Panasonic TX-L47WT50E test otwarty. Witamy następcę królewskiego rodu.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam Kiki to powiedz kazdy kto kupi teraz wt 50 to juz ma tv z poprawiona czernia czy tez musi wgrac soft zeby ta czern byla lepsza? I jesli to kwestia nie softu a zakupu to jest jakis termin od ktorego trzeba patrzec przy zakupie zeby byla poprawiona czern?
Lolek
 

skylla1

Member
Bez reklam
Nie ma żadnej oficjalnej informacji, że zmieniono coś w hardwarze (a tym bardziej od kiedy), a nowy soft wgrywa się przecież automatycznie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ok tylko jak Kiki napisal ze jak teraz poprawionoczern to poprostu mnei zaciekawilood kiedy ta czern poprawilo i czy to jest kwestia softu czy cos poprawili w samym tv i jelsi to drugie to od kiedy ta czern jest poprawiona w modelach wt?
Lolek
 

fr_ak

New member
Ok tylko jak Kiki napisal ze jak teraz poprawionoczern to poprostu mnei zaciekawilood kiedy ta czern poprawilo i czy to jest kwestia softu czy cos poprawili w samym tv i jelsi to drugie to od kiedy ta czern jest poprawiona w modelach wt?
Lolek
Ciekawe co autor miał na myśli? Ja wyłowiłem tu coś takiego poprawionoczern i domyślam się, że chodzi o to, że w telewizorze z górnej półki o świetnych parametrach i możliwościach ktoś znalazł dziurę w całym i napisał, że mu się czerń nie podoba. Teraz z kolei reszta powtarza.

Czerń w tym telewizorze jest taka, jaka jest po to, żeby całość była taka, jak jest czyli świetna. Jeśli się na siłę pogłębi czerń, to spaprze się kilka innych rzeczy. Matryca z wyżyłowaną czernią nie jest już tak szybka i trudniej jest w niej zbalansować kolor czyli łatwiej jest o jakąś dominantę barwną, której się trudno pozbyć nawet podczas kalibracji.

Panasonic na pewno wie co robi i robi to dobrze. Telewizor to nie jest jeden parametr na który zwracają uwagę pseudoznawcy. To jest cały kompleks parametrów przy czym każdy zależy od każdego. To co zrobił Panasonic to zdrowy kompromis w celu uzyskania możliwie najlepszego całościowego rezultatu.

A jak ktoś ma alergię na punkcie czerni to może wybrać inny telewizor, który ma lepszą czerń. Tylko czy to będzie lepszy telewizor?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam byc moze ze jest cos takiego jak wlasnie piszesz ja tak jak pisalem wczesniej bawilem sie troszke i wt i dt na roznych materialach przy roznych ustawieniach tylko ze w sklepie wiec nei jest to do konca miarodajne. Ale mi sie bardzo podobaly te tv a ze czern niby wyszla nie za bogata w testach roznych to inna bajka. zawsze tw w jednym bedzi elepszy w innym bedzie gorszy ale w rzeczywistosci jak dla mnie ta czern w cale nie jest slaba i naprawde bardzo dobrze sobie radza te tv. A co do poprawy to wlansnie najlepiej Kiki jak by sie wypowiedzial ale cos nie ma kolega checi wypowiedziec sie w tym temacie....
Lolek
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Czerń w tym telewizorze jest taka, jaka jest po to, żeby całość była taka, jak jest czyli świetna. Jeśli się na siłę pogłębi czerń, to spaprze się kilka innych rzeczy. Matryca z wyżyłowaną czernią nie jest już tak szybka i trudniej jest w niej zbalansować kolor czyli łatwiej jest o jakąś dominantę barwną, której się trudno pozbyć nawet podczas kalibracji.

Panasonic na pewno wie co robi i robi to dobrze. Telewizor to nie jest jeden parametr na który zwracają uwagę pseudoznawcy. To jest cały kompleks parametrów przy czym każdy zależy od każdego. To co zrobił Panasonic to zdrowy kompromis w celu uzyskania możliwie najlepszego całościowego rezultatu.

