Panasonic VT50 wszystko o serii (TX-P50VT50 TX-P55VT50 TX-P65VT50) testy, opinie etc.

kkdrg

New member
Bez reklam
A za rok będzie VT "coś tam" za tyle samo - na tej zasadzie to można się wstrzymywać w nieskończoność ;).
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Aż trochę szkoda, że się człowiek nie wstrzymał z zakupem. W styczniu kupiłem 50VT30 w MM właśnie chyba za 6299 a teraz za tyle jest VT50 :p tylko że jednak już ponad 4 miechy cieszę się świetnym obrazem hehe

Nie masz czego żałować . W pewnych aspektach VT50 jest gorszy od VT30 . Na vt30 w takim bocznym ruchu w parwo i w lewo obraz był stabilniejszy , tutaj występuje taki dziwny efekt jak na LCD jak np patrzysz na trawe boiska wygląda to tak jak by parowało ciepłe powietrze z trawy . Nie wiem może to efekt nowiutkiego panela i trzeba lekko dogrzać plazme . Ale jak tak zostanie to wcale to nie za halo jak dla mnie . Natomiast jak obraz przesuwa się z góry na dół to tak jak Kiki pisał faktycznie jest o wiele bardziej płynniejszy od VT30 . Więc reasumując to wychodzi na to że zamiast poprawić wszystko to co spartolone w VT30 to jedno poprawili , a drugie spartolili . Mam nadzieje że doczekam się wreszcie plazmy Panasonica np VT100 za pięć lat dopracowanego wreszcie i w środku z bebechami Kuraka z najlepszych czasów oraz poprawionymi nowościami Panasonica . :) W każdym razie mogę powiedzieć z całą świadomością że drugi raz zamiany z mojego VT30 na VT50 bym nie zrobił bo nie ma to sensu nawet w porównaniu ceny 1:1 . VT50 ma dwa piloty ale tandetne , natomiast VT30 miał jeden ale za to bajka . Tak jak pisałem widać już oszczędność na każdym kroku od instrukcji , po zapakowanie i samo pudło . Też coś waga mi się nie podoba , żeby znowu się nie okazało że waga bierze się z oszczędności w jakości elektroniki . Bo 50VT30 z jedną taflą szkła z podstawą ważył 35 Kg , a 50VT50 też z jedną taflą szkła waży 29,5 Kg . Nikt mi nie wmówi że tyle mniej waży lekko szczuplejsza ramka dookoła ekranu . To to może oszczędność wagowa 1 Kg , a co z pozostałymi 4,5 Kg ?? Dopiero czas pokaże co się za tym kryje . :)
 

sfel

New member
Panowie w gazetce MM z B.Białej jest byk na tv jest 50 cali a w opisie pod tv - 55 VT 50 E za 6299zł.
 

xadamux

New member
już niestety sie nie uda, dzwoniłem zweryfikować info z gazetki, jeśli wogóle taki był dostępny już ich nie ma na stanie po tej cenie
(BTW na inf dowiedziałem sie, że w takich cenach niektórych produktów mogą to być egzemplarze powystawowe )
Ale brawo za spostrzegawczość dla Sfela :)
 

slowikpl

New member
Waga nic nie ma wspolnego z jaakoscia TV.

Cytat z Holendersskiego review:

Viera VT50 różni się dużej liczby punktów z jego poprzednikiem, Viera VT30. Tak więc szkło, które jak VT30 niemal powierzchni całej powierzchni telewizora obejmuje tylko 1,5 mm grubości - znacznie cieńszą niż VT30 szkła.

Ma to tę zaletę, że telewizor jest lżejszy niż jego poprzednik.50 "wersja VT30 ważył 35kg, podczas gdy równie duży VT50" tylko "29.5 kg w ruchu skalach.
( google Translate)


JA niestety dzisiaj dostalem tel ze nie dojechaly wszystkie 6 sztuk P65VT50 lecz jedynie 1sztuka ktora nie jest dla mnie.
Oczywiscie szybko zawedrowalem do Saturna i troche sie potargowalem i wytargalem P65VT50 za 15,000zl. TV bedzie na 100% do przyszlego czwartku. Mam nadzieje.

