Panasonic TX-P55VT50 - test otwarty. Najlepszy obecnie telewizor na świecie ?

peterka1000

Member
Bez reklam
bekdas . Masz zupełną racje . Teraz po spadku cen do normalności czyli np za 55vt50e cena od 6600 zł to już nikt nie spuści nawet tych 5% i z tym się zgadzam w 100 % . Natomiast moja wczesniejsza wypowiedź się odnosi do cen poczatkowych gdzie to wystepuje badanie rynku podaży i popytu . Takie straszonko cenowe jak to dwóch bokserów przed walką patrzą sobie głeboko w oczy :) . I dlatego cena zapowiadana a wyjściowa to mniej więcej różnica miedzy 25% a 30% . A jeżeli taka wielka pozostanie to max dwa tygodnie od czasu jak się pokażą bo zawsze znajdzie się paru nawiedzonych co chce mieć szybciej aniżeli w sklepach i Ci zapewne zapłacą nawet 16500 zł z racji tego że nie wiedzą co z kasą zrobić . Ale zaraz rynek to zweryfikuje i cena spadnie jak pisałem wyżej . A że przerabiałem to już 3 razy na Panasonicu i schemat zawsze ten sam . Straszonko , potem rozsądek i spadek cen do realistycznych . Zauważ od premiery 55VT50E do dzisiaj jak by straszonko cenowe brać za pewnik , to cena tego telewizora powinna oscylować miedzy 12000 zł , a 12500 zł , a jest ledwo 6600 zł , a pewno dało by się wycyganić za 6200 zł czyli połowe ceny wyjściowej . A wierz mi że telewizor to nie lekarstwo na RAKA za które chory zapłaci zawsze jak tylko ma kase . To tylko telewizor i nawet ZT60 jest tylko telewizorem i nikt nie będzie się o niego bił , a raczej on będzie prosił żeby go ktoś kupił . :) Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Gucci

New member
Czy macie jakies przykladowe ustawienia obrazu do 50VT50... ewentualnie jakich wy używacie ? bo szukalem na forum ale znalazlem tylko do ST50
 

gozdeklg

New member
Witam wszystkich,
Mam dziś możliwość zakupu w holenderskim Saturnie TX-P55VT50 w przeliczeniu za 5300zł, ale różnie w Polsce ten model jest oznaczany - raz TX-P55VT50 a raz TX-P55VT50E.
Czy to E w jakiś sposób indywidualizuje te modele, czy po prostu są to bliźniacze konstrukcje ???
 

digitalus

Banned
Witam
To ten sam model telewizora przeznaczony na rynek europejski
Gdyby na koncu symbolu byla litera B to telewizor przeznaczony jest na rynek brytyjski i ma glowice przystosowana do odbioru dvb-t/t2
 

gozdeklg

New member
Dzięki za informacje.
Niestety skończyły się 55 więc wziąłem 50 za 1100€. Gwarancja aktywna w całej unii więc w Polsce również. Mam nadzieje, że się nie rozczaruje tym TX-P50VT50 bo w działaniu jeszcze go nie widziałem a o wyborze tego modelu zdecydowały(głównie) opinie użytkowników.
 

Bocianju87

New member
Kolego peterka1000. Z tego co przeczytałem jesteś zwolennikiem plazm Panasonica i chyba aktualnym posiadaczem VT50. Miałbym do Ciebie kilka pytań dotyczących VT50
1. Czy obraz rzeczywiście jest taki ciemny?
2. Czy podczas oglądania filmów 3D migoczący obraz jest uciążliwy?
3. Czy łatwo powstają powidoki i czy nie ma problemów z usunięciem ich?
4. Efekt 50Hz, czy powstaje on tylko przy obrazie SD?
5. Czy zamieniłbyś VT50 na LCD, LED bądź inna plazmę w podobnej granicy cenowej (6500 tyś. PLN)? jeśli tak to na jaką?
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego peterka1000. Z tego co przeczytałem jesteś zwolennikiem plazm Panasonica i chyba aktualnym posiadaczem VT50. Miałbym do Ciebie kilka pytań dotyczących VT50
1. Czy obraz rzeczywiście jest taki ciemny?
2. Czy podczas oglądania filmów 3D migoczący obraz jest uciążliwy?
3. Czy łatwo powstają powidoki i czy nie ma problemów z usunięciem ich?
4. Efekt 50Hz, czy powstaje on tylko przy obrazie SD?
5. Czy zamieniłbyś VT50 na LCD, LED bądź inna plazmę w podobnej granicy cenowej (6500 tyś. PLN)? jeśli tak to na jaką?

1.- Chodzi Ci zapewne o czerń a nie o ciemny obraz ale mniejsza tak jest bardzo ciemny :)
2.- 3D z Bluraya jak jest dobry materiał nic nie migocze ale 3D czy to na LCD czy na Plaźmie to tylko dodatek i gadżecik nie nadający się na ciągłe seanse bo oczy by wysiadły , ja mam nówki okulary w pudełku nawet nie rozpakowane bo 3D nie ogladam
3.- Powidoki nie powstają tak łatwo ale powstają ale są widoczne nie dla każdego ponieważ to takie małe duszki w tle i niektórzy ich nie widzą , ja widzę , natomiast jak szybko powstają tak szybko nikną
4.- Jest on widoczny tak jak powidoki nie dla każdego , jak się wie na co patrzeć to widać , natomiast na obrazie SD jest on mniej widoczny z racji tego że obraz SD jest przeważnie kiepski i się po prostu ten efekt gubi , natomiast na HD widać wyraźnie jak się to dostrzeże , natomiast jest to efekt tak marginalny że tylko świry :) go widzą , u mnie kilku znajomym pokazywałem palcem i pytałem czy widzą i nie widzieli :)
5.- To pytanie jest najciekawsze :) Gdyby taki telewizor był , miałbym go :) Nie nie zamieniłbym na żadną inną plazme ani żaden LCD i to nie tylko w przedziale cenowym 6500 zł ale nawet 14500 zł , bo nie ma na dzień dzisiejszy lepszego telewizora w sprzedaży , podobno ZT60 ma takowym być to go zapewne zakupie . Kupuj ten telewizor w ciemno , ustaw na tryb THX Cinema i ciesz się z jakości obrazu i tym że masz jeden z najlepszych jak nie najlepszy telewizor w masowej produkcji na świecie .
 
Ostatnia edycja:

Bocianju87

New member
Dzięki wielkie peterka1000 za wyczerpującą odpowiedź, chyba się jednak zdecyduje na 55VT50:) a co do pierwszego pytania to nie chodziło mi o czerń lecz o ogólną jasność, porównywałem ten TV w sklepie do innych szajsungów, Led-ów itd. i obraz w vt50 był najciemniejszy, może to przyczyna mocnego oświetlenia jarzeniowego w sklepie
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Dzięki wielkie peterka1000 za wyczerpującą odpowiedź, chyba się jednak zdecyduje na 55VT50:) a co do pierwszego pytania to nie chodziło mi o czerń lecz o ogólną jasność, porównywałem ten TV w sklepie do innych szajsungów, Led-ów itd. i obraz w vt50 był najciemniejszy, może to przyczyna mocnego oświetlenia jarzeniowego w sklepie
Pewnie w sklepie stał albo nisko albo wysoko w stosunku do oczu ??? jeśli tak to jest ciemny, bo filtr ekranowy to powoduje i pod kątem tak to wygląda.Plazmy nigdy tak nie będą świecić tak jak led-y ale za to wieczorem zobaczysz prawdziwą "poezję" obrazu tj.głębie,kolory i widok jak przez okno_O tym led-owcy mogą tylko pomarzyć.:)Poczekaj 2 miesiące na serie vt60, będzie miał możliwość wyboru jasności panelu,co może wiele pomóc w kwestii słabej jasności.
 
Ostatnia edycja:

codaco

New member
Kupuj ten telewizor w ciemno , ustaw na tryb THX Cinema i ciesz się z jakości obrazu i tym że masz jeden z najlepszych jak nie najlepszy telewizor w masowej produkcji na świecie .

