Philips 32pw9551 + Xbox360 + Wysoka Rozdzialka

Cezarh

New member
hmmmm

Jedyny plus to cena?? co masz na mysli?? moim zdaniem jakosc wyswietlanego obrazu (z wielu zrodel, wlacznie z HD) i mnogosc urzadzen, ktore mozna don podlaczyc za taka cene to dopiero plus, a nie sama cena!

Jak juz pisalem - LCD 720p materialy HD gra lepiej ale filip i tak pokazuje je niewiele gorzej. Pytanie czy warto placic 2 razy wiecej za LCD i cieszyc oko w HD (materialow troche jest ale trudno dostepne a i trzeba miec czym je odtworzyc - to kolejny wydatek i to niemaly)? DVD? jakosc podobna ale roznica w czerni jest zdecydowanie po stronie filipa. SDTV? czy tu jest co komentowac?

Minusem jest 32". To malo w porownaniu do LCD i plazm (ale i zdecydowanie za wyzsza cene) . Poza tym sa problemy o ktorych wspomina sie na forach... ale juz pisalem... kto ich nie ma?

Nie kazdego stac na takie wydatki.

Co do stanow magazynowych to musze ponownie sie obruszyc :hmm: .
Pracuje od 5 lat w logistyce i transporcie materialow wysko-przetworzonych. Firmy masowo produkujace sprzet RTV nie maja zapasow komponentowych wiekszych niz kilka dni roboczych. Dlatego twierdzenie, ze to jakas wyprzedaz kineskopow tylko ze z nowymi mozliwosciami to jakas bzdura. W Europie sa na ta chwile chyba tylko dwa telewizory tego typu (Samsung?). Nikt nie twierdzi, ze to jakas nowa technologia... natomiast po prostu przystosowana do tego zeby isc z duchem czasu (HD, HDMI). Rynek wyznacza trend... produkcja na rynek polski tych CRT jest znikoma, a zeby zaspokoic swoich klientow w calej europie fabryka w Kwidzynie produkuje w systemie brygadowym 24 godziny na dobe 7 dni w tygodniu... gdzie tu wyprzedaz? Po prostu takie jest zapotrzebowanie...

Pozdr / Cezarh

P.S. Nie jestem i nie bylem nigdy pracownikiem Brabork / Philips / Jabil z Kwidzyna tak dla jasnosci.
 

Cezarh

New member
Co do ilosci pixeli na cm to mierzylem z miesiac temu... linijka i heja... nie jest to prosta sprawa ale wychodzi 18-19... pomnoz to przez widoczna wysokosc kineskopu i masz odpowiedz...

Cezarh
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Cezarh - nie wiem jaka jest widoczna wyskość Twojego ekranu?
(u mnie CRT ma 37cm w pionie - ale mam tylko ok 16 "pix" na cm w pionie = ewidentnie pod PAL zrobione).


Ps - Cezarh, pomiar jest łatwy do zrobienia (dołóż szkło powiększające - ładnie widać),..... ale coś ten Twój wynik zaczyna odbiegać od danych przytoczonych też przez "Cezarh" na forum audiostereo.:confused:
 

OmeN2501

New member
A ja jeszcze na chwilke wroce do soniakow z poprzedniej strony - czy przypadkiem 1080i nie jest wyswietlane zprzeplotem? Wiec jakby nie patzec telewizory te tak naprawde wyswietlaja 540p nie? cos mieszam i zle mowie?
 

Cezarh

New member
prosze:
wysokosc widzialna 36,5 cm
PixelPlus - 19 pixeli
Podwojenie linii - 20 pixeli
Bez szkla powiekszajacego ale (ponownie jak wczesniej) liczylem po 3 razy z kazdy tryb...
Oba maja natywnie wiec mniej lub wiecej 700 linii (Podwojenie 730) i to w SDTV!. HD teraz nie sprawdze bo komp w innym pokoju pracuje...
Wydaje sie ze jest wiec 720p i tak tez napisalem na audiostereo, gdzie sie myle?

Pozdr / Cezarh
 

Cezarh

New member
Jak znajde chwile to policze... ale na "chlopski rozum" - czy Philips do zwyklej TV dawalby 720 lini a HD mniej? bez sensu... tym bardziej ze reklamuje go jako HD prep. Poza tym po podlaczeniu kompa, TV sam wskakuje na 720p co jest potwierdzone logo systemowym... po przelaczeniu na 1920X1080 pokazuje 1080i a elementyt pulpitu staja sie bardzo male...

Cezarh
 

OmeN2501

New member
Bedziesz mial chwile to policz "pixele" w 720p i 1080i przy podlaczniu komputera przez HDMI - uspokoji to moj umysl :] No i sprawdz czy PP i te powdwojne linie da sie wlaczyc i czy cos zmieniaja w kazdej z tych konfiguracji

Z gory dzieki ;]
 

badej

New member
OmeN2501 napisał:
Bedziesz mial chwile to policz "pixele" w 720p i 1080i przy podlaczniu komputera przez HDMI - uspokoji to moj umysl :] No i sprawdz czy PP i te powdwojne linie da sie wlaczyc i czy cos zmieniaja w kazdej z tych konfiguracji

Z gory dzieki ;]

Przyłączam się do tej prośby.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
.....znowu trochę odpowiedzi poprostuję.

Jeżeli Cezarh widzi w SD ok 700 linii , to już gorzej być nie może (czyli tylko lepiej).
Pomiar jest np. obarczony tylko przeplotem (nie widzi jakiś linii)
Uważam, ze takze jest prawdziwe ,że max. widzi ok 720 linii (czyli znowu podobnie, z poprawką w górę) i UWAGA - raczej ten wynik sie nie zmieni (TV jest ok 800 linii - czyli standard w HD CRT,.....nie zapomnijcie,że liczba linii widzialnych jest nizsza...).

Cezarh - znowu zakładam ,że pomiar zrobiłeś dokładnie (najlepiej zapuścić statyczny obraz po HDMI i zmierzyć przy 1080/720 progressywnie - ale sądze ,ze znowu uzyskasz ok 20"pix"/ no moze 21 na cm.

Więc Philips wszystko stara sie dopasować pod swój ekran (czyli 720) , do tego gdy progressywnie to 720p (zakladamy, ze elektronika HD - ale tak producent podaje). .;)


Ps - OmeN2501 - Twoje twierdzenie jest o tyle prawdziwe, jeżeli je zastosujesz także do LCD/PDP (też obecne modele wyświetlają 1080i , bo dopiero wchodzą 1080p....)
Jednak nie o sam "wyświetlacz" tutaj chodzi , ale o trudności z 1080p.;)
 
Ostatnia edycja:

Zak_PL

New member
hojlo1 napisał:
.....znowu trochę odpowiedzi poprostuję.

Jeżeli Cezarh widzi w SD ok 700 linii , to już gorzej być nie może (czyli tylko lepiej).
Pomiar jest np. obarczony tylko przeplotem (nie widzi jakiś linii)
Uważam, ze takze jest prawdziwe ,że max. widzi ok 720 linii (czyli znowu podobnie, z poprawką w górę) i UWAGA - raczej ten wynik sie nie zmieni (TV jest ok 800 linii - czyli standard w HD CRT,.....nie zapomnijcie,że liczba linii widzialnych jest nizsza...).

Cezarh - znowu zakładam ,że pomiar zrobiłeś dokładnie (najlepiej zapuścić statyczny obraz po HDMI i zmierzyć przy 1080/720 progressywnie - ale sądze ,ze znowu uzyskasz ok 20"pix"/ no moze 21 na cm.

Więc Philips wszystko stara sie dopasować pod swój ekran (czyli 720) , do tego gdy progressywnie to 720p (zakladamy, ze elektronika HD - ale tak producent podaje). .;)


Ps - OmeN2501 - Twoje twierdzenie jest o tyle prawdziwe, jeżeli je zastosujesz także do LCD/PDP (też obecne modele wyświetlają 1080i , bo dopiero wchodzą 1080p....)
Jednak nie o sam "wyświetlacz" tutaj chodzi , ale o trudności z 1080p.;)

Kurcze dales takie fachowa wypowiedz ze az sie pogubilem:). Czyli jednak ten CRT daje prawdziwe 720p jesli dobrze zrozumialem??? Caly czas sie ucze czegos nowego;)
 

ortax360

New member
Bardzi podoba mi sie metoda liczenia lini w obrazie tego pfilipka .
W taki sposób to np Panasonic 32pd50 tez WYSWIETLI sygnał HD bo ma wiecei lini w obrazie od philipsa tak ?
A niestet PD50 nie wyswietla nic z HD only 480p.
Jestem ciekam dlaczego PHILPIS nie podaje jaką maksymalną rosdzielczosc wyswietli ten tv tak jak w monitorach crt .


A moze kolega policzy mi linie w monitorku CRT .
 

Piotr_the

New member
oglądałem pare TV 29', 32' i 21' i powiem, że o dziwo największe piksele posiadał TV 21':fool: a owiele mniejsze 29' i 32' tak jakby w TV większych piksele swieciły sie parami czy jak i w Philipsie i w innych wydawały mi sie pixele podobnie małe tu raczej musiał by się wypowiedzieć ktoś kto naprawdę się na tym zna i wie dlaczego w większym TV są mniejsze pixele niż w mniejszym??!!??
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
ortax360 - proste jak drut (niepotrzebny "sarkazm").

1. przelicz sobie ile (umownie) "pixeli" widzisz w swoim kineskopie CRT
2. sprawdz, jakie tryby jest w stanie odtworzyć Twój TV (jako całość) ....
.....i masz problem z głowy (czyli ilość widocznych linii)

Jeżeli dalej nie rozumiesz ...mozna pomiaru identycznego dokonać np. przy LCD (1280*720 jest np. w stanie przyjać 1920*1080, ale co faktycznie wyświetli ??????, czy np PDP 480p , co jest w stanie przyjać i 1080i...????).;) .

Jest taka ciekawostka (na podstawie TV, wybranych, bo mam sporo na "tapecie")...np.:.

1. TV CRT 32' z ok. 576 liniami widocznymi (tak wychodzi z ilości "pix" - wiadomo ze nie dokładnie) i do tego w systemie PAL, czyli typowe PAL wyświetli z przeplotem, czy bez (bo mogę też 576p, bo tak konstrukcja TV) .
Jednak to ze wyświetla 576p nie upowaźnie mnie do twierdzenia, ze to w gruncie rzeczy 1080i (...bo tylko z "i" robi "p", czyli EDTV - choć tez warunków nie spełnia)
2. TV 14' ma też/tylko ok. 16pix na cm, ale przy wysokości ekranu ok 20,5 cm da tylko ok. 330 widocznych linii !!!! (reszty linii nie widzę, bo jak....choć przemiata całość ).
Co z tego, ze odbiera PAL, jak ilość widocznych linii jest właśnie taka (oczywiście to pełnoprawny TV PAL z b.dobrym obrazem...bo mały).

Masz 2 skrajności....teraz weź hipotetycznie wstaw tylko kineskop do tej 14' nawet z 1080 liniami (ten z namiaru np. Sony, lub 833 z Panasonica , co podajesz) - co to oznacza? , ano tylko tyle, że zobaczysz PAL w całej krasie (konstrukcja całego TV to wymusza), bo choć możliwość widocznych linii zrobi się z 330 do 1080/833, to znowu TV jest w stanie wyświetlic tylko sygnał PAL (zeskalowany pod kineskop/lub z czarnym przeplotem itp. ... - ale nadal to tylko upscalowany PAL/NTSC , jeżeli podwyższył linie pod siebie).
Pójdź dalej i wstaw ten CRT Tube z "833 liniami" (jeżeli tak konstrukcja kineskopu działa) do odbiornika , który przyjmie taką "rozdzielczosć" - co wtedy wyjdzie??? (to własnie robi Philips - jeżeli jest tak, jak włąściciel opisuje). ;)

Oddziel:
- konstrukcję kineskopu
- konstrukcję TV
(dlatego tak istotne i to i to w Philipsie 9551/12 !!!! - jak jest faktycznie)

Chyba już prościej nie mozna , by wytłumaczyć ,że Twoje początkowe "założenie" jest całkowicie błędne (nie tylko o Panasonicu).;)

Ps - dlaczego opisuję sarkazm, bo na innym forum sam podobne rzeczy wyjaśniasz (troszkę inaczej). ;)



Piotr_the - to, co opisujesz wynika z mojego pisania (jeśli zrozumiałe), czyli np. masz kineskop z większą ilością "pixeli", ale układ TV przemiata to w typowym PAL (czyli zapala po parę pixeli, bo tak wychodzi w linii).
(do tego cięzko dokładny pomiar zrobić w trybie interlaced).... .

W TV CRT (i tutaj podawałem) w nie ma czegoś takiego, jak "natywna rozdzielczosć".
 
Ostatnia edycja:

Cezarh

New member
Witam,
Od pixeli boli glowa hehe :fool: ... Godzina przed ekranem i lupa w rekach...

Okazuje sie, ze lekko sie jednak przeliczylem (doslownie). Dzieki powiekszeniu przez spore szklo, doszedlem do nastepujacych wnioskow:

Kazdy tryb (Pixel, Podwojenie, 720p, 1080i) jest realizowany przez taka sama ilosc pixeli na cm. Roznice w jakosci obrazu wynikaja zapewne z uzycia przeplotu lub jakichs skalujacych prockow.
Z obliczen na roznych trybach (SDTV PP i PL, 720p i 1080i) , roznych Hz (100, 60, 50) wychodzi 19 pix na cm. Wysokosc ekranu przez lupe to jednak 36,8cm. W sumie daje to 699,2... a wiec do prawdziwego 720p troche brakuje.

Jak juz wczesniej wspominalem, moj egzeplarz ma kineskop od naszych poludniowych sasiadow. Obecnie ich produkcja zajmuja sie Chiny. Ciekawie czy jest roznica... Czy ktos moglby to sprawdzic? Z gory dzieki...

Pozdr / Cezarh
 

badej

New member
Cezarh napisał:
Witam,
Od pixeli boli glowa hehe :fool: ... Godzina przed ekranem i lupa w rekach...

Okazuje sie, ze lekko sie jednak przeliczylem (doslownie). Dzieki powiekszeniu przez spore szklo, doszedlem do nastepujacych wnioskow:

Kazdy tryb (Pixel, Podwojenie, 720p, 1080i) jest realizowany przez taka sama ilosc pixeli na cm. Roznice w jakosci obrazu wynikaja zapewne z uzycia przeplotu lub jakichs skalujacych prockow.
Z obliczen na roznych trybach (SDTV PP i PL, 720p i 1080i) , roznych Hz (100, 60, 50) wychodzi 19 pix na cm. Wysokosc ekranu przez lupe to jednak 36,8cm. W sumie daje to 699,2... a wiec do prawdziwego 720p troche brakuje.

Jak juz wczesniej wspominalem, moj egzeplarz ma kineskop od naszych poludniowych sasiadow. Obecnie ich produkcja zajmuja sie Chiny. Ciekawie czy jest roznica... Czy ktos moglby to sprawdzic? Z gory dzieki...

Pozdr / Cezarh

Dzięki Cezarh za poświęcenie w imieniu wszystkich zainteresowanych.
 

OmeN2501

New member
I ja dziekuje za testing :] Pixeli ciut brakuje ale nie zmienia to faktu ze jakims cudem obraz nawet z bliska lepiej wyglada niz u 800 liniowego Samsunga :]
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Cezarh - zbytnio nie ma sie czym przejmować ;)

- założyłem, ze to TV porządnej klasy (dlatego przypuszczałem wyzej, ze pomiar wyjdzie identyczny niezależnie od sygnału = czyli zawsze widzisz najlepiej)

- tak w gruncie rzeczy to i: 480/576/720....też do końca nie ma związku z samym faktem nadawania/odbioru (overscan itp...nawet w LCD).

Ciesz się jakością wszystkiego, bo naprawdę parę pixeli nie ma wpływu w "CRT Tube" na jakośc oglądania (rozdzielczosć jest tylko jednym z czynników).

Ps - parę lat temu padło pytanie o CRT Trinitron z 1080i (do samego producenta) i "natywną" - odpowiedź była wielokrotnie ,ze taka jest, zaś z praktyki (kineskop inaczej działa) na róznych forach (chyba i na naszej elektrodzie też) nikt nie doliczył się 1080 (maskownica inna) - co nie przeczy faktowi, że obraz wyśmienity.


Tak czy siak CRT na wymarciu - lecz nie mylić tego z jakością ciekawych modeli.

Pozdrawiam. :D
 
Ostatnia edycja:

Cezarh

New member
Hej,

Bede sie powtarzal - kupilem ten model ze wzgledu na obsluge HD (no i duzo lepsza cene niz w sklepach). LCD Samsunga z serii R51 (ktory mam od roku) zupelnie przyzwoicie radzi sobie z odbiorem SDTV (C+ i CPolsat). Jednak CRT Philipsa robi to zdecydowanie lepiej. W tej kategorii cenowej zadowolenie jest z kazdego zrodla obrazu... bez wzgledu na ilosc linii i to chyba najwazniejsze.

Mam LCD HD Ready, CRT HD prepared... co dalej? Tylko projektor... HD Ready oczywiscie (pewnikiem Epson TW600).

Pozdr / Cezarh
 
Do góry