Philips 32pw9551 + Xbox360 + Wysoka Rozdzialka

hojlo1

New member
Bez reklam
lex napisał:
Hojlo1 wybacz, ale piszesz bardzo chaotycznie. Skoro TV nie ma rozdzielczości natywnej to jest w stanie wyświetlić każdą, jaką mu podamy, w tym 720p i 1080i….?
...problem nie jest w moim pisaniu, ale podstawach techniki telewizyjnej, którą powinieneś poznać, zanim o "chaosie "napiszesz (wprowadzasz mylne sugestie w sprawach, które dawno znane).


Co do ostatniego pytania, to:
- ten TV (i każdy inny, nie tylko CRT) wyświetli: daną rozdzielczosć i w taki sposób, na ile pozwoli mu całość konstrukcji odbiornika (polecam , w tym konkretnym przypadku stronkę Philipsa i ściagnąć ok. 11MB plik .pdf z polska instrukcją - nie jest to tajne).


To że określasz brak rozdzielczości natywnej (konkretnie chodzi o TV CRT, nadmieniałem...), jako możliwość wyświetlenia każdej (????), znowu...sięgnij do podstaw TV CRT (np starej literatury, choćby sprzed 20/30lat... - tam problemu nie bylo i obecnie nie ma.....i na tym forum też już to opisywane.... .).
Jednak zwroć uwagę na technikę TV CRT "100Hz" i różne uklady "poprawiaczy" obrazu (istna dowolność w tym temacie = różne konstrukcje TV CRT)!!!!


Do tego dodaj (Twoje) - ..Pixel+ podnosi ją do 1024*700 (lub więcej)..., ktore znowu częściowo przeczy samej zasadzie działania Pixel Plus (też doczytac podstawy na ten temat - tam jest ściśle określone....).., właśnie takie pisanie (przeczące poprzednim postom) wprowadza "chaos" w temat. :(

Generalnie, jeżeli ktoś nie widzi różnicy między modelem (już uproszczę max) np. Philipsa z Pixel Plus, ale wejściami i odbiorem tylko SD (też mozna dowolną instrukcję pobrać), a opisywanym tutaj modelem - to ......trudno.:D


Ja już nic nie poradzę - szczególnie, ze opieram się na praktycznych testach HD opisywanych wyzej itp....., zas sam mam całkiem inny model, który każde SD podnosi do ok 680 linii "p", lecz do głowy mi nie przychodzi, by łączyć to w jakiś sposób z HD, bo po prostu takiej rozdzielczości nie przyjmuje..... - choć "ten sam TV", lecz sprzedawany za "wielką wodą", z innym kineskopem(???), ma dodatkowe moduły do HD !!!! (= u mnie tylko puste sloty...).

Pozdrawiam. ;)
 
Ostatnia edycja:

robert1v

New member
720p po componencie

witam mam tego tv i z dvd po component idzie tylko 576p ale jak jest dziadowski filmik to tv pokazuje że przeszedł na 480p
bez podłączania hdmi nie wyświetla nic ponad 576p
 

adamo_

New member
Bez reklam
robert1v napisał:
witam mam tego tv i z dvd po component idzie tylko 576p ale jak jest dziadowski filmik to tv pokazuje że przeszedł na 480p
bez podłączania hdmi nie wyświetla nic ponad 576p


Potwierdzam u mnie też po Component idzie z DVD 576p lub 576i w zależności jakie się wyjście wybierze w DVD. Czy zatem dopiero HDMI pokaże wyżej?
 

jotgie

New member
no cóż hojlo1 nie tyle wypowiada się chaotycznie, bo jego wypowiedzi są raczej uporządkowane, co nie podaje zbyt dużo konkretów. nie przeczę, że ma wiedzę, na pewno dużo większą niż ja, ale...:

polecam , w tym konkretnym przypadku stronkę Philipsa i ściagnąć ok. 11MB plik .pdf z polska instrukcją

sięgnij do podstaw TV CRT

też doczytac podstawy na ten temat

też mozna dowolną instrukcję pobrać

komentarz? zbędny chyba...

są tu specjaliści, którzy potrafią dzęki swej wiedzy wysnuć wnioski i zrozumieć fachowy język. przychodzą tu po ciekawostki, nowinki. jednak większość użytkowników, zwykłych "oglądaczy" nie ma takiego doświadczenia. dlatego te "banalne i oczywste" pytania, które zadajemy nie wynikają z lenistwa, tylko z braku wiadomości, których nie da się zdobyć w ciągu tygodnia. jeżeli ktoś chce pomóc, niech spróbuje tłumaczyć tak, jakby tłumaczył dziecku. a post jak powyżej... chyba jest tylko po to, żeby uzmysłowić nam naszą wielką ignorancję...

oj popraw się hojlo1, popraw:)
 

hojlo1

New member
Bez reklam
jotgie - w czym masz problem (znowu zaśmiecasz wątek, bo przecież nic w temacie nie ma).:?:
Zacytuję (jak nie widzisz) np.radosuaf:
Akurat ten TV 720p wyświetla, 1080i podobno też, ale mnie się jeszcze nie udalo...

Jednak minęły 3 tygodnie i masz (chyba) nadal problem (choc instrukcja zwięzła i klarowna), to powtórzę:
...polecam, w tym konkretnym przypadku stronkę Philipsa i ściagnąć ok. 11MB plik .pdf z polska instrukcją.
(chyba nie przeczytałeś....reszty nie komentuję....)

Doczytaj i napisz dopiero, czego nie rozumiesz - wtedy "techniczna" pomoc może być udzielona np. przez posiadaczy tego TV... itp (choć praktycznie ten TV cały "opisany"...tylko poczytac trzeba). ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry