Philips 32pw9551 + Xbox360 + Wysoka Rozdzialka

ortax360

New member
Do kolegi Cezarh

Co do LCD to sie zgadzam , w przypadku tego philipsa to nie.

nie bede sie rozpisywał dlaczego itd.

Do kabla ok . Do HDTV nie.

Wrazenie dobrego obrazu robi pixel plus a nie budowa kneskopu .

Dzisaj az pojade do MM z X360 jezeli maja ten model to do przetestuie .
 

kukes

New member
czekam z niecierpliwością na relację, miałem podpiętego x360 pod mojego crt pixel plus 2 i obraz żyleta , poprostu pięknie.
 

Piotr_the

New member
mam pytanko masz podłączony TV to kompa? kablem dvi-hdmi czy jakoś inaczej jak tak, to powiedz- jakie masz ustwienia w kompie 50hz czy 60hz idp., rozdziałka pulpitu i jakiego programu używasz do otwarzania próbek hdtv?
 

Cezarh

New member
Hej,
PC mam podlaczone przez kabel DVI-HDMI (ok 50zl), co do rozdzielczosci to moj GForce 6800GT (AGP) widzi standardowo 14 trybow - od 320X200 do 1920X1080. PC'towe sa w 60 HZ natomiast HD (720p i 1080i) mozna ustawic na 50 Hz i 60 Hz.
Foty zrobione sa przy 1080i, niestety nie pamietam jakie odswiezanie :x

Co do player'ow to:
kodeki - ffdshow, nvidia pure video...
playery - VLC, Windows Media 10, Real Player i QuickTime 7...

Zdjecia zrobione z VLC i Real Player'a.

Pozdr
 

Maniaczek

New member
Cześć. Widzę, że niektórzy cytuja moje wypowiedzi z innych stron :).
Fakt mam ten telewizor i testowałem na nim sygnał zarówno 720p jak i 1080i. Z oboma radzi sobie znakomicie. Wyrazistość obrazu nie wynika jak sądzi ortax360 z opcji Pixel Plus tylko akuratnie z możliwości kineskopu. Swoją drogą kiedys miałem zwykłego CRT z Pixel Plus II i tamten w kwestii SD spisywał się lepiej. Tutaj mamy natomiast coś za coś. Zamiast Pixel Plux II mam Pixel Plus I plus możliwość odbioru sygnału HD bez przeskalowania w dół.
 

Zak_PL

New member
Maniaczek napisał:
Cześć. Widzę, że niektórzy cytuja moje wypowiedzi z innych stron :).
Fakt mam ten telewizor i testowałem na nim sygnał zarówno 720p jak i 1080i. Z oboma radzi sobie znakomicie. Wyrazistość obrazu nie wynika jak sądzi ortax360 z opcji Pixel Plus tylko akuratnie z możliwości kineskopu. Swoją drogą kiedys miałem zwykłego CRT z Pixel Plus II i tamten w kwestii SD spisywał się lepiej. Tutaj mamy natomiast coś za coś. Zamiast Pixel Plux II mam Pixel Plus I plus możliwość odbioru sygnału HD bez przeskalowania w dół.


Witaj to ja cytowalem po trochu twoje slowa;) , bo mam zamiar kupic sobie ten telewizor, ale najwazniejsza byla dla mnie wysoka rozdzielczosc i jak gry wygladaly po podlaczeniu do XBOXa360. Najwieksza zagadka w tym telewizorze byla wlasnie rozdzialka, ale po przeliczeniu pixeli przez Cezarha okazalo sie ze troche do prawdziwego 720p brakuje. Co ty mozesz na ten temat powiedziec? Jak wygladaja gry na XBOXA360 i czy porownywales je na innych telewizorach lub LCD i czy wedlug ciebie ten CRT to telewizor HDTV czy jednak nie?