Mowielm sprzedajacemu ze przed kupnem w czwartek chcialbym aby TV byl wlaczony w sklepie abym mogl ewentualne defekty ( picele , banding i inne). Teraz nie wiem jak te tessty zrobic w ssklepie , czy macie moze jakies linki do jakiss plyt do sciagniecia abym mogl to odtworzyc w sklepie i przetestowac moj egzemplarz?
 

Hoodyy

New member
Koledzy nie wiem czy wszystkie MM lub Saturny tak pracują ale polecam Tyski Saturn. Poszedłem dzisiaj z moim 50VT50, który kupiłem wczoraj za 8399 zł z nadzieją, że uda się coś wywalczyć z tytułu ceny w MM z Bielska. Ku mojemu zdziwieniu nie było problemów, musiałem najpierw oddać wczorajszy zakup udając, że oddaje bo chcę wymienić na inny, przyjęli zwrot i po chwili wytargowałem cenę taką samą jak ta z BB i od raz oddali mi mój przyniesiony TV za 6299!! Wniosek jest taki, że duże markety dostosowują ceny do pozostałych sklepów więc nie musicie czekać na dostawę w BB! Po prostu idziecie do MM/Saturna w Waszej okolic i porozmawiajcie z kiero działu RTV o dostosowaniu ceny do wskazanego przez Was marketu. Po weryfikacji powinien zgodzić się na taką samą cenę. Chyba warto sprawdzić! Powodzenia :)
 

wojt88

Guest
Dziś byłem Media Markt w Rybniku i mieli:

2szt 50VT50 8399 zł

1szt 55VT50 za 10899 zł

i kilka 65VT50 - ceny nie pamiętam

Mnie interesuje 55VT50 i cena jeszcze wysoka... Co mnie wqurwiło to, że na wszystkich LEDach mieli puszczony FHD a na VT50 SD umcsss....

Ceny mają z kosmosu (przynajmniej w Rybniku) bo porównując serię ST50 to w necie około 1500 - 2000 zł taniej...
 

Xisiek

New member
Dziś byłem Media Markt w Rybniku
(...)
Ceny mają z kosmosu (przynajmniej w Rybniku) bo porównując serię ST50 to w necie około 1500 - 2000 zł taniej...

Dlatego w reklamie sugeruja 'nie dla idiotow' aby klient myslal ze u nich jest 1wsza jakosc i najnizsze ceny.:eek:k:
 

Pawlik_33

New member
Witam Kolegów. W pierwszej kolejności podziękowania dla Kolegi dziadek266 za dobre info co do dostępności VT50 w Bielsku-Białej w cenie 6299 zł. W piątek zrobiłem telefoniczną rezerwację, i po paru godzinach jazdy samochodem miałem TV na pace ( oczywiście transport w pozycji pionowej !!!) a muszę powiedzieć, że blisko nie miałem ( Lublin ) - ok. 400 km w jedną stronę :) - Polak potrfi !!!. Co do TV to same pozytywy - design najwyższych lotów, THX cinema bardzo przyjemnie odwzorowuje kolory, czerń jest ciemna jak smoła...... Co do ustawień to Intelligent Frame Creation ustawione na minimum bo nie lubię sztucznej animacji ruchu :) Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję !
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Koledzy , pierwsze rozczarowanie 50VT50E . Po dwóch dniach użytkowania tego telewizorka , pojawiło się kilka białych plam między jak by tą szybą przednią a matrycą . Nie do usunięcia domowym sposobem . Im telewizor gra dłużej tym więcej tych plam i większych . Dzwoniłem do sklepu gdzie kupiłem i jutro jade wymienić na inny egzemplarz . Coś mam wrażenie że Chińczyk co składał ten tv był głodny . A na poważnie to obawiam się że model VT30 był ostatnim modelem wysokiej klasy bo matryca pochodząca z Japoni , a ta w VT50 być może już z Chin . Czyli byłby to kolejny przykład , że co z tego że telewizor zaprojektowany w Japoni jak robiony gdzie indziej . Mam nadzieje że przykład mojego tv będzie odosobniony . Ale pisze ten post dla tych co kupili też , niech sobie sprawdzą . Plamy te wyglądają jak w zimie po chuchnięciu na szybe . Takie białe placki , które widać przedewszystkim na wyłaczonym tv przy ciemnym świetle , lub poprostu na czarnym tle ale po rozgrzaniu się telewizorka również widać wtedy na obrazie . Porażka . W poniedziałek będe wymieniał na inny egzemplarz ale jak się okaże że znowu będzie to samo to podziękuje pewno i wróce do VT30 , która to nie ulega wątpliwości jest o klase lepiej wykonana i z lepszych materiałów . Teraz na bank żałuje że się właśnie VT30 pozbyłem .Pozdrawiam
 

