Panasonic TX-P55VT50 - test otwarty. Najlepszy obecnie telewizor na świecie ?

D

Deleted member 121090

Guest
HQ150 - właśnie lekarstwem na kurz jest powieszenie telewizora. Ja wprawdzie mam LCD :/ ale zbierał on kurz niemiłosiernie stojąc na stoliku. Jak powiesiłem, to ścierka leży sucha schowana.
Może. Ale Z5500 też u mnie wisiał a kurz zbierał. A VT30 nic a nic. Nie mam pojęcia od czego to zależy.
 

szczaff

New member
witam wszystkich,
to moj pierwszy post na forum HDTV.
po pierwsze, jestem ogromnie zaskoczony zmiana podejscia i "ogolnego" docenienia technologii plazmowej, do tej pory uzytkowalem tylko plazmy - 3 x Panasonic i zawsze mocno dziwilem sie fascynacji LCD.

obecnie ponownie stoje przed wyborem TV i tu licze na Wasza pomoc.
bezsprzecznie bedzie to Panasonic, 55 cali, uzytkowany glownie przez moich rodzicow, choc i ja co jakis czas mam nadzieje cieszyc sie jego walorami, sygnal n-ka lub cyfra, sporadycznie podpiety x-box.

do wyboru sa 3 opcje: VT50 8700pln, VT30 7000pln, ST50 + 2 pary okularow 6000pln.

wiele osob wskazuje jako alternatywe dla VT50 tanszego VT30 i tu moje pytanie czy nie lepszym wyborem jest ST50?

bo przeciez: taki sam jak w VT50 progresywny panel plazmowy Full-HD G15 NeoPlasma (VT30 G14) + lepszy kontrast niz w VT30 + wieksza niz VT30 liczba odcieni gradacji koloru + filtr taki jak w VT50 + takie same glosniki jak VT50 (na razie raczej bez dodatkowego naglosnienia) + lepszy net niz VT30 + brak obslugi polskich znakow w VT30 + nowszy model w stosunku do VT30 + pewnie jeszcze kilka roznic, ktorych nie wychwycilem.

na korzysc VT30 przemawia jak rozumiem mozliwosc rozbudowanej kalibracji, ktorej pozbawiony jest ST50?

czy kazdy z wymenionych tv wyposazony jest w tuner, dzieki ktoremu bede mogl zrezygnowac z dekodera n-ki lub cyfry i czy rzeczywiscie jakosc obrazu w takim rozwiazaniu jest lepsza, jakie inne pozytywy?

z gory dziekuje za pomoc
 

darekguma

New member
Bez reklam
witam wszystkich,
to moj pierwszy post na forum HDTV.
po pierwsze, jestem ogromnie zaskoczony zmiana podejscia i "ogolnego" docenienia technologii plazmowej, do tej pory uzytkowalem tylko plazmy - 3 x Panasonic i zawsze mocno dziwilem sie fascynacji LCD.

obecnie ponownie stoje przed wyborem TV i tu licze na Wasza pomoc.
bezsprzecznie bedzie to Panasonic, 55 cali, uzytkowany glownie przez moich rodzicow, choc i ja co jakis czas mam nadzieje cieszyc sie jego walorami, sygnal n-ka lub cyfra, sporadycznie podpiety x-box.

do wyboru sa 3 opcje: VT50 8700pln, VT30 7000pln, ST50 + 2 pary okularow 6000pln.

wiele osob wskazuje jako alternatywe dla VT50 tanszego VT30 i tu moje pytanie czy nie lepszym wyborem jest ST50?

bo przeciez: taki sam jak w VT50 progresywny panel plazmowy Full-HD G15 NeoPlasma (VT30 G14) + lepszy kontrast niz w VT30 + wieksza niz VT30 liczba odcieni gradacji koloru + filtr taki jak w VT50 + takie same glosniki jak VT50 (na razie raczej bez dodatkowego naglosnienia) + lepszy net niz VT30 + brak obslugi polskich znakow w VT30 + nowszy model w stosunku do VT30 + pewnie jeszcze kilka roznic, ktorych nie wychwycilem.

na korzysc VT30 przemawia jak rozumiem mozliwosc rozbudowanej kalibracji, ktorej pozbawiony jest ST50?

czy kazdy z wymenionych tv wyposazony jest w tuner, dzieki ktoremu bede mogl zrezygnowac z dekodera n-ki lub cyfry i czy rzeczywiscie jakosc obrazu w takim rozwiazaniu jest lepsza, jakie inne pozytywy?

z gory dziekuje za pomoc
Przeczytaj ostatnie wpisy kolegi peterka1000, tam powinna znaleźć sie odp na Twoje wątpliwości.
 

szczaff

New member
zanim napisalem post, przeczytalem caly watek, niestety nie znalazlem w nim zbyt wiele o ST50, a juz na pewno nie w kontekscie porownania.
 

ralphtb

New member
Witam

Czy ktoś mógłby napisać ile tak na prawdę waży P55vt50 z podstawą i bez. W teście Kiki'ego napisane jest 36/31.5 kg, natomiast na stronie Panasonic'a widnieje 43 kg.
Pytam, ponieważ chciałbym go zawiesić na zintegrowanym ze stolikiem wieszaku, który jednak ma ograniczenie do 40 kg.


Pozdrawiam
Rafał
 

cureman

Active member
Bez reklam
Ciekawi mnie czy pojawi sie VT 60 po nowym roku?.Czy aby VT 50 to ostatnia plazma Panasa-problemy z klasa energetyczna A w EU.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Ciekawi mnie czy pojawi sie VT 60 po nowym roku?.Czy aby VT 50 to ostatnia plazma Panasa-problemy z klasa energetyczna A w EU.
tylko czy ulepszą jeszcze panel na G16 ??? do poziomu KURO czy zaczną zabawe w pasywne 3D ??? WIELKI ZNAK ZAPYTANIA czy warto czekać na tą serie albo teraz brać vt50 ???????
 

irondick

New member
kiki czy możesz napisać jaki jest rozstaw śrub do mocowania na ścianę? Mam zamiar kupić ten TV w niedalekiej przyszłości a teraz już bym chciał kupić uchwyt na ścianę. To tak na początek ;-)
 

Roman69

New member
55VT50 - kiepska jakosć obrazu

Na tym forum polecono mi 55VT50 jako jeden z najlepszych TV, godny zakupu
Przed 2 dniami udało mi się obejrzeć w Saturnie 65VT50
Obraz wydał mi się w warunkach tego sklepu szary, kiepski i ogólnie katastrofa w porównaniu z innymi LCD (niestety nie było obok innej plazmy). Sprzedawca powiedział, że plazmy tak mają - obraz wygląda jak za szarą szybą.
1. Jak oceniacie jakość 55VT50 w warunkach domowych a) b.jasne pomieszczenie (choć mam rolety) b) wieczorem?
2. Czy naprawdę plazma jest lepsza od LCD. Po tym co zobaczyłem mam poważne wątpliwości.
Nie wiem czy to kwestia ustawień, ale stojący obok LCD Sharp serii 830 był o 2-3 klasy lepszy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Miałeś prawo odnieść takie wrażenie.
Ale szczęście że nie mieszkasz w sklepie.
W domu jest zgoła inaczej.
Jeśli masz wątpliwości poproś o prezentację modeli w domu.
Sprzedawca leci "marketingem" i jak widać nie dysponuje argumentem poza zasłyszaną wiedzą.
Ważniejsze jest jednak abyś podał swoje warunki i określił potrzeby.
 

nonamed

New member
Jak ta plazma spisuje się w grach ? Efekt tearingu ? Szarpanei ? Jak z input lagiem ? Jakaś lepsza alternatywa w 55" do gier od tego Panasa ?
 
Do góry