Panasonic TX-P55VT50 - test otwarty. Najlepszy obecnie telewizor na świecie ?

Tserof

New member
oooo nareszcie biedzie 100% wiadomo czy to sie opłaca pytałem o to ustrojstwo juz wcześniej ale nikt sie nie odzywał. Peterka czekam z niecierpliwością na wyniki (może będziemy mieli pogromcę 50 Hz)
 

Kadajo

New member
Bez reklam
O ile dobrze pamietam to problemem Panasonica nie są Hz same w sobie a ilość klatek w sygnale Video. Przy 60Hz (NTSC) mamy ich 30, przy 50Hz (PAL) jest ich 25 i to właśnie z 25 klatkami jest problem, dopóki Panasonic nie opracuje odpowiedniego algorytmu dla IFC nic sytuacji nie zmieni, a scaler może wręcz sytuacje pogorszyć jeśli wymusimy w nim konwersje sygnału.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
O ile dobrze pamietam to problemem Panasonica nie są Hz same w sobie a ilość klatek w sygnale Video. Przy 60Hz (NTSC) mamy ich 30, przy 50Hz (PAL) jest ich 25 i to właśnie z 25 klatkami jest problem, dopóki Panasonic nie opracuje odpowiedniego algorytmu dla IFC nic sytuacji nie zmieni, a scaler może wręcz sytuacje pogorszyć jeśli wymusimy w nim konwersje sygnału.

Chyba nie do końca jest tak jak piszesz . Dziwne że z Blu Raya filmy idą płynnie bo są właśnie w 60 Hz nadawane . Więc jak scaler przekonwertuje sygnał satelitarny z 50 do 60 Hz oraz z 1920/1080i do 1920/1080p , to logicznym jest że telewizor powinien się zachować dokładnie tak jak by dostał sygnał z Blu Raya nadawany progresywnie i w 60 Hz . Pozdrawiam
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Filmy na dyskach BD są zapisane w 24 klatkach, przy prawidlowaym dzianiu TV powinien pokazywać sygnał 24Hz, jeśli pokazuje 60Hz to znaczy ze odtwarzacz nie przekazuje "oryginalnego" sygnału a z jakiegoś powodu przetwarza obraz technika "2:3 pulldown".
To oczywiście wpływa negatywnie na jakość chodź nie koniecznie musimy to zauważyć.

Warto poczytać tutaj:
Telecine - Wikipedia, the free encyclopedia

"Telecine judder:
The “2:3 pulldown” telecine process creates a slight error in the video signal compared to the original film frames that can be seen in the above image. This is one reason why films viewed on typical NTSC home equipment may not appear as smooth as when viewed in a cinema. The phenomenon is particularly apparent during slow, steady camera movements which appear slightly jerky when telecined. This process is commonly referred to as telecine judder. Reversing the 2-3 pulldown telecine is discussed below.

PAL material in which 2:3 pulldown has been applied, suffers from a similar lack of smoothness, though this effect is not usually called “telecine judder”. Effectively, every 12th film frame is displayed for the duration of three PAL fields (60 milliseconds), whereas the other 11 frames are each displayed for the duration of two PAL fields (40 milliseconds). This causes a slight “hiccup” in the video about twice a second. Increasingly being referred to as Euro pulldown as it largely affects European territories."

A czym jest IFC, co robi i dlaczego są z tym problemy można przeczytać tutaj:

Motion interpolation - Wikipedia, the free encyclopedia

W teorii "problem 50hz" nie jest do końca winą Panasonica, problem leży w skopanej konwersji video po której w streamie video pojawia się judder który znowu jest wyraźniej widoczny po uruchomieniu IFC.
W praktyce jednak systemy innych producentów np. LG TruMotion czy Philips Perfect Natural Motion ten problem pojawia się znacznie rzadziej co skłania do wniosku ze Panasonic ma słabsze algorytmy lub są one bardziej podatne na błędy w streamie video.

Philips LCD LED TV 9704 Perfect Natural Motion bug - YouTube
Na tym filmiku wyraznie widac to oczym pisze.
Przy wyłączonym PNM judder jest w praktyce trudny do dostrzeżenia ale gdy się przyjrzymy widać ze jest obecny w video, gdy tylko włączony zostaje PNM nawet. na ustawienie min. judder staje się wyraźnie widoczny i zdecydowanie odbiera nam przyjemność oglądania.
 

Pingu

New member
Bawiłem się tym telewizorem niestety w wielkiej sieci, można się nim pobawić, działa ciekawie, ale nie udało mi się uzyskać lepszych ustawień/wyświetlania niż na LCD. Dlaczego te światła tak źle wpływają na plazmy? Rozumiem, dlaczego odsłuch w takich miejscach jest nie możliwy, ale nie do końca kumam, dlaczego jarzeniówki tak źle działają na plazmy. Dalej zauważyłem, że kąty góry dół są średnie, obraz się mocno ściemnia, przecież plazma nie powinna mieć wad LCD.

