Panasonic TX-P55VT50 - test otwarty. Najlepszy obecnie telewizor na świecie ?

HCMaras

New member
Problem z P55VT50 i P50VT55

Piszę w sprawie tego TV. Mam bardzo wielki problem i kłopot. Ostatnio zdecydowałem się zakup tego tv. Pierwszy zakup był p50vt50. Okazało się że po tygodniu po prawej stronie zauważyłem pionowe pasy 5cm od krawędzi. Są widoczne tylko w zasadzie oglądając mecz, gdy kolor wypełnia cały ekran i jest on jednolity, i gdy się przesuwa w lewo lub w prawo. Też jest widoczny gdy uruchomię konsolę i przeglądam zdjęcie z szarym tłem(ale nie tylko) i gdy go przesuwam na lewo i prawo dosyć szybko. Wygląda to tak jakby były tam powidoki, lub coś się wypaliło. W internecie, znalazłem, że efekt ten nazywają vertical banding.
Oczywiście wymieniłem go na następny, ten sam model. Okazało się, że jest to samo. Ponownie wymieniłem, ale już na większy p55vt50(myslalem, że może inny model to już tego nie będzie). Niestety myliłem się. Było jeszcze gorzej. Pasy były po prawej, lewej i na środku. Przy statycznym obrazie ciężko to zauważyć, ale gdy obraz się przesuwa, jest tragedia.
Po całej tej akcji, postanowiłem go wymienić na LCD WT50. Ale i tu był koszmar. Clouding straszny. Wieczorem nie idzie czegoś takiego oglądać, a obraz odbiega daleko od vt50. Więc ponownie wymieniłem go na p55vt50. Testowałem go wcześniej w media, ale nic nie zauważyłem. Po tygodniu jednak już widziałem te pasy, ale są najmniejsze ze wszystkich, co miałem. Nie wiem co mam robić, i jak sobie z tym poradzić. Proszę was o pomoc.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Chyba nic z tym nie zrobisz. Wymieniles tyle sztuk i dalej to samo. Ja w swoim 50vt30 mam to samo i mój szwagier w 55ST50 też. Tylko on ma te szczęście że tego nie widzi.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
 

HCMaras

New member
Na prawdę nie ma wyjścia? Przecież w taki sposób nie da się normalnie oglądać. Bo zamiast cieszyć się z obrazu, to patrzysz gdzie są te pasy. Panasonic powinien ludzi informować, że wypuścił wadliwy TV. Przecież wydając 8.5 tys. zł, powinno się wymagać w 100% sprawny TV. A czy z czasem te pasy bardziej są u Ciebie widoczne @krazy777 ?
 

krazy777

Member
Bez reklam
Ja to widzę jak oglądam mecze albo filmy z wakacji, gdzie jest dużo błękitu. Z prawej strony widać jakby ciemniejszy pas. Można też powiedzieć, że wygląda to jakby ekran był po prostu brudny.
 

Eskan

New member
Piszę w sprawie tego TV. Mam bardzo wielki problem i kłopot. Ostatnio zdecydowałem się zakup tego tv. Pierwszy zakup był p50vt50. Okazało się że po tygodniu po prawej stronie zauważyłem pionowe pasy 5cm od krawędzi. Są widoczne tylko w zasadzie oglądając mecz, gdy kolor wypełnia cały ekran i jest on jednolity, i gdy się przesuwa w lewo lub w prawo. Też jest widoczny gdy uruchomię konsolę i przeglądam zdjęcie z szarym tłem(ale nie tylko) i gdy go przesuwam na lewo i prawo dosyć szybko. Wygląda to tak jakby były tam powidoki, lub coś się wypaliło. W internecie, znalazłem, że efekt ten nazywają vertical banding.
Oczywiście wymieniłem go na następny, ten sam model. Okazało się, że jest to samo. Ponownie wymieniłem, ale już na większy p55vt50(myslalem, że może inny model to już tego nie będzie). Niestety myliłem się. Było jeszcze gorzej. Pasy były po prawej, lewej i na środku. Przy statycznym obrazie ciężko to zauważyć, ale gdy obraz się przesuwa, jest tragedia.
Po całej tej akcji, postanowiłem go wymienić na LCD WT50. Ale i tu był koszmar. Clouding straszny. Wieczorem nie idzie czegoś takiego oglądać, a obraz odbiega daleko od vt50. Więc ponownie wymieniłem go na p55vt50. Testowałem go wcześniej w media, ale nic nie zauważyłem. Po tygodniu jednak już widziałem te pasy, ale są najmniejsze ze wszystkich, co miałem. Nie wiem co mam robić, i jak sobie z tym poradzić. Proszę was o pomoc.

