Panasonic TX-P55VT50 - test otwarty. Najlepszy obecnie telewizor na świecie ?

Dig Dug

New member
fluid - ale o co chodzi ?? Połowa postów na forum można traktować jako bicie piany, brednie, głopoty, jak zwał tak zwał. Niektóre posty powstają pod wpływem chwili, akurat o tym człowiem pomyślał, to napisał bo mu wolno. A to czy z tego korzystasz czy nie, to inna sprawa. Nie bronie tu nikogo specjalnie, ale dziwi mnie ten agresywny post z twojej strony. Każdy ma inne dylematy. Ja po trochu podzielam pytania curemana, czy aby nagle Panas nie wycofa się z plazm. Bo nie kupię narazie nowego telewizora przez najbliższe 2 lata i nie wiem czy doczekam zakupu plazmy, czy zostaną Ledy i Oledy, na które nie będzie mnie stać. :|
 

codaco

New member
Po zmianie oprogramowania, pierwsze co się rzuca w oczy to nowy pasek głośności, dla mnie poprzedni był ładniejszy wiec trochę mnie Panasonic zadziwia, że się bawi w takie kosmetyki. Mam wrażenie, że EPG zaczęło gorzej chodzić przy korzystaniu z tunera DVB-S, wolniej załapuje i ma więcej luk w programie. I na koniec już dwukrotnie stracił kontakt z modułem Astona, co przed aktualizacją się mu nie zdarzało. Także jak dla mnie puki co aktualizacja na gorsze.
 
... i na rynku zostaną same knoty LCD i nie będzie wtedy już żadnej alternatywy poza być może oledami tez niedopracowanymi ale za to bardzo drogimi . Pozdrawiam

Tak sobie siedzę i się zastanawiam. Tyle stron w wątku, a tak mało poruszany jest bardzo istotny aspekt w kwestii jakość obrazu plazm którym jest 'oświetlanie pomieszczenia' w jakim przyjdzie nam oglądać TV.
Przecież jasne pomieszczenie to zabójstwo dla plazm jeżeli chodzi o jakość obrazu która drastycznie spada. Kolory robią się wyblakłe, a czerń staje się mleczna, a wtedy '...knoty LCD...' prezentują się jak kolejny cud świata..
Więc kolejnym razem gdy ktoś będzie pisał o wyższości lub niższości danego modelu TV lub jak to napisał 'peterka' porównując jedną technologię do drugiej to niech dwa razy się zastanowi zanim wysmaruje takiego 'gniota'.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie masz racji . Nawet w pytaniach jest zapytanie o oświetlenie pomieszczenia i czy oglądamy ze światłem czy bez.
Tak że piszemy o tym wszędzie - pytając woli obraz łagodny czy ostry.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Tak sobie siedzę i się zastanawiam. Tyle stron w wątku, a tak mało poruszany jest bardzo istotny aspekt w kwestii jakość obrazu plazm którym jest 'oświetlanie pomieszczenia' w jakim przyjdzie nam oglądać TV.
Przecież jasne pomieszczenie to zabójstwo dla plazm jeżeli chodzi o jakość obrazu która drastycznie spada. Kolory robią się wyblakłe, a czerń staje się mleczna, a wtedy '...knoty LCD...' prezentują się jak kolejny cud świata..
Więc kolejnym razem gdy ktoś będzie pisał o wyższości lub niższości danego modelu TV lub jak to napisał 'peterka' porównując jedną technologię do drugiej to niech dwa razy się zastanowi zanim wysmaruje takiego 'gniota'.
a w kinie też masz jasno ????? oglądanie czego kolwiek na czym kolwiek w jasnym pomieszczeniu , to PARANOJA WIZUALNA DLA OCZU !!!!!!!!!!!!
 

codaco

New member
Po zmianie oprogramowania, pierwsze co się rzuca w oczy to nowy pasek głośności, dla mnie poprzedni był ładniejszy wiec trochę mnie Panasonic zadziwia, że się bawi w takie kosmetyki. Mam wrażenie, że EPG zaczęło gorzej chodzić przy korzystaniu z tunera DVB-S, wolniej załapuje i ma więcej luk w programie. I na koniec już dwukrotnie stracił kontakt z modułem Astona, co przed aktualizacją się mu nie zdarzało. Także jak dla mnie puki co aktualizacja na gorsze.

Po kilku dniach testów, cofam problemy z EPG i tunerem DVB-S, działa jak poprzednio. Natomiast dalej mnie zadziwia zmiana wyglądu paska głośności, który odbiega stylem od pozostałych ustawień w menu.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Ales pojechał człowieku,pytam czy będzie bo zmieniam telewizory co rok .Co do reszty to jesteś zwykłym xxxxxxxxx co tv ogląda sobie w sklepie ...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Nie masz racji . Nawet w pytaniach jest zapytanie o oświetlenie pomieszczenia i czy oglądamy ze światłem czy bez.
Tak że piszemy o tym wszędzie - pytając woli obraz łagodny czy ostry.

Nie za bardzo rozumiem to drugie zdanie, zwłaszcza jeżeli chodzi o tę część po myślniku.

Mam do Ciebie pytanie. Czy zdarzyło się aby dobry TV LED w jasnym pomieszczeniu został pokonany przez jakąś plazmę? Oczywiście chodzi o szeroko rozumianą jakość obrazu.
Żeby jeszcze się ktoś nie przyczepił co znaczy dobry TV LED powiem iż np. SHARP 60" 635E (bo używam i uważam za dobry)
 

mexxmen30

New member
A ja ma pytanie z innej beczki:
Natomiast jak załączam TV to raz jest wyrazne "CYK" i miga dioda na zielono, a innym razem nie ma zadnego "cyk" miga tylko dioda na zielono i TV startuje bezszelestnie od czego to moze być.

I jeszcze jedna taka moja obserwacja:
ze TV nie radzi sobie z jak ja to nazywam "podwójnym obrazem", jak przykładowo dodaje głosnosci z tunera N-ki i wyswietla sie pasek głośności na obrazie a za nim toczy sie jakas akcjawyswietlana z programu czy filmu przykładowo ktos zrobił ruch głowa to paseg z głośności zaczyna falowac jak woda - czy u was tez tak sie dzieje ???
 

airon

New member
A ja ma pytanie z innej beczki:
Natomiast jak załączam TV to raz jest wyrazne "CYK" i miga dioda na zielono, a innym razem nie ma zadnego "cyk" miga tylko dioda na zielono i TV startuje bezszelestnie od czego to moze być.

Wyraźne "CYK" jest zapewne wówczas gdy odpalasz go po dłuższej przerwie. Natomiast brak cyknięcia tylko migotanie diody wówczas gdy go wyłączasz i włączasz, zanim nastąpi takie samo "CYK" po kilku - kilkunastu sekundach po wyłączeniu.
 

codaco

New member
Tutaj należy dodać, że TV w z włączoną opcją automatycznej aktualizacji, co jakiś czas sam uruchamia TV w tle, w celu sprawdzenie czy jest nowe oprogramowanie. Jak trafimy z włączeniem akurat wtedy kiedy sprawdzał, to cyknięcie nie nastąpi bo TV w tle pracował.
 

mexxmen30

New member
Sądze ze to bardziej bedzie tak jak napisał CODACO bo objaw cykania występuje niezależnie od czasu wyłączenia TV czy jest to co pięć minut czy co dwa dni.

Natomiast sygnał mam N-ke tak jak pisałem, moja zona nie widziała tego efektu dopóki jej nie pokazałem i teraz to widzi za kazdym razem, a dodam ze nie robi sie tak na pasku głosnosci z samego TV objaw tylko występuje na pasku głośności z N-ki i to tylko w momecie dodawania lub odejmowania co pojawiaja sie kreski, jak sie wyswietla sam pasek to efekt nie wystepuje czyli bedzie to problem odświerzania moim zdaniem, czyli nawet problem 50 HZ ???
 

wojtu

New member
Mam takie pytanko. Da się obraz z laptopa przesyłać na ten tv przez wifi(chodzi o to, żeby tv był monitorem)? Jeśli tak to trzeba mieć jakiś konkretny program, czy jak to przebiega?
Chcę zaoszczędzić na kablu HDMI.
 
Do góry