To samo można by napisać o dużo tańszych Lg LM670/760.....tyle że nie ma potrzeby,bo same się sprzedają....
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Moze i same lg sie sprzedaja bo tak jak wspomniales sa tansze ale wykonanie lg a panasonica i serwis jaki prezentuje panasonic a lg to dwie rozne szkoly i dlatego kazdy moze cos wybrac co komu sie podoba i na czym najbardziej czlowiekowi zalezy. Kiki mysle wie duzo na temat serwisu panasonica i mysle ze moze potwierdzic jak sie zachwouje serwis panasonica, choc na pewno i tam nie znajdzie sie ze wszytsko jest ok ale na pewno duzo duzo lepiej jak w lg.
Kiki a napisz jeszcze czy to jest kwestia nowego oprogramowania ze czern jest polepszona czy cos nowego zastosowano w nowych egz. w wt ze poprawiono czern? I czy np jelsi ktos kupil na samym poczatku wt to czy np za pomoca nowego softu tez bedzie u niego polepszona czern czy tv musi isc do serwqisu zeby oni cos np podkerecili?
Lolek
 

pwjaro

New member
Kupiony !

Zakup w NEO 24 ( jak zwykle SUPER ). Kupiony w ciemno ( w Bydgoszczy nadal brak ).Ramka czarna ( lolek 126 - dzięki ) Od zawsze gustowałem w plazmach ( PV 80 niesamowita , PV8 taka sobie ). Nowe plazmy już nie mają samych dobrych opinii. Przesiadka na LCD. Te świecidełka nigdy mi się nie podobały. Wybrałem ET5E ( da się go trochę ujarzmić - tryb ECO ) całkiem niezły ( zakup NEO 24 ) , ale WT to inna bajka.Ktoś pisał ,że obraz bardziej plazmowy. Potwierdzam.Od roku oglądam modele TV ( w większości znam je na pamięć ).Wyboru dokonałem nie widząc modelu WT ( widziałem DT ).Jest genialny !!!Gorąco polecam !!! To taki Usain Bolt !
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam ciesze sie ze moglem pomoc troszke i tak jak mowielm na pewno nie bedziesz zalowal... ciekawi mnie tylko czy masz tv juz z poprawiona czernia czy tez jeszcze nie bo Kiki nie bardzo chce sie wypowiedziec odnosnie tej czerni od kiedy niby jest poprawiona i czy to kwestia softu czy tez cos zmienili w samym tv i jesli tak to wlasnie od kiedy? tak czy inaczej na pewno wt 50 jest wart grzechu :) Napisz wiecej cos odnoesnie obrazu i 3d jak juz sie nacieszysz :)
Lolek
 

jaro0508

Member
Witam serdecznie.Jestem również zainteresownay zakupem tego panasonica w wersji 42cale.Podobnie jak Kolega "pwjaro" mialem wczesniej plazme pv80 panasa ,to prawda świetny telwizor,mimo ,ze bez zbędnych poprawiaczy ulepszczaczy.Dla mnie tv to glownie OBRAZ,bo taką chyba zasadniczą role powinien spełniać Chciałem zapytac Kolegów o opinie z uzytkowania serii wt50 a przede wszystkim o jakosci sygnalu SD z siatki i platformy cyfrowej .Lolek zabierz tez zdanie bo Cie czesto czytam haha:) Jesli Tv radzi sobie doskonale z sygnałem SD to reszte obrobi doskonale..Dla mnie 3D to raczej gadżet ale przyjemny ..Lolek Ty pytałes skad wiadomo od ktorej serii czerń poprawiona od ktorej nie.Zapytałem o to "kikiego" odpowidzial mi cytuje "ja mialem model "sampla" ,teraz już są poprawione" więc tako to chyba trzeba rozumieć a gdzie to pisze i czy wogole pisze na obudowie ktory "sampla"a ktory nie to nie wiem..Prosze napiszcie mi coś o obrazie na tym tv w SD i HD pozdrawiam..
 

skylla1

Member
Bez reklam
Kupując tak relatywnie drogi model warto przetestować go samodzielnie a nie zdawać się na opinie innych :). A Kiki po prostu nie zna odpowiedzi, bo skąd ma znać jesli Panasonic niczego nie podał? Być może trafił na dwa różnie zestrojone egzemplarze i tyle. To nie jest popularny model (ze względu na cenę) więc ile mógł ich testować? Ja osobiście porównywałem ten model z 42ET5E w MM. Różnica w jakości obrazu była dla mnie praktycznie niezauważalna, więc kupiłem ten drugi. Ale to było w jasnym markecie na sygnale dvb-t i demo Panasa oraz ustawieniach pewnie dynamicznych, jak to w sklepie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam kolego Jaro wiec tak troszke racji w tym jest ze najlepiej samemu taki tv przetestowac bo troszke kosztuje , ale tez jesli ktos ma taki tv i jest obiektywny w stosunku do tego co posiada taki tv i jaki prezentuje obraz to tez warto takiego kogos posluchac :) Ja nie pomoge ci odnosnie sd poniewaz nie mialem mozliwosci takiej prezentacji, ja sprawdzalem obraz z dvd i bluray i 3d i to mi sie bardzo podobalo. Samo sd to juz ci ktorzy maja taki tv . Odnosnie od kiedy ta czern jest poprawiona to mowie to juz kilka razy ze najlepiej jakby Kiki na forum to podal a nie milczal w tym temacie. Kiki testowal egz. jeden z pierwszych i panasonic mial poprawic te czern tak gdzies pisal kiki na jakims forum . I podobno poprawiono tylko dalej ja nie wiem czy to jest zasluga nowego oprogramowania czy tez poprostu od jakiegos czasu jest tv :" podciagniety " jesli chodzi o czern. A kolega co sie pytal odnosnie skad kiki mialby wiedziec to ja generalnie rozne mam pdoejscie do tego kolegi ale jedno jest pewne jesli ktokowliek na temat panasonica czy philipsa wie to jest to Kiki - bo ma dobre dojscie do tych firm co zreszta nie ukrywa na forum piszac to czy owo. Pozdrawiam
Lolek
 

pwjaro

New member
opinia

Zawsze przed zakupem czegokolwiek sprawdzam forum o danym towarze. NIGDY nie zawiodlem się na opiniach forumowiczów.Oczywiście warto poczekać aby pojawiło sie kilkanaście opinii. Jako ,że dokonałem zakupu tego TV wyrażam moją opinie. Ten TV jest rewelacyjny. Obraz niebywały ( SD oraz Hd ) Jako ,że posiadam w domu ET5E oraz 47WT odpowiadam koledze ,który nie stwierdził różnicy w obrazie , ze to inna bajka ! Paleta barw jest nieporównywalna !! Oczywiście to tylko TV , ale jednak kupujący oczekują opinii o sprzęcie. TV po uruchomieniu pobral nowy soft ale czy z ulepszoną czernią tego nie wiem. 3D to dodatek. Na razie tylko AVATAR jest zrobiony wzorowo reszta tak sobie. Porównując okulary migawkowe i polaryzacyjne to wybieram patent LG. Niby panas wyświetla 3d bardzo dobrze to jednak migotki są a w filmach SBS nawet bardziej niż są ! Ta technologia ( pomimo stosowania w modelach droższych ) zginie niebawem ! Zapomniałem dodać , że mialem jeszcze wczesną plazmę panasonica 3d ( już zapomniałem modelu ) i od tamtej migawki do dzisiejszej nie ma wielkiej różnicy migało i nadal miga ( taki to system ).Programy 3.D oglądam na ET5E ( polaryzacyjne ).Podsumowując ten TV-
obraz cudo i to jest NAJWAŻNIEJSZY parametr !
3D dobre ale migawkowe ( jak kto lubi kwestia odbioru )
świetne multimedia
polecam !!!
 

jaro0508

Member
Pwjaro i za te opinie serdecznie Ci dziekuje...tym bardziej ze masz skale porownawcza posiadajac oba modele..Lolek masz racje forum tutejsze i Guru telewizyjny-kiki wielu osobom pomogl swoimi poradami, testami to prawdziwy Pasjonat .mozna sie z Nim zgadzac lub nie.ale jak to sie mowi pelny szacun dla niego...pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam tu kolega napisal ci troszke co i jak wiec juz masz skale porownania, ja osobiscie tez widze roznice miedzy dt a wt moze to nie jest jakis szal ale widzialem wiec miedzy nizszym modelem podejrzewam ze to bardziej widac co zreszta kolega wyzej potwierdzil, a ma obydwa wiec jest to wiarygodne. A odnosnie Kikiego to tak jak pisalem ze nie zawsze sie znim zgadzam ale odnosnie tv panasa i philipsa wie duzo bo ma do nich dobry dostep. Ale to ze np odnosnie czerni nie wypowiada sie oficjalnie na tym forum juz nie jest fajne bo ludzie by chcieli wiedziec.
Lolek
 

jaro0508

Member
Lolek myśle ,że nie zawsze ale musza byc widoczne roznice między modelem topowym z najwyzszej polki a tym z dolnej,chociaz często sami sie z tym poprostu dobrze czujemy ,ze mamy coś markowego,lepszego ,fajnego-nasza psychika i satysfakcja gwarantowana.Co do kikiego powinien sie wypowiedziec na temat tej poprawionej czerni tutaj na forum jednoznacznie.W ten sposob przetnie wszelkie spekulacje domysly insynuacje podejrzenia-a to jest najgorsze-niewiedza.W sumie jesli mam takie dobre kontakty z panasoniciem to powinien napisac co zostalo zmienionie i gdzie ,czy to poprawiono fabrycznie czy w sofcie ,ktore serie są z poprawioną ktore nie.Tylko zadaje sobie pytanie czy sam Panasonic jako firma chce o tym mowic bo w sumie to nie powod do dumy zeby niedlugo po wejsciu najnowszej topowej wersji tv poprawiano w nim czerń.Ja jednak uwazam ,ze dobrze szanująca sie firma <takich jak na lekarstwo w dzisiejszych czasach> powinna nie miec nic do ukrycia ,jesli nawet z czymś jej poprostu nie wyjdzie -lepsza naga prawda niz pernamentne milczenie:)pozdrawiam..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pw jaro napisz jak sie sprawuje glebia w 3d bo jak ja testowalem w sklepie to o tym zapomnialem wiec jak mozesz to napisz jakie sa roznice jak sie powlancza rozne glebie w 3d... dzieki.
A teraz sprawa poprawienia czerni to ja mysle ze to zaden wstyd bo popatrz jak philips sie mota za kazdym razem jak wchodza ich produkty poczytaj watek o philipsie 8007 ... tylko mysle ze jesli jest to poprawione to moze uwazaja ze to nie jest jakis szczyt techniki to co zrobili a te pierwsze egz. to wiadomo ze to jeszcze nie jest to co pozniej bedzie. Dlatego zawsze maja najgorzej ci co pierwsi kupuja tak to juz jest niestety. A kiki powinien sie wypowiedziec bo cos tam napisal i na tym sie skonczylo a tearz nikt nic nie wie i tylko sie spekuluje. Ja wiem jedno ze nawet jakby nic nie zrobili to naprawde przy dobrych ustawieniach ( kalibracja) ten tv naprawde daje fajny obraz i nie jest tak zle z czernia jak to wychodzi na papierze. Ja mam czas jeszcze wiec czekam na to co philips pokaze ale na pewno panasonic jest w moim kregu zainteresowan :) mi sie podoba ten tv. Choc powiem szczerze ze ja osobiscie jesli w sonym hx 850 bylaby zwykla podstawa, a nie to badziewie ktore daja to kupilbym soniaka bo cena relatywnie do jakosci jest tutaj najlepsza. A tak to w gre wchodzi panasonic i philips, tylko jakos do panasonica mam wieksze zaufanie :)
Lolek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poproś o prezentacje w domu to sam się przekonasz, nie trzeba będzie dywagować i się domyślać.
 
Do góry