Panowie - nadchodzi nowy model Philips 47PFL9732D !!!!!!!

devion

New member
jos1 napisał:

Dzisiaj wyczytalem ze,
http://www.freenet.de/freenet/computer_und_technik/audio_video_foto/video_und_tv/full_hd_lcd_von_phillips_hk_11_2007/02.html
seria 47PFL i domyslam sie ze i seria 96PFL maja problemy w modusie PC ,wiesz co to oznacza ? Ja chce ten TV tez jako monitor podlaczyc przez HDMI 1,3.
Po wyłączeniu polepszaczy nie ma żadnych opóżnień, przynajmniej u mnie.

jos1 napisał:
To długo trzeba by czekać, ja już nie chciałem czekać, zaufałem temu co piszą na forach oraz testom i parę dni temu kupiłem 52pfl9632d/10.
I powiem wam że był to dobry wybór, nawet w porównaniu z KURO
 

Kobe81

New member
Jakie polepszacze polecacie włączyc w nowym philipsie? I jaki dają one efekt. Może mi ktoś wyjasnic jestem zielony w tym. Jak cos to piszcze na gg albo prywatną rozmowe.
 

jos1

New member
pku napisał:
Zaczynam sie zastanawiac czy nie pojsc w jakies rozwiazanie ekonomiczne typu Py70 i tyle, albo Samsung Q91H.

Witaj Pawel ,
jezeli masz do dyspozycji Laptopa i w nim DVD naped + VGA .( DVI ) zlacze to powinienes zaczac dzialac . Pare znanych filmow DVD jakies filmy DivX znana gra ktora dobrze chodzi na tym kompie i w droge swoich faworytow testowac a nie masz ich wielu .
Chyba masz juz dosyc teorii z Forum ,sam musisz podjac decyzje co stanie u Ciebie w pokoju .Sygnal HD do testu jest niekonieczny gdyz prawie wszystko z HD wyglada ok ,jest sztuka ze slabego materialu wycisnac dobry obraz.

Twoja ekonomiczna alternatywa tez mi sie podoba .

Pozdrawiam

Josef
 

jos1

New member
devion napisał:
Po wyłączeniu polepszaczy nie ma żadnych opóżnień, przynajmniej u mnie.


To długo trzeba by czekać, ja już nie chciałem czekać, zaufałem temu co piszą na forach oraz testom i parę dni temu kupiłem 52pfl9632d/10.
I powiem wam że był to dobry wybór, nawet w porównaniu z KURO

Testuje wlasnie kompa Akoya 8828 i szukalem tez w Internecie profesjonalnych testow w ktorych moglbym porownac moje wyniki ,przypadkowo natknalem sie na problem jaki mial ten komputer z TV Philips 32PFL7762D

http://www.chip.de/artikel/Aldi-PC-im-Praxis-Test-Medion-Akoya-8828-Komplett-PC_29646998.html
 

jos1

New member
devion napisał:
I powiem wam że był to dobry wybór, nawet w porównaniu z KURO

Napisz prosze kilka slow na temat tego cytatu.

Warto tez przeczytac o Philips 47 PFL9732D - wszystko to o czym bylo pisane na Forum o tym TV potwierdza Chip.de

http://www.freenet.de/freenet/computer_und_technik/audio_video_foto/video_und_tv/full_hd_lcd_von_phillips_hk_11_2007/index.html


http://www.freenet.de/freenet/computer_und_technik/audio_video_foto/video_und_tv/full_hd_lcd_von_phillips_hk_11_2007/02.html
 
Ostatnia edycja:

devion

New member
jos1 napisał:
Napisz prosze kilka slow na temat tego cytatu.

Ja do wymiany TV przygotowywałem się prawie 3 miesiące.
Przekopałem internet(czytałem m.i. Twoje posty na temat tego TV), zwiedziłem kilkanaście sklepów.
52PFL9632 i XL KURO porównywałem patrząc na jakość obrazu, czerń, biel, kąty były dla mnie mniej ważne.
Istotna była jakość obrazu SD i tu bezapelacyjnie wygrywa Philips. W FullHD lekka przewaga dla Kuro, ale lekka.
Decydujące znaczenie miała, nie ma co ukrywać , cena : Philips to 1/2 ceny XL Kuro.
 

pku

New member
Czlowiek gada i gada, pisze i pisze wiec w koncu wsiadlem dzis w samochod i pojechalem po 47FPL9732.
Pierwsze wrazanie to takie ze polowa kanalow z cyfry nie nadaje sie do ogladania. Pojedyncze sa w miare. Mam wrazenie ze PAL na 47" to juz duzo za duzo. Jutro moze podlacze DVD i zobacze co dalej. Ogolnie to nie mam specjalnie objawow ktorych staralem sie uniknac, czyli glownie jadder'a /chyba tak to sie pisze/. Ale strasznie widac slabos syganlu i kiepsie dekodowanie mpeg2 /w dekoderze cyfry, najprostrzy thomson/.

Powalcze jeszcze to sie odezwe. Dzieki wszystkim, a szczegolne milo bylo mi wymienic opinie z jos1. DZIEKI!
 

jtd

New member
Bez reklam
pku napisał:
Czlowiek gada i gada, pisze i pisze wiec w koncu wsiadlem dzis w samochod i pojechalem po 47FPL9732.
Pierwsze wrazanie to takie ze polowa kanalow z cyfry nie nadaje sie do ogladania. Pojedyncze sa w miare. Mam wrazenie ze PAL na 47" to juz duzo za duzo. Jutro moze podlacze DVD i zobacze co dalej. Ogolnie to nie mam specjalnie objawow ktorych staralem sie uniknac, czyli glownie jadder'a /chyba tak to sie pisze/. Ale strasznie widac slabos syganlu i kiepsie dekodowanie mpeg2 /w dekoderze cyfry, najprostrzy thomson/.
Ja mam plazme kuro 60 cali i tylko kablowke analogowa, wszystkie kanaly odbieram rewelacyjnie.

