Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

sale el sol

New member
Dostałem maila zwrotnego od MM.

Witam Problem leży po stronie naszej instalacji sygnałowej, która właśnie w tej lokalizacji wykazuje takie zakłócenia. Sprawdziliśmy te modele w różnych konfiguracjach podłączeń i problem który Pan opisuję nie występował.

Haha? No dobra, tylko moje pytanie brzmi, czemu zakłócenia występują tylko na tych telewizorach, a sprawdzałem jeszcze koło 5 innych?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czyli dokładnie to co mówiłem , najpierw trzeba dobrze i wiele razy wszystko sprawdzić żeby napisać właściwie.
Czasami zmieniamy kilka razy kable i podłączenia jeśli występują anomalie.
Ten Philips gra w klasie cenowej bardzo super.
 

sale el sol

New member
Czyli dokładnie to co mówiłem , najpierw trzeba dobrze i wiele razy wszystko sprawdzić żeby napisać właściwie.
Czasami zmieniamy kilka razy kable i podłączenia jeśli występują anomalie.
Ten Philips gra w klasie cenowej bardzo super.

Kiki, moim zdaniem anomalią można nazwać to, że tylko te dwa telewizory wyszły negatywnie przed szereg z zakłóceniami. Może nie testowałem wszystkich, ale pięć innych tego problemu nie miało - przypadek? Kable też zmienialiśmy i nic.

Swoją wypowiedzią wniosłeś niewiele do tematu (problemu), zdanie "Ten Philips gra w klasie cenowej bardzo super" jest już trochę "oblatane" i nie musisz go dodawać zawsze :) Ja sam wyroków nie wydaję, zrobię to dopiero jak będę miał pewność. Wiadomość zwrotna od MM na pewno tej pewności mi nie dała, a tłumaczenie zakłóceń mnie nie przekonuję (gdyby były na innych modelach to owszem).

Napisałem jeszcze jednego maila, już ostatniego do MM. Nawet, jeśli teraz do końca nie będę pewny przyczyn to już daję sobie spokój.

To całe moje "śledztwo" jest spowodowane dalszym zainteresowaniem tym telewizorem. Niestety lub "stety" taki mam charakter, że lubię dociekać, ale też z granicami rozsądku.

Pozdrawiam wszystkich :)
 
Ostatnia edycja:

micmus

Member
Bez reklam
A ja sobie dzisiaj trochę protestowałem ten model w sklepie EURO i wszystko było super, nie potwierdzam żadnych wad działa znakomicie. Testowałem na jakimś fatalnym sygnale i skalowanie względem obok stojącego Panasonica ET5 było lepsze, a na materiale HD cud miód i orzeszki :)

Co zrobiło na mnie największe wrażenie - niesamowita czerń pod kątami i ogólnie obraz z kątów. A jak z kątów jest tak dobrze to od frontu będzie tylko lepiej. Czerń względem ET5 znacznie lepsza. Podświetlanie jak wyświetlałem czarne plansze w dość zaciemnionym miejscu sklepu - szok po prostu jednolita czerń !
Ogólnie w tej cenie nie widziałem jeszcze tak dobrego obrazu na LED - tyle ode mnei po dzisiejszej wycieczce po sklepach.

Taka małą ciekawostka w 40 calach i 46 jest chyba inna matryca. 40 cale bardzo matowa, a w 46 calach był to bardziej półmat stały jeden nad drugim i różnica spora. Uważam, ze obraz był ciut lepszy na wersji 46.

Jeśli nie zdecyduje się na ST50 42 cale (większy się nie zmieści) będę brał tego Philipsa 46 cali kropka. Taka mała wojna jakość plazmy ST50 42 cale vs wielkość tego Philipsa 46 cali heh
 
Ostatnia edycja:

Markos86

New member
micmus - ja przed identycznym wyborem: tylko wersja 46" 5007 albo 42" ST50 :) Jednak jako, że nie interesuje mnie totalnie 3D zamówię chyba Philipsa.
 

micmus

Member
Bez reklam
micmus - ja przed identycznym wyborem: tylko wersja 46" 5007 albo 42" ST50 :) Jednak jako, że nie interesuje mnie totalnie 3D zamówię chyba Philipsa.

To mamy podobny problem :)

Ja będę oglądał 2,5- 2,7metra i wiem, ze 42 cale to trochę za mało i tu mam dylemat. Osobiście preferuje obraz plazmy, ale z drugiej strony telewizor często będe podłączał pod komp jako monitor także tu kolejny plus dla Philipsa. Nie jest łatwo wybrać, ale pewnie pójdę w 46 cali. Tym bardziej, że Philips mnie z szokował pozytywnie.
Myślałem jeszcze nad Toshibą TL933 46 cali, ale nie widziałem jeszcze na oczy. Toshiba ma jeden duży plus - wbudowana obsługa WIDI, a bym to nieźle wykorzystał.
 
Ostatnia edycja:

Since

New member
To mamy podobny problem :)

Ja będę oglądał 2,5- 2,7metra i wiem, ze 42 cale to trochę za mało i tu mam dylemat. Osobiście preferuje obraz plazmy, ale z drugiej strony telewizor często będe podłączał pod komp jako monitor także tu kolejny plus dla Philipsa. Nie jest łatwo wybrać, ale pewnie pójdę w 46 cali. Tym bardziej, że Philips mnie z szokował pozytywnie.
Myślałem jeszcze nad Toshibą TL933 46 cali, ale nie widziałem jeszcze na oczy. Toshiba ma jeden duży plus - wbudowana obsługa WIDI, a bym to nieźle wykorzystał.

to witajcie w grupie..

mam identyczny dylemat.

