Panasonic TX-P55VT50 - test otwarty. Najlepszy obecnie telewizor na świecie ?

irondick

New member
To jakieś obniżki były w MM? Cena o ponad 1000 zł mniejsza niż kilka tygodni temu. A na alledrogo ciągle bez większych zmian. Sam się przymierzam do tego modelu dla siebie do salonu. A cen jeszcze świeżych nie widziałem bo dopiero wróciłem z Litwy po 3 tygodniach.
 

Roberto1107

New member
Wypalone logo tvn24

Witam od miesiąca jestem posiadaczem 55vt50 i w dniu wczorajszym zauważyłem wypalone logo tvn24 ,po kilku konsultacjach w menu walczyłem opcje przesuwajacy pas na dwie godziny i ustpiło ale martwi mnie fakt ,ze takiej klasy plasma ma problemy z takimi zjawiskami
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W plazmach zawsze jest takie niebezpieczeństwo jeśli telewizor wykorzystuje się jako monitor, czyli wiele godzin na jednym ustawieniu.
 
Oczywiście, że nie, ale o ile nie dostaje bezpośrednio na panel promieni słonecznych to nie jest to już przepaść a jedynie lekka przewaga Leda.
Odwrócę Twoje pytanie. Czy zdarzyło się aby nawet najlepszy led w ciemnym pomieszczeniu zbliżył się chociaż na milę do nawet średniej półki plazmy?

Parę cytatów z testu audio-video dotyczących 55VT50:

1.Dzięki smolistej czerni dostrzegamy wszystkie subtelne detale obrazu z czym mają problem telewizory imitujące czerń za pomocą dynamicznego podświetlenia.

2.Vt50 po raz kolejny pokazuje, że od lat uśmiercana przez rynek technologia plazmowa ma się dobrze i nie brakuje jej potencjału do dalszego rozwoju czego nie można powiedzieć o elcedekach.

3.Tak dobrych wyników oddania kolorów nie osiąga żaden telewizor LCD i nigdy nie osiągnie.

4.Składowe kolorów są zbieżne nawet na bardzo niskich poziomach jasności , co pozostaje w sferze marzeń telewizorów LED.

Jak można porównywać coś co od początku miało być monitorem komputerowym do telewizora?
Plazma jest jak wysokiej klasy audio, które aby pokazało klasę musi mieć odpowiednie warunki.
Tak jak posiadacz kasetowego kasprzaka nie zrozumie audiofila tak posiadacz leda nigdy nie pojmie przewagi plazmy nad monitorem komputerowym zaadaptowanym na telewizor.

Miałem 55VT30 i 60LE635 w mieszkaniu jeden obok drugiego więc wiem co mówię. Kierowałem się tym co zobaczyłem. Nie twierdzę, że któraś z technologii LED vs Plasma jest lepsza, a jedynie to iż o 'przewadze' decydują warunki oświetleniowe. Tak więc decydując się na jedno bądź drugie rozwiązanie idziemy na jakieś kompromisy. Dla mnie w tym wypadku mniejszym kompromisem był LED, dla Ciebie być może plasma. Ja jestem zadowolony ze swojego, mam nadzieję, że Ty też.
 

jacazcienia

New member
Mam dla siebie 55vt50 Pytanie! Potrzebuję kupić dla Teściowej dobry tv 40-50" bez bajerów typu 3D internet itp. Tylko do oglądania żeby miał dobry oraz i rozsądną cenę. Dzięki i czekam na propozycję
 

aspiro

New member
Ktoś wie co dokładnie zmieniła ostatnia aktualizacja? Oprócz paska głośności ;)

Mnie zastanawia jedna rzecz. Chodzi o zmianę systemu dźwięku. Odpalam np. TVP1 w HD i mam opcje: pol, dolby, aux i coś tam jeszcze w zależności od kanału np. wyłączenie polskiego lektora. Zmieniam np. na dolby, ale po przełączeniu kanału i powrocie trzeba operację powtórzyć - czy można to ustalić na stałe?
 

jacazcienia

New member
Witam, swój 55vt50 kupiłem w czerwcu i zauważyłem że zaczął mi głośniej chodzić z tyłu TV wentylator, słyszę go siedząc w odległości jakieś 5m przy wyciszonym odbiorniku . Czy w waszych Tv też to wystąpiło??? Proszę o odniesienie do tego problemu.
 

jedrasek79

New member
co wybrać?

Panowie i Panie specjaliści w temacie co wybrać?

Panasa 55vt50 czy może LED-a Philipsa 55pfl8007k o którym słyszałem sporo dobrego. Rozsądek podpowiada mi Panasa.

Obecnie jestem od 4 lat szczęśliwym posiadaczem plazmy panasa TH-42PY85P ma powędrować do sypialni. Mam w domu LED-a Philipsa 5507k (wiem że to inna pólka ale nie powala jakością obrazu przy "starej" plaźmie panasa. I jeszcze jedno pytanie może śmieszne, jak duża jest różnica w jakości obrazu VT50 i plazmach z przed 4 lat.
 

duna

New member
głośny wentylator

Witam, swój 55vt50 kupiłem w czerwcu i zauważyłem że zaczął mi głośniej chodzić z tyłu TV wentylator, słyszę go siedząc w odległości jakieś 5m przy wyciszonym odbiorniku . Czy w waszych Tv też to wystąpiło??? Proszę o odniesienie do tego problemu.

Witam. Jestem szczesliwym posiadaczem 55VT50 od wrzesnia i niestety tez zauwazylem ostatnio podczas wieczornych seansów głośniejsza prace wentylatora. Dosyć mocno zaczeło mi to przeszkadzac szczegolnie ze do tej pory TV byl w zasadzie bezszelestny. Serwis czy ten model tak ma po jakims czasie? Trudno mi uwierzyc ze TV tej klasy robi takie "numery"i ma zamontowane tak liche wiatraki, które nie wytrzymują nawet 2 miesiecy pracy ( oglądam TV sporadycznie wieczorami ).

pozdrawiam
 

Chima

New member
Z tego co słyszałem...ten typ tak ma. A co na to serwis Panasonica? Podejrzewam, że wymiana na lepszy wentylator by pomogła. Niektórzy próbowali zaklejać wylot wentylatora (sic!) podobno było ciszej :) Chociaż taki rodzaj ciszy następuje przed burzą :) W komputerach pomaga przedmuchanie sprężonym powietrzem na "podobne" dolegliwość. Może na łopatkach wentylatora się coś zbiera (mógłby to ktoś zbadać)...
 

AdaMo71

New member
Robiłem to jak pisałem wyżej w starszej plaźmie, jak tv stracił gwarancję.
Obecnie od miesiąca mam panasa 50VP50 i jak narazie nie zauwarzyłem żeby coś się działo z głośną pracą wentylatorków, ale za to załapałem te 50Hz po przeczytaniu tego forum i faktycznie, jak załapiesz to wqurwia mnie to niesamowicie. Zauważyłem, że dużo zależy to od materiału jaki nadaje stacja, ale przy szybkich ruchach kamery widać te ciągnące się kolory. Gwarancję kupiłem na 5lat, może się przydać.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Szukałem i szukałem co tutaj kupić , jaki telewizor , oczywiście jak większość tutaj czytających wie kupiłem jako jeden z pierwszych tego Panasonica i jak wiadomo dalej w nim efekt tych 50 Hz doskwiera niesamowicie ale jest chyba na to lekarstwo i pomimo że nie tanie to doszedłem do wniosku że lepiej wydać te kolejne 3000 zł aniżeli dalej szukać czegoś lepszego od tego Panasonica . A mianowicie : DVDO | iSCAN DUO . Owszem nie jest to ponoć jakaś straszna nowinka ale za to już na tyle tańsza że sobie ją chyba sprawie . Rozmawiałem już z jej użytkownikiem i jest zachwycony rezultatem . Temat również podrzuciłem Kikiemu i mam nadzieję żę podejdzie do niego dość uczciwie i może pokusi się o testy tegoż urządzonka . Zamienia sygnał w moim przypadku z satelity z 1920/1080 i na 1920/1080 p , ponoć to samo robi z kanałami SD tzn może nie tyle że wyciska z nich obraz HD ale jakość SD jest o klase lepsza . I oczywiście to co najważniejsze to to że na wyjściu można sobie dowoli poustawiać wszystko w 60 HZ i wtedy nasz Panas nie ma sobie równych . Postaram się na własne oczy potestować to ustrojstwo i jak się okaże to co goście piszą najprawdzxiwszą prawdą to sobie je sprawie . Gość co je ma i używa do Kuraka ponoć nie może wyjść z zachwytu jaki obraz generuje . Mam nadzieję że Kiki też sie oficjalnie wypowie w tej tematyce i może dorwie to i efekty testów przedstawi czarno na białym . Pozdrawiam prawdziwych HDmaniaków i myślę że dla tych prawdziwych cena nie będzie zaporowa do osiągnięcia celu jakim jest jakość obrazu . Pozdrawiam
 
Do góry