PICT0041.jpg
 
Ostatnia edycja:

deniro24

Member
Bez reklam
jtd no to zakup zrobiłeś niesamowity! Fotka z kablówki przy 60" wygląda niesamowice. Z jakiej odległości oglądasz tego kolosa?
 

jtd

New member
Bez reklam
deniro24 napisał:
jtd no to zakup zrobiłeś niesamowity! Fotka z kablówki przy 60" wygląda niesamowice. Z jakiej odległości oglądasz tego kolosa?
Mam narozna sofe, takze jak usiade to od 3 do 5 metrow.
 

pku

New member
A ja w miedzyczasie wyciepalem cyfre, za rogiem wziolem n-recordera za darmo. I co: SD calkiem calkiem /po to kupilem ten TV/ HD pieknie i nie tak ostro jak na szerpach. Czyli tak mialo byc. Troche pokrecilem jeszcze telewizorkiem i dekoderem. Juz jestem zadowolony :)
Tylko gdzies zgubilem pilota od DVD co mnie wkurrr...
 

Paczek27

New member
pku napisał:
A ja w miedzyczasie wyciepalem cyfre, za rogiem wziolem n-recordera za darmo. I co: SD calkiem calkiem /po to kupilem ten TV/ HD pieknie i nie tak ostro jak na szerpach. Czyli tak mialo byc. Troche pokrecilem jeszcze telewizorkiem i dekoderem. Juz jestem zadowolony :)
Tylko gdzies zgubilem pilota od DVD co mnie wkurrr...

Jak oceniasz ten tv w porównaniu do XL2 E(o ile widziałeś)? Jak wyglądają kanały na N'ce (TVN 24, TVN, Comedy Central itp)? Pilot jest pewnie w kanapie albo pod.
 

pku

New member
Po pierwsze nie mam zadnych /poza sklepami przez kilka miesiecy/ doswiadczen z XL2. Wiec ciezko mi porownywac.
Philips jest znaczaca "miększy" co widac tez w sklepach. Dlatego tez nie wybralem XL2 bo "nadostrosc" przy SD wydaje mi sie wadą.

Ogolnie jest ok, poza ogolnym /moim zdaniem/ bezsensem ogladania SD na TV wiekszym niz 21" :). Swoja droga te 47" wydaje mi sie za duze, spokojnie starczylo by mi 42". A tu sa np. plazmy panasa y70 FHD, teraz nawet za male pieniadze.

Oczywiscia widac drastyczne roznice w jakosci poszczegolnych programow.
Roznica miedzy np. TV Mango o TVN jest od razu zauwazalna. TVP gorsze ale nie duzo. Cale szczescie w n jest juz troche HD /lub porzadnie upskalowanego SD jak np. MGM/ tak ze mozna juz cos ogladac.

Z ciekawostek podpowiem przyszlym uzytkownikom ze nalepszy ekekt SD wychodzi w tedy jak nboxem poszerzy sie do 16:9 i poda to telewizorowi jako 1080i, mi przynajmniej tak wychodzi....

PS
dziala z nboxem po HDMI, no probelm :)
 

maluk

New member
pytanie dot. 47PFL9632D i 47PFL9732D

Czy ktoś jest mi w stanie jasno odpowiedzieć, ponieważ trochę się zagubiłem w tych Philipsach.

Czy którykolwiek z w/w telewizorów:
- ma 10 bitowy panel LCD?
- umożliwia oglądanie filmów z prędkością 24 klatek na sekundę?

Będę wdzięczny za pomoc
 

pku

New member
maluk napisał:
Czy ktoś jest mi w stanie jasno odpowiedzieć, ponieważ trochę się zagubiłem w tych Philipsach.

Czy którykolwiek z w/w telewizorów:
- ma 10 bitowy panel LCD?
- umożliwia oglądanie filmów z prędkością 24 klatek na sekundę?

Będę wdzięczny za pomoc
o bitach nie wiem /nigdzie nic nie piszą/ a 24kl maja oba

To w ogole jest ten sam telewizor, roznia sie tylko popierdulkami /usb, karta pamieci, ambilight - z dwóch lub 3
stron/

a oprocz tego 96 nigdzie nie kupisz :)
 
Ostatnia edycja:

Paczek27

New member
maluk napisał:
Czy ktoś jest mi w stanie jasno odpowiedzieć, ponieważ trochę się zagubiłem w tych Philipsach.

Czy którykolwiek z w/w telewizorów:
- ma 10 bitowy panel LCD?
- umożliwia oglądanie filmów z prędkością 24 klatek na sekundę?

Będę wdzięczny za pomoc

Gdzieś czytałem o 14 bitowym panelu w tych tv, więc lepiej niż 10. Tak mają funkcje 24 klatek na sekundę.
 

pku

New member
Paczek27 napisał:
Gdzieś czytałem o 14 bitowym panelu w tych tv, więc lepiej niż 10. Tak mają funkcje 24 klatek na sekundę.

14 bitow ??? to by bylo niezle ale chyba nie mozliwe...

Nie wiesz gdzie to bylo napisane ?
 

jos1

New member
pku napisał:
14 bitow ??? to by bylo niezle ale chyba nie mozliwe...

Nie wiesz gdzie to bylo napisane ?


Witaj ,to jest napisane w specyfikacji 47PFL9732 i 52PFL9632 na trzeciej stronie .
4 miliony kolorow ( 14 Bit RGB )

pozdrawiam
 
Do góry