Panasonic TX-L47WT50E test otwarty. Witamy następcę królewskiego rodu.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wcale nie musi być IPS. Sharp ma takie matryce w swoich modelach że wiele firm kupuje matryce właśnie do najwyższych topowych modeli od Sharpa.
A model 46LE 830 i Sharp 52 LE 830 spełnia najważniejsze potrzeby.
Opisy masz w różnych wątkach.
Mam w domu więc wiem.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A ja jesli nie bedzie mozna dalej zobaczyc pgilipsa serii 8 na zywo i sprawdzic go , oraz jesli cena sonego hx 950 bedzie zapowrowa to raczej wlasnie bede celowal w wt 50.
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tez tak mysle ale mi sie nie spieszy mam czas wiec mozna poczekac a tv wt 50 biorac cene jest wart zakupu.
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jakie to konkurencyjne forum mowa ? Bo jakos nie wyczytalem na testach ze to dno? a druga sprawa ogladales ten tv chocby w sklepie ( tzn czy miales mozliwosc posutawiania w nim troszke i obejrzenia jakis materialow ? czy tak piszesz jak to polak nie widzial cos przeczytal i pisze dno .... )
Lolek

ps. A i jaki masz ty tv ze mowisz ze ten model to dno??? ja znam ludzi co np maja 7 letnie golfy a na nowe meganki czy powiedzmy c4 mwoia wlasnie dno :) i nie mam ani jednego samochodu a ni drugiego tak zeby nie bylo ze chwale cos swojego :)
 
Ostatnia edycja:

arturos1970

New member
Bez reklam
nie podniecaj sie i nie udawaj ze nie wiesz o ktorym forum mowa bo sam sie tam udzielasz,poczytaj,tam gosciu kupil i pisze ze dal sie nabrac i jest zawiedziony tym tv,wypowiada sie tam tez gosciu ktory kalibrowal ten tv,stwierdzajac ze ten model to najwieksze rozczarowanie roku,slaba czern slaby kontrast plaski obraz itp...
 

zibi1967

New member
Witajcie To ja zakupiłem ten TV o którym mowa za namową kiki , na kunkurencyjnym forum jest opis kalibracji ten TV to DNO i żałuje że nie zakupiłem ST50 . Pozwole sobie wkleić wypowiedz Pana Maćka który był u mnie i kalibrował w mojej obecnosci ten BUBEL za który zapłaciłem bezmała 4,800 zł
Dołączam wypowiedz Pana Maćka i mam nadzieję że nie zostanie usuniety z tego forum .

Uroczyście wręczam Panasonic'owi WT50 order największego rozczarowania roku 2012.

A teraz kilka faktów:
- TV oparty jest o matrycę IPS, która posiada kontrast na poziomie 600-800:1, obraz jest płaski jak kartka papieru, a czerń świeci tak, że da się przy niej czytać książkę (świeci dokładnie jak 18 w kolejności od czerni odcień szarości na VT50)
- Algorytm local dimmingu jest dramatyczny, jeżeli chodzi o wygaszanie to robi to horyzontalnymi pasami zajmującymi przynajmniej 3/4 szerokości ekranu. Funkcja daje efekt przyciemnienia (auto jasności) i dynamicznego kontrastu na raz. Z ekranu potrafią znikać detale w czerniach i bielach. Poprawa głębi czasem jest czasem nie ma, a jak już nawet jest to taka oszukana i nie wiem czy ma coś wspólnego z poprawną reprodukcją obrazu.
- Minimalna jasność TV to 180cd/m2. Na noc to dobra spawarka. Nie da się zmienić tego nawet w menu serwisowym
- Pozostają pewne przekłamania kolorów i nie da się ich zniwelować bo musimy korzystać z trybu Kino aby móc używać local dimmingu (w trybie prawdziwe kino i trybach profesjonalnych nie ma takiej opcji), w trybie Kino brakuje z kolei niektórych ustawień kalibracyjnych
- Panasonic nie pokusił się o zamontowanie polaryzatora na matrycy żeby ograniczyć denerwujące zachowania IPS'a, skutek - patrząc pod kątem najciemniejsze odcienie i czerń lecą w kolor śliwkowy.

Są też dobre strony np. dobra ostrość w ruchu co rzadko spotyka się na IPS'ach, ale w świetle tych wad bardzo bledną..
 

voodoopeople

New member
Witajcie To ja zakupiłem ten TV o którym mowa za namową kiki , na kunkurencyjnym forum jest opis kalibracji ten TV to DNO i żałuje że nie zakupiłem ST50 . Pozwole sobie wkleić wypowiedz Pana Maćka który był u mnie i kalibrował w mojej obecnosci ten BUBEL za który zapłaciłem bezmała 4,800 zł
Dołączam wypowiedz Pana Maćka i mam nadzieję że nie zostanie usuniety z tego forum .

Uroczyście wręczam Panasonic'owi WT50 order największego rozczarowania roku 2012.

