Panasonic TX-P55VT50 - test otwarty. Najlepszy obecnie telewizor na świecie ?

Tserof

New member
Chyba tak takie coś podają na stronce:

Output Video Formats:
Auto-Detect Display Format
480p-60 (720x480@60Hz)
720p-60 (1280x720@60Hz)
1080i-60 (1920x1080@60Hz)
1080p-60 (1920x1080@60Hz)
1080p-24 (1920x1080@24Hz)
1080p-25 (1920x1080@25Hz)
576p-50 (720x576@50Hz)
720p-50 (1280x720@50Hz)
1080i-50 (1920x1080@50Hz)
1080p-50 (1920x1080@50Hz)
VGA (640x480@60Hz)
 

Tserof

New member
to jest na wyjściu :
Auto-Detect Display Format
480p-60 (720x480@60Hz)
720p-60 (1280x720@60Hz)
1080i-60 (1920x1080@60Hz)
1080p-60 (1920x1080@60Hz)
1080p-24 (1920x1080@24Hz)
1080p-25 (1920x1080@25Hz)
576p-50 (720x576@50Hz)
720p-50 (1280x720@50Hz)
1080i-50 (1920x1080@50Hz)
1080p-50 (1920x1080@50Hz)
VGA (640x480@60Hz)
 
D

Deleted member 121090

Guest
No ale cena też zacna. 400 USD w promocji, bo normalnie 500. I to za wielką wodą. U nas pewnie ponad 2kzł. No i cienko z wyjściami. Tylko dwa. W tym tylko jeden do obrazu i dżwięku.
 

Roman69

New member
VT50 czy VT30 ?

Czy macie porównanie VT30 z VT50 ? Chcę kupić nowy TV i mam problem z wyborem. 55VT30 kosztuje 6800zł a 55VT50 ok. 9-10 tys. Różnica spora i nie wiem czy warto przepłacać
 
D

Deleted member 121090

Guest
Chyba nie. Sporo było opinii że róznice są znikome. Jeśli już ktoś je zauważa. A różnica 3tzł jest raczej spora.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Bzdura . Prezentacja jest zbyteczna w tym przypadku . Wiem o czym pisze bo przesiadłem się właśnie z 55VT30E na 55VT50E . Różnice które są do zauważenia między tymi modelami dopiero wychodzą po miesiącach użytkowania , a więc jednodniowa prezentacja kilkugodzinna nie ma sensu . Obraz na jednym i drugim jest praktycznie idealnie taki sam . Różnica tkwi w niuansach , które wychodzą po czasie . Postaram Ci opisać je , a Ty sam zadecyduj czy warto dopłacać czy nie : Powidoki na VT30 powstają rzadziej ale za to jak powstaną to znikają bardzo długo . Na VT50 powstają dość szybko ale i szybko znikają . W trybie THX model VT50 jest o wiele lepiej skalibrowany od VT30 , więc nie wymaga wogóle kalibracji . Model VT50 ma s przodu pleksi , a nie szybę jak VT30 , różnica tkwi w tym że szyba przyciąga bardzo kurz , natomiast pleksi w VT50 wogóle , a co za tym idzie utrzymać czystość na VT50 jest o klase lepiej . Pilot zdalnego sterowania ten główny ( jak wiadomo w VT50 jest dodatkowy taka mała kaczka do internetu , której nie ma VT30 ) jest o klase ładniejszy w VT30 , w VT50 jest taki sam brzydki gniot jak w niższych modelach , z tą różnicą że podświetlany . Ramka w VT50 jest o wiele mniejsza aniżeli w VT30
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Sorki ale przypadkowo wysłałem odpowiedz nie skończoną :) więc teraz dokończe :) . Jak pisałem , ramka w VT50 jest o wiele mniejsza aniżeli w VT30 , więc jak komuś zależy na widzeniu prawie samego obrazu telewizyjnego to na VT50 wypada to lepiej . VT50 jest zdecydowanie cichszy od VT30 i to zarówno w kwestii wiatraków jak i w kwesti bzyczenia na jasnym tle . Co do przeglądarki internetowej to tutaj deklasacja modelu VT30 na rzecz VT50 i to samo w kwesti okularków 3D które są nie na podczerwień ale podłączane przez Blutooth . Pisałem na samym początku że prezentacja w domu nie ma sensu z tego powodu że sam obraz jest identyczny w każdej kwestii , czyli czerni , kolorów , ruchu etc . Więc czy warto czy nie warto dołożyć kase i brać VT50 sam musisz sobie odpowiedzieć , bo różnice opisałem Ci czarno na białym . W każdym razie zapewanim Cię ,że co byś nie kupił będziesz bardzo zadowolony :) . Pozdrawiam
 