jacku6

New member
Koledzy , pierwsze rozczarowanie 50VT50E . Po dwóch dniach użytkowania tego telewizorka , pojawiło się kilka białych plam między jak by tą szybą przednią a matrycą . Nie do usunięcia domowym sposobem . Im telewizor gra dłużej tym więcej tych plam i większych . Dzwoniłem do sklepu gdzie kupiłem i jutro jade wymienić na inny egzemplarz . Coś mam wrażenie że Chińczyk co składał ten tv był głodny . A na poważnie to obawiam się że model VT30 był ostatnim modelem wysokiej klasy bo matryca pochodząca z Japoni , a ta w VT50 być może już z Chin . Czyli byłby to kolejny przykład , że co z tego że telewizor zaprojektowany w Japoni jak robiony gdzie indziej . Mam nadzieje że przykład mojego tv będzie odosobniony . Ale pisze ten post dla tych co kupili też , niech sobie sprawdzą . Plamy te wyglądają jak w zimie po chuchnięciu na szybe . Takie białe placki , które widać przedewszystkim na wyłaczonym tv przy ciemnym świetle , lub poprostu na czarnym tle ale po rozgrzaniu się telewizorka również widać wtedy na obrazie . Porażka . W poniedziałek będe wymieniał na inny egzemplarz ale jak się okaże że znowu będzie to samo to podziękuje pewno i wróce do VT30 , która to nie ulega wątpliwości jest o klase lepiej wykonana i z lepszych materiałów . Teraz na bank żałuje że się właśnie VT30 pozbyłem .Pozdrawiam
witam, kolego a ty czasem nie kupiles modelu powystawowego czy tam wystawowego? z tego co wiem jak dzwonilem na info mm to mi powiedzial gosc ze w tej cenie okolo 6000 to sa wlasnie takie modele i moga byc z nimi problemy, na moim tam nic nie zauwazylem, panel idealny
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja też mam idealne i to we wszystkich rozmiarach.
Zgłoś do serwisu i po kłopocie.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Nie ma takiej mowy , z dóch powodów : po pierwsze nigdy nic nie kupuje powystawowego bo stać mnie kupować normalny produkt , a po drugie telewizor wyjeli mi z magazynu i telewizor był zapakowany oryginalnie . Zresztą wszystko zafoliowane łacznie z podstawa . Więc nówka na bank . A zreszta jaki mógł być powystawowy jak gadałem z kierownikiem znajomym i powiedził mi że je dowieźli dopiero dzień przed moim zakupem . Nawet jeden pracownik MM w pierwszej wersji podał mi że nie mają takich modeli na stani e. Potem się okazało że były już na magazynie tylko nie zafakturowane dwie sztuki . W każdym razie jutro zawioze do sklepu i dopłacam raczej do 55 calówki . Bo jednak miałem wcześniej 55VT30 i teraz 50 calówka za mała . W sumie nie winie Panasa samego tylko czysty przypadek . Poprostu zawsze się może bubel trafić . I padło na mnie niestety :)
 

kkdrg

New member
Bez reklam
: po pierwsze nigdy nic nie kupuje powystawowego bo stać mnie kupować normalny produkt ,

No to czegoś jednak nie rozumiem - jak Cię stać (nie wiem co w tym takiego nadzwyczajnego - też mnie stać na różne rzeczy ale jakoś nie mam potrzeby dzielenia się tymi rewelacjami na forum ;)) to po co było korzystać z takiej przeceny. Lepiej kupić w pierwszym zaufanym sklepie. Ja wolę czasem zapłacić więcej i nie mieć później jeżdżenia zwracania i ogólnego zawracania głowy.
Podejrzewam że ktoś go niewłaściwie wiózł albo uszkodził przy przenoszeniu.
 

damaioshin

New member
50VT50 w MM z ceną 6300zł to cena standardowa czy tylko na modele powystawowe? Tylko jakie powystawowe skoro telewizor niedawno pojawił się w sklepach..
 
Do góry