Panasonic VT50 wszystko o serii (TX-P50VT50 TX-P55VT50 TX-P65VT50) testy, opinie etc.

Kadajo

New member
Bez reklam
A kiki mozesz sprawdzic czy twoje tv sa z tego samego okresu produkcji co peterki? Moze da sie ustalic ktora to partia bo tez nie wierze ze 2 tv pod rzad to przypadek.

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Może ale nie wiem czy celowo nie rozumiesz czy nie chcesz rozumieć . TO JEST PRZESTĘPSTWO . I wątpie , że taki sklep jak MM zaryzykowałby takie posunięcie , czy też sam Panasonic . To wyjdzie na jaw szybko i kary się takie posypią że odechce się jednym i drugim kombinować . Więc nie ma takiej opcji .

Przestępstwo byłoby,gdyby udowodniono by MM świadomy zakup wadliwych egzemplarzy.A co jeśli z całej partii trafiło się kilka wadliwych sztuk?Szczerze Ci współczuję stresu związanego z niefortunnym zakupem,ale jeszcze za wcześnie na oskarżenia MM czy panasa.Na Twoim miejscu walczyłbym o zwrot kasy i dokonał zakupu w innym sklepie.
I żeby było jasne,to mam gdzieś i MM i panasa z którym wkrótce definitywnie się rozstaję....
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Jak się nie dogadam z nimi to muszą mi kase oddać bez łaski . Tak dobrze to jeszcze nie ma i nigdy nie będzie że można klienta dymać na prawo i leweo . Może kto inny tak sobie pozwoli ale nie ja. Czyja to wina mnie nie za bardzo interesuje , romawiałem juz przed chwilką ze znajomym prawnikiem co się minn takimi sprawami zajkuje . Jest ewidentna niezgodność towaru z umową i łaski powiedział nie robią .
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Ale ja nie rozumiem czemu się tak pienisz. Idź/dzwoń do sklepu - w przypadku wady sprawa jest tak ewidentna, że nie potrzeba żadnych prawników, sądów czy innych trybunałów - muszą wymienić lub oddać pieniądze.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Nie jest tak z nimi prosto jak Ci się wydaje . Chciałem dzisiaj kase to stwierdzili że mogą wymienić na inny model czy taki sam ale bez oddawania kasy . Akurat mieli na stanie drugą sztuke to wziołem . Ale teraz mam ich daleko w dupie i nie chce już ani wymiany ani nic . Tylko kase i won . Ale kosztowało mnie to już 170 zł za zawózke telewizora do sklepu bo musiałem transport zapłacić . Bo pajace po ten popsuty telewizor się nie połaskawili wpaść . Teraz znowu będe musiał płacić ,a kto za to mi zwóci ?? Nie dam sie gnoją naciągać . I to mnie wnerwia . Oddadzą mi kase za tv załóżmy ale kto mi odda za transport ?? Tylko w takim pojebanym kraju jak Polska to jest możliwe .
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Zbieraj wszystkie rachunki, papiery, rób zdjęcia - z moich doświadczeń (z racji tego czym się zajmuję kupuję sporo sprzętu) jest to nieodzowne przy wszelkich reklamacjach.
 

rawojc

New member
Dziś byłem w MM i dość długo wpatrywałem się w obraz TX-P50VT50. Niestety, ale na jasnych obszarach dość mocno widziałem migotanie. A gdy na ekranie był wyświetlany filmik reklamowy Panasonica prezentujący 'image viewer' z przykładowymi zdjęciami zawierającymi białe obszary, to migotanie było trudne do zniesienia, chyba gorsze niż za czasów CRT 50Hz.
Obecnie, na moim starym odbiorniku CRT mam częstotliwość odświeżania 100Hz i tyle wystarcza, abym migotania nie zauważał.

Zastanawiam się jak to jest możliwe, że przy częstotliwości 2500 Hz tak wyraźnie widać migotanie? Z tego co rozumiem, to ta częstotliwość oznacza, że piksel jest zapalany i gaszony 2500 razy w ciągu sekundy. Czy to nie wystarcza, aby już nie zauważać migotania? Co jest jego źródłem? Czy w przypadku plazmy można mówić o częstotliwości odświeżania, jaka jest np. w VT50?

