Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

pawelekkbz

New member
Mam 40PFL5007 od paru dni
Chciałem zobaczyć jak radzi sobie z o obrazem HD, więc ściągnąłem kilka teledysków w różnych formatach: avi, mp4, mkv
O ile te pierwsze chodzą bez problemu, to przy mkv wyskakuje komunikat:
"Nie można odczytać lub znaleźć pliku"
O co chodzi?
 

kriswas

Member
Bez reklam
Wczoraj oglądałem avi z dysku USB napisy w formacie srt, czytał w miarę normalnie czyli nie widzi polskich znaków, ale napisy czyta.

Ponawiam pytanie czy ten telewizor obsługuje format MKV z dźwiękiem DTS.


Mam 40PFL5007 od paru dni
Chciałem zobaczyć jak radzi sobie z o obrazem HD, więc ściągnąłem kilka teledysków w różnych formatach: avi, mp4, mkv
O ile te pierwsze chodzą bez problemu, to przy mkv wyskakuje komunikat:
"Nie można odczytać lub znaleźć pliku"
O co chodzi?

Widzę, że nie ma reguły na odczytywanie napisów w filmach, czyli wymaga ta sprawa dopracowania. Na swoim 9704 też udało mi się raz obejrzeć film z napisami :eek: , ale to tylko raz, bo przy drugiej próbie już napisy się nie pojawiły. Kol.saet - odnośnie polskich znaków ą,ę,ł pisałem tutaj co i jak w poście #95 Nadal uważam, że Philips traci olewając sprawę multimediów. Z drugiej strony już za dwie stówki można kupić odtwarzacz sieciowy i problem z głowy.
Dla @Conti74,
Po USB film mkv z dźwiękiem odpaliłem, obraz był dźwięku nie - pisałem wyżej. @saet uruchomiłeś mkv, a jak z dźwiękiem DTS? Może posiadacze przetestują dokładnie ten problem.
 

sale el sol

New member
Byłem dziś po raz trzeci w Media Markt. Wyjaśniałem sprawę o której pisałem, mianowicie o obrazie, który wyglądał jak prawie 3D w Philips 40PFL5007 podłączonym przez component. Sytuacja wygląda jak wyglądała, czyli bluray działa bez zarzutu a zwykła telewizja nie działa jak należy. Coś Ci Kiki chyba nie udzielili prawdziwych informacji o ile naprawdę się coś dowiadywałeś.

Dziś znalazł się wreszcie sprzedawca, któremu się cokolwiek chciało. Poprosiłem go, żeby podłączył tego Philipsa w miejsce Toshiby na której wszystko hulało. Podłączyliśmy tego Philipsa pod sygnał Toshiby i dalej to samo! Eurosport i nie tylko, chodzi podwójnie (Na Toshibie działa bez zarzutu). Nawet próbowaliśmy nowe kable, przejściówki i dalej nic. Taka sama sytuacja jest z 40PFL5507, który stał obok, 3D wyłączone a on pokazuję kanał jakby podwójnie.

Po 30min kombinacji, przekładania i prób nie udało się zlikwidować tego. Próbowaliśmy też na ustawieniach fabrycznych i to samo. Inni sprzedawcy też nie wiedzieli co jest grane. Bardzo mi zależało, żeby jednoznacznie stwierdzić, ze to nie wina telewizora tylko kabli, ale dalej nie wiem co jest grane a po dzisiejszych kombinacjach bardziej się skłaniam ku temu, że TV są zepsute albo mają problem z odbiorem czegokolwiek przez component (to by dyskwalifikowało ten tv).

Kiki proszę Cię bardzo o jakieś odniesienie się do tej sytuacji. Tylko nie w stylu component jest "be" i sprzedawcy też bo jakoś inne działały bez problemu.
 

sale el sol

New member
No proszę Cię... co ma wspólnego ostrość z podwójnym obrazem? Poza tym na fabrycznych to samo. Problem, na obu telewizorach 5007 i 5507 występował. Proszę o wypowiedzi tylko coś wnoszące do tematu (problemu).
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
No proszę Cię... co ma wspólnego ostrość z podwójnym obrazem? Poza tym na fabrycznych to samo. Problem, na obu telewizorach 5007 i 5507 występował. Proszę o wypowiedzi tylko coś wnoszące do tematu (problemu).

heh nie chce krakac ale to juz nie pierwszy post ludzi mowiacy ze trafili na wadliwe TV i sprzedawcy podobno tez komus tak mowili. Czuje ze chinszczyzna moze Philipsowi wyjsc bokiem :( . A bralem go rowniez pod uwage ale podziekuje chyba,lepiej wziasc cos pewniejszego niz po 2 latach pluc sobie w brode jak nawali.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie mam pojęcia o czym mówisz.
U mnie wszystko działa u innych o ile dobrze czytam wypowiedzi też.
Zdjęcia masz w teście z telewizora Philipsa a nie z innego.
Więc nie mogę odpowiadać za huragan na Bora Bora, czy monsuny w Indonezji.
U nie działał jak na klasę cenową rewelacja .
 

sale el sol

New member
Nie mam pojęcia o czym mówisz.
U mnie wszystko działa u innych o ile dobrze czytam wypowiedzi też.
Zdjęcia masz w teście z telewizora Philipsa a nie z innego.
Więc nie mogę odpowiadać za huragan na Bora Bora, czy monsuny w Indonezji.
U nie działał jak na klasę cenową rewelacja .

No ja nie twierdzę, że u Ciebie nie działał. Mówię tylko co ja widziałem i skoro nie pomogło przełączenie na sygnał, na którym Toshiba działała idealnie ani na inne kable to chyba tv padnięte. A skoro padły dwa modele na sklepie to coś jest chyba nie tak? Nie wiem skąd jesteś Kiki, ale, jeśli z Krakowa to przejdź się do Solvay Park (Media Markt) i poproś o włączenie tych TV i "przeleć" po kanałach (szczególnie widać na Eurosport) albo ktoś kumaty z Krakowa niech sobie pójdzie zobaczyć, żeby nie było, że wymyślam.

Kiki nie chcę absolutnie nic sugerować ani posądzać Cię o jakieś nieuczciwe testy. Ja po prostu wychodzę z założenia, że zawsze trzeba sprawdzić samemu - żeby potem nie mieć pretensji do nikogo. Niestety jak na razie wygląda to na chiński badziew. Jakości obrazu nie oceniam bo przez component to szału nie ma, ale inne anomalia są niestety nie do przyjęcia.

Chciałbym bardzo, żeby to nie była kwestia telewizora (byłbym na niego zdecydowany), ale już nie bardzo wiem co innego mogło by to być jak nie kable, które sprawdziliśmy.
 
Ostatnia edycja:

smuga22

New member
Przecież można to sprawdzić bardzo prosto, kilka osób na forum ma ten TV i może sprawdzić u siebie jak chodzi na component i podzielić się swoją opinią. Może to jednak coś w ustawieniach, może nie wykrywa czegoś automatycznie. Cały czas mam dylemat Sharp 46/630 czy ten Philips.
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
No ja nie twierdzę, że u Ciebie nie działał. Mówię tylko co ja widziałem i skoro nie pomogło przełączenie na sygnał, na którym Toshiba działała idealnie ani na inne kable to chyba tv padnięte. A skoro padły dwa modele na sklepie to coś jest chyba nie tak? Nie wiem skąd jesteś Kiki, ale, jeśli z Krakowa to przejdź się do Solvay Park (Media Markt) i poproś o włączenie tych TV i "przeleć" po kanałach (szczególnie widać na Eurosport) albo ktoś kumaty z Krakowa niech sobie pójdzie zobaczyć, żeby nie było, że wymyślam.

Kiki nie chcę absolutnie nic sugerować ani posądzać Cię o jakieś nieuczciwe testy. Ja po prostu wychodzę z założenia, że zawsze trzeba sprawdzić samemu - żeby potem nie mieć pretensji do nikogo. Niestety jak na razie wygląda to na chiński badziew. Jakości obrazu nie oceniam bo przez component to szału nie ma, ale inne anomalia są niestety nie do przyjęcia.

Chciałbym bardzo, żeby to nie była kwestia telewizora (byłbym na niego zdecydowany), ale już nie bardzo wiem co innego mogło by to być jak nie kable, które sprawdziliśmy.

Wg. tego co opisujesz w cytowanym i poprzednim swoim poście, trudno jest cokolwiek wnioskować, a tym bardziej pisać to, co "wytłuściłem". Ja skłaniałbym się raczej do tego, że w ustawieniach, a w MENU tego TV jest kombinacji mnóstwo, coś jest nie tak zaznaczone. Z doświadczenia wiem, że takie felerne zachowanie się dwóch nowych egzemplarzy tego samego sprzętu, to raczej mało prawdopodobne. Nikt nie jest wszechwiedzącym i od razu potrafi rozgryźć wszystkie opcje w TV. Najprościej napisać, że to "chińszczyzna" lub w inny sposób zdyskredytować, a w większości przypadków, to nasza obiektywna niewiedza jest przyczyną. Doświadczam tego z DM8000 w momencie aktualizacji. Propozycja, skierowana do posiadaczy tego ekranu powyżej, ze wszech miar godna poparcia.
 

sale el sol

New member
Wg. tego co opisujesz w cytowanym i poprzednim swoim poście, trudno jest cokolwiek wnioskować, a tym bardziej pisać to, co "wytłuściłem". Ja skłaniałbym się raczej do tego, że w ustawieniach, a w MENU tego TV jest kombinacji mnóstwo, coś jest nie tak zaznaczone. Z doświadczenia wiem, że takie felerne zachowanie się dwóch nowych egzemplarzy tego samego sprzętu, to raczej mało prawdopodobne. Nikt nie jest wszechwiedzącym i od razu potrafi rozgryźć wszystkie opcje w TV. Najprościej napisać, że to "chińszczyzna" lub w inny sposób zdyskredytować, a w większości przypadków, to nasza obiektywna niewiedza jest przyczyną. Doświadczam tego z DM8000 w momencie aktualizacji. Propozycja, skierowana do posiadaczy tego ekranu powyżej, ze wszech miar godna poparcia.
Ja też podkreśliłem to co napisałeś. Dziwne, że w sklepie problem z wyświetlaniem obrazu mają tylko te telewizory. Ja wiem, że w MediaMarkt nie pracują geniusze, ale chyba nie uwzięli się na modele Philipsa. Poza tym na obu telewizorach przywróciliśmy w sklepie fabryczne ustawienia, kombinowaliśmy z kablami i podłączaliśmy pod sygnał, który super odbierał na innym TV i dalej było to samo, więc niewłaściwe zaznaczenie czy inne wymienione opcję odpadają.

Aha i pierwsze słyszę, żeby ktoś musiał rozgryzać "wszystkie opcje w tv" ,żeby ten normalnie działał. A modele nie te same, tylko 5007 i 5507, mimo wszystko różnica.

Masz jakieś inne pomysły? Tylko już jakieś poważniejsze...
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
No i wydaje mi się, że znalazłem rozwiązanie Twojego problemu, który okazał się szczególnie banalny :-D Rozwiązanie: Instrukcja obsługi, rozdział 5 Podłączanie telewizora, Informacje o przewodach Y Pb Pr, str.51
Do podłączenia kabla component:
Y Pb Pr
[FONT=Gill Sans Alt One WGL Light,Gill Sans Alternate One WGL Lig][FONT=Gill Sans Alt One WGL Light,Gill Sans Alternate One WGL Lig]Kablami rozdzielonych składowych sygnału wideo (Y Pb Pr) jest przesyłany tylko sygnał wideo. Aby połączyć urządzenia, użyj dostarczonego adaptera Y Pb Pr. Do doprowadzenia sygnału audio użyj kabla audio (niedołączony do zestawu), aby się podłączyć do złącza AUDIO IN. [/FONT][/FONT]Wskazówka: [FONT=Gill Sans Alt One WGL Light,Gill Sans Alternate One WGL Lig][FONT=Gill Sans Alt One WGL Light,Gill Sans Alternate One WGL Lig]Zalecamy użycie kabla audio o prostokątnym przekroju. [/FONT]
[FONT=Gill Sans Alt One WGL Light,Gill Sans Alternate One WGL Lig]Złącze Y Pb Pr może obsługiwać sygnały telewizyjne w formacie HD. [/FONT]
[/FONT]
Najprawdopodobniej nie użyliście dostarczonego adaptera. Tak więc chyba miałem rację, pisząc to, co napisałem powyżej.
Odnośnik jest do instrukcji dla 5507, ale sprawdziłem, dla 5007 jest dokładnie tak samo.
A tak BTW, nie musisz się tak napinać, lepiej wysłuchaj TEGO ;-)
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Jako że temat gorący, zapytam tutaj. Co ma najlepsze kąty boczne - Panasonic E5, Panasonic E30, Philips 4007H, Philips PFL5007K, Toshiba TL838 czy Toshiba TL933?

Witam,

Telewizor firmy Philips 40PFL5507 K/12 ma dobre kąty poziome.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

sale el sol

New member
Y Pb Pr
[FONT=Gill Sans Alt One WGL Light,Gill Sans Alternate One WGL Lig][FONT=Gill Sans Alt One WGL Light,Gill Sans Alternate One WGL Lig]Kablami rozdzielonych składowych sygnału wideo (Y Pb Pr) jest przesyłany tylko sygnał wideo. Aby połączyć urządzenia, użyj dostarczonego adaptera Y Pb Pr. Do doprowadzenia sygnału audio użyj kabla audio (niedołączony do zestawu), aby się podłączyć do złącza AUDIO IN. [/FONT][/FONT]Wskazówka: [FONT=Gill Sans Alt One WGL Light,Gill Sans Alternate One WGL Lig][FONT=Gill Sans Alt One WGL Light,Gill Sans Alternate One WGL Lig]Zalecamy użycie kabla audio o prostokątnym przekroju. [/FONT]
[FONT=Gill Sans Alt One WGL Light,Gill Sans Alternate One WGL Lig]Złącze Y Pb Pr może obsługiwać sygnały telewizyjne w formacie HD. [/FONT]
[/FONT]
[FONT=Gill Sans Alt One WGL Light,Gill Sans Alternate One WGL Lig][FONT=Gill Sans Alt One WGL Light,Gill Sans Alternate One WGL Lig]
Aby połączyć urządzenia, użyj dostarczonego adaptera Y Pb Pr.
[/FONT]
[/FONT]Z tego wynika, że adapter był w zestawie, więc wątpię, żeby nie był podłączony.

[FONT=Gill Sans Alt One WGL Light,Gill Sans Alternate One WGL Lig][FONT=Gill Sans Alt One WGL Light,Gill Sans Alternate One WGL Lig]Do doprowadzenia sygnału audio użyj kabla audio (niedołączony do zestawu)[/FONT][/FONT]
[FONT=Gill Sans Alt One WGL Light,Gill Sans Alternate One WGL Lig][FONT=Gill Sans Alt One WGL Light,Gill Sans Alternate One WGL Lig]
Dźwięk działał bez problemu, więc zakładam, ze dodatkowy kabel był.
[/FONT]
[/FONT]

Nie wydaję mi się, żeby to było rozwiązanie problemu. Kabel audio osobny na pewno był, bo dźwięk działał bez zarzutu. Jeśli chodzi o adapter, to muszę to sprawdzić, gdyż nie jestem pewny, ale skoro piszę "dostarczony" to zakładam, że był w zestawie, więc powinien być podłączony.

