Panowie - nadchodzi nowy model Philips 47PFL9732D !!!!!!!

pku

New member
Rzeczywiście, to dobrze :)

Z ciekawostek powiem Wam, ze jak jest wlaczona pelna gadzetologia, Ambilight, ActiveControl /dynamiczna zmiana kontrastu,jasnosci, nasycenia/, automatyczna zmiana formatu i czujnik swiatła to MOZNA ZGŁUPIEĆ, wszystko ciagle sie zmienia i troche to przeskadza :(.

Jak dorosne to włacze, narazie wylaczylem.
 

devion

New member
52pfl9632d/10
24kl/s -jest
przetwarzanie obrazu jest 14 bitowe i o tym piszą w instrukcji, natomiast panel moim zdaniem jest 10bitowy.
Co do kontrastu to to co ma Philips to i tak za dużo i nie da się oglądać tv przy maksymalnym ustawieniu, obraz jest " za ostry"
 

maluk

New member
dostępność Philips 47PFL9632D

maluk napisał:
Czy ktoś jest mi w stanie jasno odpowiedzieć, ponieważ trochę się zagubiłem w tych Philipsach.

Czy którykolwiek z w/w telewizorów:
- ma 10 bitowy panel LCD?
- umożliwia oglądanie filmów z prędkością 24 klatek na sekundę?

Będę wdzięczny za pomoc

Dzwoniłem do dwóch sklepów internetowych i w obydwu usłyszałem to samo: czas oczekiwania na w/w Philipsa to min. 2 tygodnie. W Philips Polska wiedzą jeszcze mniej i robią z ludzi głupa: "ja nie jestem upoważniony do udzielania takich informacji". A pytanie było: kiedy można spodziewać się, że telewizor będzie dostępny.
 

maluk

New member
47pfl9732d

Dzięki za Waszą reakcję na moje pytania. Ale jedno mnie jeszcze nurtuje: każda firma chwali się tym, że dany telewizor yposażony jest w technologię 10bit oraz 24p. Każdy, oprócz Philipsa. Czy zatem aby na pewno model, o który pytam (47PFL 9732D) posiada te opcje? Na jakiej podstawie twierdzicie, że tak, skoro Philips nic o tym nie wspomina?
 

devion

New member

maluk

New member
devion napisał:
Na takiej, że umiemy czytać informacje podane przez Philipsa :http://www.consumer.philips.com/con...uctid_47PFL9732D_10_PL_CONSUMER/47PFL9732D-10

jak byk pisze o 24hz. Na temat ekranu 10bit i przetwarzania obrazu (14bit) czytałem na jakiejś stronie philipsa, niestety nie pamiętam jakiej.
Ale jsk się chce to się znajdzie. http://www.google.com/

Czyli 24p oznacza to samo co 24hz???? Trochę na skróty rozumujesz kolego. Jak dla mnie to tylko cyfra się zgadza.

Przekopałem nieco internet i oto, co znalazłem na temat 3-2 pulldown (system w Philipsie, który odpowiada za przetwarzanie filmów nagranych jako 24 klatki/sekundę).
Tyle, że z tego co jest napisane w tym artykule, nie jest to najlepszy sposób na poradzenie sobie z sygnałem 24p (sprawę załatwia lepiej progressive scan).

Byłem dzisiaj w Saturnie (Arkadia) i majątam 2 sztuki interesującego mnie modelu. Niestety 1500 zł drożej niż przez internet :(
 

pku

New member
Nie tam zebym wiedzial dokladnie, ale chyba jest to tak ze:

Telewizor dostaje jakis sygnal:
np
PAL = PAL 50 Hz
BR, HD DVD = HD 24 Hz

Oprocz tego sygnal moze byc podany z przeplotem = interlaced lub bez =progressive.

dalej nie bede sir rozpisywal, ale skrot 24p oznacza sygnal HD z 24 klatkami na sekunde podany jako progressive. Philips w dokumentacji opisuje to 1080p 24Hz i jest to dokladnie to samo - chyba :)

Co do pulldown to oczywiscie ze 2:3 czy 3:2 nie jest najlepsze.
Nalepiej jest tak jak w toshibie z3030, czyli 120Hz i 5:5
tzn. kazda klatka 5 razy bez zmian i obliczania czegokolwiek.
Jak nie ma 120Hz nie ma 5:5, dla 100Hz 2:3 lub 3:2 jest standardem.
 

devion

New member
maluk napisał:
Czyli 24p oznacza to samo co 24hz???? Trochę na skróty rozumujesz kolego. Jak dla mnie to tylko cyfra się zgadza.
Oznacza to dokładnie to samo.
Na skruty to ja piszę,nie rozumuję.
Trudno cytować wszystko o czym czyta sie na wielu forach. Jest to skrót myślowy który jest odpowiedzią na zadane pytanie.
Jak już pisałem ,przed kupnem mojego 52pfl9632 ponad dwa miesiące spędziłem na śledzeniu netu i wszystkiego co dalo się znaleźć na temat TV 50"-52". Zakup nie był przypadkowy i czy wierzysz czy nie system odwzorowanie obrazu filmowego Philipsa sprawdza się conajmniej tak dobrze jak referencyjnego lx KURO.
 

pku

New member
Kobe81 napisał:
A włączenie ktorych funkcji umożliwja ogladanie filmu w 24 klatkach?