Na forach wspomina się, że plazma może trochę migotać, ale nie przypuszczałem, że ten efekt w najnowszym/najlepszym TV plazmowym naprawdę jest tak silny. Właściwie już byłem zdecydowany na ten model, ale to migotanie spowodowało, że zastanawiam się nad sensem zakupu TV plazmowego, bo na cóż mi świetne parametry obrazu, kiedy obraz miga, jak TV kineskopowy sprzed 20 lat, powodując u mnie dyskomfort.

Będę wdzięczny za Wasze doświadczenia i opinie w tym zakresie. Np. czy można w ustawieniach włączyć jakieś opcje, które spowodowałyby zmniejszenie tego migotania, może IFC?

Zaczynam się zastanawiać czy jednak nie przyjrzeć się jakiemuś LCD LED (np. Sony HX850). Na TV w tej technologii nie ma śladu migotania.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Niestety nalezysz tak jak ja do grona tych osob ktore widza migotanie plazmy. Z mojego doswiadczenia powiem ze jesli ja skalibrujesz to juz z 2m powinno byc ok, a jesli nadal bedziesz to widzial, daj swoim oczom pare dni na dostosowanie. Mi juz nie przeszkadza ale mialem tak samo na poczadku uzytkowania.

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Dodam ze mi migotanie bardziej przeszkadzalo przy sygnale 60hz(ntsc). Przy 50hz(pal) obraz byl ok.

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
 

kkdrg

New member
Bez reklam
A jak były ustawione te Plazmy - w samsungach na przykład w trybie sklepowym jest wszystko podbite prawie na max - nic dziwnego że wtedy wszystkie wady mogą być wyolbrzymione - w domu też będziesz miał kontrast w telewizorze ustawiony na 100% ;).
Ja mam dwie plazmy Szajsunga - gdzie im tam do Panasoników - i żadnego migotania nie stwierdzono ale na ustawienie każdego z nich strawiłem dwa tygodnie (oczywiście nie nonstop :lol:).
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Ja mam kontrast na 90-100 (zaleznie od zrodla), ale ja mam lg ktore nie moze sie popisac zbyt duza jasnoscia maksymalna.

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wiem jak wygląda 50Hz w telewizorach i ten model nie ma nic wspólnego z płynnością 50Hz.
 

Pawlik_33

New member
Witam kolegów. Jak świeży posiadacz VT50 nie omieszkam ustosunkować się do uwag zgłaszanych przez Kolegę Peterka1000 odnośnie występowania "białych plam". Powiem szczerze, że masz Kolego strasznego pecha z tym TV. Nie dośc, że wymieniłeś wadliwy egz. na drugi to sytuacja się powtórzyła w kolejnym - moim zdaniem albo trafiłeś na wadliwą serię albo ............ transportowałeś go w sposób niezalecany dla plazm-w poziomie ( chociaż w to głęboko wątpię bo nie jesteś w ciemie bity :). U mnie żadne "białe plamy" i migotania nie występują a tV kupiłem w 4 dni temu MM w Bielsku-Białej za 6299 zł.....
 

piwalek

New member
Dziś byłem w MM i dość długo wpatrywałem się w obraz TX-P50VT50. Niestety, ale na jasnych obszarach dość mocno widziałem migotanie. A gdy na ekranie był wyświetlany filmik reklamowy Panasonica prezentujący 'image viewer' z przykładowymi zdjęciami zawierającymi białe obszary, to migotanie było trudne do zniesienia, chyba gorsze niż za czasów CRT 50Hz.

Zaczynam się zastanawiać czy jednak nie przyjrzeć się jakiemuś LCD LED (np. Sony HX850). Na TV w tej technologii nie ma śladu migotania.

Witam
Też sie nad tym zastanawiałem przed zakupem plazmy bo w sklepie to widziałem ( 50v20 ). Natomiast po ustawieniu w domu parametrów obrazu jak należy nie zauważam tego wcale. W sklepach wszystko jest podbite na maxa ( tryb dynamiczny lub podobny ) i wtedy owszem widać migotanie dużych płaszczyzn szczególnie jeżeli ktoś jest wrażliwy na to.

Pozdrawiam
 

rawojc

New member
Witam
Też sie nad tym zastanawiałem przed zakupem plazmy bo w sklepie to widziałem ( 50v20 ). Natomiast po ustawieniu w domu parametrów obrazu jak należy nie zauważam tego wcale. W sklepach wszystko jest podbite na maxa ( tryb dynamiczny lub podobny ) i wtedy owszem widać migotanie dużych płaszczyzn szczególnie jeżeli ktoś jest wrażliwy na to.

Pozdrawiam

Był ustawiony tryb normalny, jaką wartość miał kontrast tego nie wiem. Wybiorę się do sklepu jeszcze raz i przyjrzę się jak to wygląda dla innych trybów obrazu i różnych ustawień kontrastu. Pozdrawiam.
 

aspiro

New member
Jak rozmieszczone są te białe plamy? Jak równo to może jest to odchodząca powłoka od przyssawek, które przenoszą panel na linii produkcyjnej lub coś w tym rodzaju?
 

belek

New member
Zaczynam się zastanawiać czy jednak nie przyjrzeć się jakiemuś LCD LED (np. Sony HX850). Na TV w tej technologii nie ma śladu migotania.

zobacz na bolączkę ledów:
clouding - Szukaj w Google

np:
toshiba-clouding-1_37880.jpg


nie obejrzysz filmu z czarnymi pasami u dołu i u góry i nie pograsz na PS3 bo cię trafi ;)
oczywiście zależy gdzie, jak i co oglądasz...

ja mam w domu pierwszego hx900, samsunga 8500 i vt20 (nowsza miała więcej wad i oddałem ojcu, chociaż czerni już ni mam takiej jak na vt30). w nocy filmy oglądam tylko na vt20. samsung stoi w nasłonecznionym pokoju gdzie plazmy nie dawały rady, a hx900 czeka na kupca (3d to pomyłka, chociaż stopniowanie podbicia Hz to bajka)... tak czy inaczej mimo migotania i słabej jasności i już nie takiej czarnej czerni jak po kupnie wszystkie filmy i mecze oglądam na panasonicu... lcd nawet po kalibracji odrzuca mnie odwzorowaniem kolorów i czernią która nie jest czarna... natomiast porównywanie i testowanie tv w sklepie to śmieszne... wybierz sobie dwa, kup i jeden oddasz... nie skalibrowane vt słabo świecą... zaczynając od balasu bieli, przez kontrast itp a kończąc na rgb... naprawdę z thx można wydusić piękny obraz...
 

Alcatraz

New member
To zdjęcie przedstawia podświetloną na full matrycę jakiegoś lcd i ma się do oglądania filmów i grania jak piernik do wiatraka. Słyszałeś o dynamicznej kontroli podświetlenia? Kolega niech sobie zobaczy zdjęcia HX850 na konkurencyjnym forum - jest film z czarnymi pasami i wiele innych. Gdzie pewnie można wypatrzeć nierównomierne podświetlenie ale znacznie trudniej to zarejestrowac niż migotanie czy powidoki na plazmie.

Po tym co spotkało Peterkę oraz po jego opiniach na temat VT50, mój pomysł zakupu plazmy ostatecznie poległ!
 

belek

New member
jak ktoś ogląda zdjęcia na plazmie z odległości metra to może mu migotanie przeszkadza... powidoki to masz w oku a nie w vt20/30...
a jesli ustawia sie obraz pod clouding to moze go mnie widac... ale w ciemnym pomieszczeniu i w trakcie filmu i tak wyjda i zabija przyjemnosc z ogladania. jesli juz to full led ale teraz juz go nie rozwijaja ;( kup sobie leda za 15tys i odkrec obudowe zeby zelzal clouding hehe
 
Do góry