Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

kriswas

Member
Bez reklam
Jest takie powiedzenie, że nie warto kopać się z koniem, więc weź to sobie do serca. Nie widzisz, że gościu(kriswas) z którym próbujesz dyskutować jest psychofanem Philipsa i jedzie po każdym, kto w tym wątku nie podziela jego zboczenia i nie zachwyca się Philem. Ty o wolnym menu, on o wolnym internecie o którym wspomniałeś jedynie półgębkiem przy okazji podsumowania Smarta. O menu cisza.
Inny zachwycony, pisze o płynności obrazu przy okazji nazywając to cludingiem :D "przez prawie tydzień nie stwierdziłem cloudingu, a oglądam regularnie np. szybką angielską piłkę gdzie wszystko się rusza bardzo szybko". Brak słów.
Wrzuć na luz i przestań się tłumaczyć ;)

Jak mawia kolejny klasyk, cyt. "Z głupim nie dyskutuję, ponieważ najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie wykończy doświadczeniem". To był cytat i nie bierz tego do siebie kolego. Zbyt wiele lat żyję, by dyskutować na takim poziomie. Ze swej strony dodam tylko, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, a ja nie będę udowadniał, że nie jestem wielbłądem. Powtórzę tylko, że nie jestem fanem Philipsa, a realną przepustowość netu nie określa się, że coś "muli" czy "niemuli" :D:fool: Podsumowanie wątku WiFi dał TUTAJ kiki.
A merytorycznie, właśnie zgromadziłem na dreamie i penach konkretne materiały testowe, m.in. cały test 3D opracowany przez telewizję Sky UK, pliki mkv z tekstami txt i srt. W dniu jutrzejszym okaże się co potrafi ten TV z praktycznego, mojego subiektywnego punktu widzenia.
 

Since

New member
Powtórzę tylko, że nie jestem fanem Philipsa, a realną przepustowość netu nie określa się, że coś "muli" czy "niemuli" :D:fool: Podsumowanie wątku WiFi dał TUTAJ kiki.

A do Ciebie widzę dalej nie dociera, że na innym TV na tym samym necie !! przeglądarka szła jak burza ?? ;/
 
Ostatnia edycja:

kameleon71

Klub HDTV.com.pl
vip
A do Ciebie widzę dalej nie dociera, że na innym TV na tym samym necie !! przeglądarka szła jak burza ?? ;/
Twierdzisz że to było na tym samym necie, ale czy upewniłeś się że:
1. oba tv były podłączone popoprzez WiFi lub oba poprzez skrętkę
2. oba tv były podłączone do tego samego routera, a co za tym idzie miały adres ip z tej samej puli
3. czy widziały się nawzajem w sieci
Żeby mieć pewność trzebaby było to sprawdzić na własnym sprzęcie i własnej konfiguracji.
Jeśli nie potrafisz odpowiedzieć na te pytania to nie możesz jednoznacznie stwierdzić że to było to samo łącze, o to tu naprawdę chodzi.
 

Since

New member
Twierdzisz że to było na tym samym necie, ale czy upewniłeś się że:
1. oba tv były podłączone popoprzez WiFi lub oba poprzez skrętkę
2. oba tv były podłączone do tego samego routera, a co za tym idzie miały adres ip z tej samej puli
3. czy widziały się nawzajem w sieci
Żeby mieć pewność trzebaby było to sprawdzić na własnym sprzęcie i własnej konfiguracji.
Jeśli nie potrafisz odpowiedzieć na te pytania to nie możesz jednoznacznie stwierdzić że to było to samo łącze, o to tu naprawdę chodzi.

To co piszesz to jest juz wogole kuriozum, jesli tak by chciał informatyk wszystko sprawdzac, konfigurować to by nie zarobił na życie, siedząc przy jednej sieci z 3 tygodnie.

Sklep używał tylko i wyłącznie WIFI, LANa nigdzie nie było.

zresztą ja wiem swoje i wy wiecie.

nie chcecie się przyznać że Philips ma wolniejszą przeglądarkę od konkurencji to trudno. Ja miałem porównanie.

Wierzcie w swe przekonania.
 
Ostatnia edycja:

jery--

New member
Bez reklam
Dajcie spokój z dyskusją na temat szybkości neta, jaki przeciętny użytkownik używa w tym celu TV? Może parę procent kieruje się tym przy zakupie TV, a po zakupie z reguły człowiek nie zawraca sobie już tym głowy.

pozdrawiam
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Dajcie spokój z dyskusją na temat szybkości neta, jaki przeciętny użytkownik używa w tym celu TV? Może parę procent kieruje się tym przy zakupie TV, a po zakupie z reguły człowiek nie zawraca sobie już tym głowy.

pozdrawiam

Dokładnie - wystarczy do tego najprostszy laptop i jest trzy razy lepiej.
 

Kpc21

New member
Jako że temat gorący, zapytam tutaj. Co ma najlepsze kąty boczne - Panasonic E5, Panasonic E30, Philips 4007H, Philips PFL5007K, Toshiba TL838 czy Toshiba TL933?
 

TomToms

New member
Jak rozumiem, nie ma żadnych różnic pomiędzy modelem 40" a 46" jeśli chodzi o jakość obrazu i równomierne podświetlenie?
Ma ktoś z użytkowników ten TV może podłączony do cyfrowego dekodera UPC, jaki obraz na kanałach nie-HD? :)

Miał ktoś porównanie tego modelu z Sharp 52LE830?

