Philips 32pw9551 + Xbox360 + Wysoka Rozdzialka

Zak_PL

New member
OmeN2501 napisał:
Jak jeszcze nie widziales to zajrzyj na watek

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=6594

Linki do sporej ilosci duzych fotek i zagranicznych watkow na temat tego philipsa. Niestety Pixelplus nie dzial przy cyfrowym sygnale i jak pisalem 720p i 1080i sa skalowane w dol do 576p - co nie zmienia faktu ze obraz jest bardzo ostry i wyrazisty


Wielkie dzieki za informacje, troche mnie zasmucily ale przynajmniej wiem jak naprawde jest, a tak w ogole to ktory telewizor kupiles mam nadzieje ze tego Philipsa i czy masz podpietego pod niego jakas konsole albo moze podpinales go pod PC i jak sie sprawuje?
 

Cezarh

New member
Witam,
Jestem posiadaczem tego filipa i jak juz wczesniej napisalem (chocby cytat z forum audiostereo) jest to ciekawy okaz. Nie jest takim grubasem jak np. topowe modele SONY... Cieszy swietny obraz z satki i DVD (zwykle PS2 i PC'et) oraz obsluga HDTV. Co do tego ostatniego - CRT jest w stanie wyswietlic 720p i 1080i. Nawet karta gaf. PC wykrywa ze mozna podac sygnal 1920X1080 i co wiecej - jest roznica w jakosci trybow HD. Pulpit (czcionki i ikony) w 720p i 1080i nie wyglada najciekawiej. Natomiast po uruchomieniu filmu lub programu sprawa ma sie zupelnie inaczej - np. Starry NIght Pro - (astronomia) zapodaje w 1920X1080 i dziala swietnie i bez zaciec (jest wymagajacy). Gralem w BF2 i Ghost Recon w 1280X720 i na 32" to troche inna zabawa :D . Glowy nie dam - ale moim zdaniem, po kilku godzinach z roznymi materialami HD - obraz jest za dobry jak na 576p. Caly czas mam obok podlaczonego LCD Samsunga LE26R51 po VGA(1360X768) i musze przyznac, ze w High Def. i grach sprawuje sie lepiej (puszczam na raz ten sam material na obu odbiornikach). Ale to takze moja wina - filipa do tej pory nawet nie kalibraowalem.
Reasumujac: na tym CRT kazdy material wyglada b. dobrze lub swietnie, czego nie moge powiedziec o Samsungu (szczegolnie SDTV). To po prostu sprzet do wszystkiego... gdyby nie bylo to tylko 32".
Na koniec dodam, IMO, ze cyfrowe polepszcze Pixel Plus i Digital Scan pomimo obslugi 100 Hz jakosciowo radza sabie gorzej (ale i tak dobrze) z wyswietlaniem wiekszosci materialow TV i DVD, niz opcja Podwojenie Linii, ktora ma zaledwie 50 Hz (dowiedzialem sie nieoficjalnie, ze powstalo "to to" tylko dla celow testowych fabryki Jabil hehe). Wszystkie TVN'y i Polsat'y (szczegolnie MS2006!!!) na tej funkcji z mojego "tjunka " sat. to prawdziwa zyletka!

