysk twardy. Proszę o informację użytkowników, czy możliwe jest nagrywanie na dysk programów przez ten telewizor z podanego źródła (kablówka)? Czy będą mogli nagrywać i oglądać jednocześnie?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
Niestety @plum1 nie ma możliwości nagrywania programów telewizyjnych analogowych. Poza tym telewizor musi
być połączony z Internetem , aby można nagrać programy telewizyjne cyfrowe za pomocą tunera DVB-T(złącze antenowe) , czy
tunera DVB-S/S2(złącze satelitarne) , lub poprzez moduł CAM z kartą od operatora , włożony do gniazda CI+.( np.tuner DVB-C znajdujący się telewizorze).


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lasso

New member
Dziękuję za wyprowadzenie mnie z błędu. Faktycznie trochę chaosu wprowadziłem, ale jest to tylko i wyłącznie winą tego, że każda duża firma zajmująca się produkcją sprzętu ma po prostu stronę zrobioną przez ludzi co, albo mają 2 lewe ręce, albo nigdy w życiu nie korzystali z internetu.

Mam aktualnie Fergusona DVD 150 - mam się spodziewać jakiś potencjalnych problemów? Zakładam, że skrętką z PC będę słał filmy do Fergiego, a dalej HDMI? Ew. streaming z PC przez WiFi.
 

accu

New member
Bez reklam
Dziękuję za wyprowadzenie mnie z błędu. Faktycznie trochę chaosu wprowadziłem, ale jest to tylko i wyłącznie winą tego, że każda duża firma zajmująca się produkcją sprzętu ma po prostu stronę zrobioną przez ludzi co, albo mają 2 lewe ręce, albo nigdy w życiu nie korzystali z internetu.

Mam aktualnie Fergusona DVD 150 - mam się spodziewać jakiś potencjalnych problemów? Zakładam, że skrętką z PC będę słał filmy do Fergiego, a dalej HDMI? Ew. streaming z PC przez WiFi.

Witam,
A czy Twój komputer PC nie ma złącza HDMI?Jak ma , to połączyć z telewizorem kablem HDMI. Jak nie ma to opcje o których wspomniałeś, sprawdzą się również. Nie powinno być żadnych problemów , o ile
urządzenia i przewody którymi podłączasz poszczególne komponenty , są sprawne.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kriswas

Member
Bez reklam
Super to opisałeś :) Tylko chyba tak to było podłączone, o czym pisałem już wcześniej. Jeśli tak wygląda adapter (drugie zdjęcie, złącze po prawej) to na pewno był podłączony a do niego dopiero component.

Uważam problem za nie rozwiązany i nie mam zamiaru go już rozwiązywać.

P.S.
Chyba, że coś źle zrozumiałem, to mnie popraw.

Podczas sprawdzania zdarzyło mi się pomylić jedno z wyjść component z DVD. Włożyłem wtyczkę w nie to wejście w adapterze i objaw na ekranie był jak przy obrazie 3D bez okularów. Po właściwym podłączeniu było już OK. Tak na koniec, powiedz mi, bo wiele już lat żyję na tym świecie i tylko raz, gdy podłączałem dekoder n-ki pod plazmę, a własciciel nie miał kabla HDMI i euro, byłem zmuszony do wykorzystania takiego podłączenia. Co masz zamiar podłączyć, jakie źródło sygnału?
 

lasso

New member
Witam,
A czy Twój komputer PC nie ma złącza HDMI?Jak ma , to połączyć z telewizorem kablem HDMI. Jak nie ma to opcje o których wspomniałeś, sprawdzą się również. Nie powinno być żadnych problemów , o ile
urządzenia i przewody którymi podłączasz poszczególne komponenty , są sprawne.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Hmm, moja karta ma HDMI, ale w przypływie ociemnienia intelektualnego kazałem pociągnąć dookoła pokoju z komputerem tylko skrętkę... chyba, że jednak wyrwę próg i położę hdmi dodatkowo. Przy czym to będzie z 10m będzie... do tego pewnie trzeba by jakiś naprawdę dobry HDMI... nie znam się, ale pewnie powinny być jakieś ekrany na obu końcach.
Dziękuję bardzo za szybkie odpowiedzi :)
 

TomToms

New member
Witam. Kupiłem ten telewizor teściom. Posiadają zwykłą kablówkę analogową. Dotychczas używali magnetowidu. Teraz stoję przed wyborem czy nagrywarka DVD/HDD czy zewnętrzny dysk twardy. Proszę o informację użytkowników, czy możliwe jest nagrywanie na dysk programów przez ten telewizor z podanego źródła (kablówka)? Czy będą mogli nagrywać i oglądać jednocześnie?

