Pc

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tych dobrych tytułów jest bardzo mało, dobrych w sensie fabularnym.
Jest dokładnie tak jak z kinem, mamy ogrom superprodukcji, ale perełki z ostatnich lat można zliczyć na palcach jednej ręki. Tyle że 1.5h przy średniawce przeżyje, natomiast na singla 10h już nie. To musi być coś wyjątkowego.
Ja skupiam się już głównie na multi, fabularnie większość gier dla mnie leży.
Metro faktycznie jest tu wyjątkiem, wspomnane GTA5 podobnie. Jest świetne fabularnie, każda godzina w singlu, to jak dobry interaktywny (gangsterski) film.
FacCry (mimo że świetny) też w pewnym momencie mnie znudził, ale może kiedyś do niego wróce, chociaż jak znam życie będę już atakował następną odsłone i chyba tutaj faktycznie bez drugiej karty się nie obejdzie.

Armanig mam takie pytanie - czy wieksze wrazenia dla Ciebie sa jak grasz na 34" z 1 m,czy na 80" z 3-4 m ?

Trudne pytania zadajesz, na tyle że nie byłbym sobą gdybym tego nie przetestował ;)
Monitor to niesamowita jakość/ilość detali, tutaj rozdzielczość robi niesamowitą robotę.
Na tyle, że już do FHD w przypadku gier, nie wrócę. Tyczy się to tylko i wyłącznie grafiki komputerowej (gry), bo np. odpalając genialnej jakość dema filmowe w 4K, na tv wygląda to doskonale, nie mam żadnego ciśnienia na 4K, ale w przypadku grafiki już widać tą różnice na korzyść monitora który potrafi wyświetlić coś więcej jak FHD.
Wszystko zależy od gry, symulacje wolałbym zdecydowanie na 80", nie wspominając o grach typu Fifa itp. Natomiast Metro w tej jakośći co widzę na monitorze, już wole siedzieć przy stole metr od monitora i delektować się każda duperelą której z 3-4m nie zobaczę na 80".
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No, to sobie poczekasz do przyszłego roku.
Tymczasem zobacz jak od dawna bawią się konsolowcy, trzeba mieć tylko zgraną ekipę. Ta gra nie potrzebuje 4K żeby pozamiatała całą resztę. Cały kanał jest świetny.

[youtube]Zl9Z-sUYHPA[/youtube]
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
4 miechy zlecą szybciutko :) O ile znów nie przełożą...
Ty pewnie kupisz także na PS4..?

Miałem się Ciebie zapytać - czy granie w multi w GTA 5 ma w ogóle jakąś fabułe? Czy tylko musimy rozwalić innych graczy lub wygrać z nimi jakiś wyścig itd...?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pomijając genialny single, przy którym bawiłem się równie dobrze jak na Rodzinie Soprano, sam multi to osobny temat. Wchodzisz na serwer z graczami i masz całe miasto do dyspozycji, tam sobie możesz kupić mieszkanie, garaż na samochody, odwiedzić sklep z bronią, lub napaść na innego gracza jak robi zakupy, oczywiście możesz też zabrać znajomych do klubu nocnego, jest cała masa takich smaczków ;)
Generalnie każdy robi tam co chce, ale to jest piękne.
Oczywiście najlepiej przystąpić do jakiegoś klanu, ja jestem w Polskim, więc jak się spotkamy gdzieś na mieście, to naturalnie trzymamy się razem, bierzemy autobus i jedziemy na łowy, a mapa jest ogromna i pięknie zorganizowana. Do dyspozycji masz telefon, więc w każdej chwili możesz zorganizować jedną z kilkudziesięciu misji online, od wyścigów (te dają o wiele wiecej frajdy, jak cały ten Autosport grida), do przemyślanych misji, na 2 lub 3 bandy, odbijanie towaru, transport ciężarówki czy samolotu. To tak w uproszczeniu, bo tych misji jest bardzo dużo, a dają niesamiwitą radochę. Nie trwają może długo, zazwyczaj od 5-10min, do 30min, ale uważam że świetny patent. Jak zakończysz misje z graczami, wracasz do świata online w GTA i tam jak wspomniałem jest już samowolka.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Będziesz grzeczny, to Cie zaproszę do mojej "bandy", a tam kolorowo, od lekarzy, poprzez grające mamusie, do typowych gimbusów, ale fajne towarzystwo ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma problemu ;)
Przy okazji, zaopatrzyłem się jednak w DeadRising3, no bo jakby mogło być inaczej gdybym sam tego nie przetestował, ale:
Po pierwsze, stereowanie (grałem na padzie) mocno średnie, nie do końca mi pasuje.
Po drugie, początek jakoś nie specjalnie zrobił na mnie wrażenie, aczkolwiek jak oglądałem gameplaye na YT to wygłądało to dosyć przyjemnie (jak na arcadówke), być może dalej coś się rozkręca.
Po trzecie, jest to chyba jedyna gra która nie wyświetla w pełnym 21:9, czyli mam 16:9, a ja już na tyle przyzwyczaiłem się do UltraWide, że cokolwiek innego mnie drażni. Więc tyle było mojej przygody z DR3 :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Trzeba było mi uwierzyć :)
No ale każdy musi sie przekonać na własnej skórze,w szczególności jak tytuł wpadnie w oko...

Co sądzisz o nowym o "Alien : Isolation" ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Trzeba było mi uwierzyć :)
No ale każdy musi sie przekonać na własnej skórze,w szczególności jak tytuł wpadnie w oko...

Wiesz, jak ja bym miał wierzyć każdemy to do dziś latałbym w trampach ;) a co do gry, to też nie nastawiałem się na nic specjalnego, chciałem XO kupić m.in. dla tej pozycji, teraz już wiem że nie byłoby warto.

Co sądzisz o nowym o "Alien : Isolation" ?

Nie znam, dobre?
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Oprócz w.w. samochodówek i "Obcego",w tym roku na PC pojawią się jeszcze :

Far Cry 4
Assassin's Creed : Unity
Call of Duty : Adwenced Warfare
Dragon Age : Inkwizycja
Fifa 15

Armanig,czekasz na którąś pozycje ?
Ja najbardziej na Far Cry 4 :)

Pozostałe,bardziej znaczące się tytuły,zostały przeniesione na 2015r...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z podanych, oczywiście FC4.
Demo Fify 15 sprawdzałeś?
Jest już na Origin, więc można zassać, ale u mnie odpala się w 16:9, mam tylko nadzieje że w finalnej wersji nie będzie z tym problemu.
Na co czekam najbardziej, pewnie na NextCarGames i multi na arenach :)
Assasin's mi jakoś nie podszedł, raczej odpuszczę.
Zastanawiam się, czy nie kupić MS Flight Simulator, ciekawe jak to wygląda na szerszym ekranie, zawsze mi brakowało mocy do tej gry, może teraz przetestuje. Cod'a naturalnie też łykam.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Nie grałem w Fife 15,może ściągnę demo..

Wyczytałem że "The Crew" ma chodzić tylko w 30 kl/s. Na PC podobno będzie możliwość odblokowania...
Nie wiem jak to będzie w praktyce,w ostatnim NFS jak odblokowałem do 60 kl/s,gra chodziła w przyspieszonym tempie...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
30% to nie, bez przesady, czasem są to różnice marginalne i wymieniać np. z 780Ti nie ma sensu, a szkoda by gdyby to było te min. 30% na każdej pozycji, to bym się nie zastanawiał.
Średnia różnica to ok.13%. a w niektórych tytułach nawet 2/3 klatki róznicy.
Na zagranicznych serwisach jest już sporo porównań, no ale zobaczymy na dniach.
Jestem ciekawy czy będzie 980Ti.

NVIDIA_Ge_Force_GTX_980_vs_Ge_Force_GTX_780_Ti.png
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Równo rok temu dałem za GTX 770 około 1500 zł - w teście ma wydajność - 85
GTX 970 w podobnej cenie,w teście ma wydajność - 114

Czyli na oko 30 %

Po prostu GTX 780 nie miał tak dobrego stosunku wydajności do ceny,jak GTX 770....stąd te 13 %
 
Ostatnia edycja:
Do góry