Panasonic TX-L47WT50E test otwarty. Witamy następcę królewskiego rodu.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam ja nie mialem mozliwosci testwoania go przy tv cyfrowej , tylko ogldalem dvd i bluray w 2d jak i 3d zarowno tym pierwszym razem jak sie obydwoma modelami bawilem jak i teraz gdzie tylko sam bluray byl w uzytkowaniu. Takze nie wiem jak skaluje w sd, ale z tego co czytalem testy 9 rozne 0 chocby Kikiego to calkiem fajnie sobie z tym radzi patrzac na zdjecia i na to co pisal Kiki czy tez inni ktorzy testowali ten model. DVD do do 1080 calkeim niezle to wygladalo a szczegolnie kiedy jest neizle nagrany film dvd, bo jak lipnie jest nagrany material to zaden tv nie bedzie dobrze swiecil na badziewskim materiale. Czern bedzie lepsza w soniaku, plynnosc mysle ze porownywalna jest, na pewno nie ma typowego teatru tak jak to jest w 8007 z tego co pisali na forum testujacy ten model. Tu jest plynnie i czysto. sony ma vertical bending, na panasonicu tego nie widac, aczkowliek po ustawieniach soniaka mozna to do minimum zniwelowac i mysle ze da sie z tym zyc... Dla mnei soniak odpada tylko i wylacznie ze wzgledu podstawy dla mnie ta podstawa jest nie do przyjecia i jesli sie Europe traktuje jako gorszy kontynent to niech sie bujaja i ja nie kupie soniaka pomimo ze cena jest atrakcyjna bardzo wzgledem jakosci. W Usa i w Japonii jest i normalna podstawa do tego modelu.... Ale jakby ju zmial wisiec u mnei tv to na pewno bym sie zastanawial juz miedzy panasem a soniakiem a tak to wybor jest jeden panasonic , bo philipsa 8007 mysle ze na oczy w sklepie malo kto uwidzi :) nigdzie nie ma nawet nie ma nigdzie zamowionych takze szanse sa bardzo nikle ( mowa o sklepach stacjonarnych ). Takze jesli u Ciebei tez bedzie stal to dobrze sie zastanow bo ta podstawa przy duzym rozm. to tragedia jeszcze dla 40 cali to jak cie moge ale 46 a juz nie wspomne o 55 to tragedia . A tak generalnie naprawde tv jest godny polecenia soft wgrywa sie bez zadnych tam cyrygieli i bez jakis specjalnych instrukcji ( jak to jest np w philispie ) wkladasz pena z plikiem potem wyjmujesz wylaczasz i wlaczasz tv i masz juz nowy soft w tv. Na pewno warto by bylo pomyslec o 950 ale w 55 calach w SC mowia ze na pozcatek to 13 tys nie wyjete a tyle ja nie dam za tv bo poprostu moim zdaniem taki tv nie jest tego wart. Lepiej kupic panasa , byc moze za jakis miesiac wszyscy cco juz kupili i ci co kupia do konca roku beda mieli dodatkowa za darmo gwarancje na kolejne 3 lata ( bo tak panasonic robi ze daje taka promocje ) i na 5 lat jest z banki a po 5 latach bedzie oled i inny swiat :)
Lolek
 
Ostatnia edycja:
MInął już jakiś czas użytkowania przeze mnie telewizorka WT50 w wersji 47.
Piszecie tu o czerni - powiem tak, bardzo przydaje się sterowanie wygaszaniem wyciemnieniem jak zwał, tak zwał. MOżna włączyć to w trybie dynamicznym i na prawdę jest super sprawa. Mnie bardzo to pomaga, dostosowałem sobie tryb dynamiczny do swojego oka i efekt jest na prawdę fajny. Widać trochę co prawda jasny pasek kiedy diody podświetlają np logo stacji u góry a reszta jest czarna no ale przy technologii edge led niestety nic zrobić więcej się nie da.
Obraz w tym TV to bajka po prostu.
 