Czy mógłby ktoś z kolegów jeszcze to potwierdzić? Najlepiej gdyby komuś udało się zrobić zdjęcie "tego czegoś" i wstawić. Będę wdzięczny.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego Eskan , jestem świrnięty w kwestii jakości obrazu , w domu miałem 3 panasonici VT50 i na żadnym tego efektu nie miałem , więc nie wiem co robić żeby to widzieć , robiłem co mogłem , zapodawałem różne materiały testowe w tym również mecz i nic . Jak możesz podłącz telewizor do innego źródła sygnału ( inny tuner satelitarny czy inne dvd itp dla próby ) bo może problem tkwi po stronie właśnie tegoż źródła . Ja tego efektu nie miałem ani nie mam . Pozdrawiam
 

Eskan

New member
@peterka1000
Dziękuję za odpowiedź. Możesz jeszcze powiedzieć (czy występuje i w jakim nasileniu) o:
1) bzyczeniu/brzęczeniu podczas wyświetlania bardzo jasnych obrazów,
2) kulturze pracy wentylatorów.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
@peterka1000
Dziękuję za odpowiedź. Możesz jeszcze powiedzieć (czy występuje i w jakim nasileniu) o:
1) bzyczeniu/brzęczeniu podczas wyświetlania bardzo jasnych obrazów,
2) kulturze pracy wentylatorów.

Wentylatory w trybie THX Cinema bezgłośne nawet w nocy przy absolutnej ciszy , nie słyszalne nawet przy przyłożeniu ucha , ponieważ dopiero wtedy je słychać jak dasz kontrast i jasność na full . Wtedy owszem słychać je ale tak żaden normalny człowiek nie ogląda telewizora . Na jednolitym białym tle w nocy słychać bzyczenie ale oczywiście przy praktycznie całkowitej ciszy . Można je porównać do bzyczenia świetlówki czy ja wiem do czego innego . W każdym razie nie ma to nic wspólnego z przeszkadzaniem w ogladaniu . Witatrak w moim kinie domowym Sony chodzi o wiele głośniej . Mój VT30 głośniej o wiele bzyczał ale też to nie przeszkadzało . Powiem Ci tak , jak zależy Ci na jakości obrazu , telewizor ten nadal nie ma sobie równego . Żaden LCD FULL LED nie ma szans w jakości obrazu . Telewizory Panasonica do tego są bezawaryjne praktycznie , więc biorąc pod uwagę jakość do ceny nie mają sobie równych . Czekam z niecierpliwością na Panasonica następce Kuro , może wersja VT60 te oczekiwania spełni . Tylko teraz już będe chyba brał pod uwagę przekątną 65 cali , bo moje 55 już jakieś takie malutkie jest . :) Pozdrawiam
 

AdaMo71

New member
Kolego Eskan , jestem świrnięty w kwestii jakości obrazu , w domu miałem 3 panasonici VT50 i na żadnym tego efektu nie miałem , więc nie wiem co robić żeby to widzieć , robiłem co mogłem , zapodawałem różne materiały testowe w tym również mecz i nic . Jak możesz podłącz telewizor do innego źródła sygnału ( inny tuner satelitarny czy inne dvd itp dla próby ) bo może problem tkwi po stronie właśnie tegoż źródła . Ja tego efektu nie miałem ani nie mam . Pozdrawiam

Ja również czytając te posty o tym efekcie przetestowałem swoją VT50 na różnym materiale i nic takiego nie mam. Sygnał tv mam z cyfry pace pvr, ale zapodałem też sygnał z dvd, bd i nic. Ale przez te patrzenie w ekran postanowiłem przetrzeć ją z kurzu i zauważyłem w lewym dolnym rogu trzy małe plamki. Wygląda to jak by ktoś przed założeniem tej tafli zostawił odbite palce normalnie krew mnie chyba zaleje:cry:, widać to tylko przy wyłączonym tv. Trzeba się dobrze wpatrzyć w ten punkt żeby to zauważyć. Nic z tym chyba nie będę robił bo i co. W pierwszej chwili pomyślałem, że żona wytarła jakimś detergentem ale szkolenie było z uzytkowania a to też nie pierwsza plazma, czyli musiały te plamki zostać nie zauważone przy montażu tej tafli.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Ja również czytając te posty o tym efekcie przetestowałem swoją VT50 na różnym materiale i nic takiego nie mam. Sygnał tv mam z cyfry pace pvr, ale zapodałem też sygnał z dvd, bd i nic. Ale przez te patrzenie w ekran postanowiłem przetrzeć ją z kurzu i zauważyłem w lewym dolnym rogu trzy małe plamki. Wygląda to jak by ktoś przed założeniem tej tafli zostawił odbite palce normalnie krew mnie chyba zaleje:cry:, widać to tylko przy wyłączonym tv. Trzeba się dobrze wpatrzyć w ten punkt żeby to zauważyć. Nic z tym chyba nie będę robił bo i co. W pierwszej chwili pomyślałem, że żona wytarła jakimś detergentem ale szkolenie było z uzytkowania a to też nie pierwsza plazma, czyli musiały te plamki zostać nie zauważone przy montażu tej tafli.