Bylbym wdzieczny jakbys mogl zarzucic jakies zdjecia z gier na xboxa360 w rozdzialce 720p i 1080i i czy to odswiezanie 50,60 bardzo przeszkadza i jest widoczne?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
o rany

Zak_PL napisał:
...ciach...
Jak wygladaja gry na XBOXA360 i czy porownywales je na innych telewizorach lub LCD i czy wedlug ciebie ten CRT to telewizor HDTV czy jednak nie?

...ciach...


facio zastanów się, jesteś przecież na forum hdtv - czy ten TV może być HDTV?
 

Zak_PL

New member
Masta_J napisał:
facio zastanów się, jesteś przecież na forum hdtv - czy ten TV może być HDTV?


Akurat w tym przypadku sprawa jest skomplikowana i trudno to jednoznacznie okreslic niektorzy twierdza ze tak, inni ze to tylko pixel plus tworzy wrazenie wysokiej rozdzielczosci, albo ze brakuje troche lini do prawdziwego hdtv. Zreszta HD prepared to cos innego niz hd ready lub full hdtv, dlatego pytam.
 

Maniaczek

New member
Nie chce mi się wałkować tego samego tematu po raz n-ty.
Stary prześledź w całości tematy skąd cytowałeś moje wypowiedzi (zarówno forum z xbox-scene.pl jak i te z psxextreme). Wszytsko już zostało tam wyjaśnione (głównie na tym pierwszym). Ten telewizor wyświetla zarówno 720p jak i 1080i (te drugie dlatego, że tak naprawde w przeplocie, w każdym odbiorniku, wyświetlanych jest jednocześnie tylko 540 lini). Telewizor ma około 800 lini co w USA jest/było standardem jeżeli chodzi o CRT HD. Tam odbiór telewizji w HD rozpoczął się właśnie od telewizorów CRT u nas niestety dopiero z bumem na LCD/Plasmy dlatego nie wszyscy zdają sobie sprawę z egzystencji CRT'ków z takimi możliwościami.
Zdjęć nie będe robił, bo nie mam jak. Poszukaj sobie na necie.
Jeżeli chodzi o spadek odświeżania to jest to normalne dla telewizorów CRT HD. Aczkolwiek jest to widoczne - przede wszystkim na statycznym obrazie, bo w ruchu nie zwraca się na to uwagi.
Gdyby pixel plus tworzył efekt wysokiej rozdzielczości to taki Philips 32PW9520 ze swoim Pixel Plus II dopiero byłby wypas a niestety w prównaniu do mozliwości tego telewizora trochę mu brakuje :p.
Przy uruchomieniu konkretnej rozdziałki na tym TV na ekranie pojawia się informacja systemowa adekwatna do tego co mamy na obrazie (480i, 480p, 576i, 720p, 1080i). Nie widzę powodów dla których Philips w tym przypadku miałby oszukiwać.
Nie drąż już tego tematu, bo to już się głupie staje.
 
Ostatnia edycja:

Yuiren

New member
Ten telewizor wyswietla 540 linii, pixel plus podwaja te ilosc.
Philips NIE wyswietla prawdziwego obrazu HD, udaje tylko. Robi to niezle, ale to nie jest HD. Maniaczek, nierozumiesz dlaczego Philips mialby oszukiwac ? Ja rozumiem :) Zeby zarobic.
Ostatecznie rozwieje wszelkie watpliwosci, rozebranie telewizora, sprawdzenie modelu kineskopu i odnalezienie jego instrukcji serwisowej i dokladnych danych technicznych.
A 32PW9520 ma identyczny kineskop jak 32PW9551, roznia sie tylko elektronika bo nawet chassis maja taki sam. Ale spojrzcie prawdzie w oczy, nie kupisz zlota za miedziaki.
We wspomnianym USA telewizory CRT HD sa niezadko duzo drozsze od LCD.
 
