Panasonic TX-P55VT50 - test otwarty. Najlepszy obecnie telewizor na świecie ?

Jacek144

New member
DVB-S i EPG

Uruchomiłem dziś odbiór z satelity wykorzystując wbudowany tuner DVB-S. Wszystko pięknie i ładnie,ale niestety EPG jest bardzo trudne do czytania z uwagi na brak naszych charakterystycznych pliterek. Czy ktoś używa takiego trybu odbioru? Czy ma to samo co ja,czy też pytający "użyszkodnik" coś ma nie tak?
 

dream4you

New member
ludzie powiedzcie o co chodzi ?

mam panasonic 42py85 i powiedzmy że obraz jest idealny ( jakość )

i teraz problem bo na każdym nowym Tv zauważam problem którego nie dostrzegam u mnie :

znaczek stacji np. tvp1HD w okół niego na nowych TV ( bez znaczenia czy led czy plazma ) pojawiają się przy szybkim przesuwaniu obrazu kwadraciki, takie małem coś jak pixeloza
i zastanawiam się dlaczego i co to jest ?
na mojej starej plazmie tego nie dostrzegam !
czy to wina wielkości ? bo wszystkie nowe które oglądam to 50 i 55" a mój to 42

oglądałem dziś 50 i 65" vt50 i oba to miały -co jest

czy technologia się pogorszyła ? ;-)
 
Ostatnia edycja:

Jacek144

New member
mam panasonic 42py85 i powiedzmy że obraz jest idealny ( jakość )
i teraz problem bo na każdym nowym Tv zauważam problem którego nie dostrzegam u mnie :
znaczek stacji np. tvp1HD w okół niego na nowych TV ( bez znaczenia czy led czy plazma ) pojawiają się przy szybkim przesuwaniu obrazu kwadraciki, takie małem coś jak pixeloza
i zastanawiam się dlaczego i co to jest ?

A IFC w 42py85 włączone czy nie?
 

dream4you

New member
tak ta funkcja włączona
a ja oglądam na ECO i jest super

i jaki TV teraz kupić by być zadowolonym ? żeby obraz był przynajmniej tak samo dobry

próbowałem z philipsem 55pfl7007 i nie przypasił mi, właśnie te pixele /artekafty czy jak to zwał występowały , obraz za ostry za jaskrawy - nie dogadałem się z tym TV

postanowiłem ponownie kupić plazmę panasa tylko którą ?
 
Ostatnia edycja:

dream4you

New member
We wszystkich telewizorach z takim samym trybem?

niesety w sklepie nie dane mi było wejść w opcje i poprzestawiać, tylko w moim jest to włączone, w sklepowych nie wiem

ale widać wyraźnie zwłaszcza w sklepie "nie dla idiotów" że tam Panasonic i philips są marginalizowane i sprzedawcy praktycznie odradzają -szok że aż tak.
według nic nr 1 to Sony i Sharp, potem Samsung i Lg i nic więcej

a ja chciałem Panasonica to musiałem sobie sam poklikać bez pilota oczywiście....
 

Jacek144

New member
niesety w sklepie nie dane mi było wejść w opcje i poprzestawiać, tylko w moim jest to włączone, w sklepowych nie wiem
ale widać wyraźnie zwłaszcza w sklepie "nie dla idiotów" że tam Panasonic i philips są marginalizowane i sprzedawcy praktycznie odradzają -szok że aż tak.
według nic nr 1 to Sony i Sharp, potem Samsung i Lg i nic więcej
a ja chciałem Panasonica to musiałem sobie sam poklikać bez pilota oczywiście....

To nie rozwiążemy tego problemu. Bierz Panasa i się nie przejmuj sprzedawcami. Będziesz zadowolony.
 

slimak

New member
Bez reklam
Najlepiej przeczytać kilka testów i następnie osobiście wnioski z testów sprawdzić w sklepie.


Panasonic TX-P50ST60: Test kompletny

Product Face-Offs TVs : Panasonic TX-P50ST60, Panasonic Viera TX-P50VT50, Panasonic Viera TX-P50ST50B, - DigitalVersus

Recenzja: Panasonic TX-P50ST60E (ST60 series) Plasma TV | Homecinema Magazine


Z tych testów wynika, że ST60 to ST50 z bajerami i z gorzej skalibrowanym trybem [prawdziwe kino] (za niebieski obraz).


Nowy VT60 będzie miał większą maksymalną jasność obraz w porównaniu do VT50.
 

dream4you

New member
a się czepili jasności :) dla mnie to akurat dobrze że nie jest taki jasny obraz w plazmach,
na ledzie jest tak jasny że mnie oczy bolą i łzawią - jak zdejmę kontrast, ostrość i jasność żeby było miło jak w plaźmie to obraz robi się mdły ;-)

ewentualnie ciekawą opcją może być 50GT60 co prawda 50" ale matryca jak w VT - pytanie kiedy i za ile
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam na stanie, jutro odsyłam . test skończę dziś.
Ale wpisany będzie za dwa dni. Na pytania mogę odpowiadać.
 
M

marrus

Guest
VT50 a Philips 55PFL7007K

Mam prośbę o opinię. Wczoraj poszedłem do sklepu z mocnym postanowieniem zakupu Panasonic TX-P50VT50 (większy nie wejdzie). Zanim wyciągnąłem pieniądze gość w sklepie pokazał mi rzeczonego Philipsa i ... szczęka mi opadła. Nie miałem nigdy wątpliwości co do wyższości plazmy nad LCD/LED (mam teraz dwie plazmy Panasonica 42 cala i Hitachi 45 cali), ale wizyta w sklepie zabiła mi ćwieka. Czytałem test tego Philipsa zrobiony przez Kikiego i niewiele mi to wyjaśnia - z testów wynika, że oba są zajebiste ;)

Pomocy, chciałbym na święta mieć nowy telewizor (wymieniam plazmę Hitachi).

PS.: wnękę w ścianie mam na 123,5 cm szerokości więc Panasonic 55 cali nie wejdzie, a Philips na styk.
 
Do góry