VT50 to mój drugi Panas, i dla mnie tryb THX nie jest lekarstwem na wszystko. Sprawdza się on świetnie w dobrze zrealizowanych materiałach, ale w wielu filmach i programach nawet na kanałach HD ma kiepski kontrast. O ile kolory są w miarę ok (bo czasami występuje efekt pomarańczowej lub przeżółconej twarzy) to jasność i kontrast powodują w tym trybie efekt przepalonego obrazu. Na trybie "normalny" biel, jasność, kontrast i czerń są moim zdaniem o wiele lepsze, tyle że tu kolory są przejaskrawione. Chyba u mnie bez kalibracji się nie obędzie, bo zachwalany tryb THX mnie nie powala.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
(bo czasami występuje efekt pomarańczowej lub przeżółconej twarzy......Tylko kalibracja może to usunąć.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Nigdy u mnie takowy efekt nie występował i nie wystepuje . Każdy telewizor należy pamiętać o tym że powinien stać w miarę możliwości w lekkim półmroku . Ci co kupują LCD LED po to żeby telewizor miał lepszy kontrast , to sadomasochiści , którzy próbują wygrać z jasnością słońca . Należy o tym pamiętać że owszem telewizor LCD lepiej wypada w jasnym i na siłe oświetlonym powmieszczeniu ale wtedy paleta barw jak i naturalność ogólna nie ma nic wspólnego z naturalnym obrazem . Nie bez powodu w kinie jest ciemno przy senasie . Wyobraźcie sobie że Imax otwiera sufit i w lecie wyświetla film o godzinie 12 w południe . Życzę wtedy szczęścia :) . Mój 55VT50E albo mam niesamowite szczęście ale w tym trybie co podałem czyli THX Cinema świeci wyśmienicie . Ale mam pokój specjalnie przyciemniony roletami odblaskowymi i wtedy ten tryb jest mistrzowski . W każdym razie nigdy nie wolno zwłaszcza przy zakupie plazmy brać za wzorzec obraz jaki ona wyświetla w sklepie przy świetlówkach bo to nieporozumienie . Postawisz w domu i tylko gęba się śmiać będzie jak plazma śmiga . Pozdrawiam
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Nigdy u mnie takowy efekt nie występował i nie wystepuje . Każdy telewizor należy pamiętać o tym że powinien stać w miarę możliwości w lekkim półmroku . Ci co kupują LCD LED po to żeby telewizor miał lepszy kontrast , to sadomasochiści , którzy próbują wygrać z jasnością słońca . Należy o tym pamiętać że owszem telewizor LCD lepiej wypada w jasnym i na siłe oświetlonym powmieszczeniu ale wtedy paleta barw jak i naturalność ogólna nie ma nic wspólnego z naturalnym obrazem . Nie bez powodu w kinie jest ciemno przy senasie . Wyobraźcie sobie że Imax otwiera sufit i w lecie wyświetla film o godzinie 12 w południe . Życzę wtedy szczęścia :) . Mój 55VT50E albo mam niesamowite szczęście ale w tym trybie co podałem czyli THX Cinema świeci wyśmienicie . Ale mam pokój specjalnie przyciemniony roletami odblaskowymi i wtedy ten tryb jest mistrzowski . W każdym razie nigdy nie wolno zwłaszcza przy zakupie plazmy brać za wzorzec obraz jaki ona wyświetla w sklepie przy świetlówkach bo to nieporozumienie . Postawisz w domu i tylko gęba się śmiać będzie jak plazma śmiga . Pozdrawiam
Tak w ogóle np.55 cali jest sporo jaśniejszy w tym trybie od wersji 65 cali;-) a 50 cali jest najjaśniejszy z nich.
 

Gucci

New member
szukam szukam i nie moge znalesc gdzie w ustawieniach moge zmienic ustawienia bieli i kolorow ? znalazlem takie ustawienia i w moim tv nie ma niektorych opcji np: gamma, ustawienia bieli i kolorow . Ktos pomoże ?:)

tryb: prawdziwe kino
kontrast: 46
jasność: 0 (można ustawić 1 ale jak dla mnie 0 jest odpowiednie)
ostrość: 5 (można ustawić mniej jak kto woli)
kolor: 30
tryb eco: wyłączony
żywe kolory: wyłączone
redukcja szumów: auto (ale można wyłączyć jak kto woli)
gamma: 2,2
IFC: wyłączony
overscan: włączony (można wyłączyć)

Balans bieli :

R wzmocnienie -5
G wzmocnienie -1
B wzmocnienie 6
R cutoff 2
G cutoff -4
B cutoff -1

zarządzanie kolorami:

R-odcień -1
G-odcień 4
B-odcień 7
R nasycenie -1
G nasycenie 0
B nasycenie 2
R luminacja 2
G luminacja 2
B luminacja 5
 
Ostatnia edycja:

piotr10

New member
Bez reklam
Uniwersalne ustawienia moim zdaniem nie wystarczają - dużo zależy od barwy i nasycenia odbitego światla od ekranu i od postrzegania indywidualnie kolorów. Pierwsze jeszcze można pominąć jak ktoś ogląda po ciemku TV, ale wtedy lepiej z projektora.
 

codaco

New member
Nigdy u mnie takowy efekt nie występował i nie wystepuje . Każdy telewizor należy pamiętać o tym że powinien stać w miarę możliwości w lekkim półmroku . ... Mój 55VT50E albo mam niesamowite szczęście ale w tym trybie co podałem czyli THX Cinema świeci wyśmienicie . Ale mam pokój specjalnie przyciemniony roletami odblaskowymi i wtedy ten tryb jest mistrzowski . W każdym razie nigdy nie wolno zwłaszcza przy zakupie plazmy brać za wzorzec obraz jaki ona wyświetla w sklepie przy świetlówkach bo to nieporozumienie . Postawisz w domu i tylko gęba się śmiać będzie jak plazma śmiga . Pozdrawiam

Oczywiście, że wnioski podaję po oglądaniu wieczornym i w zaciemnieniu. Natomiast mi chodziło o to, iż wiele kanałów nadaje w słabej jakości i wtedy tryb THX wypada tragicznie (albo jesteśmy zmuszeni do ciągłego przestawiania trybu - tutaj tryb normalny jest dla mnie bardziej uniwersalny a tryb THX używam tylko do dobrze zrealizowanych produkcji). Polecanie więc go jako uniwersalnego nie do końca się sprawdza.
 

Gucci

New member
pilnie poszukuje listy pod N na kart (Pakiet domowy HD +Pakiet Premium HD+Pakiet nPremium HD Pakiet smart HD i oddzielna liste ze smart HD) ... moze ktos mi pomoc :) ? Bardzo prosze - pilne ;)
 
Do góry