D

Deleted member 121090

Guest
Peterka dzięki za solidne spostrzeżenia z pierwszej ręki. Jeszcze dwie uwagi-zapytania.
W modelu VT30 pilot też jest częściowo, rubinowo podświetlany, a w modelu VT50 podobno można trafić na jakieś prześwietlenia matrycy.
Peterka a jak dla Ciebie warto było kupić VT50? Zrobił byś to drugi raz czy biorąc pod uwagę różnicę w cenie pozostałbyś przy VT30?
 

1engineer

New member
Witam przymierzam się do kupna modelu 50VT50 chociaż myślałem o 55 calach ale prawie 3 tys to spora różnica jak na 5 cali. Czy mógłby ktoś napisać jak wyglądają filmy w serwisach ipla, iplex? Chce dodatkowo kupić telewizję i internet UPC, zależy mi głównie na oglądaniu spotkań piłkarskich w HD, czasem kino 3D a plazmy wg mnie są bezkonkurencyjne pod tym względem. Do tej pory oglądałem cyfrę i obraz na plasmie z 2009 roku był super (kanały HD) nie wiem jak będzie przy kablówce. Podzieli się ktoś wrażeniami?
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Peterka dzięki za solidne spostrzeżenia z pierwszej ręki. Jeszcze dwie uwagi-zapytania.
W modelu VT30 pilot też jest częściowo, rubinowo podświetlany, a w modelu VT50 podobno można trafić na jakieś prześwietlenia matrycy.
Peterka a jak dla Ciebie warto było kupić VT50? Zrobił byś to drugi raz czy biorąc pod uwagę różnicę w cenie pozostałbyś przy VT30?

Kolego to nie tak że można trafić na prześwietlenia matrycy , tylko wszystkie modele serii VT50 mają ten problem . Zresztą u mnie tak samo on jest ale czekam właśnie na jego usunięcie bo serwis u nas w Polsce już o tym doskonale wie , Panas się przyznał do wpadki i oficjalnie usuwają oni ten problem na życzenie klienta ponieważ już mają na to lekarstwo ponoć zaprojektowane w samej Japonii . Problemu tego poprostu większość nie dostrzega bo wiesza tv na ścianie i poprostu wtedy tego problemu nie widać . Ale jak jest tak jak u mnie że tv stoi a za nim okno i to południowe to widać to w dzień jak na dłoni . Tzn u mnie mam spreparowany specjalnie pokój do oglądania w dzień ( mam specjalne zainstalowane żaluzje ) ale tak czy siak serwis zamówiłem i czekam , bodajże w piątek mają się zjawić i zainstalować zaślepke z tyłu tv . Więc problem ten można przemilczeć . A wracając do Twojego pytania czy warto zamieniać VT30 na VT50 to jest kwestia tylko tego co masz w portfelu . Jak masz nie jeść żeby dołożyć kase na tv , lub zrezygnować z wakacji :) to wiadomo że nie warto . Natomiast jak jesteś maniakiem jakim ja jestem i masz troszke wolnej kaski to napewno warto , bo porównując tv oko w oko to może pod względem samego obrazu prawie się niczym nie różnią ale niewątpliwie VT50 jest ładniejszy , zero przyciągania kurzu jak to miało miejsce w VT30 , jak komuś na tym zależy , bo nie mnie ale jednak to przeglądanie internetu nie do porównania na korzyść VT50 oraz co również ważne i też o klase lepsze ( znowu napisze że nie dla mnie bo na 3D mnie nie zależy wogóle ) to okulary podłączone przez Blutooth i lepiej działające tym samym oraz lekusieńkie i bardziej komfortowe . Więc jak już napisałem i podałem Ci na tacy sam sobie musisz odpowiedzieć na pytanie "czy warto ? '' . Co do jakości obrazu nie oczekuj przeskoku , bo go poprostu nie ma . Jest idealny jak to u Panasa porównując wszystko co jest na rynku . Pozdrawiam
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Witam przymierzam się do kupna modelu 50VT50 chociaż myślałem o 55 calach ale prawie 3 tys to spora różnica jak na 5 cali. Czy mógłby ktoś napisać jak wyglądają filmy w serwisach ipla, iplex? Chce dodatkowo kupić telewizję i internet UPC, zależy mi głównie na oglądaniu spotkań piłkarskich w HD, czasem kino 3D a plazmy wg mnie są bezkonkurencyjne pod tym względem. Do tej pory oglądałem cyfrę i obraz na plasmie z 2009 roku był super (kanały HD) nie wiem jak będzie przy kablówce. Podzieli się ktoś wrażeniami?