Daj znać jak wygląda obraz na zwykłej analogowej tv :)
 

TomToms

New member
I generalne pytanie do osób które już kupiły ten tv i się nim trochę pobawiły: faktycznie telewizor godny polecenia? Może znaleźliście jakieś wady?
Głównie interesuje mnie jak wyglądają kanały SD na kablówce naziemnej (bo HD podobno pięknie ;) ).
Mam w budżecie na 46" tv 5-6 tyś zł, ale skoro ten jest tak zachwalany to... po co przepłacać, i chyba się na niego zdecyduje.
 

sale el sol

New member
Podczas sprawdzania zdarzyło mi się pomylić jedno z wyjść component z DVD. Włożyłem wtyczkę w nie to wejście w adapterze i objaw na ekranie był jak przy obrazie 3D bez okularów. Po właściwym podłączeniu było już OK. Tak na koniec, powiedz mi, bo wiele już lat żyję na tym świecie i tylko raz, gdy podłączałem dekoder n-ki pod plazmę, a własciciel nie miał kabla HDMI i euro, byłem zmuszony do wykorzystania takiego podłączenia. Co masz zamiar podłączyć, jakie źródło sygnału?

Sygnał z UPC SD. Mam dekoder bez HDMI z UPC, więc wpierw musiałbym podłączyć przez scart/component, ale potem chcę wymienić na dekoder już z HDMI.
 

kriswas

Member
Bez reklam
I generalne pytanie do osób które już kupiły ten tv i się nim trochę pobawiły: faktycznie telewizor godny polecenia? Może znaleźliście jakieś wady?
Głównie interesuje mnie jak wyglądają kanały SD na kablówce naziemnej (bo HD podobno pięknie ;) ).
Mam w budżecie na 46" tv 5-6 tyś zł, ale skoro ten jest tak zachwalany to... po co przepłacać, i chyba się na niego zdecyduje.

Przeczytaj TEN temat, a jak już go czytałeś, to zrób to jeszcze raz, ale dokładnie, to odpowiedź będziesz miał gotową.:eek:k:

Sygnał z UPC SD. Mam dekoder bez HDMI z UPC, więc wpierw musiałbym podłączyć przez scart/component, ale potem chcę wymienić na dekoder już z HDMI.

I tak powinieneś uczynić jak najprędzej :smile:
 

alek37

New member
Witam,
Niestety @plum1 nie ma możliwości nagrywania programów telewizyjnych analogowych. Poza tym telewizor musi
być połączony z Internetem , aby można nagrać programy telewizyjne cyfrowe za pomocą tunera DVB-T(złącze antenowe) , czy
tunera DVB-S/S2(złącze satelitarne) , lub poprzez moduł CAM z kartą od operatora , włożony do gniazda CI+.( np.tuner DVB-C znajdujący się telewizorze).
Nie jestem pewien ale spotkalem sie gdzies z informacja iz polaczenie z internetem wymagane jest przy nagrywaniu z EPG, natomiast przy recznym wprowadzaniu godziny startu i zakonczenia nie potrzeba polaczenia z internetem.

Czy faktycznie tak jest, jesli mozna to bardzo prosze o potwierdzenie.
 

lasso

New member
Hmm ja nie bardzo rozumiem co jest żałosne?

Każdy produkt ma cenę, w jednej cenie może być kilka produktów, co nie znaczy, że każdy z nich jest identycznej jakości... nie wiem czego tu nie rozumieć...

Skoro jesteśmy tutaj na forum i mnóstwo osób pyta Kikiego o zdanie to ja rozumiem, że Kiki z racji pracy ma kontakt z dużą ilością sprzętu, który testuje. Skoro testuje dużą ilość sprzętu i część z tego sprzętu jest w zbliżonej cenie, tudzież znajduje się na tej samej półce cenowej np. 2- 2.5k, to ma porównanie...

