Panasonic TX-P55VT50 - test otwarty. Najlepszy obecnie telewizor na świecie ?

vectrako

Member
Witam
Ja tez wczoraj zainstalowałem nowe oprogramowanie w moim 65VT50 i odniosłem wrażenie ze mam troche gorszy obraz po tym zabiegu.Sprawdziłem ustawienia obrazu i nic sie nie zmieniło są takie same.Nie wiem co sie mogło stac, moze to sa tylko moje odczucia.Czy jest mozliwosc powrotu do poprzedniego softu? Czy ktos z kolegów zauwazył moze to samo co ja?
Pozdrawiam
 

guteczek

New member
Witam
Ja tez wczoraj zainstalowałem nowe oprogramowanie w moim 65VT50 i odniosłem wrażenie ze mam troche gorszy obraz po tym zabiegu.Sprawdziłem ustawienia obrazu i nic sie nie zmieniło są takie same.Nie wiem co sie mogło stac, moze to sa tylko moje odczucia.Czy jest mozliwosc powrotu do poprzedniego softu? Czy ktos z kolegów zauwazył moze to samo co ja?
Pozdrawiam



Nie zaobserwowałem takiego efektu.
Zresetuj telewizor i ustaw go od nowa.
Może to pomoże.

Panasonic 55Vt50 ,Onkyo 5007, KEF R500 , Panasonic BDT500.
 

Jazztomek

New member
witam, ja również zaobserwowałem duży spadek jakości po ostatniej aktualizacji. Oprę się na przykładzie TVN HD z telewizji multimedia. Serial współcześnie nagrywany więc nie jakiś stary materiał. Obraz jest strasznie niewyraźny, tnie i skacze przy ruchu kamery (np po pokoju) a krawędzie są mocno poszarpane. Co do kanałów SD - to tych prawie nie da się oglądać.
Nie jest to problem 50 herców bo widział bym to już dużo wcześniej a nie nagle po aktualizacji. Spostrzeżenia żony co do obrazu są dokładnie takie same jak moje.
 

Mario706

New member
ustawienia

Witam,
Jestem posiadaczem Panasa TX-P55VT50 już od ok. 6-7 msc. i muszę przyznać, że do dzisiaj mam duże problemy z kalibracją obrazu. Porównując jakość odtwarzanych obrazów u mnie w domu do tych, które widziałem w sklepie to obraz na moim tv pozostawia dużo do życzenia. Nie jest to kwestia jakości sygnału, ponieważ stara plazma Panasa radzi sobie znakomicie.
Próbowałem różnych trybów i ustawień, ale może nadal coś źle wykonuję.
Czy moglibyście podzielić sie swoimi ustawieniami?

A może ktoś poleci jakiegoś taniego speca od kalibracji w Warszawie?

dziękuję.
 

codaco

New member
Krytykowac prawda moze kazdy! Ja mam midel vt50 i uwazam go za rewelacyjny. Malo tego znajomy rowniez ten sam model posiada w podobnym czasie i zadnych przypadlosci opisanych nie trafil. Wiec pisza ci ktorzy maja problemy a jaki to jest procent wszystkich sprzedanych u nas tych modeli? Nie wiem. Nie ma rzeczy ktora sie nie psuje - nawet bezawaryjne Audi czy Mercedesy teraz to juz inna jakosc!
Ale nazywanie na tej podstawie czegos dziadostwem to zwykla przesada.
Zebranie kilku uwag opisanie ich jako standard w tym modelu to nazwe zwyklym dziadostwem a znajac zycie ten telewizor penie w sklepie widzieli.
Dlatego tez napisze jestem zadowolonym uzytkownikiem tego telewizora uwazam ze hest bardzo dobry jskosc obrazu rewelacyjna i z czystym sercem bede go polecal jak i kolejne plazmy Panasonica szkoda tylko ze to juz ostatnie modele.
Pozdrawiam


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Zachwyty zachwytami ale jak na najwyższy model w swoim roku produkcji ma dwa elementy, które go pogrążają. Spłycenie czerni w trybach: Kino i Profesionalny 1 i 2, jak można tak schrzanić oprogramowanie aby czerń w tych trybach w nocy świeciła skoro są to tryby do nocnego oglądania, żadną kalibracją się tego nie rozwiąże. Druga rzecz to THX Bright Room, co z tego że daje dobrą jasność skoro ma tak połamaną i rozjechaną gammę, że w półcieniach i ciemnych scenach obraz mrowi i się rozjeżdża tak, że wygląda gorzej niż na LCD za 1000 PLN, jak można takiemu trybowi dać certyfikat THX. Pominę już fakt, że na amerykańskim rynku tryby profesjonalne można kalibrować również z jasnością panela a europejskie są ściemnione na maksa i nic się nie da z tym zrobić. Ściemnić na maks a jednocześnie rozjaśnić czerń to po prostu ręce opadają jak na model z najwyższej półki.
 

