Panasonic VT50 wszystko o serii (TX-P50VT50 TX-P55VT50 TX-P65VT50) testy, opinie etc.

peterka1000

Member
Bez reklam
No, wygląda nieźle :)
(TU opis szczegółowy) Google Tłumacz
Z tego co widzę zawiodłęm się na Panasonicu .:( Myślałem że problem w 50 Hz został wyeliminowany całkowicie , a tutaj się okazuje że dalej to samo . Poprostu olewają Europę , bo nie wierze że nie mżna by zapeojektować w 21 wieku tak plazmy aby tego problemu nie było . Szanują więc dalej rynki Azjatyckie i Ameryki Północnej , a Europe traktują jak odpad . W tej sytuacji sam nie wiem czy ma sens wymiana wogóle mojego 55VT30 na 55VT50 , dokładać kupe kasy tylko po to żeby mieć świadomość żę ma się nowszy model z takimi samymi wadami ? Chyba bez sens . A szkoda bo tak się dobrze zapowiadało . Ale kolejny raz się przekonałem że papier wszystko przyjmie i te 25000 odcieni gradacji jak i inne papierkowe bzdety to tylko marketingowy bełkot . Szkoda
 

migele

New member
Z tego co widzę zawiodłęm się na Panasonicu .:( Myślałem że problem w 50 Hz został wyeliminowany całkowicie , a tutaj się okazuje że dalej to samo . Poprostu olewają Europę , bo nie wierze że nie mżna by zapeojektować w 21 wieku tak plazmy aby tego problemu nie było . Szanują więc dalej rynki Azjatyckie i Ameryki Północnej , a Europe traktują jak odpad . W tej sytuacji sam nie wiem czy ma sens wymiana wogóle mojego 55VT30 na 55VT50 , dokładać kupe kasy tylko po to żeby mieć świadomość żę ma się nowszy model z takimi samymi wadami ? Chyba bez sens . A szkoda bo tak się dobrze zapowiadało . Ale kolejny raz się przekonałem że papier wszystko przyjmie i te 25000 odcieni gradacji jak i inne papierkowe bzdety to tylko marketingowy bełkot . Szkoda
Może testy KIKIego coś wyjaśnią - w tę czy w tę stronę. Mnie sie wydaje, że nie tyle Europę olewają, co zwłaszcza Europe wschodnią. W GB na przykład czy też w D dostępnie są nowe 50-ki w wersji GT, a w Polszje jedynie ST lub VT.
Ale jak Peterka1000 napisałeś - zapowiada się, że niewiele to zmieni . Póki co.
Jak, mając V40-ke raczej nie przesiadałbym się na 50-kę. A kjuż na pewno nie na poczatku rozpoczęcia sprzedaży, kiedy Panas wchodzi z wysokimi cenami. Mało kto pamieta, że 46GT40 w zeszłym roku wchodziło po 4500 PLN, a teraż spokojnie można wychaczyć za niespełna 3150 i to z jednymi brylami ;-)
Poczekamy zobaczymy. Liczymy na "test Kiki'ego" :-D
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Może testy KIKIego coś wyjaśnią - w tę czy w tę stronę. Mnie sie wydaje, że nie tyle Europę olewają, co zwłaszcza Europe wschodnią. W GB na przykład czy też w D dostępnie są nowe 50-ki w wersji GT, a w Polszje jedynie ST lub VT.
Ale jak Peterka1000 napisałeś - zapowiada się, że niewiele to zmieni . Póki co.
Jak, mając V40-ke raczej nie przesiadałbym się na 50-kę. A kjuż na pewno nie na poczatku rozpoczęcia sprzedaży, kiedy Panas wchodzi z wysokimi cenami. Mało kto pamieta, że 46GT40 w zeszłym roku wchodziło po 4500 PLN, a teraż spokojnie można wychaczyć za niespełna 3150 i to z jednymi brylami ;-)
Poczekamy zobaczymy. Liczymy na "test Kiki'ego" :-D

Kolego tak na marginesie to nie ma , nie było i nigdy nie będzie Panasonica VT40 . Dla Japończyków 4 oznacza śmierć . Więc jak już to poprzednikiem VT50 jest VT30 i właśnie takowego mam . :) Pozdrawiam
 

mistrzb

Member
Co z tego, ze vt50 ma parametry super, skoro jednego glupiego i co gorsza upier... problemu nie rozwiazali. Znowu sprzedaz w Europie bedzie ograniczana przez te "50Hz". To widac przypadlosc neoPDP, ktorej nie da sie rozwiazac w prosty sposob, szkoda :(
 

mietka

New member
Mnie sie wydaje, że nie tyle Europę olewają, co zwłaszcza Europe wschodnią. W GB na przykład czy też w D dostępnie są nowe 50-ki w wersji GT, a w Polszje jedynie ST lub VT.
A nie lepiej kupić ten GT w Niemczech ?Przypuszczam,że nawet gwarancja jest lepsza,tak jak to było w przypadku samsunga serii D6xxx kiedy to Niemcy dostawali zwroty od 100-150€
 

claudio

Member
Rozumie przesiadke z VT20 na VT30..ale widzac "zmiany" miedzy VT30 a VT50 nie sadze by byla oplacalna zamiana na tegoroczny model.
Odgrzewany kotlet ze zmiana 30 na 50...i duzo wiesza cena.


Edit: wow setny post trzeba to opić.. :) :krol:
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
ryhtyk aż tak jest odczuwalne te 50Hz...? Przymierzam się do 50VT50...

Kolego gdyby nie przypadłość problemowa tych 50 Hz , to nawet nie pomyślał bym nad zmianą mojego 55vt30 ale właśnie dlatego chciałem go zmienić na VT50 . Ale skoro ta przypadłość dalej okulawia nową plazme Panasonica to odpuszczam . A wcale mnie nie pociesza to że na testującym forum napisali że jest mniej widoczna lub widoczna w specyficznych warunkach . Dla mnie jest coś lub tego nie ma . Więc takie pisanie że jest mniej widoczna oznacza nic inego jak asekuracje przed tym problemem . A dla kolego SEBIKOLO na czym polega ta przypadłość to tłumacze tak prosto : Przy szybkim ruchu kamery np jak pokazują nawet na bardzo dobrym materiale np z TVN HD widownie i kamera jedzie z prawa do lewa czy odwrotnie jak i również na zbliżeniach zwłaszcza ludzkiej twarzy i właśnie przy przejeździe kamery z prawa do lewa to widać na krawędziach totalny rozjazd 3 składowych koloru czyli R-czerwony , G-zielony , B-niebieski , w skrucie RGB . Reasumując , zamiast trzymać w ryzach w kupie kolor twarzy to widać niesamowitą utrate ostrości i trzy wymienione przezemnie kolory jak by telewizor miał kłopoty z różnym czasem świecenia i wygaszania właśnie tych barw . Dla wzrokowców takich jak ja jest to niesamowicie dyskomfortowe i wnerwiające . Do tego stopnia że jak się raz to zobaczy to się tego szuka w obrazie i radość z oglądania filmu przeradza się w szukanie właśnie tej przypadłości :) . Więc jak tego nie widzicie radze wam tego nei szukać :) . W 60 HZ ten objaw znika jak przy użyciu czarodziejskiej różdżki . Mam nadzieje że wytłumaczyłem dość czytelnie jak ten problem wygląda . Chyba zostane wtakim razie przy moim 55VT30 bo ma 5 letnią gwarancje , a ma dopiero 8 miechów , więc spokojnie dojade na nim do dobrego i dopracowanego Oleda . Mam kase i mógłbym sobie pozwolić na kupno tego nowego 55VT50 ale pytanie po co ? Do tej pory zmiana telewizora na każdy nowy polegała minn na wymianie na większy rozmiar . U mnie 65 calowy się nie zmieści , więc kupno 55 calowego z tymi samymi wadami które ma mój VT30 mija się z celem , tym bardziej że wygląd mojego telewizorka i nowej 50 jest praktycznie taki sam , czyli jedna tafla szkła . Pozdrawiam
 
Do góry