Uffff....
Jakby co - to pytajcie.
Pozd / Cezarh
 

Zak_PL

New member
Cezarh napisał:
Witam,
Jestem posiadaczem tego filipa i jak juz wczesniej napisalem (chocby cytat z forum audiostereo) jest to ciekawy okaz. Nie jest takim grubasem jak np. topowe modele SONY... Cieszy swietny obraz z satki i DVD (zwykle PS2 i PC'et) oraz obsluga HDTV. Co do tego ostatniego - CRT jest w stanie wyswietlic 720p i 1080i. Nawet karta gaf. PC wykrywa ze mozna podac sygnal 1920X1080 i co wiecej - jest roznica w jakosci trybow HD. Pulpit (czcionki i ikony) w 720p i 1080i nie wyglada najciekawiej. Natomiast po uruchomieniu filmu lub programu sprawa ma sie zupelnie inaczej - np. Starry NIght Pro - (astronomia) zapodaje w 1920X1080 i dziala swietnie i bez zaciec (jest wymagajacy). Gralem w BF2 i Ghost Recon w 1280X720 i na 32" to troche inna zabawa :D . Glowy nie dam - ale moim zdaniem, po kilku godzinach z roznymi materialami HD - obraz jest za dobry jak na 576p. Caly czas mam obok podlaczonego LCD Samsunga LE26R51 po VGA(1360X768) i musze przyznac, ze w High Def. i grach sprawuje sie lepiej (puszczam na raz ten sam material na obu odbiornikach). Ale to takze moja wina - filipa do tej pory nawet nie kalibraowalem.
Reasumujac: na tym CRT kazdy material wyglada b. dobrze lub swietnie, czego nie moge powiedziec o Samsungu (szczegolnie SDTV). To po prostu sprzet do wszystkiego... gdyby nie bylo to tylko 32".
Na koniec dodam, IMO, ze cyfrowe polepszcze Pixel Plus i Digital Scan pomimo obslugi 100 Hz jakosciowo radza sabie gorzej (ale i tak dobrze) z wyswietlaniem wiekszosci materialow TV i DVD, niz opcja Podwojenie Linii, ktora ma zaledwie 50 Hz (dowiedzialem sie nieoficjalnie, ze powstalo "to to" tylko dla celow testowych fabryki Jabil hehe). Wszystkie TVN'y i Polsat'y (szczegolnie MS2006!!!) na tej funkcji z mojego "tjunka " sat. to prawdziwa zyletka!

Uffff....
Jakby co - to pytajcie.
Pozd / Cezarh

Nie no to jest naprawde ciekawy model. Moze bysmi doradzil czy go kupic, mam zwykla kablowke, najzwyklejsza jaka jest, czyli przypuszczam ze sygnal na LCD nie bylby za ciekawy - cos tam od czasu do czasu obejrze a pokoik mam malutki tzn bede siedzial ok 2m od tego telewizorka(jesli go kupie oczywiscie:) ) rzecza najwazniejsza jest jednak dla mnie przyszlosc czyli XBOX360 chce miec na nim wysoka rozdzielczosc, bo wiem ze tylko wtedy gry na tej konsoli pokaza pazura. Zaraz po kupnie telewizora ta konsola bedzie kolejnym zakupem co mozesz na ten temat powiedziec - za pomoca jakiego kabla najlepiej jest podlaczyc ta konsole i czy rzeczywiscie widac roznice miedzy zwyklym sygnalem 576p a 720p, obraz jest ostrzejszy i czy widac wiecej szczegolow na ekranie. Czy obraz na LCD podczas grania w jego natywnej rozdzielczosci bedzie lepszy niz na tym Philipsie?? Mam rowniez odtwarzacz dvd philipsa z wejsciem HDMI HDdivx i jestem ciekawy jak obraz bedzie wygladal po odpaleniu na telewizorze w 1080i czy rzeczywiscie widac ta wysoka rozdzielczosc golym okiem, czy trzeba jej sie doszukiwac????
Wiem ze napewna konsole obecnej generacji wygladaj na tym TV bardzo dobrze, to jedyna rzecz co do ktorej nie mam watpliwosci.
 

Cezarh

New member
Hej Zak_PL,

- kupilem tego filipa w bardzo okazyjnej cenie dlatego ciezko mi jednoznacznie zajac stanowisko, ale fakt jest jeden - powodem byla obsuga HDTV (od roku mam LCD, wiec ta jakosc nie jest dla mnie nowa);
- jak z kazdym TV - im lepszy sygnal podasz tym lepsze wyniki;

Nie zaluje zakupu, bo mam nienajgorsze zrodla obrazu. Zerknij na linki z zagranicy, jest pare zdjec z XBOX'a360, IMO wyglada to swietnie - obraz ostry i nasycony kolorami. DVD? ogladalem z PS2 (hehe) z funkcja Podwojenia Linii i to wystarczy za upscalinng. Zyletka... Niestety nie mialem do czynienia z kablowka... zaden sprzet nie wyczaruje bajkowego obrazu jezeli kiepski sygnal + kompresja. Dodatkowo w naszej TV malo programow w 16:9 a to jeszcze pogarsza sprawe... Co innego, HD, X360 lub DVD - tam natywnie. Przy tych zrodlach filip robi wrazenie.