Adax01

Member
Witam, co sądzicie o zakupie obecnie PANASONIC TX-P50VT50E ? Jesteśmy b. przyzwyczajeni do plazmy, więc stąd padło na ten model i można go jeszcze spotkać...
Zapewne może być powystawowy lub ze zwrotów, obawy są, stąd pytania:
1. czy czy w sklepie można wejść w tryb serwisowy i odczytać czas pracy -czy praktykowaliście, czy raczej nie będzie zgody?
2. kiedy skończyła się produkcja tego TV
3. jak z awaryjnością
Serdecznie pozdrawiam! :)
 

jazzy

New member
Masz chyba na mysli model P50VT60 czyli ostatni model plazmy panasa. Ten o ktorym piszesz posiadam ale to model sprEd 2 lat i nie sadze zeby gdzies bylndostepny. 60 raczej tez bedzie cirzko ale szukaj. Znajomi w ubieglym tyg nowke sztuke jeszcze znalezli. Tak to tylko wystawowe.
Co do sprawdzenia w sklepie zalezy od sprzedawcy ale w 60 w samym menu mozna sprawdzic ilosc godzin /bez potrzeby wchodzenia w menu serwisowe/ a tego raczej nie powinni zabronic
Produkcje o ile sie nie myle zakonczyli w grudniu lub styczniu 2014 w zaleznosci od fabryk.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 

Grzassman

New member
Witam
Nie znalazłem podobnego tematu, więc piszę.
Mam problem z nagrywaniem na dysk USB. Dysk jest wykrywalny i został sformatowany przez telewizor. Po naciśnięciu przycisku nagrywania na pilocie pojawia się komunikat: BRAK DANEJ FUNKCJI
Dysk o wielkości 320GB.
 

wysio

Member
Bez reklam
Widzę, że temat umarł, mimo że ten tv był na tyle drogi i dobry, że raczej nie wszyscy jeszcze go się pozbyli. Mam pytanie do tych, którzy mają jeszcze ten tv, lub inną plazmę z podobnych lat. Mam konto na Netfliks, ale nie mogę się zalogować na TV. W TV Netfliks nie jest po polsku. Czy to ma jakieś znaczenie? Czy to jest inna wersja Netfliksa?
 

Jacek144

New member
Widzę, że temat umarł, mimo że ten tv był na tyle drogi i dobry, że raczej nie wszyscy jeszcze go się pozbyli. Mam pytanie do tych, którzy mają jeszcze ten tv, lub inną plazmę z podobnych lat. Mam konto na Netfliks, ale nie mogę się zalogować na TV. W TV Netfliks nie jest po polsku. Czy to ma jakieś znaczenie? Czy to jest inna wersja Netfliksa?
Wersja językowa chyba nie ma nic do tego. Ja bez problemu się loguję,co prawda na konta założone z innego TV.
 

philipstv

New member
A ja z obserwacji powiem tak ze dalej vt 50 króluje nic mu nie brakuje miałem na testach Oled Sony af8, LG oled c7 , PUS 8102 mam i stał poczciwy vt i obraz naprawdę bardzo dobry mało pikselozy kolory mile ciepłe dla oka wiec pogoń za nowościami nie czyni przepaści w obrazie i szkoda że przestali produkować
 

wysio

Member
Bez reklam
Nie jestem w 100% pewny, ale chyba nie ma, bo z tego co pamiętam, do dźwięku puszczonego do ampli wykorzystywałem optyka.
 

fonos

New member
Mam pytanie, czy ten model (TX-P55VT50E) powinien obsługiwać aplikację typu Netflix, Youtube itp? Mam firmware wersja 1.632 czyli najnowsze ale te aplikacje przestały działać. Tymczasem, wg tego co widuje w ogłoszeniach, model wyższy czyli TX-P55VT60E nadal te aplikacje obsługuje (może ktoś potwierdzić?)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic nie wspiera update aplikacj di starych modeli telewizorów sprzed wielu, wielu lat.
 
Do góry