Panasonic TX-P55VT50 - test otwarty. Najlepszy obecnie telewizor na świecie ?

paszeko_2008

New member
v50 ma w sobie program do likwidacji powidoków lataja cy pas... poszukaj w menu...

Jak długo muszą te pas się przesuwać? Kilkadziesiąt minut czy kilka godzin?

Faktycznie... nie dotarłem tak jak trzeba plazmy od początku. TV od początku pracował w normalnych warunkach, czyli prawie na maxa. I czy oglądanie jednej stacji przez 3 godziny to grzech???:?

Doczytałem w TV, że proces ma trwać aż do uzyskania poprawnego obrazu.
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
Jak długo muszą te pas się przesuwać? Kilkadziesiąt minut czy kilka godzin?

Faktycznie... nie dotarłem tak jak trzeba plazmy od początku. TV od początku pracował w normalnych warunkach, czyli prawie na maxa. I czy oglądanie jednej stacji przez 3 godziny to grzech???:?

Doczytałem w TV, że proces ma trwać aż do uzyskania poprawnego obrazu.
No to teraz pozostaje ci tylko ten klip, może po parunastu godzinach ustąpi te wypalenie.:cry:
 

Sansei6

Member
Bez reklam
J TV od początku pracował w normalnych warunkach, czyli prawie na maxa. I czy oglądanie jednej stacji przez 3 godziny to grzech???:?

To normalne są dla Ciebie ustawienia tv na max?! Poprzesuwałeś wszystkie ustawienia na MAX? :>

Cóż na początku 3 h na jednym kanale to sporo i jest znaczek wypalony.....
A kiedyś już pisano, że na nowszych plazmach nie trzeba na początku ich "stopniowo wprowadzać" (kurcze już nawet zapomniałem jak to się nazywa), a jak widać, nie zaszkodzi...
 

paszeko_2008

New member
To normalne są dla Ciebie ustawienia tv na max?! Poprzesuwałeś wszystkie ustawienia na MAX? :>

Napisałem prawie na maxa tj. thx cinema, kontrast 36, jasność 0, kolor 30, ostrość 5. Podstawowe parametry trybu THX CINEMA.

I jeszcze jedno pytanie. Gdy oglądam filmy 3D w ciemnych scenach przy dużej liczbie szczegółów obraz wygląda fatalnie. Powstają cienie i praktycznie wszystko się zamazuje. Natomiast sceny jasne czyli dzień, duża ilość światła sztucznego, wszystko jest "krystalicznie" czyste.
To normalne czy też coś spieprzyłem? :|

Dzięki za dotychczasową pomoc.
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Napisałem prawie na maxa tj. thx cinema, kontrast 36, jasność 0, kolor 30, ostrość 5. Podstawowe parametry trybu THX CINEMA.

Ustawienia optymalne o ile nie masz włączonej funkcji ECO.
Dodatkowo włącz [przesuw pixela] i proporcje obrazu na [auto].

Przy tych ustawieniach na TV raczej nic nie powinno się wypalać.
 

slimak

New member
Bez reklam
panasonic_plasma_2013.jpg


Plazmy na 2013 mają mieć ekran "dotykowy", dwa tunery (pip/nagrywanie), sterowanie głosem, wbudowaną kamerę z wykrywaniem twarzy.
ST60 nie będzie miała procesora Panasonica UniPhier tylko Mediatek 5590.

Poniżej linki do opisu działania dotyku w biznesowych Plazmach z 2012r.
Features | PB Series | Product Information | Professional Displays | Panasonic Global
Software | PB Series | Product Information | Professional Displays | Panasonic Global

software_img19.jpg
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Po co to normalnemu konsumentowi , który nie potrzebuje jeździć palcem po i tak podatnym na ślady ekranie. Niech zdradzą co będzie w serii VT/ST.
 

Pingu

New member
PiP to porażka. Czyli w nowej serii nic co ważne nie poprawią a dodadzą tylko kilka bajerów. Ale to nie temat o vt60, robi się burdel i aby coś znaleźć trzeba czytać pełno nic nie wnoszących postów.
 

bekdas

New member
witam
Panasonic TX-P65VT50 czy
Philips 60PFL9607?
prosba o pomoc w doborze

sygnal z c+, gl film, sport, k tematyczne (bez gier, internetu), wieczor
pomieszczenie slabo naslonecznione
interesuje mnie dobra jakosc obrazu (full hd)
tv ma wisiec
poczytalem fora i mam metlik
 

aspiro

New member
-ciągłe gubienie sieci wifi (chyba nie po to kupuje sie telewizor z wbudowanym modułem aby podłączać go kablem ?)

Miałem podobnie + niewidzenie sieci, pomogło wyłączenie TV z zasilania na chwilę.

10. Słychać szum pracujących wentylatorów oraz bzyczenie zasilacza (z odległości 3 m i przy skali głosu <12) - wspomniane dźwięki nakładają się na siebie, więc nie wiem, który z nich jest głośniejszy. Generalnie da się z tym żyć, chociaż zgłosiłem to jako usterkę. W najbliższych dniach jestem umówiony z serwisantem na wymianę zasilacza.

Ja na czas reklam wyłączam głos i nerwowo wsłuchuję się, ale żadnego bzyczenia nie słyszę z odległości 3m.
 

Domingo

New member
Ja na czas reklam wyłączam głos i nerwowo wsłuchuję się, ale żadnego bzyczenia nie słyszę z odległości 3m.

Potwierdzam po raz drugi: z odl. 3 m słyszę, przy głosie ustawionym na +12 i mniej, szum pracujących wentylatorów. Szum ten jest dla mnie słyszalny również w krótkich momentach bez dźwięku, kiedy zmieniam kanały.

Na 90% nie jest to zasilacz, więc na razie zrezygnowałem z jego wymiany.
Bzyczenie zasilacza jest słyszalne, ale z bardzo bliskiej odległości, z której normalnie nie ogląda się telewizora.

Na razie obserwuję sytuację i testuję różne ustawienia obrazu - jeśli macie jakieś sprawdzone, to proszę o podesłanie na prv.

Tak na marginesie zastanawiam się, dlaczego w trybie THX Cinema nie jest aktywny Pixel Orbiter ?
 
Ostatnia edycja:

Pingu

New member
U mnie z 3m słychać bzyczenie na jasnych tłach, wiatraki słychać tylko jak się podejdzie blisko TV.

A zauważyłem, że nie da się ustawić innych "ustawień zaawansowanych" dla różnych trybów(Dynamiczny,Normalny,Kinowy). Szkoda, że nie są niezależne :(
 
Do góry