Zadnych.

Jak sygnal bedzie 24p to telewizor go rozpozna i zacznie pokazywac.
To nie znaczy ze bedzie pokazywal 24kl/sek. Kazdy /chyba/ taki sygnal przetworzy. Philips zrobi pulldown 2:3. Toshiba 5:5 itd.
 

rado

New member
Gatekeeper napisał:
Witam !

Czy któryś z szanownych posiadaczy modelu z serii 9632/9732 mógłby powiedzieś coś na temat współpracy tych telewizorków z konsolami (X360, PS3).
W szczególności interesuje mnie jedna sprawa: czy przy współpracy z konsolami występuje efekt tzw. lag'u (opóźnienia), objawiający się tym, że po naciśnięciu jakiegoś przycisku na padzie obraz na telewizorze zamiast reagować w sposób natychmiastowy, jest opóźniony o kilka klatek w stosunku do wprowadzanych z pada komend.
Z tego co wyczytałem na avforums jest to zmora tych modeli i prawie co drugi posiadacz lcd z serii 9632/9732 narzeka, że granie na konsoli jest albo bardzo uciążliwe albo wręcz niemożliwe. Czy ktoś zauważył podobne objawy u siebie ?

No faktycznie :( na początku tego nie zauważyłem. W MOTORSTORM nie czułem tego jeżdżąc większymi pojazdami ale już przy jeździe na motorze jest efekt lag'u. Jak dla mnie to kwestia przyzwyczajenia. Nie kupiłem tego tv tylko do gier ale głownie do telewizji, także nie dyskwalifikuje to akurat tego modelu we współpracy z PS3 ale oczywiście każdy może mieć swoje zdanie. Muszę jeszcze posprawdzać czy występuje ten efekt po wyłączeniu "ulepszaczy".
Pozdro
 

pku

New member
Kobe81 napisał:
No ok. Tylko ciekawi mnie to czy muszą być wyłaczone niektore funkcje manualnie.

Nie wiem bo niem mam zrodla 24p. Ale wszystkie inne formaty rozpoznaje sa i odtwarza. Ustawia sie tylko zrodlo /zlacze/
 

pku

New member
Paczek27 napisał:
A czy czerń jest czarna? Dzisiaj go testowałem i chyba źle ustawiłęm, bo była bardzo szara.

Jedna czern jest bardziej czarna od drugiej jak postawisz je kolo siebie :)
Bardzo szara - to napewno nie jest. Wydaje mi sie ze jest ok, wczasie ustawien /jasnosc, kontrast/ musialem dawac jasniej.


Kiedys czytalem taki post ze czern jest czarna jak na czarnym garniturze widac prazki,

wiec chcialem powiedziec ze widac ....

No ale pewnie Kuro to to nie jest :)
 

Paczek27

New member
pku napisał:
Jedna czern jest bardziej czarna od drugiej jak postawisz je kolo siebie :)
Bardzo szara - to napewno nie jest. Wydaje mi sie ze jest ok, wczasie ustawien /jasnosc, kontrast/ musialem dawac jasniej.


Kiedys czytalem taki post ze czern jest czarna jak na czarnym garniturze widac prazki,

wiec chcialem powiedziec ze widac ....

No ale pewnie Kuro to to nie jest :)

A w porównaniu do innych LCD, o ile miałeś okazje widzieć.
 

pku

New member
Paczek27 napisał:
A w porównaniu do innych LCD, o ile miałeś okazje widzieć.

Ogladalem ich mnostwo przez ostatnie miesiace, ale wszystkie w sklepie, wiec nie podejmuje sie porownac.
Po prostu nie da sie porownac obrazu ze sklepu do jakosc jaka mozesz uzyskac w domu - to co mowi Kiki o prezentacji jest oczywiste, ale Philipsa nie sprzedaje :(

Ogolnie u mnie w finale byly jeszcze Sharp XL2 i Toshiba Z3030.
Czekalem tez na Sony X3500 ale sie nie doczekalem /glownie na rozsadne ceny/

Sharp wydawal mi sie za ostry, Toshiba za "komuterowo LCD" no i jest paskudna :( , a Philips byl chwalony za SD i dostal nagrode EISA + kilka dobrych recenzji /np www.cnet.co.uk/

i to tyle ...
 
Do góry