I co zrobić z żoną, ona uparła się na Samsunga LCD, bo ma ładną nóżkę, faktycznie Samsung LCD w sklepie wygląda świetnie, ale bawiłem się topową wersją u znajomego i krótko mówiąc to była porażka. Niby mogę wziąć plazmę Samsunga, ale to już cena tego Panasonica, a w Samsungu mimo tego wychwalania te Smarty działają po prostu wolno.

A przekonałem się do tego TV, mimo iż tam kolory były ciemne to jakoś one takie prawdziwe, nie pod publiczkę.
 

Pingu

New member
Wyszło kilka wad:
- czy ten TV ma bufor? Nie dało się oglądać youtuba w HD, bo skakał.
- TV nie wyrabiał jak leciał youtube na pełnym ekranie. Nie dało się w opcje wejść, bo się wieszały.
- Czy da się wyłączyć wejścia, aby można było wybierać tylko z pośród aktywnych. Fajnie jakby się dało zmieniać nazwy.
- W sklepie ta szyba czasami robiła z czarnego niebiesko czarny, tylko na tym TV.
- Nie działał PIP.(czyli przeglądanie stron i oglądanie TV równocześnie)


Ogólnie, jeśli chodzi o multimedia/Internet to ten TV jeszcze jest bardzo do tyłu i w obsłudze i szybkości działania. Sony HX850 pod tym względem bił go o lata świetlne.

Co w nim jest piękne, możliwości ustawień obrazu J
 
Ostatnia edycja:

markaw_70

New member
witam,

napiszcie proszę jak model w 55" radzi sobie z "bzyczeniem". Czy jest to słyszalne i z jakiej odległości, w ST dość często ten efekt jest uciążliwy.
 

AdaMo71

New member
witam,

napiszcie proszę jak model w 55" radzi sobie z "bzyczeniem". Czy jest to słyszalne i z jakiej odległości, w ST dość często ten efekt jest uciążliwy.

U mnie plazma ma już 250h i faktycznie obraz coraz lepszy. Zero bzyczenia, cichutka :) i co mnie dziwi trochę, że się nie grzeje jak poprzednia. Także na dzień dzisiejszy jestem zadowolony z wyboru VT50.
 

Pawel70

New member
Wyszło kilka wad:
- czy ten TV ma bufor? Nie dało się oglądać youtuba w HD, bo skakał.
- TV nie wyrabiał jak leciał youtube na pełnym ekranie. Nie dało się w opcje wejść, bo się wieszały.
- Czy da się wyłączyć wejścia, aby można było wybierać tylko z pośród aktywnych. Fajnie jakby się dało zmieniać nazwy.
- W sklepie ta szyba czasami robiła z czarnego niebiesko czarny, tylko na tym TV.
- Nie działał PIP.(czyli przeglądanie stron i oglądanie TV równocześnie)


Ogólnie, jeśli chodzi o multimedia/Internet to ten TV jeszcze jest bardzo do tyłu i w obsłudze i szybkości działania. Sony HX850 pod tym względem bił go o lata świetlne.

Co w nim jest piękne, możliwości ustawień obrazu J


Mam co prawda wersje ST ale soft jest podobny.

- czy ten TV ma bufor? Nie dało się oglądać youtuba w HD, bo skakał.
- TV nie wyrabiał jak leciał youtube na pełnym ekranie. Nie dało się w opcje wejść, bo się wieszały.

Jaka prędkość łącza internetowego ?Telewizor połączony po wifi czy kablu ?
Na moim 42ST50 i 10 megowym łączu nic się nie tnie.

- Czy da się wyłączyć wejścia, aby można było wybierać tylko z pośród aktywnych. Fajnie jakby się dało zmieniać nazwy.

Da się wyłączyć,zmienić nazwę.

- Nie działał PIP.(czyli przeglądanie stron i oglądanie TV równocześnie)

PIP to obraz w obrazie.Pewnie chodzi o PAT czyli obraz i text.W jakim sensie nie działał ?Nie można było włączyć ?
 

AdaMo71

New member
Pingu na moim VT50 i 10Mb łączu, tv połączony po wifi nic się nie tnie. Córka ogląda teledyski na youtube nie zauważyłem żeby były jakieś problemy z odważaniem materiału. Na resztę pytań Pawel70 odp.
Pozdrawiam.
 

Pingu

New member
TV podłączałem pod komórkę, czyli działały na 3G ok 3 mb/s. Sony działało idealnie, a Panasonic tragicznie. Jak ktoś ma słabe łącze to powinno się dawać pauze, film się powinien załadować i działać bez problemu.

Co do wejść to świetnie, że da się pobawić.
 

irondick

New member
TX-P50VT50 tragiczne 50Hz

Po przeczytaniu testu oraz opinii na temat tej plazmy przyszedł wczoraj dzień na zapoznanie się fizyczne z tym TV. Udałem się więc do MM w celu sprawdzenia wrażeń wizualnych ewentualnie zakupu.
Niestety bardzo nieatrakcyjna cena 6699zł odwiodła mnie od zakupu w tym sklepie ale pooglądać się dało. I tu jestem strasznie zawiedziony konstrukcją tego TV który migocze obrazem jak stary lampowy TV! Oglądałem materiał reklamowy przez dobre 30 min z odległości ok 3m i wszystkie parametry obrazu były bardzo dobre ale migotanie całkowicie dyskwalifikuje ten model! I nikt mi nie powie, że jedni to widzą inni nie. Kilka osób które to oglądały wyraziły tą samą opinię. Zresztą ludzie mniej wyczuleni może i tego nie zobaczą ale wzrok odczuje to na 100% i zmęczenie podczas oglądania będzie dawało się we znaki. Tak że dla mnie ta wada jest nie do zaakceptowania i raczej jestem wyleczony z Panasa.
Natomiast było wiele innych TV różnych producentów (Philipsa nie uwidzisz) i zaciekawił mnie TV
LCD 55" z wbudowaną przeglądarką Opera! Nie jakieś tam widżety tylko pełnowartościowa przeglądarka!
Marki nie podam w tej chwili bo mi wyleciała z głowy brzmi jak jakaś grecka, w nazwie ma A tylko bez poprzeczki jak strzałka do góry... będę dzisiaj tam przejeżdżał to zerknę i zrobię fotkę. Powiem, że ten TV zaskoczył mnie jakością i wykonania i obrazu a stał koło Panasa. Szkoda, że w takim markowym TV jakim jest Panasonic jest tak niedopracowany element. I jak tu żyć ;-)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego , takich głupot nawet nie pisz. Telewizor w domu nie miga , a w sklepie przy świetlówkach się plazmy nie testuje . Weź do domu i wtedy się wypowiadaj , bo takich głupot się czytaćnie chce . Pozdrawiam
 

Kris_6

Member
Każdy ma prawo wypowiedzieć się na temat tego tv. Mój wzrok też jest wyczulony na migotanie ale jak oglądałem ostatnio w MM Panasonica VT50 to nie widziałem w tym modelu migotanie natomiast w starszej wersji VT30 migotanie uświadczyłem. Być może po części ten problem został rozwiązany ale jeśli ja miałbym wybierać między migoczącą plazmą a lcd led to wybrał bym lcd bo migotanie mnie również denerwuj więc jeśli kolega pisał że migotanie było widoczne to najwyraźniej było i nie pisze głupot.
 

slimak

New member
Bez reklam
Migotanie było tylko pytanie dla czego. TV ma wiele ustawień i do odpowiedniego ustawienia dla siebie dochodzi się przez kilka tygodni, a nie przez 30 minut (i to pewnie bez pilota).

Możliwe przyczyny:

jarzeniówki
materiał reklamowy 1080@60i = ekran TV przełącza się zawsze na 60Hz!
IFC max = ekran TV przełącza się przy każdym sygnale zawsze na 60Hz!
itp.

W Polsce obowiązuje pal (50Hz) i przy takim sygnale o ile nie włączymy IFC na max, to ekran pracuje na 100Hz.

.
 
Ostatnia edycja:

Kris_6

Member
Prosta sprawa wystarczy włączyć filmik na yt gdzie jest prezentowany tv i od razu kamera wyłapuje migotanie. Niby to nie żaden dowód ale widać jak to wygląda.
 

irondick

New member
Kolega peterka1000 może i miał by rację gdyby nie fakt, że inne telewizory w tym samym oświetleniu nie migały. Nawet jakiś LCD PEAQ stojący obok Panasa nie dawał już takiego efektu. Głupot nie piszę kolego peterka1000 tylko opisuję moją obiektywną obserwację. Chciałem zauważyć, że od tego właśnie jest to forum i to nie jest jedynie słuszne forum gdzie opisuje się tylko superlatywy. Cóż można w takim razie przytoczyć tylko słowa Laskowika "Traktor nie jest zepsuty! Ma trzy dobre koła" Może taka opinia będzie dla ciebie lepsza?
 

AdaMo71

New member
Kolega peterka1000 może i miał by rację gdyby nie fakt, że inne telewizory w tym samym oświetleniu nie migały. Nawet jakiś LCD PEAQ stojący obok Panasa nie dawał już takiego efektu. Głupot nie piszę kolego peterka1000 tylko opisuję moją obiektywną obserwację. Chciałem zauważyć, że od tego właśnie jest to forum i to nie jest jedynie słuszne forum gdzie opisuje się tylko superlatywy. Cóż można w takim razie przytoczyć tylko słowa Laskowika "Traktor nie jest zepsuty! Ma trzy dobre koła" Może taka opinia będzie dla ciebie lepsza?

Kolega Peterka nie może ale ma racje, że przy świetlówkach taki efekt migotania może być. Ja kupiłem panasa z MM i uwierz mi, że do tej pory nie zauważyłem tego migotania.
 
Do góry