Panowie - nadchodzi nowy model Philips 47PFL9732D !!!!!!!

Musio1968

Member
Bez reklam
wonito - dzięki za informację !!! Trochę jestem zaskoczony Twoją opinią na temat systemu Pixel HD / myślałem że będzie lepiej / Twój LCD działa na Cyfrze więc zwykła blokowa kablówka chyba będzie zbyt słaba do Philka a szkoda ! No i to formatowanie obrazu 16:9 z czarnymi pasami, myślałem że będzie tak dobrze jak w innych markowych LCD ! Chyba tylko funkcja Ambi... jest na 100% super !!! Pozdrawiam :) :) :)
 

Patrycjusz

New member
Musio1968, widzę, że warunki mamy podobne (kablówka osiedlowa) i wymagania wysokie:-D
Na kikiego na razie chyba nie ma co naciskać (albo zabiegany, albo tak jak napisałeś promuje inne marki i oto nie możemy mieć do niego pretensji)
Jakie są twoje typy lcd?
Myślałeś też o plazmie?
Mam nadzieję, że w końcu nadejdzie ten czas, że technologia lcd albo i plazma wkońcu dojrzeje, i kupimy tv i będziemy w pełni usatysfakcjonowani wyborem........... i mam nadzieję, że nie będzie to trwało wieki

pozdro
 

wonito

New member
Musio1968, chyba się nie zrozumieliśmy.
Możliwości ustawień Philipsa 47PFL9732 w tym też funkcja Pixel HD, powodują że jest to najczystrzy i najbardziej naturalny obraz za wszystkich LCD aktualnie dostępnych na rynku.To LCD daje najwyższej jakośći obraz, ale nie da zrobić się żylety z obrazu nadawanego z VHS !!!
Do tego są specjalne programy komputerowe !!! Jak to mówią " z g... bata nie ukręcisz !"
Natomiast jeśli chodzi o skalowanie to 16:9 jest oczywiście na całym ekranie, a wersja kinowa filmu jest znacznie szersza niż 16:9, więc jeżeli chcesz oglądać cały obraz to paski muszą być.
Kończąc temat sprawa wygląda tak teoretycznie - w sklepie telewizor wygląda (parametry, jakość obrazu) świetnie, natomiast po odpaleniu w domu EFEKT PRZEKROCZY WASZE OCZEKIWANIA !!!
Nagroda EISA jako najlepszy LCD 2007, powinna wam dać trochę do myślenia.
Każdy boi się że wyda niemały pieniądz na to dokładnie LCD, a po przyjeździe do domu nie będzie w pełni zadowolony. Jednak w domu okaże się że parametry które tak ścigacie (kontrast i jasność) są i tak ZBYT WYSOKIE, natomiast pozostałe możliwośći tego TV wbijają konkurencje w ziemię.
Jedyna wada tego LCD to troche słabe nagłośnienie, dzwięk mógłby być lepszy, ale i tak każdy chce mieć kino domowe.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

cilas

New member
WItam,
stałem sie posiadaczem modelu nizszego
42pfl9632d i rowniez musze potwierdzic opinie kolegi wenito
ze telewizor radzi sobie z obrazem SD bardziej niz dobrze!
Mam osiedlowa kablowke i jest ok.
szczerze powiedziawszy bylem nastawiony ze obraz bedzie bee a tu mila nispodzianka!

pozdrawiam
 

deniro24

Member
Bez reklam
cilas ja równiez zamierzam zapukić 42PFL9632. Napisz gdzie kupowałeś i ile zapłaciłeś - oczywiście jeżeli to nie tajemnica. Jak wygląda sprawa z gawarancją - masz gwarancje Philips Polska?

Pozdrawiam.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Witam ! wonito - dzięki za kolejne informacje ! Można na ciebie liczyć !!! Masz rację że wiele parametrów np. / kontrast, jasność / to chwyty reklamowe i nie korzystamy z nich na full ! Ok ! Obraz dobry lub bardzo dobry ale z platformy a kablówka Miltimedia ma słabą jakość i większość kanałów to rozpacz więc myślałem że Philek nawet z tym sobie poradzi. Ale z pustego to i Salomon nie naleje więc muszę zaczekać na poprawę sygnału kablówki lub kupić jakąś platformę Cyfra, Polsat lub N-ka ! Rynek LCD szybko się rozwija więc jest szansa że operatorzy poprawią jakość sygnału / oby /
Patrycjusz - masz podobny problem ! Też się zastanawiam co kupić / ból głowy / od tych ciągłych porównań parametrów LCD lub plazm. Ostatnio ciągłe myślałem o Philipsie 42/9732D lub nowszym 9900D ale teraz już sam nie wiem co kupić. Kiki - promuje Sharpy, JVC,Toshiba lub Soniaki więc pomimo jego obietnicy testu Philka 9732D nic się nie dzieje. A może według niego najnowszy Philek jest za słaby i nie nadaje się na prezentacje ? Moje typy obok Philka to :
Toshiba Z 3030
JVC V80
Sharp XL2
Sony X3500
a jak plazma to
Pioneer PDP-428..