Kolego Tobie również odpowiem : akurat co do dopłaty czy warto dodawać 3000 zł do rozmiaru 55 calowego to tutaj nie ma wątpliwości że warto i dałbym nawet 5000 zł . Przez kilka dni miałem zamiast mojego 55VT30 50 calowego VT50 . Zaraz dopłaciłem i wziołem spowrotem 55 calowego 55VT50 Ponieważ na takiej pchełce 50 calowej to nie obraz tylko męka . Uwierz mi na słowo . Kup sobie 55 calowca bo będziesz potem tego żałował . A co do Ipli czy Iplexu , to chodzi to dość dobrze i wygląda nieźle na tym Panasie . Ale zadaj sobie pytanie i sam sobie na nie odpowiedz : czy kupuje tv żeby go profanować ?? Bo ja uważam za profanacje aby na takiej maszynie oglądać cokolwiek innego aniżeli HD , a jak już to wiadomo że tv SD z dobrym bitratem z satki minimum . A te Iple , Iplexy czy inne to szajs i nawet się sam zastanawiam dla kogo oni to robią ?? Czyba dla klientów platformy cyfrowej Polsat co z założenia jest dla ciemnoty , dla której się liczy ilość nie jakość . :) Więc daj sobie z tym spokój . Bawiłem się tym dla testów i owszem chodzi ale jak chodzi pozostawiam bez komentarza .Co do spotkań piłkarskich w HD , to miodek na serce w tym telewizorku :) Pozdrawiam
 

1engineer

New member
Chcialem tylko zapytac o iple bo gdzies wyczytalem ze jest (byl?) z tym problem. Mam dosc maly pokoj odlegolsc od tv jakies 2,5 max 3 metry i zastanawialem sie nad 55VT30 ale design VT50 jest powalajacy. Roznica w cenie jest spora. Doplacilbym te 3 kola ale jak nie ma wielkiej roznicy to chyba nie warto a maniakiem nie jestem. Lubie jakosc. Nie wiem jak to bedzie wygladalo na kanalach HD w UPC bo cyfry juz nie moge miec zmieniam mieszkanie a tam moge miec tylko kablowke.
 

Roman69

New member
Dzięki Peterka1000

Dzięki Peterka1000 za rzeczową i przydatną odpowiedz
Zdecyduję się na VT30. Prezentacja i porównania odpadają - sklep ściągnie mi TV na zamówienie. Na VT30 mają b.dobrą cenę a na VT50 niestety nie - różnica 50% ceny. 3D to raczej ciekawostka - fajnie obejrzeć czasami, ale na codzień zdecydowanie nie. Internet przez TV - katastrofa, spróbowałem 3-4 razy przez LCD philipsa 7605 i mam dość.
Którą platformę sat cyfrową możesz polecić? Z postów wynika, że z Polsatem jest coś nie tak. Teoretycznie cyfrowy przekaz powinien być idealny niezależnie od nadawcy.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Peterka jeszcze raz dzięki.
Ja też mam TV w pomieszczeniu tylko do kina domowego. I jak dla mnie liczy się tylko jakość obrazu. Wygląd TV( chociaż VT30 brzydalem nie jest), funkcje sieciowe i inne wodotryski to tylko mało dla mnie znaczące dodatki. Więc jak na razie VT50,jest mi jak widze całkowicie zbędny.
Z tym kurzem na ekranie ciekawe, bo mam VT30 już ponad rok i chyba z dwa razy czyściłem ekran. I to nie z kurzu tylko na dole upalcowany od dzieci. U mnie problem nie występuje. Ciekawe.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego HQ 150 . Z tym kurzem to jest tak jak ze mną w każdej sprawie związanej z jakością obrazu :) . Zaraz to wytłumacze na Polski :) : to nie znaczy że u mnie na VT30 było kurzu dwa kilo jak w młynie co mieli mąke :) ale chodzi o to że jak pod kątem się popatrzyło , to tv codziennie łapał drobinki kurzu i w ten sposób co jakiś czas trzeba było go przetrzeć bo sama myśl że na telewizorze jest coś co może wpływać na jakość obrazu mnie dobijała :) . Na VT50 nic się nie pojawia . To chyba kwestia elektryzowania się o wiele więcej szyby od pleksi . A dla kolegi Roman69 to już Ci pisze co jest z Polsatem nie tak : ta platforma stawia na ludzi mniej zamożnych i wciska do swojej oferty co tylko może , ważne żeby ilość kanałów się zwiększała , a jakość mają daleko w deeee . Natomiast jak chcesz brać coś dobrego to weź sobie Cyfre + lub Nkę i teraz wytłumacze Ci co i do czego : W sumie czy wybierzesz Nke czy Cyfre jest w sumie wszystko jedno ponieważ te platformy się w tym roku połączą więc co byś nie wybrał i tak będziesz miał taką samą oferte programową . Natomiast różnica tkwi w tym czy chcesz mieć tuner od platformy cyfrowej dla niej dedykowany , czy w przyszłości będziesz jednak chciał tak jak i ja np mieć swój tuner o wiele bardziej zaawansowany w możliwościach konfiguracyjnych , czyli np oglądanie kilku platform na jednym tunerze czego nie da się zrobić na tunerach dedykowanych . Podsumowując to jak chcesz pozostać na tunerze dedykowanym pod platforme to tylko Nka bo ma najlepszy w Polsce i jeden z najlepszych tunerów satelitarnych jakię wogóle są na świecie . Cyfra z kolei ma zacofany i o wiele gorszy tuner satelitarny ale za to plusem cyfry jest to że karta od cyfry nie jest sparowana z ich tunerem , więc jak będziesz chciał mieć swój własny tuner to lepiej weź cyfre+ . Ofertą programową się obecnie nie przejmuj , bo jak napisałem końcem roku się zjednoczą i każda oferta będzie identyczna . Pozdrawiam
 
D

Deleted member 121090

Guest
Kolego HQ 150 . Z tym kurzem to jest tak jak ze mną w każdej sprawie związanej z jakością obrazu :) . Zaraz to wytłumacze na Polski :) : to nie znaczy że u mnie na VT30 było kurzu dwa kilo jak w młynie co mieli mąke :) ale chodzi o to że jak pod kątem się popatrzyło , to tv codziennie łapał drobinki kurzu i w ten sposób co jakiś czas trzeba było go przetrzeć bo sama myśl że na telewizorze jest coś co może wpływać na jakość obrazu mnie dobijała :) . Na VT50 nic się nie pojawia
Ja jestem podobny przypadek. I na VT30 właśnie nic się nie pojawia u mnie.
Poprzednio na Sony Z5500 było własnie codziennie coś nowego. A tu spokój. Ciekawe od czego to zależy. Już po paru dniach od powieszenia VT30 na ścianie sam zauważyłem że z kurzem mam spokój.
 

Dig Dug

New member
HQ150 - właśnie lekarstwem na kurz jest powieszenie telewizora. Ja wprawdzie mam LCD :/ ale zbierał on kurz niemiłosiernie stojąc na stoliku. Jak powiesiłem, to ścierka leży sucha schowana.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego peterka a mógłbym mieć jeszcze pytanie? Jak z jasnością paneli VT50 i VT30? Czy na prawdę nowszy jest jaśniejszy?

Ja oglądam zawsze w pokoju specjalnie przyciemnionym , więc nawet VT30 był u mnie na mniej aniżeli połowie kontrastu , więc trudno mi powiedzieć ,bo obydwa telewizorki u mnie bezproblemowo dawały rade . Nawet przy oknach odsłoniętych czarny był i jest jak smołą . Ale może coś tam VT50 jest jaśniejszy . Ale nie ma przepaści . Jeszcze raz powtórze : jak ktoś ma kase żeby dokładać do VT50 to napewno ogólnie jest to tv ładniejszy i ogólnie lepszy od VT30 . Ale jak ktoś nie ma kasy lub szkoda mu dokładać kase to śmiało może brać VT30 bo różnicy poza samym wyglądem ( czytaj węższą ramką ) na próżno szukać żeby była widoczna . Ewentualnie w niuansach jeśli chodzi o jakość obrazu . Co do netu czy okularków 3D , to jak komuś zależy na tym to jest tutaj przepaść na korzyść VT50 . Pozdrawiam
 
Do góry