Panasonic TX-P55VT50 - test otwarty. Najlepszy obecnie telewizor na świecie ?

Jacek144

New member
Panowie czy jest w tym TV możliwość wyłączenia obrazu podczas słuchania radia sat (przez moduł CI C+ nie tuner) tak,żeby nie ciągnął prądu na statycznym obrazie ? Takie coś jest w Pionku i bardzo się przydaje ale Pionek ma już 4 lata więc powoli trzeba się rozglądać po rynku.
Nic nie trzeba robić,sam z siebie po parunastu minutach przygasza ekran i dba o Twój portfel.
 

slimak

New member
Bez reklam
W menu można wyłączyć ekran całkowicie, włączenie dowolnym przyciskiem.
TV w takim trybie pobiera około 20W.

.
 
Ostatnia edycja:

Pingu

New member
Panowie czy jest w tym TV możliwość wyłączenia obrazu podczas słuchania radia sat (przez moduł CI C+ nie tuner) tak,żeby nie ciągnął prądu na statycznym obrazie ? Takie coś jest w Pionku i bardzo się przydaje ale Pionek ma już 4 lata więc powoli trzeba się rozglądać po rynku.

Tak da się, jest taka opcja jak wyswietlanie na ekranie.




Jak sobie poradziliście z rozwarstwianiem kolorów na twarzach w szybszych ruchach. Na pełnym IFC jest ok ale szybki ruch potrafi przyciąć. Czegoś takiego nawet na wyłączonym IFC nie powinno być. Jak jest u Was?
 

Dlugin2

New member
Mam pytanko. Czy rozstaw śrub do powieszenia tego tv na ścianie jest taki sam jak w Samsungu? Jest to jakiś standard czy każdy producent robi to po swojemu? Myślę o zakupie ST lub VT.

Pozdrawiam

Maciek
 

warebel

New member
Tak da się, jest taka opcja jak wyswietlanie na ekranie.




Jak sobie poradziliście z rozwarstwianiem kolorów na twarzach w szybszych ruchach. Na pełnym IFC jest ok ale szybki ruch potrafi przyciąć. Czegoś takiego nawet na wyłączonym IFC nie powinno być. Jak jest u Was?

Jak na razie to jedyna wada, ktora zauwazylem, ale jest ona mega upierdliwa! W dodatku te plamy na twarzach wystepuja na materialach FULL HD, co juz jest dla mnie nieporozumieniem...
 

piotr10

New member
Bez reklam
Ja na vt30 mam kalibracje na prof 1 od Ciebie kiki, na prof 2 moja wlasna i niestety efekt ten jest widoczny.
Przyznaje, ze na trybie normal i dynamic jest o wiele bardziej WKU..... Ale tych trybow prawie nie odpalam z świadomych powodów.
 

bielikk

New member
Bez reklam
"plazma jest super"

Ja na vt30 mam kalibracje na prof 1 od Ciebie kiki, na prof 2 moja wlasna i niestety efekt ten jest widoczny.
Przyznaje, ze na trybie normal i dynamic jest o wiele bardziej WKU..... Ale tych trybow prawie nie odpalam z świadomych powodów.





Plazma to "samo zło" - oczywiście należy to traktować z przymrużeniem oka

- powidoki
- juder
- migotanie obrazu
- "szara czerń" przy oglądaniu w dzień
- mniej szczegółowy obraz niż LED (LCD) mimo, że Full HD
- błyszcząca matryca wszystko odbija co jest w pokoju
- duże zużycie energii elektrycznej
- JESZCZE DOCHODZĄ PROBLEMY Z 50Hz "niektórzy z użytkowników plazm proponują konieczność zakupu amplitunera z dobrym skalerem - jak pisali koszt ~4000 zł"

i można by tak w nieskończoność ...

Czyli do wad plazmy dopisujemy następną wadę:

"rozwarstwianie kolorów na twarzach w szybszych ruchach"
 

Jazztomek

New member
szanowni forumowicze,
Jako, że mój VT50 wybiera się do serwisu (w Łodzi), ponieważ przestał mi działać moduł wifi - mam do Was pytanie: Czy wysyłał już ktoś TV do serwisu? dowiedziałem się, że mają własny transport. Czy mogę spać spokojnie nie martwiąc się o swój telewizor, oraz jak sprawdzić czy dostałem spowrotem swój egzemplarz?. Czy numer seryjny obok tabliczki z tyłu telewizora jest numerem niepowtarzalnym? zrobię zdjęcie ekranu z liczbą przepracowanych godzin ale chyba nie ma się co chwalić przed serwisantami, że wchodziłem w menue serwisowe, prawda?
z góry dziękuję za odpowiedzi.
pozdrawiam
Tomek
 

wolwark

New member
Jesteś pewien że ten moduł przestał działać ?Często jest tak że po podłączeniu HDD WiFi przestaje działać.Pomaga odłączenie telewizora od prądu na jakiś czas.
 
Do góry