Panasonic TX-L47WT50E test otwarty. Witamy następcę królewskiego rodu.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ok dzieki kolego :) czyli tak juz jest w nowych modelach z tego roku w straszych podobno trzeba bylo to zrobic recznie i tylko tv czytaly nowe softy z kart sd z tego roku i z pena soft tv z aktualizuje.
Lolek
 

rys1153

New member
mam pytanie do kolegi ;lolek 126",czym w zasadzie różni się/ oprócz obudowy/ wt50/na którego mam ochotę/,od dt50?jeżeli możesz,to napisz parę słów-bo w specyfikacji tych tv nie zauważyłem różnic.Z góry dziękuję za odpowiedż.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego na to pytanie dokaldnie to moze ci odpowiedziec Kiki on obydwa testowal u siebie na miejscu wiec wie dokladnie co i jak. Ja natomiast po 1 godzinie bawilem sie kazdym z nich w sklepie i nie mialem mozliwosci sprawdzenia ich na sd. Tylko bluray, dvd, i 3d. I tak jak juz pisalem wczesniej ze dla mnie jest lepszy wt ale moze to tez kwestia ze deko on bardziej mi sie podoba , ale tak na serio to deko jest lepszy. A jesli chodzi czym sie rozni to tak generalnie to wt ma dwurdzeniowy procesor, ma dodatkowy pilot do latania po gadzetach, i 2 pary okularow w zestawie. Ale to tez kwestia za ile ktory mozesz kupic bo jesli doliczajac cene okularow to u mnie dt prawie wychodzi jak wt wiec generalnie lepiej sie oplacva kupic wt , chyba ze masz gdzies sklep gdzie dt jest naprawde duzo tanszy.Ale najlepiej sameu zobaczyc nie patrz sie na to co ja pisze bop kazdy moze miec inny wzrok i na czym innym tobie moze zalezec. Na 100% 3d jest lepsze w wt( ale dla niektorych to tylko gadzet ) i troche plynnosc jakby byla lepsza a kolory jak dla mnie porownywalne ale ja to wszytsko w sklepie testowalem wiec w domu moze sie opkazac ze i kolory sa lepsze. Pozdrawiam.
Lolek
 

rys1153

New member
dzięki za odpowieć,dla mnie jest wystarczajaca i zrozumiała,też bym tak wziął/wt/,ale gdybyś mógł rzucić okiem na forum sharpa na str.362,jest tam mój wpis w formie zapytania o tv/jaki?/,może bys coś napisał,na ten temat,bo nie wiem czy ktos tam jest, by mi odpisał.Każda opinia jest dla mnie cenna,Dzięki.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
O wlasdnie dlatego mowie ze kolega Kiki jest fachowcem wiec zna tez szcegoly te bardziej techniczne ja np o tych algorytmach nie wiedzialem a pewnie jest to dosyc istotne..
Lolek
 

RHJG

New member
Bez reklam
Panasonic 2012

WT50
55" - VVX55F130A20 IPS Pro - Panasonic Liquid Crystal Display
47" - VVX47F130A20 IPS Pro - Panasonic Liquid Crystal Display
42" - LC420WUD- S-IPS - LG Display
8 Block Scan with Local Dimming
Combination of 50 frames in PAL, with 4 frames of motion compensation and 8 phases of the scanning backlight. 50x4x8 = 1600Ηz!!!

Panel - VVX47F130A20
http://www.fullhd.gr/2008-03-14-21-3...x-l47wt50.html

DT50
55" - VVX55F130B20 IPS Pro - Panasonic Liquid Crystal Display
47" - VVX47F130B20 IPS Pro - Panasonic Liquid Crystal Display
42" - LC420WUD- S-IPS - LG Display
8 Block Scan
Combination of 50 frames in PAL, with 4 frames of motion compensation and 8 phases of the scanning backlight. 50x4x8 = 1600Ηz!!!
http://www.hdtv.com.pl/forum/t/82920/002_P1380227.JPG


ET50
47" - VVX47F130... IPS Pro - Panasonic Liquid Crystal Display
42" - LC420WUD- S-IPS - LG Display
8 Block Scan

ET5
55" - LC550WUD-SDA1 S-IPS - LG Display
47" - LC470WUD-SDA1 S-IPS - LG Display
42" - LC420WUD-SDA1 S-IPS - LG Display
3 Block Scan

E5
47" - VVX47F1.....IPS Pro - Panasonic Liquid Crystal Display
42" - LC42WUN S-IPS - LG Display
37" - LC37WUN S-IPS - LG Display
32" - LC32WUN S-IPS - LG Display
32/23/19 - NoScan , 42/47 - 3 block Scan

U5
42" - LCS MVA - ChiMei Innolux

X5
32" - LC320WUN...S-IPS - LG Display
19",24"- TN

C5
32"- V315H3 LCS MVA - ChiMei Innolux
24" - TN
 

thomson19

New member
Witam! zakupiłem 3 dni temu ten tv model 42wt50 !