NO tak, dokladnie na jego materiale. NIe mam żadnych zastrzeżeń poza tym, że obraz trochę za ciemny, jak dla mnie no ale wiadomo, że nie było to robione u mnie. Dlatego skopiowałem sobie do dynamicznego ustawienia kalibracyjne i rozjaśniłem i jest git. Ustawienia kalibracyjne robione były na trybie profesionalny 1 i tam nie ma możlliwości sterowania wyciemnieniem wygaszaniem tylko na dynamicznym i chyba jeszcze gdzieś. MI to wygaszanie się podoba tak więc zmodyfikowałem dynamiczny. :)
 

skylla1

Member
Bez reklam
Dziwne. Dynamiczny daje bardzo po oczach i jest przeznaczony w zasadzie do bardzo jasnych pomieszczeń typu market czy też na wystawy sklepowe. Punktem wyjścia do jasnego pokoju powinien być raczej tryb normalny a do filmów w ciemnym pokoju tryb prawdziwe kino.
Pomijam już fakt, że kalibracja była (mam nadzieję) robiona w oparciu o pomiary i pewnie za dopłatą, a ty ją rozwaliłeś robiąc korektę "na oko". To już chyba lepiej wrócić do ustawień fabrycznych :).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Skylla nie bardzo rozumiem przecie zkolega nic nei kasowal tego co mu ustawiono w kalibracji on skopiowal to do trybu dynamicznego wiec po mojemu nic nie rozwalil , czy sie myle? To wyprowadz mnei z bledu . Teraz sprawa innych trybow czy to strefowe wygaszanie to jest w kazdym trybie obrazu? czy np w trybie normalym obrazu tez mozna tym sterowac? czy np tylko w profesjonalnym i np dynamicznym? A nawet jesli dynamiczny daje po oczach to tak jasnosc mozna ustawic zeby az tak jasno nie bylo a jasniej niz to zostalo mu ustawione w trybie profesjonalnym. A propo ciemnego obrazu to jak pamietam na ktoryms audio show ustawione przez kikiego tv wlasnie ludzie mowili ze obraz zbyt ciemno , wiec albo on takie ma preferencje odnosnie obrazu albo zalezy mu n atym zeby tv mneij pradu pobieral potencjalnemu klientowi. Choc tak jak zauwazylem ciemny obraz nie wszystkim sie podoba, a wiadomo ze jak choc troche slonca jest w pokoju to jest to malo komfortowe.
Lolek
 
Ostatnia edycja:

skylla1

Member
Bez reklam
To już niech Kiki napisze, czy jego kalibracja jest uniwersalna i dotyczy wszystkich trybów obrazu. Ja byłbym zdziwiony, bo przecież gołym okiem widać jak rożny jest obraz na różnych ustawianiach fabrycznych. Kolory są zupełnie inne w trybie dynamicznym, normalnym i kinowym. Do tego różne balanse bieli itd... Dla mnie kalibracja powinna zamrażać wszystkie ustawienia.
Z drugiej strony nie wierzę w jedno dobre ustawienie bo telewizja nadaje: studio, film, teatr, sport, rozrywkę a ja oglądam to w nocy w ciemnym albo jasnym pomieszczeniu ale również w ciągu słonecznego dnia czy po południu. W każdych z tych warunków wolałbym inny nieco obraz.
Co innego gdy ktoś tylko gra lub filmy ogląda - wtedy można sobie pod to obraz ustawić, ale w innych warunkach będzie on na przykład zbyt ciemny albo pastelowy...
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam ale kolega nie ma jednego ustawienia uniwersalnego na wszytskie tryby, on ma skalibrowany tv w trybie profesjonal i tylko tam ma to co ustawil mu Kiki i dlatego tam tez nic nie moze zmienic tylko obraz jest dokaldnie taki jak go skalibrowal Kiki. W innych trybach moze sobie poustawiac do woli co i jak chce i tu masz racje ze kazdy z tych trybow inaczej jest poustawiany wg tego co Pnasonicowi sie wydawalo za odpowiednie. Przy czym jeszcze pan na infolinii powiedzial mi ze na kazdym z tych trybow mozna sterowac wygaszaniem , wiec nie bardzo moge zrozumiec lub zle zrozumialem kolege gdzie pisal wczesniej o tym ze tak jakby tylko byla ta mozliwosc w trybie dynamicznym co jest nie prawda gdyz w tak jak napisalem wczesniej w kazdym z tych trybow mozna tym sterowac. tak przynajmniej na infolinii zrozumialem. Na dynamicznym koleg moze sobie dac mniejsza jaskrawosc , kolory itp i tez bedzie ok, nie musi dawac w tym trybie po oczach. Aczkolwiek dobrze ten akurat tryb zostawic jak panasonic ustawil na te dni gdzie jest wlasnei duzop slonca i potrzeba wiekszego podswietlenia. Pozdrawiam.
Lolek
 
Kalibracja tak jak pisesz lolek była robiona na profesionalnym 1. Dokładnie oczyywiście pozmniejszałem sobie nastawy trybu dynamicznego jaskrawość kolor itp do własnych potrzeb. Aha i kalibracja zrobiona była tylko na wejściu HDMI1 do innych trzeba te ustawienia skopiować. O sterowaniu wygaszaniem w trybie dynamicznym pisałem bo tylko tam w ustawieniach obrazu widziałem możliwość jego włączenia. Sterowanie obszarem wyciemnienia, dokładnie tak to się nazywa. W trybie prof1 i 2 nie widzę tego.
Co do kalibracji zaś można ją zmienić te ustawienia bo jeśli się wejdzie w sterowanie kolorwami itp to punktowe, to można to poprzestawiać, ale tego nie tykam. Co do sterowania wyciemnieniem to muszę sprawdzić w jkaich trybach jest to jezcze dostępne.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Musisz sprawdzic bo z tego co specjalista na infolinii powiedzial mi to jest taka mozliwosc na wszystkich trybach, a na trybie profesjonal poprostu moze jakos Kiki zablokowal zeby nie mieszac z ustawieniami ale mowisz ze inne rzeczy daja sie pzrestawiac to juz w wogole nie potrafie zrozumiec o co chodzi.... do tego jak napisales ze kalibracja byla robiona na hdmi 1 to tez nie bardzo wiem o co chodzi bo hdmi 1 jest dedykowane tak jakby do tunera sat. i moze dlatego na tym wejsciu byla robiona kalibracja. Ale znowu hdmi 2 dedykowane jest jako do kabla do amplitunera kina domowego i od razu jest tam ARC wiec znowu nie rozumiem o jakim kopiowaniu mowisz jesli chodzi o hdmi???? Co maja wejscia hdmi do ustawien. Wejscie hdmi to poprostu wejscie hdmi przynajmniej dla mnie ...
Lolek
ps. chyba ze piszesz o kopiowaniu ustawien z trybu profesjonal do innych trybow w tv tylko ze tu nic nie maja do rzeczy wejscia hdmi...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Odnosnie gwarancji co wczesniej pisalem niestety na infolinii poinformowano ze w tym roku juz raczej nie bedzie tej gwarancji moze w I kwartale przyszlego, aczkolwiek roznie to moze byc. Ja muszxe tv kupic do konca I kwartalu przyszlego roku wiec moze sie uda trafic , fajknie by bylo i cio ktorzy tez maja zamiar kupic w przyszlym roku tez by sie ucieszyli :)
Lolek
 

coca-cola

New member
Wiem że średni w porównaniu do testu kikiego, ale komuś może sie przydać. Szukam różnych recenzji , ale bardziej do panasonica dt50
 
Ostatnia edycja:

Ninja-Duch

New member
Witam chciałem się dowiedzieć jaka jest różnica między TX-L42DT50 a TX-L42WT50 który z nich jest lepszy bo różnica w cenach tych tv ok 1k czy warto dopłacać taką kwotę.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokupujac 2 szt. okularow to juz masz prawie to samo,a do tego wt ma procesor dwurdzeniowy plus lepiej nim si ebawic jesli chopdzi o siec jesli komus na tym zalezy to lepiej jest doplacic do wt. Plus tam jakies w wsrodku ma lepsze bajery ale to juz Kiki bardziej moze wytlumaczyc. Ja sie na tym nie znam.
lolek
 

chief

New member
Panowie stoję przed dylematem kupna Panasonic TX-L55DT50E lub
Philips 55PFL7007K czytalem cały wątek tutaj i wątek o Philipsie i mam mętlik chciałbym żeby mi ktoś z was kto może widział na żywo oba telewizory powiedział co on by wybrał i dlaczego,
 
Do góry