Aha i po podłączeniu w miejsce Toshiby, telewizor był podłączony pod HDMI (bluray dalej bez zarzutu) a sygnał był z naziemnej a chyba z antenty jeszcze jak eurosport był i też było to samo.

Tak czy siak dzięki, sprawdzę to.
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
Ponownie proszę Cię o uważne czytanie, tym razem instrukcji. Kabel audio nie musi być podłączony pod adapter, czyli każdy będzie działał, natomiast nierozdzielony tor video na wejściu, jaki jest w Philipsie wymaga adaptera, a więc jeżeli odłączone były kable od Toshiby, która nie wymagała adaptera, i od razu podłączone do Philipsa, bez adaptera, to efekt był jaki był. Musisz to jeszcze raz sprawdzić lub zadzwoń do MM niech oni to zrobią.
 

sale el sol

New member
No przejdę się dziś lub jutro i zapytam czy jest adapter, tylko trochę już głupio mi tam 4 czy 5 raz iść :) Jednak, jeśli to ma rozwiać wątpliwości to trzeba to sprawdzić. Dam znać.
 

felula

New member
Witam,

W Euro RTV AGD jest ten model bez dopisku "/12" - to jest ten sam model, prawda? Czy wiecie może, czy ten dopisek ma jakieś znaczenie?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

W Euro RTV AGD jest ten model bez dopisku "/12" - to jest ten sam model, prawda? Czy wiecie może, czy ten dopisek ma jakieś znaczenie?

Witam,

Gwarantuje Tobie , że modele telewizorów LCD Edge LED firmy Philips serii 5507 w wielkościach przekątnych ekranu 55" , 46" 40" i 32 " , które są dostępne w sklepach sieci Euro RTV AGD i w sklepie internetowym
Euro RTV AGD , mają końcówkę K/12. Znaczy to , że mają wbudowany tuner zintegrowany DVB-T/DVB-C/DVB-S2 oraz analogowy.:)

PS. Drogba strzelił karnego , Cech obronił karnego i "załatwił sprawę"-Chelsea triumfatorem rozgrywek Pucharu Europy w piłce nożnej w sezonie 2011/2012 r.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Testy będą w klasie cenowej , bo ktoś kto kupuje telewizor za 20.000 zł to będzie miał extra model a ten za 2000 zł będzie zawsze do d.....
TO nie jest prawda bo ludzie którzy mają określoną kwotę na zakup jak widać mają swoje potrzeby ale liczą się, że nie każdy model to Porsche.
Znam ludzi super zadowolonych z Toyoty czy Mazdy i w ich ocenie to najlepszy model w ich klasie cenowej.
I wcale nie tęsknią za Maserati.

Oceny w klasach cenowych i wypowiedzi potwierdzają całej rozciągłości nasze działania.
Google Tłumacz
Nie może być takiej durnoty, że kamera za 100 $ bez zoomu i jakości jest wyżej punktowana jak kamera za 699$ która ma znacznie lepszą jakość i możliwości.

Ale pomysł na ranking jakościowy to dobry pomysł i będzie wykonany.
Find a camcorder with our lab tested reviews and ratings - CamcorderInfo.com - również na tym portalu cena jest również ważna.

A w wątku Philipsa proszę pisać o modelu . Wątki nie na temat będą usuwane.(regulamin)
W klasie cenowej to bardzo dobry model - chociaż przy TV Oled nie będzie już takiego zachwytu. Tyle że model Philipsa kosztuje 5000 zł a Oled kosztuje 30.000 zł .
 
Do góry