Oprócz tego może dotychczasowi użytkownicy znaleźli jakieś nowe wady, czy wszystko cud miód?
 

kriswas

Member
Bez reklam
@kriswas - jak testy ? Bo widzę, że można ten TV wyrwać za 2.5k spokojnie.
Witam i zgodnie z obietnicą podzielę się z Wami swoimi subiektywnymi odczuciami po spokojnym przetestowaniu modelu 46PFL5507 K/12. Niestety nie miałem możliwości rejestrowania foto, gdyż nie posiadam odpowiedniego sprzętu, poza tym ten sposób udowadniania czegokolwiek mnie nie przekonuje. Egzemplarz oczywiście bez kalibracji, wyjęty prosto z kartonu. Aktualizacja softu na ten z 3 maja 2012. Testowałem następujące elementy:
1.OBRAZ - pod względem ekspozycji obrazu z tunera TVSat Dreambox DM8000 z image Merlin3, zarejestrowane na HDD tunera. Materiał obejmował programy HD różnych nadawców, które selekcjonowałem pod względem jakości / bitrade / nadawania, SD z TV Sat oraz DVB-T.
2.MULTIMEDIA - pod względem, co może, a co nie ten TV.
3.WiFi - w sklepie stałe łącze 2 Mb/s neostrada.
Moje wrażenie odnośnie jakości obrazu:
Ogólnie mogę z czystym sumieniem podpisać się pod wszystkimi stwierdzeniemi z testu kikiego, nie ma sensu się powtarzać. Obraz w zależności od podanego sygnału/źródła (z tunera TVSat: sygnał SD, HD i DVB-T) mnie jako użtkownika topowego modelu sprzed 2,5 roku Philipsa PFL 9704 H/12, wpędził w kompleksy :eek:. Za 3599 zł to jest to. Niestety nie dane mi było zobaczyć 3D z prozaicznej przyczyny: w sklepie nie było okularów do tego modelu! "W RTVEuroAGD nie lubią Philipsów" - podsumowanie p.kierownika :niewiem:.
:eek:k:Na szczególne podkreślenie zasługują kąty boczne, nie zauważyłem utraty jakości koloru (w moim TV jest to zdecydowanie duża przypadłość). BTW w ogródku Samsunga stały obok siebie 46" ES8000 i D8000 i tu moje zdziwienie, w obu oglądając pod kątem zauważalna utrata jakości obrazu /bladość/, a co najdziwniejsze w nowym modelu znacznie bardziej widoczna, na tym samym materiale, ale to tak na marginesie.

Multimedia.
Ponownie potwierdzam wszystkie konkluzje z testu, ale dodam dwie zasadnicze, o których producent się niezająknął nawet:
ten TV nie czyta żadnych plików tekstowych z USB, żadnych! Przynajmniej mi nie udało się ich "odpalić", ani na avi, ani na mkv. Przy użyciu DLNA nie sprawdzałem. Na wyżej wspomnianych Samsungach 0 problemów. A przy odtwarzaniu materiałów z rozszerzeniem .mkv z audio DTS - CISZA!!! tylko komunikat: "AUDIO ten format nieobsługiwany". Całkowita dyskredytacja.
WiFi.
Przy takim łączu jak podałem działanie NET TV i samego netu bez uwag. Działanie przeglądarki podobne jak w innych modelach Philipsa, czyli nie za szybko. Wracając do przypadku kol.Since z WiFi, wydaje mi się, że była to przypadłość konkretnego egzemplarza.
Podsumowanie:
Philips, jeżeli ma Ci służyć jako tylko TV do ogladania, to jest to dobry wybór. Philips, jako Centrum Medialnej Rozrywki w Domu, to niestety, ale pomyłka. Pozostaje zakup odtwarzacza sieciowego. Firma nadal nie docenia zjawiska multimedialności, co musi zastanawiać.
Z ostatniej chwili, promocyjna oferta sklepu internetowego euro, którą zauważyłem w trakcie pisania postu TUTAJ
 

saet

New member
Ponownie potwierdzam wszystkie konkluzje z testu, ale dodam dwie zasadnicze, o których producent się niezająknął nawet:
ten TV nie czyta żadnych plików tekstowych z USB, żadnych! Przynajmniej mi nie udało się ich "odpalić", ani na avi, ani na mkv.

Wczoraj oglądałem avi z dysku USB napisy w formacie srt, czytał w miarę normalnie czyli nie widzi polskich znaków, ale napisy czyta.
 

Conti74

New member
Mam pytanie czy film MKV z DTS z pena przez USB tego telewizora który będzie podpięty optykiem do kina domowego odpali dźwięk i zgra się z obrazem
 

saet

New member
zmien sobie ustawienia regionalne to i sie pojawią polskie znaki.

Ogólnie problem dla mnie nie istnieje, bo avi z napisami próbowałem odpalić tylko w ramach testu normalnie nie oglądam nic z napisami. Ale może innym się przyda. Jakie ustawienia regionalne mam zmienić? Ustawić inne niż polskie, żeby mieć polskie znaki??

pozdrawiam
slawek
 

Since

New member
Ogólnie problem dla mnie nie istnieje, bo avi z napisami próbowałem odpalić tylko w ramach testu normalnie nie oglądam nic z napisami. Ale może innym się przyda. Jakie ustawienia regionalne mam zmienić? Ustawić inne niż polskie, żeby mieć polskie znaki??

pozdrawiam
slawek


Dokładnie Ci nie powiem, bo sam to wyczytałem czy tutaj w temacie czy na innym forum.

ale trzeba zmienić kodowanie znaków na UTF-8 jak dobrze pamiętam.
 

saet

New member
Ok. Czyli tu chodzi o zmianę kodowania plików tekstowych z napisami. Jak znajdę czas i chęci to wypróbuje.
 
Do góry