Ostatnia edycja:

Maniaczek

New member
Yuiren napisał:
Ten telewizor wyswietla 540 linii, pixel plus podwaja te ilosc.
Philips NIE wyswietla prawdziwego obrazu HD, udaje tylko. Robi to niezle, ale to nie jest HD. Maniaczek, nierozumiesz dlaczego Philips mialby oszukiwac ? Ja rozumiem :) Zeby zarobic.
Masz ten telewizor? Widziałeś go chociaż na oczy? Jeżeli wyświetla zawsze 540 lini a pixel plus podwaja tą ilość to dlaczego odświeżanie przy sygnale HD spada ze 100Hz do 50/60Hz? Przecież według Ciebie to ciągle jest 540 lini z efektem pixel plus.
Jeżeli Pixel Plus podwaja 540 lini to co robi w takim razie Pixel Plus II w 32PW9520? Potraja?
Miałem 32PW9520 z Pixel Plus II, Samsunga LE32T51, a teraz mam 32PW9551 (który ma Pixel Plus I). Ten pierwszy nie posiadał takiej wyrazistości obrazu jaką posiadają dwa ostatnie przy puszczeniu sygnału w HD (a mając na uwadze że pierwszy ma Pixel Plus II a ostatni Pixel Plus I to chyba powinno być na tym pierwszym jeszcze lepiej).

Yuiren napisał:
We wspomnianym USA telewizory CRT HD sa niezadko duzo drozsze od LCD.
Według Ciebie stara/wypierana technologia jest droższa od nowej?

Ludzie! Nie wypowiadajcie się na temat sprzętu gdy go nie posiadacie! Nie sugerujcie sie opiniami/wypowiedziami ludzi z innych stron, gdy się okazuje, że oni równiez tego sprzętu nie posiadają. Inaczej dochodzi do takich bzdurnych wypowiedzi nie mających pokrycia.
 
Ostatnia edycja:

Yuiren

New member
Tak, widzialem ten telewizor, i moim zdaniem z prawdziwym HD ma to niewiele wspolnego. Obraz jest ladny, ale to niejest HD.
Nie widze tez powodu by skakac mnie i innym uzytkownikom do gardla tylko dlatego ze burzymy Twoje pojecie o taniutkim sprzecie ktory rzekomo wyswietla 1080i.
Pixel Plus to technologia oparta na oprogramowaniu i elektronice nie na kineskopie. W tych telewizorach zastosowano kineskopy ze znanych wczesniej modeli z serii EFT. We wszystkich trzech topowych modelach CRT 32 Philipsa zastosowano ten sam kineskop.
Prawda jest taka ze jest to niezla banka (aczkolwiek w opinii wielu dosc awaryjna), lecz nie wyswietla prawdziwego sygnalu HD.
Pixel Plus 2 niewiele rozni sie od 1, ale niezgodze sie z opinia ze obraz na telewizorze z PP2 wyglada gozej.

Dlaczego stara technologia ma byc lepsza od nowszej ? A widziales kiedys projektor CRT ? Widziales kiedys LCD ktory ma obraz lepszy od Nemosa ?
Technologia w ktorej produkuje sie tanie LCD jest bardziej leciwa niz niektore nowe CRT.

Nie powiedzialem nigdy ze ten Philips zle swieci, bo swieci wspaniale. Taka sama mam opinie o Samsungu ws32z409p , mimo ze zapewne wielu sie ze mna niezgodzi. Ale, ten pierwszy niejest HD. I walka o to nic tutaj nie pomoze.
Obraz ma wspanialy, jest godny polecenia kazdemu kto chce miec pseudo HD lepsze od prawdziwego HD wielu tanich LCD.

Odpowiedz dotyczaca pixel plus :

W telewizorach Philipsa ilosc pionowych linii obrazu jest zwiekszana o 33% z 625 na 833. Dlaczego wiec nie nazywamy tego prawdziwym HD ? Dlatego ze te dodatkowe 208 linii jest sztucznie wygenerowane, sa kopiami linii sasiadujacych a nie prawdziwymi liniami wygenerowanymi przez zródło.
Z tego co mi wiadomo w tym telewizorze by zachowac zgodnosc (aspect ratio) z 1080i 16:9 zmniejszono ilosc linii do 540 i podwojono przez Pixel Plus. (w ten sam sposob, kopiujac i medianujac linie sasiadujace). Tu jednak producent niepodaje dokladnych danych dlaczego i jak to sie dzieje.