Ogólnie jestem zadowolony z obrazu ale mam pare problemów:

- podczas oglądania filmów z dysku zewnetrznego niemoge ustawić wielkości napisów (śa takie małe że cięzko coś obejrzec z odległości lub są w złym formacie i przekłamują)
- filmy większość przycinają z dysku, niewiem czy jest jakis denny ten inteligent frame creation że te filmy przycinają gdy jest on właczony??

- filmy w 3d są ok ale napisy sie rozjeżdzają a przerabiałem je 3dsubtitlerem

bardzo prosze o pomoc! najbardziej mnie denerwuje niepłynne odtwarzanie filmów z dysku. Niewiem czy reklamowac TV czy to kwestia ustawien??

Bardzo prosze o pomoc!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To raczej tylko Kikimoze pomoc ewentualnie te osoby ktore maja tv i ktore rowniez ogladaja filmy z zew. dysku w roznych formatach. Mnie ten problem nie tyczy bo ja jak kupie toogldam wylacznei z oryginalow dvd lub bluray.
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Napisz jak sie uporasz z tym problemem. Mysle ze czesc ludzi bedzie zaciekawiona tym czy uda sie ogladac filmy tak jak ty to robisz.
Lolek
 

Socrates

New member
Witam wszystkich jako że to jest mój pierwszy post.
Śledzę ten wątek ponieważ jestem zainteresowany kupnem tego TV 42``.
Mam pytanie do osób które mają porównanie do innych modeli innych firm. Jak ten Panasonic wypada pod względem szybkości matrycy? Jest to matryca IPS więc chyba jest trochę wolniejsza od TN. Tak bynajmniej jest w teorii i tak jest w przypadków monitorów. W 1600Hz czy milion HZ trochę nie wierzę dlatego chciałbym prosić o opinie jak to wygląda w praktyce. Ogólnie 70% czasu oglądam na TV piłkę nożną więc dla mnie oprócz innych parametrów bardzo ważna jest szybkość matrycy. Ale obraz ponad wszystko. Jak wypada ten model w porównaniu do flagowych modeli Philipsa serii 9000, Samsunga UE40ES8000 czy też Sony KDL-40HX850.
Drugie pytanie to jak wypada dźwięk w porównaniu do wyżej wymienionych modeli TV.
I jeszcze prośba. Czytając ten wątek domyślam się że użytkownik Kiki posiada wielką wiedzę praktyczną dotycząca TV dlatego mam prośbę żeby jakiekolwiek problemy i ich rozwiązywanie były opisywany na forum a nie na PW. Przecież po to jest forum. Zresztą byłby niezły śmietnik żeby następne 100 osób pytało o ten sam problem na forum.
Dzięki i pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie jest wolniejsza. To model który miał zerowy input lag:
021_P1400061.JPG


022_P1400062.JPG

I tu hit potrzeb graczy - zerowe opóźnienie

023_P1400064.JPG

Zerowy Input Lag

024_P1400065.JPG

Miło się ogląda takie cyferki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dziś prawie godzinę rozmawiałem o tych samych telewizorach przez telefon z jednym z Was. Rozmowa była bardzo miła.
Ale potrzebuję więcej danych aby ściślej określić kolejność do potrzeb.
Napisz na PW - porozmawiamy.
 
Dziś prawie godzinę rozmawiałem o tych samych telewizorach przez telefon z jednym z Was. Rozmowa była bardzo miła.
Ale potrzebuję więcej danych aby ściślej określić kolejność do potrzeb.
Napisz na PW - porozmawiamy.

Bardzo mi miło, że tak odebrałeś Kiki rozmowę ze mną przez telefon. :)
Z mojej strony napiszę, że dawno nie przeeprowadziłem tak konkretnej fachowej ze strony kikiego rozmowy o sprzęcie.
Do tej pory zdecydowany byłem na plazmę, ale po rozmowie z Kikim, który wyłuszczył mi pewne bardzo ważne kwestie związane z moim niezbyt dobrym widzeniem itp klamka zapadła i zdecydowałem się na model WT50 w wersji 47 cali. Jeśli to, na co zwrócił uwagę nasz megatester się sprawdzi, będę chyba szczęśliwy jeśli chodzi o wybór dobrego dla siebie TV.
LCDE LED z głębią i paletą plazmy, tak najkrócej można podsumować wniosek z naszej rozmowy - no i bez migotania, co mi tak przeszkadza w plazmach. Skłonny byłem przymknąć na to oko i wziąść plazmę, ale skoro mogę mieć coś zbliżonego bez tego utrudnienia, to czemu nie skorzystać?...

Wielki szacunek dla Kikiego bo na prawdę tę rozmowę zapamiętam na długo i to nic, ze była bezsenna nocka prawie. Decyzjaq została dzięki temu podjęta. Jedna rozmowa przez telefon z fachowcem dała mi kilkarazy więcej niż czytanie kilka miesięcy testów sprzętu i tak różnych opinii na forum.
Sorki za ewentualne błędy ale jestem podekscytowany :)

Kiki na pewno się odezwę :)
 

Socrates

New member
Dzięki za pomoc.
Kiki chętnie odezwę się na PW, może skrócisz moje męczarnie. ;-)
Co do szybkości matrycy to nie wiem czy dobrze rozumuję. W monitorach input lag to nie to samo co czas reakcji matrycy. Mi bardziej chodzi o czas reakcji matrycy bo kompa podłączać nie będę, a input lag to tak po chłopsku chyba opóźnienie sygnału przekazanego do TV a wyświetlanego na TV. :lol: Bardziej chodzi mi o smużenie lub rozmycie kopaczy biegających po boisku.
 

thomson19

New member
witam mam jeszcze jeden problem w panasonicu 42wt50 podczas podpinania pod tv pendrive lub dysk to pisze że jest przeciążenie usb?


czy to jest normalne?

bardzo prosze o pomoc!
 

hp02

New member
Witam
Postanowiłem zadać tutaj w tym topicu pewne pytanie, które nurtuje mnie od wczoraj...
Byłem wczoraj w jednym z electromarketów i porównywałem 46hx850 i 47wt50.
Obraz jaki był wyświetlany to BD z promo sony (jakiś harry potter) Oba TV otrzymywały ten sam sygnał, na dobrych kablach sygnałowych (jakaś wysoka hama z filtrami ferrytowymi)
Oba tv ustawiałem, odnosiłem się w jednym i drugim do osobistych preferencji jak i do już ustawień polecanych na forach/testach.

Do czego zmierzam...Nigdy nie myslałem,że matryca IPS zaoferuje mi taką czerń! W HX850, gdzie widnieje matryca VA* widziałem gdzieś rozpiskę...Jednak takiej czerni nie uzyskałem-oczywiście local dimming w jednym i drugim włączone.
Punkt dla WT50

Design...
Wt gdybym miał podstawkę od dt50, a nie tego paskudnego rogala to był by ideałem ;)

Dlatego tu punkt dla Sony

Płynność i ostrość...
Zaaferowany wt50, stwierdziłem,że to ten...Porównując jednak do hx850 pod względem ostrości, nie wiem czy się dobrze wysławiam ale ostrości w ruchu wygrywa sony...
W panasie jak w sony testowane rożne ustawienia...Obraz generowany przez WT50, statyczny lub dynamiczny nie dorównuje xh850...w każdej możliwej konfiguracji.

I tu wg mnie deklasuje w/w model Panasonic'a...

Drodzy użytkownicy,a i głównie KIKI...też zauważyliście,że jednak hx850 to nr1 pod względem płynności i ostrości obrazu, czy to kwestia wadliwego egzemplarza wt50?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam ja mysle ze w cale nie byl zly ten model ktorego testowales poprostu moze twoje ustawienia tak wyszly ze tak to pokazalo lub poprostu brak profesjonalnej kalibracji. Ale co by nie mowic to 850 jest na pewno fajnym tv. Ale wracajac do tego co napisales bo ja tez testowalem ten model w sklepie tyle ze wg mnie troszke to inaczej jest bo czern dla mnie ma lepsza 850 natomiast szybkosc matrycy jak dla mnie w tym co ja porownywalem to jest to mniejwiecej to samo. A testowalem na kilku filmach miedzy innymi na filmie Liga niezwyklych dzentelmenow a tam kilka akcji jest bardzo szybkich i wydawaalo mi sie ze calkiem fajnie sobie z tym panasonic poradzil. Oczywiscie nie porownywalem bezposrednio wiec wiadomo zawsze margines bledu moze byc.... 3d jak dla mnie wt jest to najlepsze 3d jakie jest w tv na chwile obecna a eise zdobyl w tym temacie 850 tez nie bardzo moge to zrozumiec ale tak jest.... natomiast podstawka to juz gust jak dla mnie ta w 850 jest dziadostwo i nie wyobrazam sobie takiej podstawy do 55 calowego tv gdzie mialby mi stac tv na stoliku z postawa o szer. 123 cm beznadzieja. Jakby ten tv byl w normalnej podstawie jak jest w USA to na 99% bym ten bral tv a tak to raczej nastawiam sie na wt 50. Choc patrzac na ceny jakie juz sa za wt 50 to juz naprawde zblizaja sie do 850 wiec moze sie oakazac ze nawet jakby 850 miala zwykla podstawe to i tak bym sie zdecydowal na wt50. I jeszcze niewiadoma philipsa 8007 ale z tym tv to jak na arzie to sametylko problemy sa wiec chyba za dobrze to nie bedzie ....
Lolek
 
Do góry