Pozdrawiam :) :) :)
 

cilas

New member
tv kupowałem w sklepie internetowym,nie wiem czy moge,ale mozna to sprawdzic w wyszukiwarce...
w electro.pl
cena 6669, + przesylka ok 50 zlociszy
zadnych problemow,
pozdrawiam

aha,gwarancja oczywiscie polska
 

jos1

New member
cilas napisał:
zadnych problemow,
pozdrawiam

aha,gwarancja oczywiscie polska

Pytanie do wszystkich ktorzy jednak mieli problemy i otrzymali TV z bledami , uszkodzeniami pixeli i nierownomiernego podswietlenia matrycy .Czy taka reklamacja jest uznawana ? jezeli tak to do ilu pixei ? Jakie sa kryteria uznania takiej reklamacji ?

Pozdrawiam
 

trops55

Member
Musio1968 napisał:
Witam ! wonito - dzięki za kolejne informacje ! Można na ciebie liczyć !!! Masz rację że wiele parametrów np. / kontrast, jasność / to chwyty reklamowe i nie korzystamy z nich na full ! Ok ! Obraz dobry lub bardzo dobry ale z platformy a kablówka Miltimedia ma słabą jakość i większość kanałów to rozpacz więc myślałem że Philek nawet z tym sobie poradzi. Ale z pustego to i Salomon nie naleje więc muszę zaczekać na poprawę sygnału kablówki lub kupić jakąś platformę Cyfra, Polsat lub N-ka ! Rynek LCD szybko się rozwija więc jest szansa że operatorzy poprawią jakość sygnału / oby /
Patrycjusz - masz podobny problem ! Też się zastanawiam co kupić / ból głowy / od tych ciągłych porównań parametrów LCD lub plazm. Ostatnio ciągłe myślałem o Philipsie 42/9732D lub nowszym 9900D ale teraz już sam nie wiem co kupić. Kiki - promuje Sharpy, JVC,Toshiba lub Soniaki więc pomimo jego obietnicy testu Philka 9732D nic się nie dzieje. A może według niego najnowszy Philek jest za słaby i nie nadaje się na prezentacje ? Moje typy obok Philka to :
Toshiba Z 3030
JVC V80
Sharp XL2
Sony X3500
a jak plazma to
Pioneer PDP-428..

Pozdrawiam :) :) :)

Nie bądż naiwny, na Kikiego nie możesz liczyć. On nigdy nie zrobi testu Philipsa, bo jemu na tym nie zależy , to nie w jego interesie. Przecież jego sklep nie prowadzi sprzedaży tej marki. Zakładam (a wiem to z całą pewnością), że test 47 PFL 9732 wypadłby super, to wtedy Kiki straciłby potencjalnych klientów. Dla mnie opinie Kikiego nigdy nie będą w pełni objektywne, dopóki będzie tym sprzetem handlował.
Najlepszym doradcą są własne oczy. Ja po przeczytaniu postów na forum byłem zdecydowany na Sharpa 52XL2E, ale po bezpośrednm porównanie go z Philipsem 52 PFL 9632D, mój wybór jest jeden - tylko Philips
A co do testu 47 PFL 9732d to jest w VIDEO MIX lipiec/sierpień- opinia bardzo dobra. Jeżeli chcesz ten test to podaj na priva swój mail, to postaram Ci go przesłać.
 

acol

New member
mam pytanie. Noszę się z zamiarem kupna LCD Philipsa 37PFL9732D lub 37PFL9632D. Na ile przejrzałem różne specyfikację to róznią się one w zasadzie tylko tym, 9632 ma tylko dwustronny ambilight oraz nie ma wejścia na karty pamięci. Czy ktoś może analizował te róznice i jest w stanie ewentualnie podać inne.
Z drugiej strony widże ze model 47PFL9732D zbiera bardzo dobre opinie. Czy rozmiar ma znaczenie w tym przypadku, tzn czy jesli chodzi o parametry to model bedzie równie dobry?
 

Musio1968

Member
Bez reklam
trops55 - pewnie masz rację w sprawie Kikie-go, bo zastanawiające jest odwlekanie testu Philipsa 9732D ! Napisz coś o swoim porównaniu Philka i Sharpa, czy mocno testowałeś i na co zwróciłeś uwagę ? Pozdrawiam :) :) :)
 

Musio1968

Member
Bez reklam
jos1 - o co Ci chodzi ? Przecież to jakieś stare linki !!! To miał być następca 9831D ale Philips zrobił jeszcze lepszy LCD 9900D !!! Więc po co takie stare linki - nie ten temat !!! :) :) :)

Ps. Jeśli chcesz coś o tym poczytać to odsyłam do innego tematu na tym forum - Aurea !
 

Kobe81

New member
Mam pytanie. Czy ktoś kto jest posiadaczem telewizora 52/42/47PFL9732D Mogłby zrobić ze 2 zdjęcia pokazujące jak ten telewizor sie prezentuje w akcji w warunkach domowych a nie wystawowych. Prosiłbym o przesłanie ich na maila lalkobe81@wp.pl
 
Do góry