Więc... osssssochoossssii ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

accu

New member
Bez reklam
Nie jestem pewien ale spotkalem sie gdzies z informacja iz polaczenie z internetem wymagane jest przy nagrywaniu z EPG, natomiast przy recznym wprowadzaniu godziny startu i zakonczenia nie potrzeba polaczenia z internetem.

Czy faktycznie tak jest, jesli mozna to bardzo prosze o potwierdzenie.

Witam,

Bardzo "ciekawe" rzeczy piszesz , podaj źródło skąd zaczerpnąłeś taką wiadomość , która według
mnie zupełnie mija się z prawdą.Telewizory firmy Philips jak dotąd muszą być połączone z Internetem ,
aby móc nagrywać jakikolwiek program telewizyjny. Może w następnych latach konstruktorzy firmy
TPVision-Philips skonstruują telewizory , na których będzie można nagrywać programy telewizyjne
bez połączenia z Internetem .( będą np. miały wbudowane dysk lub dyski )

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

pawelekkbz

New member
Daj znać jak wygląda obraz na zwykłej analogowej tv :)
To może ja dam znać ;)
Mam podłączoną tylko kablówkę analogową z UPC, jakiś megapodstawowy pakiet 15 kanałów i przyznam szczerze, że obraz jest lepszy niż oczekiwałem
Nie jest oczywiście rewelacyjny, ale do oglądania wystarczająco zadowala, można nawet powiedzieć, że lepiej niż na kineskopie 21 cali
Byłem przygotowany psychicznie na średniej jakości obraz a tu pozytywne zaskoczenie
 

kriswas

Member
Bez reklam
Pisz kolego prawdę albo naucz się liczyć! Oferta UPC kanałów HD wynosi 24 kanały w jakości HD. Do sprawdzenia TUTAJ , chyba, że kolego miałeś na myśli swoje możliwości finansowe, a to już zupełnie inna para kaloszy :?: To jedno. Drugie to ton Twojej wypowiedzi,


z całym szacunkiem, ale wydaje mi się, że powinieneś choć trochę powściągnąć język, przynajmniej z poszanowania dotychczasowych dokonań kikiego, tym bardziej, że w poziomie cynizmu posła Hofmana nie prześcigniesz :blagam:
A tak zupełnie BTW, jest w prawym górnym rogu, takie "cóś", jak Edytuj. Wypada z tej opcji korzystać, bo tak nakazuje netykieta, a nie pisać post jeden pod drugim. Ktoś może pomyśleć, że nabijasz sobie ich licznik, ale to przecież nieprawda. Bez urazy, kolego. Bez urazy :eek:k:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sale el sol

New member
Wydaję mi się, że amperowi chodzi o to, że na końcu testu w rubryce "stosunek ceny do jakości" opisywać swoje wnioski co do jakości sprzętu jak na cenę. A w samym teście unikać stwierdzeń "jak na klasę cenową" bo to trochę mylące rzeczywiście i zacierające ocenę danego produktu.

Przykład:

Głośniki pc za 20zł i za 200zł.

W opisie tych za 20zł można napisać "Grają super w swojej klasie cenowej" - co jest bardzo mylące. Wiadomo, że takie głośniki będą grać o parę lat świetlnych gorzej od takich za 200zł. Z kolei przy tych za 200zł również można dodać ten sam epitet - nie wiadomo jakie są wtedy rzeczywiste różnice i czego się spodziewać mimo iż mamy jakieś tam przedziały cenowe.

Dlatego najlepiej byłoby opisywać testy jednakowo bez podziału na "klasy cenowe", a na końcu stwierdzać stosunek ceny do jakości.

Druga sprawa, to "żałosne" mogłeś sobie darować. Nikt czy nie każę tutaj korzystać z testów Kikiego, jeśli już mamy zastrzeżenia róbmy to w sposób kulturalny.

Trzecia sprawa, internet chodzi rzeczywiście strasznie. Tak, więc Kiki prosimy nie tłumacz się potem, że TV nie jest od tego, skoro piszesz w teście co innego niż jest rzeczywiście. Taka mała uwaga bez złośliwości :)

Jak widać można mieć zastrzeżenia kulturalnie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry