Philips 32pw9551 + Xbox360 + Wysoka Rozdzialka

hojlo1

New member
Bez reklam
Yuiren - mnie nadal ciekawi (Twój "koronny argument"), jak ten Philips wyświetla 720p w układzie progresywnego (gdy w tym czasie nie działa PixelPlus)?:confused: ;)
 

Robert73

Member
Witam to mój pierwszy raz na tym forum, mam pytanko , jak to w koncu jest Philips przeskalowuję obraz z 720 i 1080 wspomagając się Pixel Plus do 576 a Samsung 409P odbiera pełne 720, nabylem niedawno DVD Panasonic S-52 z HDMI i stoje przed problemem jaki TV sobie zakupić . Philips zalety: lepszy obraz , mniejsze błędy obrazu w pionie , wady przebarwienia kolorów w rogach , niepełne HD , Samsung:lepsze Hd, mniejsze gabaryty (głębokość), brak przebarwień? ,wady:błędy w geometri obrazu, nie wiem czy nie piszczy jak 309?
 

Maniaczek

New member
Philips nie przeskalowuje, a tym bardziej nie wspomaga się efektem Pixel Plus, który to w trybach HD jest automatycznie wyłączany.
Wyświetla 720p i 1080i.
 

Robert73

Member
Dzięki za wyjaśnienie ,chyba jutro pojadę do EURO-RTV-AGD ponoć mają tam w promocji za 1999zł model 9521, ciekawe czy pan sprzedawca będzię chciał dać mi się nim troche pobawić , bo jak ostatnio pytałem o DVD Panasonica S-52 to szkoda gadać , poleciał do kompa sprawdzać parametry , a pań sprzedawczyń to nawet nie zaczepiałem;)
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Maniaczek napisał:
Philips nie przeskalowuje, a tym bardziej nie wspomaga się efektem Pixel Plus, który to w trybach HD jest automatycznie wyłączany.
Wyświetla 720p i 1080i.

Hmmmm... jak ma wyświetlać obraz o rozdzielczości 1280x720 bez przeskalowanie, skoro kineskop ma rozdzielczość 1024x(bodajże)633?
 

radosuaf

New member
Bez reklam
hojlo1, zadaj sobie chociaż ODROBINĘ trudu i sprawdź wcześniej, nim zaczniesz kogoś bluzgać... Oto cytat:

"PHILIPS


Sehr geehrte Kundin, sehr geehrter Kunde,

vielen Dank für Ihre Anfrage.


Wir teilen Ihnen mit, dass dieser Fernseher 625 Linien besitzt, davon 576 für Bild und 1024 Pixel pro Linie.
Die Pixel an einem Röhrenfernseher werden runterskaliert. In diesem Fall wird 1280*720p entsprechend runterskaliert.
Wenn Sie Pixel Plus aktivieren, hat das Bild 2048 Pixel und 833 (intepolierte) Linien.

Wir hoffen Ihnen weitergeholfen zu haben.


Wenn Sie noch weitere Fragen zu diesem Thema haben,
geben Sie bitte folgende Referenznummer an <50-74271423>.

Mit freundlichen Grüßen,

Philips Kundenservice Center"

No chyba, że Philips się myli, a Ty masz rację...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
radosuaf napisał:
ciach...

"PHILIPS


Sehr geehrte Kundin, sehr geehrter Kunde,

vielen Dank für Ihre Anfrage.


Wir teilen Ihnen mit, dass dieser Fernseher 625 Linien besitzt, davon 576 für Bild und 1024 Pixel pro Linie.
Die Pixel an einem Röhrenfernseher werden runterskaliert. In diesem Fall wird 1280*720p entsprechend runterskaliert.
Wenn Sie Pixel Plus aktivieren, hat das Bild 2048 Pixel und 833 (intepolierte) Linien.

Wir hoffen Ihnen weitergeholfen zu haben.


Wenn Sie noch weitere Fragen zu diesem Thema haben,
geben Sie bitte folgende Referenznummer an <50-74271423>.

Mit freundlichen Grüßen,

Philips Kundenservice Center"

No chyba, że Philips się myli, a Ty masz rację...


Ja bym sobie chętnie zadał odrobinę trudu ale nie znam szprechania, ktoś pomoże po całości?
Bo mniej więcej wiadomo o co chodzi.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
radosuaf - proponuje Ci zajrzeć chożby do podstaw techniki TV (wydanie obojętne, moze być nawet z lat 60tych) i zobaczysz , co za "rewelacje" przytaczasz (nowy standard????).
Doczytaj np o 625liniach (co to jest faktycznie) itp. itd.... :)

Dp tego , jak dolożysz fakt ,że w TV CRT nie ma coś takiego jak :
- natywna rozdzielczość
- zmierz proporcje (jeżeli uważasz, że to ma jakiś sens), co podaleś i wychodzi kineskop nowego standardu (unikat światowy)
........to wychodzą właśnie takie rewelacje. :(


Forum polega na tym, by weryfikowac wiadomości, nawet "Sci-Fi" (choćby podawane przez producenta - choć w tym wypadku, nawet bez znajomości niemieckiego i tak nie wynika to, co podałeś wcześniej!!!!).;)

Ps - co najśmieszniejsze...problem kineskopu tego TV już dawno opisany od strony praktycznej (takze i na tym forum), a dla ułatwienia dodam (powtarzam się),że trzeba jasno rozgraniczyć mozliwości samego kineskopu od możliwości całego TV.... . :)
 
Ostatnia edycja:

radosuaf

New member
Bez reklam
No jest napisane, że kineskop ma 625 linii, ale wyświetla 576 a 576/9*16 = 1024, czyli proporcje są prosto jak w mordę 16/9 ;).
Jest również wzmianka, że wszystkie inne rozdzielczości są przeskalowywane do tejże (o ile tak można to określić).
Tak ja to rozumiem...
 

hojlo1

New member
Bez reklam
.....już jesteś dużo bliżej, ale :
- sprawa wyświetlania kineskopu tutaj też omówiona (co faktycznie widać na ekranie - doczytaj wątki i wtedy "rewelacji" nie trzeba pisać)
- 576 to w przybliżeniu ilość widzialnych linii, co w wypadku tego TV nie jest prawdą (też wcześniej omawiane - doczytać)
...... itp. itd. (śledzić cały temat.....i podobne)

Nie sugeruj sie wypowiedziami producenta (nawet tutaj jest przeklamanie w niemieckim tekście, bo piszą raz o 576, potem o 833, co ewidentnie sugeruje ,że TV moze wyświetlić 833 linie???? :confused: .
Z praktyki (znowu opisane wcześniej) wynika, ze ilość widocznych linii w tym modelu jest ok. ~700.

To właśnie siła for tematycznych, by weryfikować dane . :)

Ps - 625 linie to standard PAL nie kineskopu, kineskop moze nawet wyświetlać (widzialne): tylko ~ 400linii (np 14' CRT), czy z 1000 (jak wydoli i ktoś taki zrobi).
http://pl.wikipedia.org/wiki/PAL_(telewizja)
 
Ostatnia edycja:

lex

New member
Witam

Od dawna śledzę temat dwóch TV z teoretyczną obsługą HD inadal jestem w kropce. Do tej pory nikt nie dał jednoznacznej odpowiedzi, co dowysokich rozdzielczości, czy naprawdę nikt nie jest w stanie „konkretnie”przetestować te dwa telewizory
(Samsung ws32z409p iPhilips 32pw9551)?

Wiem, że to nie takie proste, ale przydały by się w końcu jakieś konkrety, bo jak do tej pory to każdy mówi co innego...
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
lex - Philips opisany dość dokładnie (o Samsungu raczej cisza).
Z praktyki (opisanej na różnych forach...także i tutaj) wynika, że 9551 wyświetlić moze naraz ~700linii widocznych (czyli i to 576 i 720 i 1080 będzie kreślone w max 700 widocznych liniach)


Ps - w TV CRT nie ma czegoś takiego, jak natywna rozdzielczość (ja mam TV CRT tylko SD, a PAL zawsze wyświetla w ok. 680 liniach i do tego np. "p", gdyż ma taką ilość widocznych linii....). ;)
 

lex

New member
Dzięki za odp.
Przejrzałem różne fora i strony, w tym zagraniczne i …
Trochę się pogubiłem. TV ma rozdzielczość 1024*576,włączenie opcji Pixel+ podnosi ją do 1024*700 (lub więcej) jednak jest to tylko obróbka cyfrowa, a nie prawdziwe HD. Poprawcie mnie, jeśli się mylę…
 

Yuiren

New member
niemylisz sie, ale z cala pewnoscia wszyscy wlasciciele tego telewizora za chwile powiedza ze to nieprawda, spisek, klamstwo :) Poprostu nieprzetlumaczysz, nawet oficjalne odpowiedzi Philipsa zostaly zignorowane przez "Producent sie myli" lub "Producent niewie co mowi".
Moim zdaniem to dobry, ale wciaz "zwykly" telewizor. Z HD ma to niewiele wspolnego. Z blota bicza nie ukrecisz.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...mam wrażenie (czasami) że część osób zawsze wyczyta to, co chce wyczytać..... .:(

Na "konkurencyjnym" forum (podawałem wczesniej) - jest praktyczny test sceptyków (kiedyś) tego modelu (łącznie z plansza testową ), który rozrósł się do 7iu stron i nikt nie neguje odtwarzania HD "na jego możliwości".

Jeżeli jeszcze dodamy, że w trybie progressynym pixel plus nie dziala (więc upada poprzednia, popierana teoria o jakimś downscalingu) i opisy jakości obrazu HD w porównaniu z LCD itp (co opisane tam wielokrotnie - wady też)....to Panowie (poprzednicy), chyba nie chcecie twierdzic że TV SD (tak sugerujecie) jest: lepszy/równy od TV HD przy sygnale HD.:?:

Toż to na jakąś rewolucje techniczną zakrawa :D
(choc raczej na to, że.....: "częsć osób wyczyta to, co chce wyczytać..... ).:(

Ps- TV CRT HD było/jest sporo, ale akuratnie nie w UE, bo u nas zbiegło sie to z nowymi technologiami odtwarzania....(zabronić produkcji chyba zdołali jeszcze???...) .
Ot i tyle.;)

( i jeszcze jedno = w TV CRT nie ma natywnej rozdzelczości -to nie matryca z adresowaniem pikseli - powtarzam to wielokrotnie) :)
 
Ostatnia edycja:

lex

New member
Hojlo1 wybacz, ale piszesz bardzo chaotycznie. Skoro TV nie ma rozdzielczości natywnej to jest w stanie wyświetlić każdą, jaką mu podamy, w tym 720p i 1080i….?
 
Do góry