Panasonic TX-L47WT50E test otwarty. Witamy następcę królewskiego rodu.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wejdz na skapca i tam masz przynajmniej kilka przyzwoitych sklepow inetrnetowych ktore maja te tv , a jak chcesz ze stacjonarnego to na chwile obecna tylko agd rtv. Chyba ze mniejszy calowo pwoiedzmy 42 cale to jeszcze mozna je zobaczyc w saturnie.
Lolek
 
Kilka już dni użytkuję WT50 w wersji 47 cali i powiem, że na prawdę bomba chociaż w pewnych kwestiach mam mieszane nieco uczucia. Obraz jest świetny po kalibracji chociaż jak dla mnie nieco za ciemny.


Pytanie, jak dostać się do meni serwisowego, aby sprawdzić liczbę godzin przepracowanych przez telewizor.
Ten sposób z G30 nie chce mi zadziałać.

Drugie pytanie, czy lokalne wygaszanie można włączać i wyłączać w tv jeśli tak to gdzie to znaleźć i czy można ustawić takie pierdoły, jak melodia podczas włączania telwwizora i czy w ogóle jest taka opcja.
 
Ostatnia edycja:

Socrates

New member
El-Maniaque
Możesz napisać jak w Twoim odczuciu wygląda smużenie na tym TV. Komfortowo ogląda się piłkę nożną czy inny sport gdzie są szybkie akcje? Lecąca piłka nie zostawia jakiś smug?
Co do przyciemnionego obrazu po kalibracji. Dokładnie miałem takie samo odczucie po kalibracji mojego monitora Eizo. Obraz był dla mnie zbyt ciemny. W pewnych sytuacjach bardzo mi to przeszkadzało.
Czy ten TV ma bardzo błyszczącą matrycę? Szkoda że tak mało ich jest w sklepach, nie chce mi się jechać pół Polski żeby obejrzeć ten TV. A musze coś wybrać do końca września.
 
Smużenia nie zauważyłem, ale mój wzrok akurat nie jest ekspertem w tej dziedzinie tak więc niech któryś z użytkowników się jeszcze w tej kwestii wypowie.
Co do matrycy zaś, to jest błyszcząca i jeśli masz okno po lewej lub prawej stronie w dzień będzie je widać. Inne zalety tego tv jednak mi to rekompensują.
 

Socrates

New member
Co do błyszczącej matrycy to dla mnie jest ona zaletą. Fakt że odbicia przeszkadzają, ale taka matryca rekompensuje to lepszymi kolorami i czernią. Większość monitorów komputerowych miałem glare, NEC ze swoją powłoką Opticlear to mistrzostwo świata.
Jestem coraz bliżej zakupu tego TV w wielkości 42``. Jedyna wątpliwość to smużenie, jestem cholernie wrażliwy na tym punkcie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie tak jak kolega pisze wyzej oba modele sa opisane na forum i na innych forach plus przez ludzi ktorzy kalibruja rozne tv i co wypowiadaja sie np na temat samsungow ,,,a wnioski wyciagnij sam.... nie sluchaj co ludzie pisza tylko samemu poczytaj i wybierz sam ....
lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam dzisiaj tez sie bawilem tym tv i ogldalem avengesra w 2d i w 3d. Wgralem nanowszy soft i zdania nie zmieniam naprawde warty grzechu jest a czern ta ktora ma jest jak dla mnei wystarczajaca. Soniak 850 jest troche lepiej jesli o to chodzi ale tutaj tez jest dobrze.
Lolek
 

andrju75

New member
Witam dzisiaj tez sie bawilem tym tv i ogldalem avengesra w 2d i w 3d. Wgralem nanowszy soft i zdania nie zmieniam naprawde warty grzechu jest a czern ta ktora ma jest jak dla mnei wystarczajaca. Soniak 850 jest troche lepiej jesli o to chodzi ale tutaj tez jest dobrze.
Lolek
Witam.lolek126 widzę ,że miałeś to szczęście troszkę potestować model Panasonic47WT50.Jak byś mógł go porównać do Sony HX850-który z tych modeli wg Ciebie generuje lepszy obraz np.SD(płynność,skalowanie,wyświetlanie czerni)?Wiadomo,że jak TV poradzi sobie ze słabszym sygnałem to wyżej już będzie tylko lepiej.Na oku mam jeszcze model Philipsa 46"8007-ale tutaj występuje podobno ,,charakterystyczny teatr" co w moim przypadku takiego wyświetlania nie cierpię.Sam bym musiał to zobaczyć jak ten Philips świeci-ale z tym może być problem.Pozdrawiam.
 
Do góry