Sa tez wady... poszukaj wypowiedzi... problemy z przejaskrawieniami, geometria...

PS. TV i DVD idzie o mnie po najgorszym (starym jak swiat) kablu EURO. Niedlugo mam zamiar zakupic YUV--> Scart i uruchomic taka funkcje w tunerze sat. Samsunga. Licze na jeszcze ciekawsze wyniki.

Cezar
 

OmeN2501

New member
jak dla mnie technologia LCD ma zbyt wiele wad. Trzeba pewnie poczekac z 5 lat zanim dopiero wdrazane nowe technologie plaskich wyswietlaczy zejda do rozsadnych cen. Wydawak kilka tysiecy na cos co za 5 lat bedzie przestazale to dla mnie troche pomylka wiec postanowilem przeczekac wlasnie na tym Philipsie. Jeszcze go nie kupilem ale zrobie to w przyszlym tygodniu ( jestem w trakcie przeprowadzki ) i dla mnie chwilowo nie ma innej opcji. Widzialem fotki porownawcze do jedynej konkurencji jaka jest Samsung i jakosc na Philipsie jest po prostu lepsza - niewazne ile lini wyswietla. Za 2 i pol tysiaka jest to po prostu swietny telewizor gdzie czarny jest czarny (jak wy ludzie z LCD z tym zyjecie??) i nie musze przestawiac glowy zeby zlapac wlasciwy kont matrycy.

Ale mam pytanie do Cezarha - jako posiadacza tego tv - widac troche sie nim bawil. Mam zamiar podlaczyc go do komputera kablem HDMI-DVI i jestem ciekaw czy na wyjscie moge ustawiac tylko rozdzielczosci standardu HDTV (czyli tylko 720p i 1080i) czy tez moge na przyklad dac 1024x 768 czy nawet 800x600? Jestem ciekaw jakie rozdzielczosci lyka ten telewizor - z gory dzieki za odpowiedz

A i jeszcze co do X360 - wszyscy ktorych opinie czytalem sa zachwyceni - najwidoczniej ten telewizor swietnie radzi sobie z wyswitlaniem sygnalu HDTV. Podobno wszystkie male literki np w Oblivionie sa doskonale czytelne nawet ze sporej odleglosci. Na ktoryms z podanych przeze mnie w innym watku forow jest nawet obrazek z tej gry na philipsie
 

Zak_PL

New member
Cezarh napisał:
Hej Zak_PL,

- kupilem tego filipa w bardzo okazyjnej cenie dlatego ciezko mi jednoznacznie zajac stanowisko, ale fakt jest jeden - powodem byla obsuga HDTV (od roku mam LCD, wiec ta jakosc nie jest dla mnie nowa);
- jak z kazdym TV - im lepszy sygnal podasz tym lepsze wyniki;

Nie zaluje zakupu, bo mam nienajgorsze zrodla obrazu. Zerknij na linki z zagranicy, jest pare zdjec z XBOX'a360, IMO wyglada to swietnie - obraz ostry i nasycony kolorami. DVD? ogladalem z PS2 (hehe) z funkcja Podwojenia Linii i to wystarczy za upscalinng. Zyletka... Niestety nie mialem do czynienia z kablowka... zaden sprzet nie wyczaruje bajkowego obrazu jezeli kiepski sygnal + kompresja. Dodatkowo w naszej TV malo programow w 16:9 a to jeszcze pogarsza sprawe... Co innego, HD, X360 lub DVD - tam natywnie. Przy tych zrodlach filip robi wrazenie.

Sa tez wady... poszukaj wypowiedzi... problemy z przejaskrawieniami, geometria...

PS. TV i DVD idzie o mnie po najgorszym (starym jak swiat) kablu EURO. Niedlugo mam zamiar zakupic YUV--> Scart i uruchomic taka funkcje w tunerze sat. Samsunga. Licze na jeszcze ciekawsze wyniki.

Cezar

Jesli chodzi o ogladanie zwyklej kablowki to jest ona u mnie na ostatnim miejscu, zreszta zawsz mozna kupic cyfrowy polsat lub cos w tym stylu. Ale obraz i tak bedzie lepszy niz na LCD?. Piszesz ze super obraz wyglada w HDTV, DVD i na XBOXie 360 to jest najwazniejsze, chociaz niektorzy twierdza ze ten TV nie wyswietla tak naprawde 720p tylko przeskalowuje ale tego to juz nie wiedza chyba nawet najstarsi indianie:wink: ty jestes naocznym swiadkiem ze jednak wyswietla nawet 1080i. Ja dotychczas mialem doczynienia z najzwyklejszym telewizorem 4:3 21' bez jakichkolwiek dodatkowych opcji to mysle ze powinienem i tak zbierac szczene z podlogi po zobaczeniu obrazu na tym TV:)
A chcialem jeszcze zapytac jak to jest z sygnalem z PC i ile kosztuje ten kabelek ktorym podlaczyles.

P.S Konsole PS2 podlaczyles za pomoca componenta z ustawionym Progressive scan?

Jesli chodzi o ta zwykla kablowke to co bys mi doradzil - wzmocnic jakos jej sygnal czy moze zmienic na cos platnego o wiele lepszego, ale kompletnie sie na tym nie znam, w tych sprawach jestem zielony.
 

Cezarh

New member
Witam ponownie,

Rozdzialek poprzez DVI-HDMI na moim Asus'ie 6800GT jest pelno... od 640X480 do 1920X1080. Bardziej egzotyczne uda sie zapewne odpalic przy pomocy bardziej wyrafinowanych programow...
Co do: LCD vs CRT - to w HDTV spisuje sie lepiej LCD, ale sluszna uwaga - za 2,5k trudno o LCD 32", ktory obsluzy w takiej jakosci wszystkie media: SDTV, HDTV, DVD (takze wszystkie DIVXy), konsole, a nawet gry na PC!
Mysle, ze to dobry wybor dla kogos kto nie chce juz teraz inwestowac wiekszych pieniedzy w TV a jeszcze sie nie zetknal z HD. Materialow tej jakosci przybywa (sam mam ze 150 plyt DVD) ale nadal jestesmy jeszcze w sredniowieczu (chyba ze jestes maniakiem i masz kontakty).

Z filipem HD prep. zobaczysz kazda technologie (z poprawnego zrodla) z usmiechem na gebie.

Cezarh
 

Zak_PL

New member
Jeszcze chcialem tylko zapytac o ta kablowke czy da sie jakos poprawic jej sygnal czy zmienic na cos zupelnie innego (lepszego, platnego) jesli tak to na co, nie mam o tym zielonego pojecia.

Wielkie dzieki za pomoc i porady:) .
 

OmeN2501

New member
A to sie jeszcze spyatm przy okazji Cezarha: u ciebie tez wystepuja przebarwienia koloru bialego? Bo Piotr_the na to narzeka a ja u znajomych na troche starszym Philipsie tez taki efekt widzialem i sie zastanawiam czy to nie cecha dziedziczna tych kineskopow...

Z gory dzieki za odpowiedz i w ogole za cala pomoc ;]
 

Cezarh

New member
Hmmm
Co do koloru to takze mam ta wade (napisalem w innym watkau). Natomiast u mnie jest to widoczne tylko na obrazie czarno bialym i w dodatku w niewielkim stopniu.
Jak wszystkim wiadomo sam TV to nie wszystko! Mozna pisac godzinami.... trzeba zadbac o dobry sygnal... co to znaczy? Najpierw dobra platforma nadawcza (jak najmiejsza kompresja), do tego dobry tuner a nie mediasat, do tego dobra czasza, dobre kable antenowe, dobre kable tuner-->TV (najlepiej cyfrowe) itp... itp a mecz leci i bramki padaja...
Cezarh
 

Cezarh

New member
Ufffff No i po meczu... obraz na Polsacie Sport i filipie z podwojeniem linii rzadzi... szkoda, ze nie probowalem jeszcze ZDF (16:9)... Co do wad... zawsze mozna dokonac reklamacji... Przebarwienia sa do usuniecia podobno... nad przewijaniem obrazu ktos juz pracuje... mam farta bo fabryka w ktorej robia te filipy jest 500 metrow ode mnie 8)
Pozdr / Cezarh
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Cezarh - mam pytania.

1. To Ty "zmierzyłeś" (na moją prośbę) ilośc "pixeli" w tym TV (na innym forum)?
2. Jeżeli tak, to podtrzymujesz podane tamte dane?



Ps - takiego mętliku już dawno nie widziałem (jeśli chodzi o rozdzielczosć).;)
 

Zak_PL

New member
hojlo1 napisał:
Cezarh - mam pytania.

1. To Ty "zmierzyłeś" (na moją prośbę) ilośc "pixeli" w tym TV (na innym forum)?
2. Jeżeli tak, to podtrzymujesz podane tamte dane?



Ps - takiego mętliku już dawno nie widziałem (jeśli chodzi o rozdzielczosć).;)


Czy takie liczenie jest stuprocentowo pewne, bo jesli tak to wszystko byloby jasne. Ja do konca nie rozumiem jak to jest z tymi CRT, w koncu one nie maja rzadnej rozdzielczosci natywnej, teoretycznie moga podawac taki sygnal jaki leci ze zrodla, czy to wysoka czy niska rozdzialka. Jezeli Cezarh mowi ze jest widoczna zmiana przy rozdzialce, czcionka jest wyrazniejsza, jej wielkosc sie zmniejsza i staje sie ostrzejsza, to wszystko wskazuje ze ten telewizor musi to jakos robic i to przeciez nie moze byc przeskalowywanie w gore lub w dol, no chyba ze to wszystko dziala na innej zasadzie?
 

OmeN2501

New member
No nie maja natywnej ale maja maksymalna jaka moga wyswietlic. A co do liczenia lini to nie mam pojecia jak wiarygodne to jest... trtzeba by to policzyc przy roznych zrodlach syglalu, fotka w trybie macro z linijak przy kineskopie

Wszystko bylo by jasne gdyby Philips podal ilosc lini maksymalnie fizycznie wyswietlanych przez ten telewizor.. ale widocznie to jakas tajemnica :]
 

ortax360

New member
Jej ,ale mieszacie poięcia koneskop Philipsa to ten sam kinol co w starszych modelach stary baniak . Procesorek pixel plus podwaia linie obrazu w pionie i poziomie i to wcale nie tak wiele np Procek montowany w Toshibach az do 2880x2304 i to w crt a nie potrafił wyswietlal obrazu 1280x720 HDTV .
Zeby tv crt wyswietlil 100% obraz HDTv tak jak monitor komputerowy musi byc tak samo zbudowany .A niestety kinole w CRT tak nie sa robione i juz nie bedą.
Proste Philips chce sie pozbyc zalegaiacych tv kinoli dodaie hdmi ,component i ze niby jest przygotowany na hdtv i ludzie to łykają.
 

Cezarh

New member
Witam,
Kolego ortax360, mysle ze grubo sie mylisz, szczegolnie w kwesti:

"Proste Philips chce sie pozbyc zalegaiacych tv kinoli dodaie hdmi ,component i ze niby jest przygotowany na hdtv i ludzie to łykają."

Zastanawiam sie czy widziales kiedykolwiek linie produkcyjna jakiejs duzej firmy? Zaden powazny koncern (Philips to pionier w wielu dziedzinach i na ten temat nie ma dyskusji) nie ma duzych zapasow komponentow (chyba ze na wysoki sezon). Liderzy technologii pracuja z dostawcami czesci (takze kineskopy) logistycznie na zasadach "just in time". Oznacza to, ze dany komponent zamawia sie praktycznie na kilka dni przed produkcja. Czesto bywa ze kineskopy "ida" na linie prosto z tira! Poza tym fabryka produkujaca ten model (LCD takze), zamawia kineskopy z roznych czesci swiata (Wegry, Slowacja, Francja, Chiny itp). To nie jest chalupnictwo tylko powazny biznes. Fabryka w Kwidzynie produkuje 2-3 mln odbiornikow rocznie. Jak znajdziesz w Europie cos wiekszego to stawiam piwo :D .

Poza tym ten TV daje swietny obraz z roznych zrodel i to jest najwazniejsze. Zanim go kupilem zrobilem kilka testow. HDTV zajmuje sie od roku wiec wiem co to "dobry obraz". Wiec go nie lyknalem, tylko kupilem bo stwierdzilem ze za takie pieniadze sie oplaca. Ktos inny powie, ze nie i kolo sie zamyka.

Nie brak w nim bledow - to fakt, ale kto ich nie ma?

Pozdr / Cezarh
 

ortax360

New member
Tak widziałem lin. produkcyjną , wiem jak to działa I wiem tez ile kinoli zalega w magazynach .

Fabryka w Kwidzynie produkuje 2-3 mln odbiornikow rocznie ?
jakich ? CRT ? . Wszystkich razem ? to moze sie uzbiera .

TV daje swietny obraz - miałem pfilipsa 9527 z pixel plus na pokładzie .
Mi nie pasował po wyłączeniu P plus obraz mdły I rozmyty jakby specjalnie zmuszali do włączenia PP. sprawdzałem 3 szt na kazdym to samo.
A ten tv to jest to samo tylko z nowym wejsciem niby HD.
fAKT nie widziałem jak działa , ale jestem na 100% pewny ,ze materiał HD 720P odpalonym na tym tv nijak ma sie do tego samego materiału puszczonego na LCD 1366X768 lub plasmie 1024x768.

To tak jak z XBOXEM 360 i HD erą , ze rewelacja nowa jakosc a przeciez PC juz odawien dawna odpala gry w wysokiej rozdziałce i pierwszy xbox tez potrafi . No ale to reklama Microsoftu i X360 .





Jedyny plus jaki widze to CENA.
 

OmeN2501

New member
Jakby nie patrzec - jezeli chodzi o telewizory CRT do HDTV - wybor jest zaden. Dwa modele z ktorych kazdy ma swoje wady i zalety. Tyle ze w przypadku Samsunga wad jest troche za duzo jak na moj gust i tyle.

A co jakosci obrazu na telewizorze LCD 32 cale za 2500zl (jest taki? ja widzialem najtaniej jakies deawoo kolo 3k) i porownania go do telewizora Philipsa to siadz sobie jakies 2-3 metry od tych telewizorow i ciekaw jestem co bys wybral
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Cezarh - mam pytania.

1. To Ty "zmierzyłeś" (na moją prośbę) ilośc "pixeli" w tym TV (na innym forum)?
2. Jeżeli tak, to podtrzymujesz podane tamte dane?



Ps - takiego mętliku już dawno nie widziałem (jeśli chodzi o rozdzielczosć).;)
- moze odpowiedź otrzymam(?).:( ;)




...i jeszcze jedno(by było jaśniej , co widać na kineskopie), zerknijcie np tutaj:
1. - Sony CRT 1080i(kliknąć)
......
2. - czy np. taki model 32' 4:3 z 1080i (kliknąć)

...widac jakie "zacofanie" technologiczne było (jest) w UE. ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry