Pc

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Symulacje samochodów ?

Dokładnie, ale nie zgadniesz jakich. No, ale z braku laku.. ;)

Jak tam "Next Car Game" ? Chyba to nie była pełna wersja ?

Grzecznie czekam, projekt stoi w miejscu, ale na multi zapowiada się kupe zabawy.

Co do ProjectCars to nie mogę się doczekać, natomiast omawiany kiedyś Grid Autosport odpuściłem, jakoś nie przemawia do mnie.
Ja najbardziej lubię szutrowe jeżdzenie, ale nie żadne obijanie się od ściany do ściany (czy w tym wypadku od drzewa, do drzewa), tylko coś pokroju RBR, do dziś nie ma nic lepszego.

Btw. Giełdy w Warszawie leżą i kwiczą, nie ma tu już nic kompletnie, szkoda.

Zamówiłem też zestaw Reduxa, ale skurczybyki kodu nie przysłali. Zwyczajne wyłudzanie pieniędzy, miało być do 5min. a kontaktu zero.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem :)

W DiRT 3 grałeś ?Ja przeszedłem całego :-D
"DiRT Showdown" o wiele słabszy...Pograłem tylko ze 2 godziny...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak mam wszystkie Dirty, ale co Showdown na arenie Ci się nie podobało (multi)?
Pamiętasz Flatout?
Ostatnio nawet kupiłem starego, poczciwego Colina (1 część), bardziej z sentymentu, a model sterowania mimo że daleki od symulacji, to i tak nie wiele różniący się od obecnych typowych gier jeżdzonych.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Tak mam wszystkie Dirty, ale co Showdown na arenie Ci się nie podobało (multi)?
Pamiętasz Flatout?

Jak mógłbym nie pamiętać Flatout.W dwójkę u znajomego po % często graliśmy :-D,ale po jakimś czasie nie dało rady jeździć :mrgreen:

Showdown na arenie było jeszcze znośne ale same wyścigi bez rewelacji...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie, Flatout był świetny, ale w swoim czasie, dziś już tylko czekam na NextCarGame, a powiem Ci że na max detalach wygląda świetnie. Fizyka też rewelacja, ale Showdown na arenie to było mistrzostwo (wyścigi nie jeżdziłem), na PC mam przegrane 50h + drugie tyle na konsoli. Od dawna już serwery puste, chyba nawet wyłączone.

Testowałeś BeamNG? Taki model zniszczeń powinien być od dawna w każdej jednej jeżdżonej grze. Świetna fizyka.
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=21972

[youtube]-CEVTR4XpWc[/youtube]
 

crimson-pirate

New member
Tak mam wszystkie Dirty, ale co Showdown na arenie Ci się nie podobało (multi)?
Pamiętasz Flatout?
Ostatnio nawet kupiłem starego, poczciwego Colina (1 część), bardziej z sentymentu, a model sterowania mimo że daleki od symulacji, to i tak nie wiele różniący się od obecnych typowych gier jeżdzonych.


jak juz mowicie o starych grach tego typu , to pamieta ktos Destruction Derby ? :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiście że tak, zagrywałem się w ten tytuł, ale to było jakieś 20 lat temu ;)
Może właśnie dlatego mam sentyment do takich pozycji.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Testowałeś BeamNG? Taki model zniszczeń powinien być od dawna w każdej jednej jeżdżonej grze. Świetna fizyka.

Nie testowałem,ale z chęcią zobaczę jak to ma być sandbox z zaawansowanym silnikiem fizycznym :-D

Armanig a F1 Ci podchodzi ?
Zapomniałem a tu za miesiąc premiera :shock:
Mi się podobało,kolejne okrążenia z coraz to lepszymi czasami,no i "czuć" prędkość...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiem Ci że F1 średnio, za mało tam driftu jak dla mnie.
Ja lubię kontrolowane poślizgi, te manewry padem, wyprowadzanie itp. a w F1 musisz jechać jak po sznurku, ale pobijanie czasów jak najbardziej ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dead Rising 3 stestowana.

Nie wypowiadam się na temat fabuły bo i tak nie zamierzałem tej gry przechodzić,nawet przewijałem filmiki...
Chciałem zobaczyć tylko z ciekawości jak to wygląda i jak cieka się te zombie...

Ogólnie możemy uderzać z pięści lub z kopa :-D
Jeżeli coś znajdziemy na drodze - bejsbole,łopaty,cegły,palety,duży młot (chyba najlepszy),możemy ich używać,ale po pewnym czasie się "zużywają"...Są również bronie palne,znalazłem także kuszę...
Gdy dorwie nas jakiś zombie musimy szybko wciskać jakiś przycisk...
Co do grafiki.Tak jak,podejrzewałem - słabiuuuuutko.Raczej wygląda jak gra przynajmniej 5 letnia.
Był ten limit 30 FPS ale nawet nie chciało mi się go odblokowywać...

Tak wygląda sama gra (wszystko poustawiana na maxa):

http://s15.postimg.org/tfi6rcapl/image.jpg
http://s14.postimg.org/qdtxfp0nj/image.jpg
http://s1.postimg.org/rig83php9/image.jpg
http://s27.postimg.org/3q3tt5pkx/image.jpg
http://s18.postimg.org/jzrubcvrb/image.jpg

Można się trochę wyżyć,wysikałem chyba ze 200 zombiaków ale jak zobaczyłem kolejnych 100 na drodze,po prostu nie chciało mi się do nich podchodzić i wciskać bezsensownie lewy-prawy przycisk myszy...
Gra zajmuje 33 GB ale już i tak ja wywaliłem (grałem około godziny).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli typowy odstresowywacz.
Grafika pewnie nie powala, bo to nie wiele lepiej jak na XO.
Chociaż na tych fotkach, nie ma jakiejś tragedii.

Przetestowałem natomiast Reduxa, 1 i 2. Co ciekawe, Last Light jest lepiej zoptymalizowana, wszystko prawie na full, na tyle że już na prawdę nie ma się do czego przyczepić, ale nie wiem czy mi się chce w to grać, chociaż 2 wygląda tip top.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jaka końcówka, bo właśnie edytowałem :) a edytowałem dlatego bo w miedzy czasie testuje gre i im dalej, tym lepiej, więc chyba zmienię zdanie. Dodam że mnie pierwszy raz wywaliło do puliptu z Last Light.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Chodzlo mi o to ze kupiles gre a nie wiesz czy Ci sie chce w nia grac :)

Jak wypada graficznie Metro 2033 vs Metro 2033 Redux oraz Last Light vs Last Light Redux i czy Redux w obydwu wypadkach chodzi plynniej...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bo wiesz, ja bardziej kupuje żeby się przekonać czy warto. Gdyby były dema, to darowałbym sobie ;)

Redux 2033 chodzi płynniej na 100%, przynajmniej u mnie. Last Light Redux nie mam do czego porownać, wcześniej nie miałem poprzedniego wydania. Tyle że, Last Light Redux jeszcze plynniej działa od 2033 Reduxa, a co za tym idzie, także od 2033.
Graficznie nie widzę jakiś specjalnych różnic (2033), potem z ciekawości odpale te same sceny i zobaczę. Jak na razie, to mi wywala w tym samym momencie Last Light, a jak wspomniałem jest to pierwszy raz na steamie, pomijając jakieś alphy.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Moze nowe stery cos dadza (o ile ich nie masz).

Metro lepiej testowac wieczorem lub w nocy.W dzien gra traci urok :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
No,no bardzo ładnie,i ta rozdzielczosc :)
Nad czym Ty sie jeszcze zastanawiasz... :)

Powiem Ci ze ze jezeli nie jestes na biezaco z grami a lubisz sie delektowac piekna grafika to proponuje olac te gry co juz powychodzily i leciec na biezaco.Jak jest za duzo gier to w koncu sie nie chce w nic grac...
To nie filmy.U mnie gry starsze niz kilka lat nie maja racji bytu (moze poza wyjatkami,ktore mozna policzyc na jedej rece).
Zobacz,posiekasz sobie miesiac w Metro a w pazdzierniku wychodzi nowy "Obcy" i jestes na biezaco zadowolony... :)
Tak naprawde dobrych gier w ciagu roku wychodzi góra 10 z czego wiekszosc przechodzi sie w 10-20 godzin...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale ja jestem na bieżąco, przecież widzisz ;)
Mam wszystkie obecne (liczące się) tytuły, a że w większość nie gram to już inna sprawa.
Dla mnie największym hiciorem ostatnich lat była i jest GTA5, to jest absolutny fenomen. Nie pamiętam żeby przez ostatnie lata, jakakolwiek gra dała mi tyle zabawy, szczególnie w multi. Metro Last Light mam nadzieje przejśc, bo widze że zapowiada się ciekawie, ale jak znam życie tak w 1/3 odejdzie mi ochota, tak było z Crysisem, BF, Cod itp.
Problem z grami na Steamie i generalnie na PC jest taki, że są tanie jak barszcz, więc czuje się jak kiedyś, za czasów piracenia. Było 200 płyt z grami i żadnej nie ukończonej, a od dawna jadę na oryginałach i doceniam każdy tytuł, bo trudno żeby nie skoro płacisz za niego 200zł.
Z takiej kosztownej gry, wyciszkasz wszystko, a jak płace (na PC) za hiciora 70zł to macham często ręką. Taki paradoks.
Już kiedyś dyskutowaliśmy z Foxem na ten temat.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
No to moze podam Ci numer konta i ta roznice 130 zl bedziesz mi przelewal :grin:
Bedziemy obydwoje zadowoleni,ja bede mial wiecej kasy a Ty moze wtedy bedziesz przechodzil gry :mrgreen:

U mnie jest tak,ze jak juz dorwe DOBRY tytul to nie ma bata abym go nie zaliczyl.Przewaznie kazada gra ma jakas fabule i ciekawi mnie jak sie skonczy...

Armanig mam takie pytanie - czy wieksze wrazenia dla Ciebie sa jak grasz na 34" z 1 m,czy na 80" z 3-4 m ?
 
Do góry