Wspomniana wczesniej Toshiba posiada 26calowy kineskop monitorowy ktory posiada natywna rozdzielczosc pozwalajaca na wyswietlanie 1080i.

I prosze Cie, nie obrazaj innych uzytkownikow tylko dlatego ze maja odmienne zdanie.
 
Ostatnia edycja:

Maniaczek

New member
Yuiren napisał:
Tak, widzialem ten telewizor, i moim zdaniem z prawdziwym HD ma to niewiele wspolnego. Obraz jest ladny, ale to niejest HD.
Nie widze tez powodu by skakac mnie i innym uzytkownikom do gardla tylko dlatego ze burzymy Twoje pojecie o taniutkim sprzecie ktory rzekomo wyswietla 1080i.
No brawo! Dobrze, że chociaż widziałes ten telewizor. Puszczany był na nim wogóle sygnał HD gdy go widziałeś? Jeżeli tak to z czego? Pytam, bo czasami geniusze w MM potrafią X360 podpiąć pod 50'' plasmę przez composite.
Na nikogo nie naskakuje. Stwierdzam jedynie fakt, że jesteś w błędzie. Telewizor ten stał u mnie w domu obok dwów telewizorów o których wspomniałem wcześniej i dokładnie go przetestowałem. Ponieważ jednak chciałem coś co pozwoli mi dalej z powodzeniem oglądać kablówkę jak i bawić się w HD pozostawiłem sobie tylko tego Philips'a. LCD Samsunga sprzedałem, a poprzedni egzemplarz Philipsa do tej pory leży w komisie.
Nie wmawiaj mi, że nie wyświetla mi to sygnału HD skoro nie masz racji.
Tym bardziej, że 1080i w tym przypadku to akurat cudo nie jest, bo jak wszystkim wiadomo w przypadku tej rozdziałki zawsze wyświetlanych jest jednocześnie 540 lini. Najlepiej ogląda się w 720p i z tym sygnałem nie ma najmniejszych problemów. Obraz nie jest przesaklowywany do 540 lini (choć gwoli ścisłości jeżeli już to chyba powinien być przeskalowywany do 576p, gdyż to jest rozdzielczośc palowska). Przetestuj coś wpierw nim wydasz opinie, bo stwierdzenie "widziałem ten TV" jakoś mnie nie przekonuje do Twoich racji.

Jak dla mnie to koniec tematu, bo jak sądze i tak Cię nie przekonam, a pieprzyć w kółko o tym samym nie mam ochoty.
 

Yuiren

New member
Masz racje, kontynuowanie tej dyskusji w takiej atmosferze jest bezzasadne.
Twoja opinia opiera sie tylko i wylacznie na przekonaniu ze wszyscy inni sa gorsi i posluguja sie informacjami z niewlasciwych wedlug Ciebie zrodel (vide MM). Wyjatkowo to dziecinne.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Yuiren - dlaczego nie zalożysz ,że Twój post nie musi być do końca prawdziwy (nie ma tutaj nic z obrażania - sam jestem ciekaw "praktyki", ale - opieram sie na wypowiedziach: posiadaczy,Twojej, czy instrukcji obsługi... ).

Juz stwierdziłeś, ze wszystko wyświetlanie w ok. 800liniach. ;)

Pytanie, do dalszych wniosków:
Jak myślisz - ile jest faktycznie wyświetlanych, widocznych linii na tym TV, czy ok 576/PAL (czyli np. jak na moim TV =mierzone wielokrotnie z progressywnym i bez), czy tak jak piszą poprzednicy = ok 720?:confused:
Czyli znowu powrót do pytania kluczowego (choć ja uważam, ze właściciele prawdę piszą - po co kłamać).:)

Ps - i UWAGA: np. podwajanie linii nie ma związku z pixel plus (załączasz jedno albo drugie = jedno wyklucza drugie) - wiec tutaj też potrzebne wyjaśnienie, gdyż wszystko opierasz na Pixel Plus, a np.w HD 720p jest on praktycznie wyłączony!..... :???: ;)
 
Ostatnia edycja:

Yuiren

New member
Juz napisalem na czym to polega, dalsza dyskusje uwazam za niepotrzebna.
Powtorze jednak jeszcze raz. Tak, wyswietlane jest 800 linii, ale tylko 540 z tych linii jest "prawdziwych" pozostale sa "udawane" przez Pixel Plus.
TAK wyglada to jak HD, ale HD niejest. Gdyz linie "udawane" nie sa generowane przez zrodlo, tylko sztucznie dokladane przez elektronike telewizora.

Nieprawdziwosc zaklada klamstwo, niemam potrzeby klamac, niemam tez potrzeby wyjasniac tego.
Argumenty Pana Maniaczek opieraja sie na "BO JA TAK MYSLE I KONIEC". Ja swoje argumenty opieram na danych technicznych ktore udalo mi sie odnalezc. Probowalem pomoc. A zostalem zakrzyczany przez urazonych posiadaczy tego cudownego sprzetu.

EOT.
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
Yuiren - w takim układzie, to Twoje pisanie przeczy całkowicie instrukcji obsługi tego TV.:( (nie ma podstaw nie wierzyć producentowi i do tego praktycznym opisom posiadaczy....).

Wyjaśnie Ci tylko ze (tak wypada...) model bez HD Prepared faktycznie robi, tak jak piszesz (czemu nie - przecież to zaleta Pixel Plus = model z identycznym kineskopem), a tutaj (czytając np praktyków...itp.) po prostu wykorzystano rozdzielczość tego kineskopu przy sygnale HD.
W 720p - nie działa Pixel Plus, tylko progresywne - coś nie mozesz tego pojąć.:(
(na tym forum opisana różnica jakości tego modelu przy pixelplus a progresywnym...)

Yuiren dziwne te Twoje pisanie, gdzie Toshibę HD CRT (nikt tego nie sprawdził) bezkrytycznie przyjmujesz za pewnik, zaś tutaj (i sam to potwierdzasz) kineskop z ok 800 liniami chcesz zmusić do "jakiś nielogicznych kombinacji" przy sygnale z np 720p, gdzie w instrukcji jest np coś takiego:
"...It conforms to strict standards laid out by EICTA to offer a HD screen that displays
the benefits of resolution and picture quality of a High Definition TV signal. It has a
universal connection for both analog YPbPr and uncompressed Digital connection
of DVI or HDMI, supporting HDCP....."
.

Nie opierasz sie na danych technicznych (właśnie fragmenty przytaczam).;)

Ps - ciekawi mnie jeszcze Samsung 409 (jaki kineskop włożony - moze tam jest dowscaling do rozdzielczości PAL i dlatego obraz gorszy niż w tym modelu....). ;)
 

Yuiren

New member
Nie bede juz sie wypowiadal na temat Philipsa.

Ale wypowiem sie na temat Samsunga :
ten Samsung ma znaczek HD Ready. Wiec :
<Teoria spiskowa mode=on> Samsung zaplacil komisji za uznanie tego modelu jako HD Ready mimo iz niespelnia on wymagan (downscaling)
<Teoria spiskowa mode=off> Jest to kineskop potrafiacy wyswietlac 720p co jest napisane w instrukcji (nie "przyjmowac" jak to jest napisane w Philipsie, tylko "wyswietlac").

I wcale nie uwazam ze obraz z Samsunga jest gorszy, widzialem obydwa w 720p przez HDMI i obraz z Samsunga mi sie bardziej podoba, jest mniej rozmyty. Ale to przeciez kwestia gustu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry