Panasonic TX-P55VT50 - test otwarty. Najlepszy obecnie telewizor na świecie ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
marrus - to spokojnie możesz brać Philipsa. Przy dobrym bitrate obraz jest krystaliczny.

=================================
jacek - tego nie sprawdzałem ale jeszcze w pon. sprawdzę.
 
M

marrus

Guest
marrus - to spokojnie możesz brać Philipsa. Przy dobrym bitrate obraz jest krystaliczny.

=================================
jacek - tego nie sprawdzałem ale jeszcze w pon. sprawdzę.
Kiki, dzięki za szybką i jednoznaczną odpowiedź. Jeszcze tylko pytanie: wszędzie ostrzegacie przed porównywaniem telewizorów w sklepie w świetle jarzeniówek. Mnie na dobrym obrazie zależy głównie w nocy. I jeszcze jedno Philips to 1000 pln więcej, ale też i 5 cali więcej ...
 

codaco

New member
Jak możesz to bardzo się cieszę. Odpowiedź mi zatem na pytanie-czy jeśli korzystamy z tunera DVB-S to mamy polskie znaki w EPG?

Polskie znaki w EPG masz przecież już w serii VT50, problem polskich znaków występuje z EPG
Cyfry+ bo oni stosują nietypowe kodowanie, zobacz na TVP lub TVN tam są polskie znaki bez problemu.
 

Jacek144

New member
Polskie znaki w EPG masz przecież już w serii VT50, problem polskich znaków występuje z EPG
Cyfry+ bo oni stosują nietypowe kodowanie, zobacz na TVP lub TVN tam są polskie znaki bez problemu.

Mam dekoder CP i tutaj nie ma problemu,natomiast tuner DVB-S wbudowany w VT50 pokazuje krzaki.Na razie chodzi FTA i nie mam możliwości sprawdzić tak jak radzisz. Uważam że na Poloni czy też Poloni 1 powinno to działać dobrze,tak jak działa z zewnętrznym dekoderem,mimo tego że te programy są nadawane przez Cyfrę.
 

paxorc

New member
Witam,
mam problem z odtwarzaniem napisów z USB. Mianowicie TV nie widzi napisów ani txt, ani srt. Ponadto w opcjach w konfiguracji wideo, nie mam opcji napisy. Tak samo klikając na przycisk STTL nic się nie dzieje
I 2 pytanie jak odblokować tryb obrazu: profesjonalny?

edit:
problem 1 częściowo rozwiązany film w formacie mp4 nie czyta napisów, dlatego też nie ma opcji "napisy", ale da się zrobić, żeby w mp4 chodziły napisy, lecz bez pl liter. Mianowicie trzeba odtworzyć film np w formacie avi, gdzie odpali napisy, później przełączyć na film w formacie mp4 i napisy już będą chodzić
 
Ostatnia edycja:

nemooo

New member
Punkty - do 1 do 10 w każdej pozycji.

1.Płynność SD - 9 pkt
2.Kąty boczne - 10 pkt
3.Czerń - 9 pkt
4.Skalowanie SD - 9 pkt
5.Kolory - 9 pkt
6.Pobór energii - 8 pkt
7.Obsługa - 9 pkt
8.Dźwięk - 10 pkt
9.Wyposażenie - 9 pkt
10.Cena do jakości i możliwości - 10 pkt

Razem = 93 pkt na 100 możliwych.
???????????????????
92!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
 

Jacek144

New member
Z opisu wynika, że poprawia EPG, ale co dokładnie to już nie wiadomo :)
Może będzie można wybrać w DVB-S sposób kodowania znaków,tak jak to jest możliwe w DVB-T.
Zostałby rozwiązany poważny problem "krzaczków" w EPG. Na razie nie mogę sprawdzić,bo jestem w pracy,ale firmware już ściągnięte.
 

AdaMo71

New member
TX-P50VT50 te nowe oprogramowanie nie dotyczy? Nie chce mi pobrać na tv z neta twierdzi, że oprogramowanie jest nowe 1.624
 
Ostatnia edycja:

airon

New member
TX-P50VT50 te nowe oprogramowanie nie dotyczy? Nie chce mi pobrać na tv z neta twierdzi, że oprogramowanie jest nowe 1.624

Dotyczy, dotyczy. Firma Panasonic olewa już klientów którzy zakupili zeszłoroczny model pdp i nie udostępnia nowego firmware poprzez aktualizację sieciową. Tylko z karty. Tak było również z firmware 1.626 z którym wychodziły modele serii 50 z fabryki, a które nigdy nie było udostępnione.
 

guteczek

New member
TX-P50VT50 te nowe oprogramowanie nie dotyczy? Nie chce mi pobrać na tv z neta twierdzi, że oprogramowanie jest nowe 1.624


U mnie było to samo z 55VT50.
Musisz pobrać oprogramowanie na komputer, zgrać je na sformatowaną kartę SD. Później wkładasz kartę do włączonego TV. Telewizor rozpozna nowy soft i zapyta czy zainstalować. Po instalacji będziesz miał nowy soft 1628 a podczas wyszukiwania nowego przez internet pokaże Ci , że ten jest najnowszy.


55VT50e , BDT500 , ONKYO 5007 , CD ONKYO C-7070, KEF R500.
 

airon

New member
A tak na marginesie to przy modelu VT50 w zakładce nagroda Panasonic szczycił się nagrodą Eisa Award. Teraz przy modelu VT60 jako nagroda widnieje rekomendacja testu HDTV. Cóż za zbieg okoliczności tym bardziej że tak gorąco polecana jest tu seria 60 :). Oczywiście nie ujmując nic z rzetelności testów osób prowadzących to forum.
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Testy wydaje mi sie ze sa prowadzone rzetelnie zwlaszcza ze masz je pelne rozpisane i jak cos wadzi to mozna dopytac w komentarzach ;)

PS. Tylko ja mam problem ze wyswietla mi 77 stron tematu a moge wejsc tylko na 74??
 
Do góry