@ bedziesz czesto podlaczal Philipsa pod kompa, dlaczego zatem plus dla phila ?
mniej prądu łyknie - o tym myslales piszac to ?
 

Markos86

New member
Właśnie zamówiłem Philipsa 46" 5007 w Electro World z odbiorem osobistym. Dla mnie to głównie TV HD + PS3 + filmy HD. Oglądam z 2,7m.W końcu zdecydowałem, że tyle pozytywnych opinii musi coś znaczyć, hehe. Główne podziękowania dla kikiego za super test :) Napiszę coś więcej jak odbiorę i się pobawię!
 

micmus

Member
Bez reklam
to witajcie w grupie..

mam identyczny dylemat.

@ bedziesz czesto podlaczal Philipsa pod kompa, dlaczego zatem plus dla phila ?
mniej prądu łyknie - o tym myslales piszac to ?

Sprawa prądu jest dla mnie bez znaczenia. Chodziło mi o to, że TV będę wykorzystywał również jako monitor, a jak wiadomo na LCD lepsza czytelność czcionek oraz nie trzeba się bać powidoków.
Stąd myślałem również o Toshibie TL933 bo ma już WIDI. W przypadku Philipsa będę musiał dokupić takie urządzonko (około 300 zł). Jednak obrazem powali mnie właśnie Philips.


Markos86 gratuluje zakupu :)
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
Dostałem maila zwrotnego od MM.



Haha? No dobra, tylko moje pytanie brzmi, czemu zakłócenia występują tylko na tych telewizorach, a sprawdzałem jeszcze koło 5 innych?

Ja też jestem po sprawdzianie i mogę Ci odpowiedzieć. Philips zastosował, nie wiem w jakim celu, ale pewnie mają swoje racje, nie stosowane powszechnie rozwiązania. Mianowicie na tylnym panelu TV są 2 nietypowe wejścia, jedne scart /eurozłącze/, które bardziej przypomina wejście HDMI i drugie component, ale pojedynczy, czyli sygnał nierozdzielony, który jest wymagany do właściwej ekspozycji obrazu. Foto:


Jak wspomniałem jest to rozwiązanie NIETYPOWE, dlatego producent dołączył dwa adaptery /są w pudle, w worku foliowym/, jeden, do podłączenia normalnego kabla tzw.euro oraz drugi, ten przez którego powstało całe zamieszanie, a mianowicie rozdzielony component. Foto:


Jeżeli teraz zastosujesz normalny kabel component /ten potrójny/, który zwykle podłącza się pod rozdzielone wejścia stosowane zwyczajowo, przykład foto z PFL9704 :


do podłączenia jakiegokolwiek urzadzenia do PFL5507, bez użycia dołączonego adaptera, to efekt musi być taki, jak zaobserwowałeś. Chyba niezbyt skomplikowałem, łatwo to pojąć.

To całe moje "śledztwo" jest spowodowane dalszym zainteresowaniem tym telewizorem. Niestety lub "stety" taki mam charakter, że lubię dociekać, ale też z granicami rozsądku.
I ta końcowa konkluzja musi budzić nadzieję, że przekonasz się w końcu do Philipsa. Nie ma co szukać dziury w całym ;-)
 
Ostatnia edycja:

micmus

Member
Bez reklam
Super to kriswas przedstawiłeś - same konkrety. Także temat dziwnego obrazu na Philipsie zdecydowanie można zamknąć - wszystko jest OK... powiem więcej jest świetnie !
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
Tak na marginesie dzisiejszego obcowania z 46PFL5507K/12 to powiem szczerze, że moje przekonanie o kupowaniu modelu topowego i becalowanie sporej ilości kasy, coraz bardziej jest zachwiane :shock: Jeżeli TV ma w głównej mierze służyć do oglądania programów TV, a na multimedialności (choć w przypadku tego modelu nie ma co narzekać, aż tak bardzo), nie bardzo zależy potencjalnemu klientowi, to powiem szczerze, to dobry wybór. Naprawdę obraz w tym modelu, za tę cenę, wpędza w kompleksy, oczywiście to tylko moje subiektywne zdanie. I dodam, że nie jestem "na garnuszku", ani Philipsa, ani żadnej sieci sprzedaży. Jestem emerytem niepracującym :cry:
 

lasso

New member
Według polskie strony Philipsa nie ma, RJ45 ma 5007, a 5507 jest WiFi "cerytyfykejted" ... zaraz sprawdzę stronę angielską.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Tylko niech mi ktoś kurde wytłumaczy czemu dranie do 5007 nie dali WiFi >.>
To ja Ci wytłumaczę! Pewnie jeszcze remont nieskończony, a sam wiem jak to wpływa na człowieka. Kończ spokojnie, a do tego czasu WiFi pojawi się w tym modelu :p Naprawdę nigdzie sobie ono nie poszło. Było, jest i pozostanie. :lol:
 

lasso

New member
Biurko ma być w piątek :D Jak będzie biurko to się wprowadzam, spać mogę na materacu... ale TV też będzie musiał być ;>

Nie wiem... wydawało mi się, że internet mnie lubi, ale mam problem z wyszukaniem serii 5007 na stronach angielsko języcznych... siakieś dziwne serie i modele, jutro zaatakuję telefonicznie philipsa i tyle...
 
Do góry