Poczytaj spokojnie cały post , a zwłaszcza moje wpisy i dojdziesz do tego co to za plamki są :) . To nic innego jak światło prześwitujące na wylot telewizora od tyłu . Nie ma tego efektu jeśli tv wisi na ścianie bezpośrednio ,natomiast jak stoi na stoliku to wystaczy że zaeksperymentujesz i powiesisz na chwilke coś na telewizor i plamki nagle poznikają . :) Ja to zgłosiłem do Panasonica i serwisant przyjechał i specjalną folią klejącą pozatykał coś 36 czy więcej takich otworków technologicznych . I po sprawie . Panasonic o tym wie . Ale nie przypuszczali że jednak nie każdy wiesza taki telewizorek na ścianie . Pozdrawiam
 

peterka1000

Member
Bez reklam
A jeszcze lepszy test żeby to potwierdzić , to weź sobie latarke np z komórki i od tyłu telewiuzora niech żona Ci zaświeci od tyłu mniej więcej na wysokości tych punkcikówco je widzisz i nagle stanie się jasność i zobaczysz te plamki nawet na załączonym telewizorze . :)
 

AdaMo71

New member
To nie to co piszesz Peterka ale dzięki za info, czytałem o tych plamkach u mnie nie mam z tym problemu, to jest wyraźna skaza tej pleksy na szczęscie nie przeszkadza to i nie widać tego przy oglądaniu tv, nawet przy zgaszonym tv trzeba sie dobrze przyjrzeć żeby to zauważyć. Zona była sama mocno zdziwiona, że ja to wyłapałem, bo ona nic nie widziała.
 

wolwark

New member
Witam-parę dni temu zakupiłem 50VT50 i chciałbym się ustosunkować do paru szczegółów dotyczących budowy w/w modelu.Parę razy spotkałem się z twierdzeniem o tym iż ramka okalająca ekran jest plastikowa a płyta pokrywająca ekran z plexi-moim zdaniem ramka jest metalowa a ekran przykryty płytą szklaną-mylę się ?Lekkie migotanie na jasnych powierzchniach występuje ,"prześwity"-nie (sprawdzałem dokumentnie) ,"buczenie" czy też szum wentylatorów można stwierdzić chyba tylko w warunkach laboratoryjnych (no chyba ze ktoś ogląda telewizję siedząc ZA telewizorem :)).
Trzy rzeczy które mnie wkurzają to :
-touchpad-co to kurna jest-szczerze mówiąc to już łatwiej wpisywać coś pilotem
-ciągłe gubienie sieci wifi (chyba nie po to kupuje sie telewizor z wbudowanym modułem aby podłączać go kablem ?)
-takie sobie działanie Viera Remote (nielogiczne ,czasmi klawiatura się pojawia ,czasami nie).
Obraz jest ge-nia-lny (szczególnie wieczorem ale jak ktoś mi jeszcze raz powie że plazmy nie da się oglądać w nasłonecznionym pokoju-ubiju kak sobaku :)).
To tyle pokrótce o tym modelu-pozdrawiam .
 

Domingo

New member
Witam, to mój pierwszy post na tym forum.

Od tygodnia jestem posiadaczem Panasonica 50VT50. Wyboru dokonałem spośród następujących modeli:
- Philips serii 6 (6007 lub 6907)
- Sony 46hx850
- Panasonic 47WT50
- Panasonic 50VT50

Mam nadzieję, że moja wypowiedź pomoże komuś w podjęciu decyzji dotyczącej zakupu.

Telewizor oglądam z odległości 3 m, praktycznie cały czas w trybie THX Cinema (IFC wyłączony), podłączony do dekodera n-ki. Do niedawna użytkowałem ok. 5-letniego LCD Sharp 32".

1. Kanały HD - obraz o super jakości i idealnej jak dla mnie naturalności barw
2. Kanały SD - jakość obrazu oceniam jako dobrą
3. Programy 3D - generalnie bajka, nie wiem od czego to zależy, ale po kilku minutach oglądania w tym trybie widzę migotanie, może to kwestia mojego zmęczonego wzroku ?
4. Konwersja 2D do 3D - działa bardzo poprawnie, całkiem fajnie ogląda się np. mecze hokeja
5. Dźwięk z wbudowanych głośników - całkiem dobry
6. Internet + touchpad - jeszcze nie podłączyłem
7. Gry - nie korzystam
8. Blu-ray - jeszcze nie posiadam, ale efektu można się domyślać
9. Vertical banding - oglądałem kilkanaście różnych rodzajów zawodów sportowych, w tym mecze piłki nożnej i na szczęście nie zauważyłem tego zjawiska
Widzę natomiast delikatną poświatę za szybko lecącą piłką (tenis, p. nożna), jednak na dłuższą metę nie jest to bardzo denerwujące.
10. Słychać szum pracujących wentylatorów oraz bzyczenie zasilacza (z odległości 3 m i przy skali głosu <12) - wspomniane dźwięki nakładają się na siebie, więc nie wiem, który z nich jest głośniejszy. Generalnie da się z tym żyć, chociaż zgłosiłem to jako usterkę. W najbliższych dniach jestem umówiony z serwisantem na wymianę zasilacza.
11. Na jasnych scenach, zwłaszcza na kanałach SD widzę chwilowe i miejscowe migotania obrazu.
12. Model ten zaprzecza opiniom osób, które twierdzą, że:
- plazmy nie da się oglądać w jasnym, nasłonecznionym pokoju (na razie zrezygnowałem z montażu żaluzji, a pokój mam z oknem od strony południowej)
- biel i jej regulacja w tego typu telewizorach jest mocno ograniczona

W związku z tym, że w dzisiejszych czasach niestety nie ma produktów idealnych i jesteśmy zmuszeni wybierać te, które mają jak najmniej wad, zakup Panasonica 50VT50 uważam za udany.
 

paszeko_2008

New member
Witam,

Mam ten telewizor od 3 miesięcy i ogólnie jest OK. Największa wada tego TV to wypalony powidok TVN 24 i wypalone nazwy stacji w prawym górnym rogu. Nie jestem maniakiem oglądania jednej stacji ciurkiem przez 5 godz. Użytkuję go tak jak każdy inny człowiek, raz jeden raz inny kanał. Oczywiście gwarancja tego nie obejmuje, ale i tak to zgłosiłem na stronie Panasonica. Przyszedł fachowiec i jak zobaczył, że mam dekoder z możliwością zatrzymywania obrazu, to dla niego wszystko było jasne. Oglądam telewizję na zatrzymanym obrazie. Szkoda gadać.
Myślałem, że ten model - niby najwyższa półka - jest pozbawiony tej wady, jednak nie.
Czy ktoś ma podobny problem?
pozdrawiam
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Witam,

Mam ten telewizor od 3 miesięcy i ogólnie jest OK. Największa wada tego TV to wypalony powidok TVN 24 i wypalone nazwy stacji w prawym górnym rogu. Nie jestem maniakiem oglądania jednej stacji ciurkiem przez 5 godz. Użytkuję go tak jak każdy inny człowiek, raz jeden raz inny kanał. Oczywiście gwarancja tego nie obejmuje, ale i tak to zgłosiłem na stronie Panasonica. Przyszedł fachowiec i jak zobaczył, że mam dekoder z możliwością zatrzymywania obrazu, to dla niego wszystko było jasne. Oglądam telewizję na zatrzymanym obrazie. Szkoda gadać.
Myślałem, że ten model - niby najwyższa półka - jest pozbawiony tej wady, jednak nie.
Czy ktoś ma podobny problem?
pozdrawiam
A czy przez pierwsze 300 godzin odpowiednio go używałeś ? tu wskazówka Plazma, a wypalanie - jak dbać o swój nowy telewizor PDP? | Obywatel HD można użyć klipu tu http://dl.dropbox.com/u/364712/HDTVBurn-In.mov odtwarzać go w kółko przez godzine lub więcej.
 
Do góry