A teraz kilka faktów:
- TV oparty jest o matrycę IPS, która posiada kontrast na poziomie 600-800:1, obraz jest płaski jak kartka papieru, a czerń świeci tak, że da się przy niej czytać książkę (świeci dokładnie jak 18 w kolejności od czerni odcień szarości na VT50)
- Algorytm local dimmingu jest dramatyczny, jeżeli chodzi o wygaszanie to robi to horyzontalnymi pasami zajmującymi przynajmniej 3/4 szerokości ekranu. Funkcja daje efekt przyciemnienia (auto jasności) i dynamicznego kontrastu na raz. Z ekranu potrafią znikać detale w czerniach i bielach. Poprawa głębi czasem jest czasem nie ma, a jak już nawet jest to taka oszukana i nie wiem czy ma coś wspólnego z poprawną reprodukcją obrazu.
- Minimalna jasność TV to 180cd/m2. Na noc to dobra spawarka. Nie da się zmienić tego nawet w menu serwisowym
- Pozostają pewne przekłamania kolorów i nie da się ich zniwelować bo musimy korzystać z trybu Kino aby móc używać local dimmingu (w trybie prawdziwe kino i trybach profesjonalnych nie ma takiej opcji), w trybie Kino brakuje z kolei niektórych ustawień kalibracyjnych
- Panasonic nie pokusił się o zamontowanie polaryzatora na matrycy żeby ograniczyć denerwujące zachowania IPS'a, skutek - patrząc pod kątem najciemniejsze odcienie i czerń lecą w kolor śliwkowy.

Są też dobre strony np. dobra ostrość w ruchu co rzadko spotyka się na IPS'ach, ale w świetle tych wad bardzo bledną..

już miałem to to kupić a tu taki zonk ... chyba przed końcem świata nie kupie nowego tv :sad:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
już miałem to to kupić a tu taki zonk ... chyba przed końcem świata nie kupie nowego tv :sad:

Witam jest duza szansa na to bo na cos trzeba sie zdecydowac i jakies wady przyjac ze tak musi byc bo zbytnio nie ma wyboru albo jeden tv jest w czyms dobry a w czyms inny nie, albo z kolei drugi na odwrot. A biorac pod uwage ze powiedzmy chcesz przeznaczyc na tv okolo 5 tys i chcialbys zeby to bylo cudo to niestety dlugo jeszcze tv nie zmienisz. I bez urazy bo tu zadna zlosc z mojej strony tylko to co mysle. Pozdrawiam
Lolek
 

Sorn

New member
Sprawa,aż tak prosta nie jest. Przyznam,że tv kupować będę w okresie grudzień/styczeń i mam powoli taki sam problem jak voodopeople.
Teraz powoli liczę SONY 46' 855 i Philips 8007 spadnie do 6000 do końca tego okresu i go kupię. Mój boże, jak ciężko jest kupić tv ;(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
lolek - nikt Ciebie nie poucza więc nie pouczaj innych.
Zajmij się merytoryczną odpowiedzią a nie filozofowaniem.
Wyobraź sobie że "trochę" już widziałem telewizorów, "trochę" ich przetestowałem i mam swoje zdanie na ten temat. Szanuję zdanie innych ale zostanę przy swoim.
Nie ma lepszej formy na świecie jak prezentacja telewizorów w domu. I żadne Twoje sugestie nic nie zmienią w tej sprawie.
Kto miał prezentację ten wie najlepiej że sprawa wyboru jest prosta.
Ty możesz jedynie po spekulować.
 
Panowie nie ma idealnego telewizora i chyba nigdy nie będzie. Ja jestem zadowolony ze swojego, każdy tv ma wady i zalety, ale to co piszą na hdtv polska to chyba przesada zlekka. Każdy pierdzi w swoją trąbkę.
 

zibi1967

New member
Zapraszam do zapoznania się z innymi wypowiedziami na innym forum :
*hdtv**polska**.com/topic/27790-krol-ledowy-panasonic-55wt50/page__pid__289502#entry289721
 
Ostatnia edycja:

skylla1

Member
Bez reklam
Lolek, przecież to Ty polecałeś ten telewizor w wielu postach pisząc jaki to on jest wspaniały, mimo że go nie posiadasz :). Do testów trzeba zaś podchodzić z dystansem, także do tych Kikego, czy tych na zagranicznych forach. Tak samo do większości opinii na forach. Wyboru trzeba zawsze dokonać samemu. Masz tu ponad 1200 wypowiedzi i tego nie wiesz?
 

Sorn

New member
Zibi1967, czy nie lepiej było napisać na spokojnie do Kikiego, że jesteś z innego forum i poprosić by sprawdził to co ty odkryłeś? Może masz walnięty egzemplarz. Zwłaszcza, że tutaj na forum był test 47" cali a nie 55".

Kiki, może teraz warto sprawdzić to co napisał zibi?

PS: Zibi bardzo chamsko z reklamą innego forum...
 

zibi1967

New member
Zibi1967, czy nie lepiej było napisać na spokojnie do Kikiego, że jesteś z innego forum i poprosić by sprawdził to co ty odkryłeś? Może masz walnięty egzemplarz. Zwłaszcza, że tutaj na forum był test 47" cali a nie 55".

Kiki, może teraz warto sprawdzić to co napisał zibi?

PS: Zibi bardzo chamsko z reklamą innego forum...

To nie reklama tylko fakt co piszą inni .
Czy jestem na tym i tamtym forum to nie mogę przytaczać co inni mają do powiedzenia - aż tak się nienawidzicie że jesli ktoś poda link do innego forum zaraz go krytykujecie i obrazacie , może mnie jeszcze zbanujecie i zamkniecie buzie .
Ot podobno wolny kraj
Za takie forum to ja dziekuje pozdro .
 
Do góry