Panowie - nadchodzi nowy model Philips 47PFL9732D !!!!!!!

jos1

New member
Edi907 napisał:
Norweski test pihlips 47PFL9732 vs Pioneer PDP-4280XA (dużo zdjęć)


Kod:
Kod:
[URL]http://dingz.no/php/art.php?id=492013[/URL][URL="http://dingz.no/php/art.php?id=492013"]
[/URL]




;)

Dzieki Edi907 za ciekawe fotki szkoda ze nie znam tej pisowni ale to co widac na ostatnim zdjeciu na tej stronie powinno wystarczyc jako dowod tym wszystkim ktorzy nie dawali wiary w to co pisalem o LCD TV Philipsa .
WSZYSTKIE !!!!! LG matryce montowane w Philipsa LCD TV sa pokryte rodzajem fioletowej mgly na tle ciemnych sekwencji .Jedynie 52 calowiec ( Samsunga matryca ) ma czarna mgle .:grin:
 

rado

New member
decyzja zapadła - 52PFL9632D/10

Sledzę forum od maja tego roku. Dylematy związane zakupem tv nie opuszczały mnie nawet na chwilę :) ale wczoraj postanowiłem i zamówiłem: philips 52PFL9632D/10. Do wyboru było jeszcze kilka innych, z lcd-ków: SHARP '52 xle i TOSHIBA '52 z3030, a z plazm: PIONEER 508xd i HITACHI P50 xr01.
Dużo różnych opinii na temat w/w modeli (chociaż nie o wszystkich można coś znaleźć) przekonało mnie do wyboru philipsa.
Mam nadzieję, że do końca przyszłego tygodnia tv wjedzie do mnie i będę mógł się podzielić swoimi opiniami na temat tego telewizora.
Pozdrawiam wszystkich wahających się ;)
 

Patrycjusz

New member
Gratuluję zakupu i spokojnie czekam na Twoje opinie o tym tv.
Napisałeś, śledzisz forum już od maja, czytasz różnie opinie itd.
Co Cię przekonało do Philipsa 52PFL9632D/10 ? dlaczego wybór padł na ten model ( nie ma zbyt wiele informacji o tym tv na tutejszym forum )

:) pozdrowionka
 

jos1

New member
rado napisał:

Pozdrawiam wszystkich wahających się ;)

RADO, to byla meska decyzja , jestem ciekawy jaka odleglosc dzieli Ciebie od TV , ja osobiscie zrezygnowalem i nie zamowilem tego TV . Powodem jest zbyt mala odleglosc miedzy TV a kanapa , okolo 3,70 m. Obraz w PAL z satelity kabla i DVBT jest b. mizerny.Jestem tez ciekawy czy miales mozliwosc ten TV testowac i porownac z konkurentami? Moim skromnym zdaniem nie mogles dokonac lepszego wyboru , w kategorii od 40 cali jest najlepszym LCD TV

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Gatekeeper

New member
Witam !

Czy któryś z szanownych posiadaczy modelu z serii 9632/9732 mógłby powiedzieś coś na temat współpracy tych telewizorków z konsolami (X360, PS3).
W szczególności interesuje mnie jedna sprawa: czy przy współpracy z konsolami występuje efekt tzw. lag'u (opóźnienia), objawiający się tym, że po naciśnięciu jakiegoś przycisku na padzie obraz na telewizorze zamiast reagować w sposób natychmiastowy, jest opóźniony o kilka klatek w stosunku do wprowadzanych z pada komend.
Z tego co wyczytałem na avforums jest to zmora tych modeli i prawie co drugi posiadacz lcd z serii 9632/9732 narzeka, że granie na konsoli jest albo bardzo uciążliwe albo wręcz niemożliwe. Czy ktoś zauważył podobne objawy u siebie ?

I jeszcze jedno pytanko: czy modele 9632/9732 obsługują 1080p przez złącze component ? (z góry przepraszam jeżeli ten wątek był już poruszany, ale coś nie mogę nigdzie znaleźć na ten temat informacji)

pozdro
 

rado

New member
Patrycjusz napisał:
Co Cię przekonało do Philipsa 52PFL9632D/10 ? dlaczego wybór padł na ten model ( nie ma zbyt wiele informacji o tym tv na tutejszym forum )


Zależało mi na full HD, plazma pioneera i hitachi o których pisalem wcześniej nie są full, to raz. O sharpie wyczytałem kilka negatywnych opinii, o toshibie w sumie nie znalazłem zbyt wiele komentarzy, to dwa. Budżet też był określony na około 12K.
Philips zdobył nagrodę EISA za model 47PFL9732D, a z tego co wyczytałem '52 ma lepszą matrycę. Zależało mi na '50 lub '52 i drogą eliminacji stanęło na Philipsie. Poza tym mam duże zaufanie do tej marki. Znajomy i zaufany sprzedawca polecał mi philipsa, a ma dostęp do wszystkich marek, także nie zależy mu akurat na tym żebym wziął Philipsa tylko żebym był zadowolony.

jos1 napisał:
jestem ciekawy jaka odleglosc dzieli Ciebie od TV .....Jestem tez ciekawy czy miales mozliwosc ten TV testowac i porownac z konkurentami?
Odległość to 4,5 m, testowaniem bym nie nazwał zabawy w MM i nie porównywałem go też bezpośrednio z konkurentami, no ale wszystkiego nie da się zrobić (wiadoma firma niestety nie oferuje prezentacji tego philipsa). Tak czy inaczej czekam na tv, a czy to była trafna decyzja na pewno napiszę ;)
Pozdrawiam
 

rado

New member
Gatekeeper napisał:
Witam !

Czy któryś z szanownych posiadaczy modelu z serii 9632/9732 mógłby powiedzieś coś na temat współpracy tych telewizorków z konsolami (X360, PS3).
W szczególności interesuje mnie jedna sprawa: czy przy współpracy z konsolami występuje efekt tzw. lag'u (opóźnienia), objawiający się tym, że po naciśnięciu jakiegoś przycisku na padzie obraz na telewizorze zamiast reagować w sposób natychmiastowy, jest opóźniony o kilka klatek w stosunku do wprowadzanych z pada komend.
Z tego co wyczytałem na avforums jest to zmora tych modeli i prawie co drugi posiadacz lcd z serii 9632/9732 narzeka, że granie na konsoli jest albo bardzo uciążliwe albo wręcz niemożliwe. Czy ktoś zauważył podobne objawy u siebie ?

Jeśli chodzi o wypowiedzi na avforums, to z tego co zrozumiałem, kłopot wystepuje tylko przy niektorych grach i to w trybie online. Poza tym część użytkowników tego w ogóle nie widzi, więc albo problem jest subiektywny, albo zależy jeszcze od innych rzeczy (szybkość łącza, obciążenie serwera).
Do świąt planuję jeszcze nabyć PS3, więc dopiero wtedy będę mógł się wypowiedzieć jak to wygląda na modelu 52PFL9632.
Pozdro
 

c00ler

New member
Jeśli chodzi o wypowiedzi na avforums, to z tego co zrozumiałem, kłopot wystepuje tylko przy niektorych grach i to w trybie online. Poza tym część użytkowników tego w ogóle nie widzi, więc albo problem jest subiektywny, albo zależy jeszcze od innych rzeczy (szybkość łącza, obciążenie serwera).
Zależeć może - i założę się, że zależy - od tego, czy używane są "poprawiacze" obrazu: HD Natural Motion i 100 Hz Clear LCD. Funkcjonowanie obu polega na buforowaniu jednej czy kilku ostatnio wyświetlanych klatek, by na ich podstawie obliczyć kompensację ruchu i klatki pośrednie. Siłą rzeczy wprawadza to pewne opóźnienia pomiędzy źródłem sygnału (konsolą/komputerem) a ekranem telewizora.
 

Joku

New member
37pfl9732

Witam wszystkich
Zamierzam kupić Philipsa 37PFL9732 i mam pytanie:
Czy model 37 cali różni się jakością wyświetlanego obrazu z modelami 47 i 52 calowymi?
Jeśli ktoś znalazł gdzieś czym sie różnią, jeśli sie wogóle różnią, proszę o opis.
Thanks
 

deniro24

Member
Bez reklam
Gatekeeper to bardzo ciekawe co piszesz. Jeżeli występowały by takie problemy ze współpracą z nowymi konsolami, to rzeczywiście dla zagorzałych graczy to by dyskwalifikowało nowe Philipsy. Forum avforums to istna kopalnia wiedzy, głupot tam raczej nie piszą. Dziś poszukam czy na hifi-forum.de czy Niemcy skarżą się na coś podobnego.
Być może jest tak jak pisze rado, że problem jest subiektywny. Natomiast jeżeli chodzi o tryb online i takie problemy jak szybkość łącza czy obciążenie serwera to problem z opóżnieniem występował by wtedy na wszystkich telewizorach, nie tylko na Philipsach, więc tą opcje bym wyeliminował.

Pozdrawiam.
 

Kobe81

New member
Zwracam sie tu do posiadaczy modeli 42PFL9732D lub 47PFL9732D. Chciałbym sie dowiedzieć w kwesti jakosci obrazu. Widziałem ten telewizor przez krótki moment w "akcji" i chciałbym sie dowiedzieć czy ruch postaci na nim wydaje zawsze sie tak szybki? jestem posiadaczem starego tv i w porównaniu z nim ovraz na nowym Philipsie wydawał sie o wiele szybszy. Jakby przyspieszony. Czy mozecie mi to wytłumaczyc?
 

jos1

New member
rado napisał:

Dużo różnych opinii na temat w/w modeli (chociaż nie o wszystkich można coś znaleźć) przekonało mnie do wyboru philipsa.
Mam nadzieję, że do końca przyszłego tygodnia tv wjedzie do mnie i będę mógł się podzielić swoimi opiniami na temat tego telewizora.
Pozdrawiam wszystkich wahających się ;)

http://www.pioneer.de/de/products/62/63/413/overview.html?__QHDREADY_KURO=1

http://www.produkte.panasonic.de/index.asp?sStr=4@-@1@13@40@41@@@@@@Viera|Plasma-Bildschirme@

W ostatnich dniach testowalem nowe plasmay - Panasonic HD i Pioneer HD ,niestety jezeli chodzi o plynnosc wyswietlania obrazu nic sie nie zmienilo , kontrast jest lepszy ale to co na pierwszym planie liczy sie w mojej ocenie to plynnosc wyswietlania jest niezadawalajaca !
Philips jest nadal w tej kategorii MASTER !
 
Ostatnia edycja:

pku

New member
jos1 napisał:
Philips jest nadal w tej kategorii MASTER !!

Czesc :)

Ja już chyba musze w koncu cos kupic, na polu bitwy zostal w/w filip i mysle tez o sony x3500, lub moze toshiba z3030.
Masz jakies przemyslenia w tej sprawie ?
 

jos1

New member
pku napisał:
pku napisał:
Masz jakies przemyslenia w tej sprawie ?
Witaj Pawel !
Mam mlyn w glowie ,
Znam wszystkie TOP modele i sam nie wiem co zamowic ?
Ogladalem nowe HD plasmy Pioneer i Panasonic i wszystkie godne uwagi LCD HD i moim zdaniem powinienem czekac gdyz nie sa jeszcze dopracowane ,ale ile mozna czekac ?
Ja chyba zamowie 52PFL9632D ,
Dzisiaj wyczytalem ze,
http://www.freenet.de/freenet/computer_und_technik/audio_video_foto/video_und_tv/full_hd_lcd_von_phillips_hk_11_2007/02.html
seria 47PFL i domyslam sie ze i seria 96PFL maja problemy w modusie PC ,wiesz co to oznacza ? Ja chce ten TV tez jako monitor podlaczyc przez HDMI 1,3.
W sobote cena na 52PFL9632D skoczyla w niemczech o 1000€ !! ale dzisiaj znow normalnie mozna kupic go w internecie za ca.3000€
Jezeli moge cos Tobie polecic to :
Jezeli Twoje mieszkanie jest normalnie naslonecznione to plasma Panasonic HD z filtrem ekranu ,jest ok ale nie wyswietla plynnie .
Jezeli mieszkanie jest bardzo naslonecznione i odleglosc od TV jest wieksza niz 3,5m to 52PFL9632D albo Toshiba ktora tez nie wyswietla plynnie !!
Albo czekamy na SONY OLED
http://www.prad.de/new/news/shownews_tv1224.html
Pozdrawiam Josef
 
Ostatnia edycja:

pku

New member
Ja mysle o 47pfl9732, tyle ze np. dzisiaj widzialem jeden egzemplarz podloczony do dema Philipsa, niby zrodlo HD a obraz byl sredni.

Zaczynam sie zastanawiac czy nie pojsc w jakies rozwiazanie ekonomiczne typu Py70 i tyle, albo Samsung Q91H.

Pokoj mam racej nawet ciemny przez wieksza czesc dnia, ale wieczorem mam ostre slonce przed zachodem prosto w okna
 
Do góry